USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  ...  27  28  29  30  31  ...  268  269  »» 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#841 - Wysłana: 28 Wrz 2006 18:17:50
Ale ile razy widzę wielkich "mastahów" informatyki, którzy z zamkniętymi oczami poruszają się po bazach MySQL i kpią z zabezpieczeń Windows Vista, jak męczą się nad poprawnym, biegłym (czyli nie metodą prób i błędów) sformatowaniem prezentacji w Power Poincie, ogarnia mnie pusty śmiech...

Po prostu informatyka to bardzo rozległa i jak już ktoś zauważył nieprecyzyjnie zdefiniowana dziedzina. Po prostu nie można znać się na wszystkim. Pisałem, już o dr hab., który nie umial przywrócić pliku z kosza. Z resztą nie każdy potrzebuje wszystkiego. Moje osobiste doświadczenia z power pointem ograniczają się do kilku eksperymentów dla zabawy + pomoc znajomyw w pracach na zaliczenie. Nigdy nie potrzebowałem robić nic takiego dla siebie. Swojej pracy mgr tez pewnie nie bedę pisał w Wordzie, bo u nas trochę krzywo się na takie patrzy.
szwagier
Użytkownik
#842 - Wysłana: 28 Wrz 2006 18:56:12
The_D

Ja też. W PP zrobiłem w życiu niewiele rzeczy, tylko jak coś musiałem. Nie lubię pracy w tym programie, tak samo jak nie lubię Worda. Poprostu jak muszę jakiś dokument tekstowy napisać i wydrukować to używam. Jak coś mam zrobić skomplikowanego to wole sobie poklepać w kodzie i takim o to sposobem nie raz robiłem prezentację samoodpalającą z płyty. Wtedy wszystko jest tak jak ja chce. To co dla innych jest skomplikowane dla mnie jest prostsze. Oczywiście gdy jest sam tekst na kartce, dokument w formie do wydruku czy jakiś spis tabela, która ma układać się alfabetycznie to uruchamiam Office. Swego czasu robiło się też arkusze obliczeniowe w excelu, belki, siły tnące, gnące i takie tam , ale to było do szkoły. Może nie jestem ekspertem w zakresie office bo nigdy nie potrzebowałem się w to zagłębiać ani nie miałem ochoty to jak coś muszę to zrobię i potrzebne mi elementy w interejsie znajdę. Pare lat temu ukończyłem kurs i zdałem egzamin projektowania na AutoCadzie. Od tamtej pory tego programu praktycznie nie używałem, jakbym go teraz włączył to bym się musiał mocno zastanawiać albo sięgnąć do książki jak coś się skomplikowanego robiło bo już nie pamiętam.
Jak mnie sytuacja zmusza to używam wszystkiego i jakoś do tej pory dawałem radę. Uruchamiałem jakiś nowy program, który widziałem pierwszy raz w życiu, w większości po angielsku, siedziałem dwa dni zastanawiąjąc sie jak sie co w nim robi a na trzeci dzień robiłem to co miałem zrobić. Nigdy mnie nikt jeszcze niczego nie nauczył. Do wszystkiego dochodzę sam po mniejszym lub większym czasie z gorszym lub lepszym skutkiem.
Domko
Użytkownik
#843 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:05:32
Nieskromnie powiem, że nieźle sobie radzę w sprawach informatycznych - C++, Pascal, MySQL, PHP, itp. A spełniam zasadę, o której pisał Pah Wraith, tzn. mam trudności z opracowaniem dokumentu w Wordzie (czy w OpenOffice, którego aktualnie używam) zgodnie z właściwymi zasadami, o których mało kto wie, np. aby nie naciskać klawisza Enter, aby przenieść tekst na inną stronę - podobno są do tego inne opcje. Jest wiele takich niuansów, a rzeczywiście jest to najbardziej przydatne, gdyż każdy z nas kiedyś musi napisać tekst. Akurat jestem przy opracowywaniu dokumentacji do programu i jest to niełatwe zadanie właśnie z powodu niezbyt dużej wiedzy na temat edytowania tekstu.
Pah Wraith
Użytkownik
#844 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:17:44
Właśnie. IMO powinno sie zredefiniować pojęcie "informatyk" i podzielić na odpowiednie kategorie. Oczywiście już dziś są takie słowa jak "programista" czy "sprzętowiec" ale nie przeniknęły one do świadomości ludzi. Nikt chyba dziś nie zaprzeczy, że Windows + Office + IE + WinRAR + Adobe Reader to składniki oprogramowania obecne na miażdżacej większości dzisiejzych maszyn w firmach oraz w PC-tach udomowionych. To kwalifikuje je jako podstawę. Możemy chcieć to zmienić, wskazując np. korzyści z używania oprogramowania opensource'owego. Należy jednak pamiętać że jest ono zazwyczaj oparte na funkcjonalności i ergonomii płatnych pierwowzorów a co za tym idzie korzystają z identycznych (lub bardzo podobnych) rozwiązań. To jest chyba pewien kanon, który warto znać... Oczywiście jeśli się tego potrzebuje... I tak samo jak w szkołach uczy się pewnego kanonu wiedzy z różnych dziedzin, dobrze by było, by z "informatyką" postępowano tak samo...
The_D
Użytkownik
#845 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:23:16 - Edytowany przez: The_D
Ja akurat Worda mam troche oblatanego bo swojego czasu sporo pisałem różnych dokumentów dla rodziców Z tym, że to wiedza rzdobywana 100% w praktyce, bez żadnych wzorów, czy przewodników. W każdym razie wiem jak wstawić znak końca strony, wcięcia, kolumny, tabulatory, odstępy między wierszami, nagłówki czy stopki. Ale już np. spis treści pierwszy raz musiałem zrobić dopiero 2 miesiące z powodu jakiejś "papierkowej roboty" w pracy. A jeszcze kiedys od siostry z polonistyki dostałem obskok: "co z ciebie za informatyk, skoro przypisów nie umiesz zrobić!"
Domko
Użytkownik
#846 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:30:12 - Edytowany przez: Domko
Można umieć Worda i pisać dokumenty (wiele już takich robiłem), ale można to robić metodami, które są uważane za niezgodne z zasadami tworzenia dokumentów w Wordzie. Ja nie mam problemów z tworzeniem dokumentu, jak mogło to zabrzmieć - raczej mam problemy z bardziej szczegółowymi opcjami czy z tworzeniem dokumentów zgodnie z zasadami. Jeśli czegoś nie potrafię w Wordzie robię to, ale zapewne okrężnymi drogami, co wydłuża tworzenie dokumentu i zmniejsza funkcjonalność edytora tekstu.

No, ale czego wymagać można od lekcji informatyki. W liceum polegały one na tym, że ludzie dostawali jakieś proste zadanie (związane najczęściej z obsługą programów dołączonych do Windows, np. Paint czy Notatnik - pozostawię to bez komentarza), po czym gdy koleżanki czegoś nie wiedziały - zawsze pytały mnie. A sam nauczyciel siedział i grał w Quake'a lub Duke'a... Więc czego mogą w takim przypadku nauczyć w szkole - na pewno nie obsługi Worda...

O studiach się nie wypowiem, bo miałem styczność z informatycznymi, więc z racji kierunku było tam więcej informatyki.
szwagier
Użytkownik
#847 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:32:09
Windows + Office + IE + WinRAR + Adobe Reader

U mnie to jest: Linux + Open Office + Opera/Firefox + Ark + Kpdf
I to jednak spore różnice są

Dla rasowego hardcorowca informatyka umienie Office'a to wstyd
Domko
Użytkownik
#848 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:36:45
U mnie Windows + OpenOffice + Opera/Firefox + IzArc + Adobe Reader... Pisząc o Wordzie miałem na myśli profesjonalne edytory tekstu jako takie - ale to był skrót myślowy, aby każdy mnie zrozumiał...
Pah Wraith
Użytkownik
#849 - Wysłana: 28 Wrz 2006 19:57:23
U mnie to jest: Linux + Open Office + Opera/Firefox + Ark + Kpdf
I to jednak spore różnice są

I należysz do znakomitej mniejszości użytkowników komputerów.
Grzybek
Użytkownik
#850 - Wysłana: 28 Wrz 2006 20:23:48
Szwagier

To jesteśmy chyba w tym samym wieku

Coż rozwiejmy zatem nasze wątpliwości, wypada sie przyznać... Rocznik 85. Pozdrownia dla wszystkich roczników na forum
szwagier
Użytkownik
#851 - Wysłana: 28 Wrz 2006 23:38:45
I należysz do znakomitej mniejszości użytkowników komputerów.

Jestem niebanalny

Grzybek
Maj 1985!
Grzybek
Użytkownik
#852 - Wysłana: 28 Wrz 2006 23:40:24 - Edytowany przez: Grzybek
Maj 1985!

Kwiecień będąc sciślejszym 18
szwagier
Użytkownik
#853 - Wysłana: 29 Wrz 2006 00:29:10
31 maj
Gdy się urodziłem miałeś już ponad miesiąc stary byku
Grzybek
Użytkownik
#854 - Wysłana: 29 Wrz 2006 01:34:40 - Edytowany przez: Grzybek
stary byku

Właściwie to "baranie" Ale byłeś blisko: Byk 21 kwietnia - 21 maja
Seybr
Użytkownik
#855 - Wysłana: 29 Wrz 2006 09:44:36 - Edytowany przez: Seybr
Kiedys gre hit mogl zrobic jeden czlowiek. Potem robil to maly sztab, teraz robi to juz wielka grupa. Dzial informatyki jest szeroki nawet w dziedzinie gier. Widzal ktos w akcji Havok 4 ;]. Miodzio fizyka.
WarLock II
Użytkownik
#856 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:10:05
Przed chwilą skończyłem oglądać program ZAP na TVP 1 - cały odcinek poświęcony był Trekowi - nawet Horizon miał tu swoje pięć minut!! Czyżby początki powtórnego "oswajania" się telewizji publicznej z uniwersum Treka?? Oby!!

P.S Niezłą niespodziankę przygotowali nam twórcy Horizona tym pojawieniem się na małym ekranie
waterhouse
Moderator
#857 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:12:59 - Edytowany przez: waterhouse
dziekujemy
Picard
Użytkownik
#858 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:14:17
WarLock II

Nie chce wyjsc na ciemniaka ale co to jest ZAP i w jakim kontekscie wspominano tam o ,,Horizon"? Jego tworcy sie udzielali we wspomnianym programie?
Qura
Użytkownik
#859 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:25:41
Ja trafiłem na samą końcówkę. Może ktoś to nagrał albo wie gdzie znaleźć?
WarLock II
Użytkownik
#860 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:40:52 - Edytowany przez: WarLock II
Może ktoś to nagrał

Ech miałem zamiar nagrać ale nie udało się

co to jest ZAP

Magazyn kulturalny na TVP 1, traktujący głównie o popkulturze.

w jakim kontekście wspominano tam o ,,Horizon"?

Byłą mowa o długiej obecności ST na ekranach kin/telewizorów i wpływie tego zjawiska na popkulturę, jako przykład tego właśnie wpływu podany był "Polski Fanserial Horizon" Jeden z twórców wypowiadał się na temat Horizona pokazane były fragmenty znanego nam wszystkim (jak sądzę ) trailera.

Jego twórcy się udzielali we wspomnianym programie?

Udzielili - niestety nie wiem który to z twórców przybliżał publiczności realia w których zawieszony jest Horizon. Poza tym myślę że wszystkim nam będzie miło wiedzieć kogo widzieliśmy w TV
waterhouse
Moderator
#861 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:43:34
Jeden z twórców wypowiadał się na temat Horizona pokazane były fragmenty znanego nam wszystkim (jak sądzę ) trailera.

To byłem ja

I teaser wypadł dobrze IMHO
Anonim
Anonimowy
#862 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:43:44
Czy ktoś moze powidziec co dokladnie mowili o treku?
Picard
Użytkownik
#863 - Wysłana: 30 Wrz 2006 17:54:23
niestety nie wiem który to z twórców przybliżał publiczności realia w których zawieszony jest Horizon

Nie wiem jak to wygladalo, ale jesli mowa byla o tym, ze akcja dzieje sie po wojnie z Dominium, po powrocie Voyagera do domu oraz po wydarzeniach przedstawionych w ostatnim filmie laikowi nic nie mowi... Swoja droga ciekaw jestem kto wpadl na pomysl poswiecenia programu Trekowi? Ktos mogl nas uprzedzic- na pewno wszyscy by ogladali! A moze uprzedzal?

waterhouse

Gratuluje wystepu w ogolnopolskiej TV! Jak juz pisalem juz jestescie slawni, wy tworcy ST: Horizon...
Seybr
Użytkownik
#864 - Wysłana: 30 Wrz 2006 18:09:50
Prosze mi zaladowac - tak dzis pani na strzelnicy mowila do mnie ;]. Kupa smiechu byla. Stare chlopy a glupie ;]. Potrzymam panu lufe!
waterhouse
Moderator
#865 - Wysłana: 30 Wrz 2006 18:11:38
Picard
Swoja droga ciekaw jestem kto wpadl na pomysl poswiecenia programu Trekowi?

Jego twórce, który jest zatwardziałym trekkerem

? Ktos mogl nas uprzedzic- na pewno wszyscy by ogladali! A moze uprzedzal?

Zapomnieliśmy po prostu Ale wkrótce bedzie na youtube etc

Gratuluje wystepu w ogolnopolskiej TV! Jak juz pisalem juz jestescie slawni, wy tworcy ST: Horizon...

Z tą sławą byłbym ostrożny. Dzięki
Jo_anka
Użytkownik
#866 - Wysłana: 30 Wrz 2006 21:16:54 - Edytowany przez: Jo_anka
Moze ten filmik da sie umiescic na stronie Phoenix'a? Prawie nikt nie obejzal tego programu.
Kai
Admin
#867 - Wysłana: 30 Wrz 2006 21:51:28
Jak ktoś zdobędzie lub nagra avika to niech podeśle linka na adres Phoenixowy (ja akurat przypadkiem obejrzałem w tv ale nie miałem możliwości nagrać).
Qura
Użytkownik
#868 - Wysłana: 30 Wrz 2006 21:52:28
Jak będzie na youtube to każdy będzie mógł sobie oglądnąć, tylko dajcie cynk
Tuki Anvareth
Anonimowy
#869 - Wysłana: 1 Paź 2006 18:52:34
Calkowicie i zupelnie luzne pozdrowienia dla osob z ktorymi prowadzilem dluugie nocne dyskusje od futrzaka z innego kontinuum

P.S. Nie bojcie sie wojska - nie jest tak straszne jak mowia.
Picard
Użytkownik
#870 - Wysłana: 1 Paź 2006 19:25:26
Tuki Anvareth

A co juz siedzisz w kamaszach?
 Strona:  ««  1  2  ...  27  28  29  30  31  ...  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!