USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  3  ...  263  264  265  266  267  268  269  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#7951 - Wysłana: 7 Lut 2010 08:54:40 - Edytowany przez: Seybr
E no dobre, część dzieci neo zniknie z sieci :P.

Może jeszcze prawko na telewizor (szybki kurs, jak obejrzeć 1000 odcinków Mody na Sukces).
Pozwolenie na seks ? Czy jesteś dobrym kochankiem, kurs w agencji na rogu ;].

Moi drodzy zna ktoś z was dobrze angielski, potrzebuję przetłumaczyć 13 minut filmu ( w tym połowa to gadają), trochę słownictwa nie czaje. Zresztą to dla mojego ojca. Jak był by ktoś chętny mogę zapodać link z samym audio w mp3. W zamian oferuję usługi audio-video.
Alucard87
Użytkownik
#7952 - Wysłana: 7 Lut 2010 10:52:32
Możesz podrzucić mi linka na gg, mam w profilu nr.
Seybr
Użytkownik
#7953 - Wysłana: 8 Lut 2010 08:47:16
Alucard87

Dzięki, we wtorek zawitam u starch, to zapodam Tobie linka ;].
Madame Picard
Moderator
#7954 - Wysłana: 8 Lut 2010 09:07:23
Adek:
Prawo jazdy na internet, dobre. Większej głupoty w życiu nie słyszałem.

A ja słyszałam .
Jak niektórzy pewnie wiedzą, pisałam doktorat o polskich pionierach Internetu. Wielu z nich było bardzo rozżalonych komercjalizacją Internetu, chamstwem, głupotą, bezmyślnością i "lamerstwem" wielu obecnych użytkowników i proponowali właśnie coś takiego jak "prawo jazdy na Internet". Wiem, że takie pomysły to próba zawrócenia Wisły kijem, oni też chyba sobie z tego zdawali sprawę, ale z drugiej strony trochę rozumiem ich rozżalenie, bo tworzyli ten Internet z zupełnie inną wizją przyszłości, a wyszło zupełnie inaczej.
Paradoks
Użytkownik
#7955 - Wysłana: 9 Lut 2010 00:28:13 - Edytowany przez: Paradoks
No, you are not the center of the Universe.
http://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q&feature =player_embedded

Bardzo dobrze zrobiony i sugestywny filmik, ostatnio popularny na YouTube. Dobrze czasami dostać takiego prztyczka w nos.
Adek
Użytkownik
#7956 - Wysłana: 9 Lut 2010 00:46:35 - Edytowany przez: Adek
Madame Picard:
Jak niektórzy pewnie wiedzą, pisałam doktorat o polskich pionierach Internetu. Wielu z nich było bardzo rozżalonych komercjalizacją Internetu, chamstwem, głupotą, bezmyślnością i "lamerstwem" wielu obecnych użytkowników i proponowali właśnie coś takiego jak "prawo jazdy na Internet".

To fakt, że z takimi zjawiskami należy zawsze walczyć. Jednak dla mnie kwestia stworzenia wymogu jakiegoś dokumentu, który nadawałby uprawnienie do korzystania z internetu jest nazbyt daleko idące. Myślę, że skuteczna moderacja, ostatecznie nakaz przez sąd na skutek indywidualnych wniosków mógłby eliminować z internetu osoby zachowujące się notorycznie po chamsku. Jednak obawiam się, że ukształtowanie właściwych kryteriów doboru byłoby niezmiernie trudne, gdyż istnieje zbyt wiele społecznych dziedzin, nie mówiąc już, że posłowie mogliby mogliby nawet nie chcieć się zajmować czymś takim. Zapowiedział to z resztą ostatnio Donald Tusk, że nie będzie odgórnych prób regulacji internetu. Niezależnie czy to dobrze czy źle temat jednak taką wypowiedzią Premiera rządu zostaje póki co zamknięty.
A tak apropo mamy dziś Dzień Bezpiecznego Internetu.
http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Jak-chron ic-sie-w-Internecie

http://www.youtube.com/watch?v=ylh1zzeICDM&feature =player_embedded
Jurgen
Moderator
#7957 - Wysłana: 11 Lut 2010 18:14:52
Przy okazji ostatniego zamieszania przewinął się temat propozycji zakupu strony Phoenixa. Przypomniałem sobie o tym, gdy jeden z użytkowników innego forum wrzucił linka z wyceną wartości for o tematyce kolarskiej. Dlatego pokusiłem sie o znalezienie takiej dla stron związanych z ST:

http://bizinformation.org/pl/www.startrek.pl

http://bizinformation.org/pl/www.star-trek.com.pl

http://bizinformation.org/pl/www.trek.pl
Q__
Moderator
#7958 - Wysłana: 11 Lut 2010 18:22:12 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

No cóż. Ujawnię tajemnicę: biter nie proponował nawet pół ceny .

(Kładłbym to na karb młodzieńczego zapału i związanego z nim młodzieńczego rozbratu z realiami.)
Madame Picard
Moderator
#7959 - Wysłana: 11 Lut 2010 18:23:50
Jurgen

Nasi górą?
Jurgen
Moderator
#7960 - Wysłana: 11 Lut 2010 19:23:21
Madame Picard

Na to wygląda.

Q__

Tak się zastanawiałem nad tą wartością i sądzę, że to nie jest takie proste. Strona jest warta tyle, ile ktoś by za nią dał. A wtym moemncie wiemy o dwóch "próbach" - Twojej i Bitera. Ile chciałby za nią jej właściciel, nie wiem Może byc też tak, że nie ma ochoty jej sprzedać w ogóle, nie potrzebuje kasy itp. - wtedy Phoenix byłby bezcenny. Zresztą, ceny jakie Wy oferowaliście też chyba nie byłyby miarodajne, bo Wy kupowalibyścię ją jako fani ST - doszedłby tu czynnik emocjonalny. Natomiast prawdziwą wartość dałoby się pewnie ustalić, gdyby jakiś przedsiębiorca miał pomysł na biznes i potrzebował rozpoznawalnej strony (np. dystrybutor filmów czy seriali ST).
Q__
Moderator
#7961 - Wysłana: 11 Lut 2010 19:26:20 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Jurgen:
Może byc też tak, że nie ma ochoty jej sprzedać w ogóle, nie potrzebuje kasy itp. - wtedy Phoenix byłby bezcenny

I tak właśnie - z tego co mi wiadomo - jest .
Jurgen
Moderator
#7962 - Wysłana: 11 Lut 2010 19:29:35
Q__

W takim razie Phoenix jest wart więcej niż Pudelki, Plotki i inne podobne, a nawet od Onetu czy Google
Adek
Użytkownik
#7963 - Wysłana: 11 Lut 2010 20:39:23
Jurgen:
W takim razie Phoenix jest wart więcej niż Pudelki, Plotki i inne podobne, a nawet od Onetu czy Google

Oj, tak myślę, że zdecydowanie więcej. To nie tylko sama kwestia faktu, że stronka jest o serialach i filmach sci-fi. Pudelki, Plotki nie mogą się naturalnie równać z Phoenixem pod względem merytorczności i ciekawych dyskusji oraz organizacji multimediów. No chociaż jak to się mówi: "koszula bliższa ciału". Może dla fanów pudelków, itp. więcej wart jest tamten portal.
Jurgen
Moderator
#7964 - Wysłana: 11 Lut 2010 20:44:45
Adek:
Może dla fanów pudelków, itp. więcej wart jest tamten portal.

Na pewno
Q__
Moderator
#7965 - Wysłana: 11 Lut 2010 22:09:33 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Jurgen:
nawet od Onetu czy Google

O nie! Onet zostawmy Przewodasowi, ale Google... Google ma swoich wiernych wyznawców:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=148.msg29710#m sg29710
The_D
Użytkownik
#7966 - Wysłana: 11 Lut 2010 23:46:46
Jurgen:
Tak się zastanawiałem nad tą wartością i sądzę, że to nie jest takie proste.

Oczywiście, że nie ;) Zasadniczo pod względem biznesowym wartość strony wynika z tego ile można na niej zarobić - głównie na reklamach. Takie proste programy szacujące wartość strony opierają się na statystykach odwiedzin, popularności itp. To też jest ważne, ale równie istotny jest profil użytkowników i tematyka strony, a tego żaden automat ocenić nie potrafi.
Sh1eldeR
Użytkownik
#7967 - Wysłana: 23 Lut 2010 19:46:36 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Zamieszczam link do tego newsa, bo raz, że pozytywny dla kogoś kto interesuje się współczesnymi piratami i za nimi nie przepada, a dwa, że jest w nim małe trekowe odniesienie :D

US Navy ratuje statek przed atakiem i pojmuje piratów. A okrętem US Navy, któremu możemy dziękować, jest żaden inny niż... USS Farragut! :D (w Treku nazwa ta jest dość popularna; najbardziej znany był chyba ten klasy Nebula, który uratował rozbitków z Enterprise-D pod koniec "Generations")
Adek
Użytkownik
#7968 - Wysłana: 25 Lut 2010 22:49:54
Znalazłem słuchajcie ciekawą informację o mini reaktorze atomowym. Czyżby już w niedalekiej przyszłości będziemy używać takich źródeł energii? Może w każdym samochodzie lub domu?
http://pl.engadget.com/2008/11/12/nuklearny-mini-r eaktor-panaceum-na-kryzys-energetyczny/
Sh1eldeR
Użytkownik
#7969 - Wysłana: 25 Lut 2010 23:18:16 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Adek
Nie jest to news z ostatniej chwili, bo o reaktorze słychać było już parę lat temu, ale jest on wg mnie bardzo warty uwagi. Niestety, podczas tych paru ostatnich lat nie słyszałem, by coś się ruszyło do przodu i by Hyperiony były już gdzieś wdrożone. Przeciwnie: od tego czasu zmieniono dość mocno ich koncepcję i przez to same wdrożenia jakby stoją w miejscu. Choć co z tego będzie, zobaczymy. Nominalnie miało być tak, że za jakieś 3-5 lat od teraz miały działać pierwsze reaktory.

Ostatnio było głośno o bateryjkach atomowych, podobnych do używanych w sondach kosmicznych RTG. Takie bateryjki nie są jednak w sensie stricte żadną nowością (napędzają sondy od parudziesięciu lat i wcale ich jakoś bardzo nie zminiaturyzowano). I przede wszystkim nie są prawdziwymi reaktorami atomowymi. Maximum mocy dla bateryjki ważącej tonę to coś rzędu 1 kilowata. Te używane przez sondy mają lepszy stosunek moc/masa, ale przy kilkudziesięciu kilogramach osiągają... kilkaset watów. Czyli za mało, by napędzić czajnik.

Hyperiony to coś zupełnie innego. To dużo bardziej złożone, pełnoprawne mini reaktory. Jak na reaktor mają stosunkowo niewielką moc, ale i tak jest to coś rzędu kilkudziesięciu megawatów. Kilka czy kilkanaście takich reaktorów może więc zasilić średniej wielkości (stutysięczne) miasto (zgodnie zresztą z przelicznikiem z artykułu -- jeden na 10 tysięcy gospodarstw).

Jak dla mnie to przyszłość. Bardzo bym chciał, by opinia publiczna nie bała się tak energii atomowej. To efektywne, czyste, bezpieczne źródło energii (wbrew temu, co myśli większość laików). Już teraz opanowaliśmy je stosunkowo dobrze, a gdybyśmy nie podchodzili do niego z nadmierną ostrożnością, to za kilkadziesiąt lat mielibyśmy je opanowane niemal tak, jak teraz spalanie węgla ;).

Problemem w przypadku reaktorów atomowych pozostają radioaktywne odpady, ale i na to jest sposób.

Słyszeliście krótki wykład na TED, jaki około tygodnia temu wygłosił... Bill Gates? (tak, ten Bill Gates -- ten koleś od Microsoftu i miliardów dolarów). Gates jest znany z działalności filantropijnej. Cóż, ma fundusze. Naprawdę go podziwiam -- jako jeden z nielicznych ludzi może zrobić dużą różnicę, ma możliwość zmiany świata dzięki sławie i fortunie. I naprawdę stara się to osiągnąć. I mierzy bardzo wysoko. Na wykładzie opowiada, jak zmniejszyć globalną emisję dwutlenku węgla praktycznie do... zera. I przy okazji uczynić energię tak tanią, że byłaby dostępna dla każdego człowieka. Również tych dwóch miliardów najbiedniejszych. Jak to chce osiągnąć? Ano właśnie przy użyciu reaktora atomowego, ale zupełnie nowego typu...

Panie i Panowie: Bill Gates -- Innovating to zero (z konferencji TED).
Adek
Użytkownik
#7970 - Wysłana: 25 Lut 2010 23:42:28 - Edytowany przez: Adek
Sh1eldeR:
Nie jest to news z ostatniej chwili, bo o reaktorze słychać było już parę lat temu, ale jest on wg mnie bardzo warty uwagi.

Aha ale to ja nie wiem czy akurat znalazłem link z właściwym urządzonkiem ale dziś coś w TV słyszałem o czymś podobnym co ma skupiać w sobie mnóstwo energii i że niby być może okaże się to kiedyś rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędności i zasobności energii elektrycznej pozyskiwanej w inny niż tradycyjny sposób (węgiel, ropa, gaz). Może to to o czym pisałeś?
Q__
Moderator
#7971 - Wysłana: 25 Lut 2010 23:46:47 - Edytowany przez: Q__
Adek
Sh1eldeR

Panowie, czyżby jednak wracała wizja pt. "Atom w każdym domu"? Fajnie , nakręciła mnie kiedyś na to klasyczna SF, a bałem się już, że to mrzonki...
Sh1eldeR
Użytkownik
#7972 - Wysłana: 26 Lut 2010 00:27:21 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Adek:
dziś coś w TV słyszałem o czymś podobnym co ma skupiać w sobie mnóstwo energii i że niby być może okaże się to kiedyś rewolucyjnym rozwiązaniem

Nie mam pojęcia o co chodziło. Mogło chodzić o to, o czym mówił Gates w linkowanym przeze mnie artykule, ale może i coś się ruszyło przy Hyperionie (a ja nic o tym nie wiem). Tak teraz patrzę, że artykuł, który linkowałeś jest z 2008 roku, więc prawdopodobnie jeszcze przed tymi zmianami co wprowadzili do projektu. Więcej o Hyperionie możesz przeczytać na Wikipedii. Tak czy siak jest on bardzo interesujący, no i to, że pisali o nim "aż" w 2008 roku nie czyni go na pewno przestarzałym ;). Tym bardziej, że nowy projekt pojawił się właściwie w poprzednim roku, a jeszcze go przecież nie skończyli.

Do głowy przychodzi mi jeszcze jedna rzecz, o której dosłownie na dniach było głośno: Bloom Box. To nie jest reaktor atomowy, ale dosyć czyste i proste urządzonko, które może tanio zasilić jeden dom. Google i parę innych firm już go stosuje (mimo wysokiej -- póki co -- ceny) i bardzo go sobie chwalą. Swoją drogą Bloom Box to bardzo dobra reklama dla programu kosmicznego, bo powstał w oparciu o... generator powietrza, tworzony przez NASA dla misji marsjańskiej (więcej informacji w linku).

Q__
Nic mi nie mów... Może i spalanie węgla jest nam stosunkowo bliskie, tj. prawie każdy laik mniej-więcej wie o co w tym chodzi, ale... To strasznie prymitywne i nieefektywne. W zasadzie jest podobne do tego, jak ludzie spalali ogień już setki tysięcy lat temu. Naprawdę chyba już czas na małą rewolucję, tym bardziej że energia jądrowa jest o wiele bardziej efektywna. Wizja "efektywne źródło energii w każdym domu" jest bardzo fajna. Póki co chyba jedynym rozwiązaniem jest energia atomowa. Ale nie obrażę się, jeśli nagle wymyślą genialny, łatwy sposób na zimną fuzję, czy cokolwiek innego. Po prostu moglibyśmy wreszcie zrobić jakiś konkretniejszy krok naprzód.
Jurgen
Moderator
#7973 - Wysłana: 26 Lut 2010 07:13:29
Sh1eldeR

W tym samym czasie na drugą stronę płytki jest kierowany prawie dowolny rodzaj czystego paliwa (solarne, gazowe itd.)

Czyli dalej potrzebujemy tradycyjnego paliwa?
Sh1eldeR
Użytkownik
#7974 - Wysłana: 26 Lut 2010 11:04:34
Jurgen:
Czyli dalej potrzebujemy tradycyjnego paliwa?

Tak. Bloom Box to nie jest magiczne pudełeczko robiące energię z powietrza. To tylko... ogniwo paliwowe. Zasada działania znana jest przynajmniej od dziesięcioleci. Każdy orbiter promu kosmicznego zasilany jest przez trzy ogniwa paliwowe, które działają na wodór i tlen i jako efekt uboczny produkują wodę. Problem w tym, że jak na razie ogniwa paliwowe są drogie i chodzą na bardzo drogie paliwo. Większość ogniw chodzi na wodór i tlen. O ile uzyskanie i przechowywanie czystego tlenu nie jest jeszcze aż tak trudne, o tyle z wodorem jest zupełnie inaczej. Uzyskanie go wymaga wiele energii, a przechowuje się go bardzo trudno, bo wodór lubi się ulatniać.

Bloom Box tlen pobiera wprost z powietrza, a jako "paliwo właściwe" może wykorzystywać najrozmaitsze substancje. Nie wiem, czy od razu, czy po niewielkich przeróbkach, ale jedne firmy zamówiły Bloom Boxy na takie paliwo, a inne -- na inne. I są to tak proste paliwa jak ropa, czy gaz ziemny. Dodatkowo, to coś pobiera nawet dwa razy mniej paliwa niż ekwiwalentny klasyczny generator. I nie produkuje normalnych spalin (nie wspomnieli co produkuje, ale myślę, że coś musi). I może chodzić 24 h na dobę.

To ma być przełom w dziedzinie ekologii (czysta energia), rozproszeniu źródeł energetycznych (bardzo łatwo się skaluje -- każdy dom może mieć swój mały Bloom Box) i dodatkowo być może w efektywności (nie wymaga jednego rodzaju paliwa, a spalanie jest bardzo efektywne). Szkoda że na razie cena jednego podchodzi pod milion dolców ;).
Sh1eldeR
Użytkownik
#7975 - Wysłana: 27 Lut 2010 02:07:42 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Zorze polarne widoczne w Polsce

Tak, to nie żart! 27 i 28 lutego (sobota i niedziela) być może da się zaobserwować zorze polarne z terytorium Polski (a praktycznie pewne jest to w okolicach arktycznych). Wszystko to za sprawą nadzwyczaj silnej eksplozji na Słońcu, która 24 lutego (środa) została zarejestrowana przez sondę SOHO.

Przez ostatnią dekadę nasza dzienna gwiazda wykazywała się bardzo niewielką aktywnością. Aktywność ta zmienia się cyklicznie co 11 lat, a jedną z jej miar jest liczba plam na tarczy Słońca. Poprzednie minimum aktywności przypadło na koniec 2000 roku, zatem teraz -- zgodnie z jedenastoletnim cyklem -- powinniśmy obserwować stan bliski maksimum. Jednak jeszcze przez większość 2009 roku (260 dni) liczba plam na Słońcu wynosiła... zero. W 2010 roku już wszystko wraca do normy i plamy widoczne są niemal codziennie.

Niespotykanie potężny wybuch ze środy sugeruje, że nasza gwiazda ma się już całkiem dobrze i nadrabia zaległości. Wyrzucony w przestrzeń kosmiczną obłok plazmy potrzebuje kilku dni by dotrzeć w pobliże Ziemi. Stanie się to 27 i 28 lutego. Nie ma się jednak czego obawiać: przed szkodliwym działaniem promieniowania ochroni nas gruba warstwa ziemskiej atmosfery. Skutkiem ubocznym będą jednak piękne zorze polarne, mogące pojawić się tam, gdzie normalnie nie można ich obserwować. Jest pewne prawdopodobieństwo, że zorze będą widoczne także... w Polsce! Warto spojrzeć w niebo w sobotni i niedzielny wieczór, ponieważ takie zjawiska należą do rzadkości.

Pozostaje tylko życzyć cząstek wpadających w atmosferę pod właściwym kątem oraz dobrej pogody!

[źródło]

(To zupełnie oddzielna kwestia i raczej dość "pilna", bo za dwa dni może już być po wszystkim, więc pozwoliłem sobie napisać drugiego posta pod rząd -- w razie czego modki mogą naturalnie zmerge'ować)
Q__
Moderator
#7976 - Wysłana: 2 Mar 2010 22:22:14
Queerbot

Być może to Cię zainteresuje (o ile jeszcze nie znasz)...
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96109,2745999.h tml
(Przypadkiem wyskoczyło mi z Google'a, ale przeczytałem, bo rozmowa dość ciekawa.)
Madame Picard
Moderator
#7977 - Wysłana: 6 Mar 2010 13:58:41 - Edytowany przez: Madame Picard
Spam wywaliłam, ale treść tego posta była tak kuriozalna, że pozwolę sobie zacytować fragment:

Beda mogli Panstwo obejrzec nowoczesne maszyny rolnicze, traktory, kombajny zbozowe fendt, maszyny zielonkowe, oraz rozne wyposazenie dla rolnictwa. Organizator targow zadbal rowniez o liczne punkty konsultacyjne dla rolnikow. Informacji beda udzielac dzielni pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rownolegle odbywaja sie Targi Przemyslu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Lesnymi LAS-EXPO.

Na forum Star Treka... Przecież to się do Opadu szczęki nadaje
A swoją drogą: był tu niedawno też jakiś rolniczy spam. Ciekawe, czym zasłużyliśmy sobie na taki akurat profil wśród spamerów .
Eviva
Użytkownik
#7978 - Wysłana: 6 Mar 2010 14:14:14
Madame Picard

No cóż... pozwolę sobie na badanie systemem skojarzeniowym:
Maszyny rolnicze...-> ciągnik... -> traktor...-> tractor beam...
Madame Picard
Moderator
#7979 - Wysłana: 6 Mar 2010 15:33:10
Hm, a może to ze względu na często pojawiające się tu słówko "buraki"... .
Eviva
Użytkownik
#7980 - Wysłana: 6 Mar 2010 17:12:00
Madame Picard

To pewnie też
 Strona:  ««  1  2  3  ...  263  264  265  266  267  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!