USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  ...  189  190  191  192  193  ...  268  269  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#5701 - Wysłana: 30 Sier 2008 15:27:45
Q__

Nie no jasne ale jakoś ni jak mi nie leżała ta melodia jako podkład pod Harrego Pottera(Kamień Filozoficzny), gdy Harry podrósł i filmy zmroczniały to już ok ale tak dostojny utwór do takiej "bajki" to mnie zraziło, od tamtej pory stwierdziłem że muzyka klasyczna nadaje się tylko do kontemplowania lub do sceny teatralnej.

Swoją drogą HP można uznać za Dzieło z którego można zadać pytanie w Quizie Fantazy bo na to chyba nikt nie odpowie aż dziw ze wiem coś o czym nie wiedzą forumowicze. trochę mi się nastrój aż poprawił.
Q__
Moderator
#5702 - Wysłana: 30 Sier 2008 16:08:19
Biter1

od tamtej pory stwierdziłem że muzyka klasyczna nadaje się tylko do kontemplowania lub do sceny teatralnej.

A do "Odysei kosmicznej"?
http://pl.youtube.com/watch?v=CDAWszeZtNg
Eviva
Użytkownik
#5703 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:02:45
Biter1

Cóż, Czajkowski był, jak wiadomo, gejem, ale kochamy go tez za jego piękną muzykę. Bo ta muzyka jest naprawdę piękna.
Biter1
Użytkownik
#5704 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:12:28
Q__"
"Odyseja Kosmiczna" o kontinuum to nie film to dzieło zasługujące na to co najlepsze w każdym calu, nie godzi jej sie porównywać do tak niskich rzeczy jak film komercyjny.

Eviva
"też"?? za muzykę?? zaczynam się zastanawiać czy nie płynie w tobie Libertyńska krew tak wielbiona przez mojego drogiego Markiza
Eviva
Użytkownik
#5705 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:14:19 - Edytowany przez: Eviva
Biter1

Muzyka klasyczna nie do każdego przemawia. Nie ma się czego wstydzić. A co do krwi, która we mnie płynie, to można w niej wiele znaleźć, zapewniam. Moim rodzonym stryjecznym pradziadkiem był Tadeusz Szeligowski, polski kompozytor. To oczywiście nie przemawia za moją wyższością wobec kogokolwiek, bo taż nie mam jego talentu, ale trochę artystycznych uzdolnień, co prawda innego sortu, w spadku po pradziadku mi się dostało.
Hazral
Użytkownik
#5706 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:14:23
A tu taka mniejsza klasyka

Ale też fajna na swój sposób
Z tym kawałkiem chętnie zobaczył bym jakiś trekowy klip ^^
Q__
Moderator
#5707 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:18:24
Eviva

Cóż, Czajkowski był, jak wiadomo, gejem, ale kochamy go tez za jego piękną muzykę. Bo ta muzyka jest naprawdę piękna.

Słynne "my go cenimy nie za to" rodem z Radia Erewań?
Eviva
Użytkownik
#5708 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:52:07
Q__
Słynne "my go cenimy nie za to" rodem z Radia Erewań?
Oczywiście. Redio Erewań to moja ulubiona rozgłośnia, a w życiu jej nie słyszałam...
Madame Picard
Moderator
#5709 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:01:12
Nieno, naprawdę sezon na wzruszenia ostatnio na forum: KOC, magazyn "Morze", Kabaret Starszych Panów wyciągnięty niedawno przez Q__ w innym wątku, a teraz Radio Erewań... Łza się w mym oku kręci, ach...
Doctor_Who
Użytkownik
#5710 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:05:59 - Edytowany przez: Doctor_Who
Madame Picard

naprawdę sezon na wzruszenia ostatnio na forum

A ciekawe czy (pytanie raczej do przedstawicieli młodszej partii na forum) to pamiętacie?
Eviva
Użytkownik
#5711 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:07:25
Chyba jestem młodsza, niz myślałam, bo tego nie pamiętam.
kanna
Użytkownik
#5712 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:08:43
Doctor_Who

Ja jestem pan Tik-Tak, a to mój mały świat...
Biter1
Użytkownik
#5713 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:10:07
Z tym kawałkiem chętnie zobaczył bym jakiś trekowy klip ^^

Z tego można by było zrobić niezłego Teasera do całego sezonu Dominium Wars. poprostu idealne.

Oczywiście. Redio Erewań to moja ulubiona rozgłośnia, a w życiu jej nie słyszałam...

Na wet nie wiesz co cię omineło
Eviva
Użytkownik
#5714 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:11:57
Biter1
Na wet nie wiesz co cię omineło

Nie wiem, ale mogę się domyślić. Wyobraźnię mam dość sporą.
The_D
Użytkownik
#5715 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:15:11
Ja pamiętam. Zająca Poziomkę i Rozamundę też Ale nie wiem, czy jestem przedstawicielem młodszej partii.
Biter1
Użytkownik
#5716 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:16:00
Eviva
Jaśli nigdy nie słyszałaś a raczej nie czytywałaś Radia Erewań proponuję ci : URL miłej zabawy
Madame Picard
Moderator
#5717 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:18:57
Doctor_Who

czy (pytanie raczej do przedstawicieli młodszej partii na forum) to pamiętacie?
Pamiętamy, choć nie przepadamy.

A to piosenka dla Kirka:

http://pl.youtube.com/watch?v=G9zCbVDvQjA&feature= related
Biter1
Użytkownik
#5718 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:30:57
Madame Picard
tak po prawdzie to to się i do Kirka i Rikera odnosi, i jeden i drugi dał się wodzić za nos
Eviva
Użytkownik
#5719 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:32:22
Biter1

Ja czytałam - jedynie nie słuchałam. A w wersji słyszalnej jest to podobno o niebo lepsze.
Doctor_Who
Użytkownik
#5720 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:48:19
Brr... jak można było nie kochać profka Ciekawskiego i jego asystenta Doświadczalskiego z wielką muchą? W sumie dopiero niedawno się dowiedziałem, że profka grał Grabowski czyli Ferdek, a za chińskiego boga bym się nie domyślił.
Eviva
Użytkownik
#5721 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:59:48
Biter1
tak po prawdzie to to się i do Kirka i Rikera odnosi, i jeden i drugi dał się wodzić za nos

Dać dał, ale do czasu. Niejednej zdawało się, że juz ma go w garści, a tu, figa. I jak przyszło co do czego, jakoś nic nie było z tego
Q__
Moderator
#5722 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:08:53
Doctor_Who

Brr... jak można było nie kochać profka Ciekawskiego i jego asystenta Doświadczalskiego

Za stary byłem, by to regularnie oglądać, a jednak pamiętam, że Ciekawski miał asystenta Kulfona (kukiełkę), a Doświadczalski to był docent i główny szwarccharakter :]
Doctor_Who
Użytkownik
#5723 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:14:04 - Edytowany przez: Doctor_Who
Q__

Właśnie dlatego, że za stary, to pamiętasz dokładniej .
A Kulfon bardziej mi się z "Ciuchcią" kojarzył...

BTW: Uważam, że te programy były o wiele ciekawsze niż "Teletubisie" i nie traktowały małych dzieci jak przygłupów.
Q__
Moderator
#5724 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:25:10
Doctor_Who

A Kulfon bardziej mi się z "Ciuchcią" kojarzył...

Potem tam sie przeniósł.

BTW: Uważam, że te programy były o wiele ciekawsze niż "Teletubisie" i nie traktowały małych dzieci jak przygłupów.

"Teletubisie" zostały akurat nakręcone z myślą o niemowlętach. Dla nich to może intelektualny program.
Delta
Użytkownik
#5725 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:34:46
Doctor_Who
W sumie dopiero niedawno się dowiedziałem, że profka grał Grabowski czyli Ferdek, a za chińskiego boga bym się nie domyślił.

I dobrze, żebyś się nie domyślił, bo to dwie różne osoby, mające tylko to samo imię i nazwisko.
Doctor_Who
Użytkownik
#5726 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:17:32
Delta

dobrze, żebyś się nie domyślił, bo to dwie różne osoby, mające tylko to samo imię i nazwisko

Aaa, takie buty:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Grabowski_(sc enarzysta)

Q__

Kiedyś bajki, nawet te dla małych dzieci, były bardziej dojrzałe.

Bajki w swych oryginalnych ludowych wersjach zawsze były i musiały być okrutne, bo miały przygotować latorośle na okrucieństwa tego świata. Warto poczytać wersje nieprzerobione literacko, zebrane u samego źródła, czyli gawędziarzy ludowych. W obecnych warunkach "globalnej wioski", gdzie od Kaszub po Tatry dziatwa ogląda Pokemony, takich bajek można szukać jedynie w naukowych opracowaniach etnograficznych i literaturoznawczych. Polecam na przykład zbiór bajek śląskich "Boju, boju, bojka". Książka wymagająca, bo baśnie podane są w niej w wersji bez jakiejkolwiek ingerencji nie tylko treściowej, ale i stylistyczno-językowej, jako niejako zapis "stenograficzny" gawęd. Jeżeli przekopiemy się przez gwarę i gramatyczne nieporadności, dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o ewolucji baśni. Te opowieści często są krwawe, nie wolne również od aluzji seksualnych. Niestety w XX wieku Disney i inni skutecznie pozbawili baśnie tych elementów.

PS. Teletubisie to bajki dla kilkulatków, niemowlęta raczej nic z TV nie zrozumieją...
Q__
Moderator
#5727 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:23:21
Doctor_Who

Bajki w swych oryginalnych ludowych wersjach zawsze były i musiały być okrutne, bo miały przygotować latorośle na okrucieństwa tego świata.

Aczkolwiek przekłamywały i tak, bo zawsze kończyły sie happy endem (co mieli mi za złe bohaterowie Pacyńskiego.
biter
Użytkownik
#5728 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:27:28
Q__
Tak kiedyś to były bajki, pamiętam jak na uczelni ciągle nam wykładowcy robili aluzje do bajek braci grrim orginalnych, no to wziąłem znalazłem a tam : Kopciuszek- siostry sobie siekierami odcinają palce i pięty byle zmieścić buta, Czerwony kapturek, wilk sie nażarł i nie pomogło rozcinanie brzucha żeby ratować babcie i kapturka i takie tam jak ja kocham studiować Historię "Historiae magistra vita est" eh wspomnienia te wspomnienia aż się łezka w oku kreci
Doctor_Who
Użytkownik
#5729 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:28:48
Co więcej, jak ktoś próbuje wydać oryginalne baśnie, to sie robi afera, tak jak parę lat temu ktoś się przejechał na prawdziwej wersji Tomcia Palucha. Nawet u Grimmów są jeszcze krwawe elementy...

A że przekłamywały... taki miały cel .
Q__
Moderator
#5730 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:33:26
Doctor_Who

Nawet u Grimmów są jeszcze krwawe elementy...

U Grimmów to jest tego całkiem sporo.
 Strona:  ««  1  2  ...  189  190  191  192  193  ...  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!