USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]
 Strona:  ««  1  2  ...  140  141  142  143  144  ...  268  269  »» 
Autor Wiadomość
Lt Antkov
Użytkownik
#4231 - Wysłana: 28 Sty 2008 00:20:14
Hehe chcialem sprawdzic Wasza czujnosc
kanna
Użytkownik
#4232 - Wysłana: 28 Sty 2008 00:22:13
Hazral
To niebezpiecznie o sadyzm zahacza

Trzeba jakoś odreagowac ta wieczną empatyczność w połączeniu z nieocenianiem w pracy, nie?
Pah Wraith
Użytkownik
#4233 - Wysłana: 28 Sty 2008 11:50:53
Lt Antkov
względna wilgotność powietrza w hodowli ryb

Zapewne 100%

kanna
Nie wiedziałam, że ryby hoduje sie w powietrzu

Tylko latające
Alucard87
Użytkownik
#4234 - Wysłana: 28 Sty 2008 22:54:41
ten teledysk oficjalnie mnie zachęcił do obejrzenia B5 TOS idzie w odstawke
mikus1978
Użytkownik
#4235 - Wysłana: 29 Sty 2008 02:19:36
mikus1978
Użytkownik
#4236 - Wysłana: 29 Sty 2008 02:22:40
powyższa piosenka mówi o uczuciu Daty do poszukiwania form życia
mikus1978
Użytkownik
#4237 - Wysłana: 29 Sty 2008 02:31:43
Q__
Moderator
#4238 - Wysłana: 29 Sty 2008 07:54:59
Alucard87

ten teledysk oficjalnie mnie zachęcił do obejrzenia B5 TOS idzie w odstawke

Bez przesady. To isę ta pogodzić... Zresztą Straczynski wychował się na TOSie...

mikus1978

ostro --->

I było.

ps. proszę używać opcji "edytuj".
Q__
Moderator
#4239 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:15:37
Pah Wraith
Użytkownik
#4240 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:06:19
No nie wiem czy takie smutne, o ile pięć pierwszych filmów to interesujące projekty, to kolejnych pięć...
Q__
Moderator
#4241 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:13:44
Pah Wraith

No nie wiem czy takie smutne, o ile pięć pierwszych filmów to interesujące projekty

I chyba pięć dobrych filmów mniej to już smutne...

to kolejnych pięć...

Kontynuację SW, gdyby była oparta na TT lub DE chętnie bym zobaczył (aktorów można odmłodzić komputerowo).
Paradoks
Użytkownik
#4242 - Wysłana: 2 Lut 2008 19:59:08
O, zauważyliście, że Kawiarenka spadła nam z pierwszej strony? Dawno się tak nie zdarzyło. I nie jest to tylko kwestią spadku jej popularności. Zwykle tematy sprzed dwóch dni były na środeczku pierwszej strony. Czyżby napływ emigrantów? Ostatnio widziałem sporo nowych nicków.
Q__
Moderator
#4243 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:09:00
Paradoks

Czyżby napływ emigrantów? Ostatnio widziałem sporo nowych nicków.

Coś koło tego. (Co mnie jako admina tylko cieszy.)
Paradoks
Użytkownik
#4244 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:18:57
Q__

Coś koło tego. (Co mnie jako admina tylko cieszy.)

Junior admina.

Na pewno pozytywne, choć może dojść do tego czego obawialiśmy się (w sumie ja...) w wątku refleksyjnym, czyli zaniknięcia naszego klimatu i częstszych przypadków trollingu, etc.

Nie żeby coś, ja zawsze taki pesymista.
Q__
Moderator
#4245 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:20:28
Paradoks

Junior admina.

Dobra, dobra...

choć może dojść do tego czego obawialiśmy się (w sumie ja...) w wątku refleksyjnym, czyli zaniknięcia naszego klimatu i częstszych przypadków trollingu, etc.

Najbardziej zależy to od naszej postawy wobec tych, kótrzy mogą ew,. próbowąc prowokować...
tuvok
Użytkownik
#4246 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:27:56 - Edytowany przez: tuvok
Q__: kótrzy mogą ew,. próbowąc prowokować...

Czyli mówiąc inaczej, takich osób jak:
- paw1097
- dinotrek.
- wiaterszajs.
- spajder. (czy jakos tak)
reszte niepamiętam

Chociaz dzieki nim, czasem było zabawnie .
Ubawiłem sie czytając posty od "Rodziców dinotreka" .
Q__
Moderator
#4247 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:32:59 - Edytowany przez: Q__
tuvok

- wiaterszajs.
- spajder. (czy jakos tak)

To była ta sama osoba...

Chociaz dzieki nim, czasem było zabawnie

Przyznam sie, że mnie ubawił topic o "rozbieraniu" mięsa i (wstyd się przyzać) osławione "g*** od Kai'a"...
Paradoks
Użytkownik
#4248 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:33:27
Q__

Najbardziej zależy to od naszej postawy wobec tych, kótrzy mogą ew,. próbowąc prowokować...

Fakt. Chciałbym zarzucić tu jakimś Picardowskim cytatem albo aluzją, ale nie udało mi się nic wymyślić. Mam nadzieję, że wystarczy własna myśl ułożona na szybko: forum będzie takie, jakim my je stworzymy.

No i może jeszcze: "Nie polemizuj z idiotą (...)" - to bardziej ad. trolingu.
Q__
Moderator
#4249 - Wysłana: 2 Lut 2008 20:38:48
Paradoks

forum będzie takie, jakim my je stworzymy

Right.

No i może jeszcze: "Nie polemizuj z idiotą (...)" - to bardziej ad. trolingu.

A zwykle od trollingu się zaczyna...
Psyker
Użytkownik
#4250 - Wysłana: 3 Lut 2008 12:27:46
Mini-ogłoszenie - poszukuję osoby znającej się na .htaccess i przepisywaniu url-i, przyjaznych url-ach itp itd, co by mi ta osoba wytłumaczyła niczym kompletnemu dzieciakowi programistycznemu, o co z tym biega, bo kompletnie nie czaję, a przeanalizowałem już kilkadziesiąt artykułów na ten temat i dochodzę do wniosku, że im więcej wiem, tym bardziej jestem głupi.

Jeśli ktoś może pomóc, to proszę o kontakt na gg 6407699
Sh1eldeR
Użytkownik
#4251 - Wysłana: 3 Lut 2008 12:59:00
Psyker
Na szybko pisze tutaj: mozliwe, ze moglbym Ci pomoc, ale niestety mozliwe rowniez, ze dopiero za poltora tygodnia. Pracowalem z przepisywaniem mod-rewrite (="przepisywaniem URI"... zakladam, ze serwer to Apache?) i to na dosc zaawansowanym poziomie w jednym czy dwoch projektach. Ale akurat jestem w trakcie obrony pracy inzynierskiej (zwiazanej z www!) i do czasu zaliczenia (lub nie zaliczenia) jestem zawalony robota.

Praca domowa dla Ciebie, poki co:
Wiesz co to sa wyrazenia regularne i umiesz sie nimi poslugiwac? Jesli nie odpowiedziales 2xTAK, to biegiem lec sie ich uczyc, bo sie przydadza przynajmniej na poziomie podstawowym.

Ja sie prawie nigdy nie ucze przy pomocy tutoriali, tylko usiluje sie sam wgryzc w specyfikacje (z naciskiem na usiluje ), wiec nie mam pewnosci ktory Ci polecic, ale... jest taka fajna strona, http://www.regular-expressions.info/ i czesto z niej korzystam. Chyba sa tam jakies tutoriale.

Musisz rozkminiac wyrazenia regularne jesli chcesz zrozumiec przepisywanie URI. Moze juz je zreszta znasz, ale jesli nie, to poczytaj sobie najpierw o nich -- na pewno Ci sie przydadza, jesli piszesz jakies programy pobierajace dane wejsciowe .

Jesli bym sie do Ciebie nie odezwal (bo moze znajde czas wczesniej), to -- o ile sprawa bedzie aktualna -- odezwij sie do mnie na GG. Znajdziesz po ksywie.

Jakbys mial konkretne problemy to smialo pisz wczesniej, moze beda z rodzaju tych w miare szybko rozwiazywalnych.
Psyker
Użytkownik
#4252 - Wysłana: 3 Lut 2008 15:59:03
A może po prostu ktoś, kto się zna na tym, zagada na gg i metodą pytanie-odpowiedź pomoże mi to rozkminić?

Bo niestety "poczytaj o tym i o tym" w moim przypadku kompletnie nic nie da z uwagi na mój system uczenia się (wiem bo próbowałem już nie raz) - jest on bowiem dosyć... specyficzny - na moją niekorzyść...

Dla przykładu php - nie rozumiem na jakiej zasadzie działa dodawanie rekordu do bazy danych, ale bez problemu jestem w stanie to napisać tak, aby działało .
Sh1eldeR
Użytkownik
#4253 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:29:57
Psyker
To ciekawy sposob uczenia. Chyba dokladnie przeciwny do mojego, bo ja z kolei lubie wiedziec dokladnie, jak cos dziala (a przynajmniej -- precyzyjnie -- co to robi).

Ok, gdy bede mial chwile czasu, to do Ciebie zagadam, ale z powodu zawalenia robota niczego nie moge zagwarantowac poki co.
Hazral
Użytkownik
#4254 - Wysłana: 4 Lut 2008 20:38:01
Deewolucja Bardzo zacny teledysk W USA obawy jak najbardziej słuszne
Q__
Moderator
#4255 - Wysłana: 4 Lut 2008 20:43:43
Hazral

Deewolucja Bardzo zacny teledysk

Skoro o teledyskach mowa... "Galaxy Song" z "Sensu Życia według Monty Pythona":
http://youtube.com/watch?v=1vOZsXyd_aA
Psyker
Użytkownik
#4256 - Wysłana: 5 Lut 2008 10:11:13
To może od razu przedstawię konkretny problem.

Załóżmy, że mam skrypt bloga, plik index.php wyświetla wszystie wpisy. Mamy teraz menu wyboru kategorii - klikamy na jedną (adres teraz to index.php?view=category&id=4). Pokazują nam się wszystkie posty w tej kategorii. W bazie danych tabela z kategoriami wygląda tak:

ID | Name | Slug
4 | Bez Kategorii | bez-kategorii

Chciałbym teraz jakoś tak przepisać url, aby wyglądał tak: 4-bez-kategorii , gdzie 4 to id kategorii, a bez-kategorii to slug kategorii - a posty musiałyby być pobierane metodą GET na podstawie tego ID w przepisanym url'u.

No i teraz nie wiem jak się za to zabrać...
Domko
Użytkownik
#4257 - Wysłana: 5 Lut 2008 10:17:58
Jest trochę przykładów na chama zrobionych w sieci. Ewentualnie zobacz jak to jest zrobione np. przy Joomla - jest tam .htaccess, który przepisuje sprawnie takie url-e.

Chętnie bym Ci pomógł, ale podobnie jak Sh1eldeR jestem ostatnio bardzo zapracowany.
mr homn
Użytkownik
#4258 - Wysłana: 6 Lut 2008 16:43:57 - Edytowany przez: mr homn
Widzę, że ten temat: http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2114 zamienił się w mały śmietnik, to ogłaszam tutaj...

Zapraszam na IV Toruńskie Popołudnie z Fantastyką!
http://www.tdf.irpg.pl/
W programie A. Pilipiuk i wiele atrakcji spotkaniowo-karciano-growych... wiele też o SW... szkoda, że nie o ST... w każdym razie ja się wybiorę

program: http://xloxlo1.awardspace.com/program.pdf
miejsce: V LO, Toruń, ul. Sienkiewicza 34
data: 16 luty
godz. 10.00 do 19.00

Zaprasza STARY PIERNIK mr homn

Ethno
Użytkownik
#4259 - Wysłana: 6 Lut 2008 16:52:49
A Rydz będzie
mr homn
Użytkownik
#4260 - Wysłana: 6 Lut 2008 16:57:01 - Edytowany przez: mr homn
Rydz-Śmigły?? - niestety nie żyje!
 Strona:  ««  1  2  ...  140  141  142  143  144  ...  268  269  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!