USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1351 - Wysłana: 26 Sty 2014 12:07:48
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#1352 - Wysłana: 26 Sty 2014 13:02:11
Odpowiedz 
mozg_kl2

Dla czego Zaiks zakłada że ja jestem złodziejem ? Na tablecie mam w 100 % legalny soft, gry. Internet przeglądam min. YT. Jeżeli akurat nawet przeglądam materiały, które zostały umieszczone bez zgody autora, to oni powinni mieć pretensję do YT. Co ja wróżka jestem ?

Z jakiej racji mają być objęte aparaty cyfrowe. Bo co pójdę na koncert, jedynie od organizatora zależy czy mogę wejść z nim czy bez. To jest odpowiedzialność zbiorowa, socjalizm.
Ja już płacę podatek za to że filmuje swoim sprzętem. Nie jest tani a jeszcze ma być drożej. Płacę gdy wystawiam rachunek. Chcą wprowadzić myto. Wydać mało im dla siebie i dla udolnych artystów. Nagrać płytę, wydać i chcieć sprzedawać za cenę jak za zborze. Na zachodzie ludzie zmądrzeli. Wiedzą że albumy dobrze sprzedają się w sieci i każdy ma prawo do wyboru danego utworu. Ale nadal w tym kraju ludzie chcą sprzedawać cały produkt, na siłę ktoś mnie uszczęśliwia. W sumie przez to nie kupuję muzykę naszych artystów, ani ich nie słucham. Pomijam muzykę naszych dj`i.

Mam prawo swoje legalne zakupione mp3 skopiować z dysku PC na tablet, telefon itp. Zaiks tego nie rozumie i chce być państwem w państwie.
Toudi
Użytkownik
#1353 - Wysłana: 26 Sty 2014 14:01:45
Odpowiedz 
Seybr, twoje oburzenie słuszne, jednak sprawa stara i cóż poradzić, OZetZety się nie zmienią. A podatek od piractwa płacimy już w HDD, Drukarkach, czystym papierze, czystych nośnikach i nagrywarkach, to tez nie ma się co dziwić, że OZZ próbują tylko to rozszerzyć.
MarcinK
Użytkownik
#1354 - Wysłana: 26 Sty 2014 15:55:47
Odpowiedz 
Może niech najpierw nasi dystrybutorzy spróbują zachęcić ludzi do kupowania oryginałów. Dobrym przykładem jest monolith- wydaje film bez dodatków, często z fatalnym obrazem i śpiewa sobie za niego nierzadko 30 zł!!
Toudi
Użytkownik
#1355 - Wysłana: 26 Sty 2014 16:04:28
Odpowiedz 
MarcinK:
Dobrym przykładem jest monolith- wydaje film bez dodatków, często z fatalnym obrazem i śpiewa sobie za niego nierzadko 30 zł!!

Chyba chciałeś powiedzieć, złym...
MarcinK
Użytkownik
#1356 - Wysłana: 26 Sty 2014 16:05:43
Odpowiedz 
Toudi:
Chyba chciałeś powiedzieć, złym...

Dobrym przykładem zła
krzychu
Użytkownik
#1357 - Wysłana: 26 Sty 2014 16:13:09
Odpowiedz 
ja chodze do kina place za bilet

czesto tez chodze do wypozyczalni plyt dvd

i place za kablowke

problem jest taki ze obecnie nie ma nic ciekawego do ogladania

mozliwe ze zdziadzialem i stalem sie dekadentem

nie wiem sam

wg mnie powinna byc tantiema od posiadanego lacza internetowego

gostki udostepniaja net to dobry dochodowy biznes

kiedys sie zastanawialem czy nie kupic lacza duzego i go nie udostepnic na blok ale umowy sa tak skonstruowane ze nie ma takiej mozliwosci
Toudi
Użytkownik
#1358 - Wysłana: 26 Sty 2014 23:12:22
Odpowiedz 
krzychu:
kiedys sie zastanawialem czy nie kupic lacza duzego i go nie udostepnic na blok ale umowy sa tak skonstruowane ze nie ma takiej mozliwosci

Kiedyś było to łatwe do wykrycia, obecnie w dobie setek urządzeń posiadających dostęp do netu jest to wręcz niemożliwe.

W ogóle teraz tak zapisują umowy, że dostawca netu (tego dużego) to zapisuje je tak, że albo dzielisz sobie neta na ich routerze z ich backdorem, albo wcale. To jest dopiero bajer, bo swój router można podpiąć i nic ci dostawca nie może zrobić, bo ich zapis jest z klauzuli tych niedozwolonych... ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#1359 - Wysłana: 27 Sty 2014 16:20:58
Odpowiedz 
Seybr:
Dla czego Zaiks zakłada że ja jestem złodziejem ?

łatwie założyć, że każdy kradnie więc każdego można opodatkować, niż szukanie winnego. Nie dług będą zamykać każdego faceta, bo ma sprzet wiec jest gwałcicielem. To samo jest teraz z abonamentem radiowo-telewizyjnym. Kiedyś płaciłeś jak miałeś telewizor i oglądałeś, teraz będziesz płacił za możliwość oglądania.
Seybr
Użytkownik
#1360 - Wysłana: 27 Sty 2014 17:46:09
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Kiedyś płaciłeś jak miałeś telewizor i oglądałeś, teraz będziesz płacił za możliwość oglądania.

To jest socjalizm, ktoś mnie uszczęśliwia na siłę. Abonament jest nie zgodny z prawem, to próbują coś z tym zrobić.
Dla czego ja mam płacić za coś czego nie chce oglądać. Na dodatek podwójnie. Np. mam kablówkę, satelitę. Tam płacę abonament, gdzie część kasy idzie na TVP.
Idąc dalszym tokiem.
TVP się chwali cyfrowym nadawaniem kanałów, ile ich tam jest. To dla czego np. TVP sport jest np. kablówce czy NC+, Polsat cyfrowy ? Płacę za naziemną TV ale jak chce oglądać resztę kanałów, muszę kupić np. Polsat Cyfrowy. Obłudne TVP powinno dać wszystkie swoje kanały w naziemnym nadawaniu.
Pomijam że TVP nie nadaje nic nowego od lat. Jak już to jakieś g... dla gimbazy czy ludzi z niskim ilorazem. Na cholerę mam oglądać para dokument typu Moja Szkoła. Powtórki, powtórek, programy dla idiotów. Kino Polska, lecą reklamy a tam co róż powtórki.

Nie lepiej było by zrobić tak. Zakodować sygnał, kto chce oglądać, niech płaci.
mozg_kl2
Użytkownik
#1361 - Wysłana: 27 Sty 2014 19:35:29
Odpowiedz 
Seybr:
To jest socjalizm, ktoś mnie uszczęśliwia na siłę.

Cóż lewactwo w tym kraju jest wszechobecne. A wystarczyłoby zakodować sygnał TVP w całości i byłoby jak z C+. Chcesz oglądać
musisz zapłacić. Problem sam się rozwiązuje tylko w miesiąc po takiej decyzji TVP by upadła i gdzie upychałoby się tylu kolesi.

Seybr:
Nie lepiej było by zrobić tak. Zakodować sygnał, kto chce oglądać, niech płaci.

Tylko gdzie będą sie realizować różne "autorytety moralne" "wolnej Polski"
Q__
Moderator
#1362 - Wysłana: 27 Sty 2014 19:55:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Cóż lewactwo w tym kraju jest wszechobecne.

mozg_kl2:
Tylko gdzie będą sie realizować różne "autorytety moralne" "wolnej Polski"

Ekhm... Prosiłem bez agitacji, a niebezpiecznie się o nią ocierasz.
mozg_kl2
Użytkownik
#1363 - Wysłana: 27 Sty 2014 19:59:42
Odpowiedz 
Q__

Jaką agitacje tu widzisz? Stwierdziłem 2 powszechnie znane fakty. Fakt 1 polskie rządy lubują się w "dbaniu i troszczeniu" o obywateli, a najchętniej o jego pieniądze. Fakt drugi w TVp realizują się rożnej maści pociotki, kolesie kolesiów, rodzina na swoim itp itd, którzy za publiczne pieniądze produkują tak zwane programy misyjne. Same fakty zero agitki.
MarcinK
Użytkownik
#1364 - Wysłana: 27 Sty 2014 20:01:29
Odpowiedz 
Q__ Moderator tworzy off-top

Seybr:
To jest socjalizm, ktoś mnie uszczęśliwia na siłę

Gdyby to był socjalizm to telewizja jak i wszystko inne było by za darmo jak w Federacji. Nie mam nic przeciwko.

Seybr:
Pomijam że TVP nie nadaje nic nowego od lat. Jak już to jakieś g... dla gimbazy czy ludzi z niskim ilorazem. Na cholerę mam oglądać para dokument typu Moja Szkoła. Powtórki, powtórek, programy dla idiotów. Kino Polska, lecą reklamy a tam co róż powtórki.

To problem większości ogólnie dostępnych stacji. Z Polsatem jest podobnie, raz na jakiś czas puszczą dobry film ale poza tym mamy tylko ich tasiemce i marne paradokumenty.
Q__
Moderator
#1365 - Wysłana: 27 Sty 2014 20:06:00
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jaką agitacje tu widzisz?

Słówko lewactwo używane poza słownikowym znaczeniem chociażby.
mozg_kl2
Użytkownik
#1366 - Wysłana: 27 Sty 2014 20:11:14
Odpowiedz 
Q__:
Słówko lewactwo używane poza słownikowym znaczeniem chociażby.

rząd wkładający ręce do naszych portfeli to lewactwo w czystej postaci. Łatanie ich długów naszą kasa, ostatnio kasą Lasów Państwowych dla przykładów. Tutaj kropka bo coś powiem
Seybr
Użytkownik
#1367 - Wysłana: 27 Sty 2014 20:13:59
Odpowiedz 
MarcinK:
Gdyby to był socjalizm to telewizja jak i wszystko inne było by za darmo jak w Federacji. Nie mam nic przeciwko.

Nic za darmo Federacja nie daje. W socjalizmie nic za darmo nie ma. Zawsze ktoś za coś płaci.
Q__
Moderator
#1368 - Wysłana: 27 Sty 2014 21:12:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
rząd wkładający ręce do naszych portfeli to lewactwo w czystej postaci.

Byłbyż ów grand hiszpański lewakiem?
http://www.youtube.com/watch?v=hrqvnFqy1NI

(Widzisz, posługujesz się - nieświadomie już nawet - agitacyjnymi zbitkami myślowymi, jakby podatkowe zdzierstwo związane było tylko z jednym ustrojem czy formacją.)

Seybr

Seybr:
Nic za darmo Federacja nie daje.

No, Federacja to akurat tak, bo ma replikatory.
Toudi
Użytkownik
#1369 - Wysłana: 27 Sty 2014 21:41:50
Odpowiedz 
Q__:
No, Federacja to akurat tak, bo ma replikatory

Ale reaktorów antymaterii zdaje się na planetach się nie używa. Tam pobierają energię z gwiazd przez lustra. Tak mi się przynajmniej przebija w pamięci.
Seybr
Użytkownik
#1370 - Wysłana: 27 Sty 2014 21:42:14 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
No, Federacja to akurat tak, bo ma replikatory.

Napisałeś to przekornie, tak mi się wydaje :P.
Replikatory są zasilane, te mają swoje reaktory a ktoś musi pracować przy nich ?
Q__
Moderator
#1371 - Wysłana: 28 Sty 2014 03:39:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi
Seybr

Tak w sumie to ekonomia Federacji jest niezłą zagwozdką. Pomijam już nawet fakt, że w TNG od dawna nie ma pieniędzy, a u Bennetta&Meyera mówi się o płaceniu (w TOS też jest bodaj raz mowa o poborach)... Oraz fakt, że Meyera wspomina się o deficycie planet klasy M (kryzys na rynku nieruchomości?)...
Z jednej strony Federacja dysponuje gigantycznymi ilościami energii nie wiedzieć skąd (policzmy koszty energetyczne napędu Warp, na tym tle to, co zjedzą replikatory to pikuś) i zdaje się, że z punktu widzenia obywateli jest to za darmo - "płaci" sam Wszechświat, z drugiej jednak - jak słusznie wskazujecie - ktoś musi przy tym pracować (z robotyką jest bowiem tak jak narzekał Mav)... A może nie musi? W "11001001" jeden Łysy wystarczył do obsługi podstawowych systemów Ent-D (który to Ent-D zdaje się zresztą sam sprzątać np.)... Jak duża jest tam automatyzacja w sumie?
Ponadto dochodzi kwestia darmochy subiektywnej... Jeśli np. każdemu pracującemu (bo nie wiemy czy nie ma w UFP aby mas bezrobotnych konsumentów w sumie, którzy zapewne lubią swoje życie) udaje się wybrać zawód stający się automatycznie jego pasją (postęp w psychologii pozwala na tak skuteczne doradztwo zawodowe... jakieś testy?), pasją, do której w innych realiach byłby skłonny dopłacać, pasją realizowaną bez oglądania się na nic, choćby to była pasja mogąca kosztować życie (casus redshirtow) to nie ma poczucia, że pracuje, bardziej, że się bawi, realizuje jako hobbysta, a zysków społeczeństwu przysparza w sumie mimochodem...

Cóż, w malowaniu szczegółów przyszłej utopii Roddenberry&co byli w sumie równie ogólnikowi, co Marks z Engelsem, nie przymierzając, więc niełatwy to temat...

Seybr

Seybr:
Napisałeś to przekornie, tak mi się wydaje :P.

Tak, wolałem przekierować dyskusję na inne tory
Seybr
Użytkownik
#1372 - Wysłana: 28 Sty 2014 10:38:19
Odpowiedz 
Q__:
Jeśli np. każdemu pracującemu (bo nie wiemy czy nie ma w UFP aby mas bezrobotnych konsumentów w sumie, którzy zapewne lubią swoje życie)

Każde zdrowe społeczeństwo ma bezrobotnych. Kwestia ilu jest ich ? Kto może w dzisiejszych czasach pozwolić na bezrobocie. Ten co ma $$$ w bród, ten co jest cwaniakiem lub po prostu nierób.
W świecie Treka możemy wykluczyć osoby z różnymi wadami, brak sprawności itp. Większość chorób, da się wyleczyć. Brak dłoni, są implanty.
System szkolenia jest inny. Człowiek nie ma narzuconego systemu, uczymy się wszystkiego, obecna forma nauki na Ziemi. Podstawy każdy musi znać, dalej idziemy w predyspozycjach i zainteresowaniach.
Mentalnie na pewno muszą być ludzie, którym nie chce się pracować. Takich mamy, po co mam pracować jak państwo da jedzenie i pieniądze. Zapłaci mi za opał i mieszkanie. W świecie Treka tym bardziej taki pasożyt społeczny będzie miał lepiej.

Q__:
(postęp w psychologii pozwala na tak skuteczne doradztwo zawodowe... jakieś testy?),

Jeden będzie literatem inny pół życia spędzi przy prowadzeniu TIRA kosmicznego ;]. Pracować i wykonywać zawód który się lubi, to luksus w dzisiejszych czasach.

Q__:
Cóż, w malowaniu szczegółów przyszłej utopii Roddenberry&co byli w sumie równie ogólnikowi, co Marks z Engelsem, nie przymierzając, więc niełatwy to temat...

Zgadzam się z tym.
Adek
Użytkownik
#1373 - Wysłana: 28 Sty 2014 11:34:27 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Seybr:
Jeden będzie literatem inny pół życia spędzi przy prowadzeniu TIRA kosmicznego ;]. Pracować i wykonywać zawód który się lubi, to luksus w dzisiejszych czasach.

Niestety to prawda. Albo trzeba się tak średnio raz na 10 lat dostosować do rynku pracy (zdobyć nowe kwalifikacje) ALBO mieć takie wykształcenie, które zapewnia stabilizację zawodową mimo upływu lat typu technicznego czyli np elektryk, informatyk, budowlaniec, pilot cywilny lub np Wyższa Szkoła Morska, ewentualnie górnik. W innych wypadkach trzeba naprawdę kombinować jak tu się dobrze ogarnąć i wyjść na swoje lub wyjechać za granicę co też nie zawsze jest dobrym pomysłem jeśli nie ma się wizji ani planu co tam i gdzie się będzie robić, gdzie mieszkać, do kogo się zwróci o pomoc w razie czego bo Polska przecież jest daleko.
Seybr
Użytkownik
#1374 - Wysłana: 28 Sty 2014 12:31:09 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Adek:
które zapewnia stabilizację zawodową mimo upływu lat typu technicznego czyli np elektryk, informatyk, budowlaniec, pilot cywilny lub np Wyższa Szkoła Morska, ewentualnie górnik.

Elektryka nie zmienia się tak szybko jak informatyka. Mimo to są zmiany. Ukończyłem technikum elektryczne, prawa fizyki się nie zmieniły. Prąd tak samo kopie, zabezpieczenia w sumie też. Ale elektronika i nowiki techniczne, ekologiczne owszem.
Informatyka. Zmiany są spore, trzeba się uczyć non stop. Przynajmniej ja tak robię. Fakt jest to nauka w trakcie pracy. Kwestia też jaka jest to dziedzina informatyki.
Q__
Moderator
#1375 - Wysłana: 30 Sty 2014 13:20:10
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#1376 - Wysłana: 11 Gru 2014 13:23:03
Odpowiedz 
Znowu zaatakowali piracką łajbę, ale przetrwała atak i popłynęła schronić się na kostarykańskich wodach:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/201 4/50/piraci-za-burta-szwedzka-policja-atakuje-the- pirate-bay.aspx

Seybr
Użytkownik
#1377 - Wysłana: 11 Gru 2014 13:27:46
Odpowiedz 
Mav

Życie nie lubi pustki. Jak nie oni to inni. Wczoraj czytałem o tym. Plotka głosiła, że główny serwer jest na satelicie okołoziemskiej. Ile w tym prawdy ? Na pewno mają kopię danych. Przywrócenie jej to kwestia czasu. Znaczna część plików jest też min. na innych serwerach torrentowych. Oni tylko odcięli palec, który może szybko odrosnąć.
Mav
Użytkownik
#1378 - Wysłana: 11 Gru 2014 13:33:47
Odpowiedz 
Seybr:
Życie nie lubi pustki. Jak nie oni to inni. Wczoraj czytałem o tym. Plotka głosiła, że główny serwer jest na satelicie okołoziemskiej. Ile w tym prawdy ? Na pewno mają kopię danych. Przywrócenie jej to kwestia czasu. Znaczna część plików jest też min. na innych serwerach torrentowych. Oni tylko odcięli palec, który może szybko odrosnąć.

Nie wiem jak oni to zabezpieczają, ale jednak chciałem teraz poszukać czegoś na tej kostarykańskiej stronie i jest lekka lipa. Nie można segregować filmów w wyszukiwarce, nie ma dobrych wersji... Trochę ta łajba oberwała. Ciekawe ile im zajmie naprawa

W zasadzie to TPB to ostatni bastion piractwa, bo programy P2P typu DC++, eDonkey już dobre kilka lat temu podupadły. Z kolei FTP typu RapidShare mają beznadziejne prędkości, ograniczenia i jakieś płatności.
Seybr
Użytkownik
#1379 - Wysłana: 11 Gru 2014 13:42:15
Odpowiedz 
Mav:
W zasadzie to TPB to ostatni bastion piractwa, bo programy P2P typu DC++, eDonkey już dobre kilka lat temu podupadły

Podupadły głównie ze względu na mentalność ludzi. Słaby upload i obieranie od jednego użytkownika. DC++ to była największa jego wada. Z kolei torrent pozwala pobierać od kilku osób na raz ;]. Na dodatek nie trzeba udostępniać masę danych.

Mav:
Z kolei FTP typu RapidShare mają beznadziejne prędkości, ograniczenia i jakieś płatności.

Kwestia jaki serwer. Ludzie skupili się na zarabianiu kasy. Co nie liczni dają na serwery typu Mega. Tam są dobre transfery. Płatny serwer = zarobek dla uplodera. Jest alternatywa w postaci multikont. Można wykupić na rok i cieszyć się dobrodziejstwem różnych serwisów FTP. Sam mam takie konto. Moi klienci dają na różne serwisy swoje materiały. Wystarczy kopiuje link i o chwili mam full speed. Darmowe opcje, fatalnie to ciągnie.
Q__
Moderator
#1380 - Wysłana: 11 Gru 2014 14:22:17
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Plotka głosiła, że główny serwer jest na satelicie okołoziemskiej.

To by miało sens... Przede wszystkim by spełniało warunki bezpieczeństwa nakreślone swego czasu przez słynnego Jasia Śmietanę:

TO APSURT!!... Należy urzywać przekazu internetowego z satelity kosmicznego!!... wtedy nie ma możliwości załapania wirusa ponieważ sygnał internetowy jest bombardowany promieniowaniem rentgenowskim w kosmosie a to zabija wszekie wirusy.. w efekcie otrzymuje czyste i zdrowe kilobajty do mojego komputera.. nie muszę nadmieniać isz nie mam żadnej niepotrzebnej plontaniny kabli w której ochoczo rozmnażają się wirusy..
http://jsmietana.blox.pl/2007/05/Jasiu-o-wirusach- komputerowych-bombardowanych.html
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!