USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#1291 - Wysłana: 22 Lut 2012 18:57:59
Odpowiedz 
Że już nie wspomnę, że niemal każda dobra sieć ma swojego DNSa postawionego. Ma go mój ISP, swoje DNSy ma google i opendns, nawet jak zablokują główne DNS, to większość użytkowników tego nie zauważy, tyle tylko, że lokalne DNSy będą korzystać ze "starszych" baz...
Seybr
Użytkownik
#1292 - Wysłana: 22 Lut 2012 20:07:36 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Dragon:
Ale jaki konkretnie model, bo jestem ciekawy.

Wiesz nigdy na tym nie myślałem, może Beretta 92F. Glock 19 GEN, trudno mi jest powiedzieć. Jal beretta to duża na zombi a glock na strzelnice ;].

Fajny modelem beretty jest Px4 czy 91A ;].
Dragon
Użytkownik
#1293 - Wysłana: 22 Lut 2012 20:33:50
Odpowiedz 
Seybr
Miałeś na myśli 92FS? F już nie robią ze względu na pękanie zamków. No i chyba taka beretta yła by na strzelnice, to pistolet służbowy i skryte noszenie nie jest zbyt wygodne. Mi by sie go dobrze nosiło bo jestem wysokim chłopem i pełnowymiarowe pistolety mi dobrze leżą. Ale od beretty wolał bym jej brazylijskiego klona, Taurusa Pt92, tak samo solidny, bezpiecznik na szkielecie zamiast na zamku i dwa naboje więcej, do tego kosztuje 2/3 tego co 92FS.
Ale Glock to absolutny klasyk i jest tutaj łatwiej dostępny.

Jakby jakimś cudem wprowadzono u nas ludzkie przepisy to najpierw zafundował bym sobie Makarova, Norinco NZ75 albo Zastave M88A
ortkaj
Użytkownik
#1294 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:02:49
Odpowiedz 
Dragon:
Jakby jakimś cudem wprowadzono u nas ludzkie przepisy to najpierw zafundował bym sobie Makarova, Norinco NZ75 albo Zastave M88A

Czyżbyś miał dostęp do taniego źródła 9x18
Dragon
Użytkownik
#1295 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:11:07
Odpowiedz 
ortkaj
Niestety nie
Ale tylko Makarov z tych wymienionych działa na 9x18, reszta to 9x19.
Kieruje mną raczej rachunek ekonomiczno-jakościowy
ortkaj
Użytkownik
#1296 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:19:21
Odpowiedz 
Dragon
Tylko, że raczej produkcji serbskiej czy chińskiej nie uświadczysz oficjalnie, to już ta ruska szybciej...ale też nie jest to rozkosz na oficjalnym rynku, z demobilu nie bo nie używaliśmy....nie wiem jak w Niemczech w sumie w dawnym NRD było tego dużo (chyba mieli licencję)
Dragon
Użytkownik
#1297 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:27:59
Odpowiedz 
ortkaj
Nieprawda, Norinco jest oficjalnie sprzedawane, no na Incorsa.pl można znaleźć pistolety Norinco i Makarova, jeśli chodzi o Zastave to tu przyznam sie że nie znalazłem oficjalnego dystrybutora ale firma coraz bardziej sie rozwija na rynku cywilnym i jeśli bylibyśmy normalnym rynkiem zbytu to znalazły by sie oficjalne kanały dystrybucji.
W NRD robili licencyjnego makarova
ortkaj
Użytkownik
#1298 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:39:56 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
Dragon
Fakt, nie wiedziałem. Obejrzałem na szybko zdjęcie (z podanej przez Ciebie strony ) tego modelu NORINCO na pierwszy rzut oka trochę przypomina CZ 75 ale już teraz rzuciło mi się w oczy dosyć niestaranne wykończenie jak na zdjęcie reklamowe...ale nie okładzina czyni pistolet.
Dragon
Użytkownik
#1299 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:50:19 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
ortkaj
Bo Norinco NZ75 to kopia CZ75.
Norinco kopiuje wszystkie popularne typy broni 1911, CZ, SIG, TT, AK, AR15 i można wymieniać
Ale dużo o nich czytałem głównie na amerykańskich stronach i są chwalone ze względu na stal bardzo dobrej jakości i solidność za tak niską cene. Fakt, wykończenia to żaden cud 9hehe, faktycznie, okładziny na NZ75 są obleśne, pierwsze co bym zrobił to wystrugał własne) ale ich broń jest solidna i trwała.
ortkaj
Użytkownik
#1300 - Wysłana: 22 Lut 2012 21:58:00 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
Dragon:
Bo Norinco NZ75 to kopia CZ75.

Zobacz jak sprytnie nawiązaliśmy do piractwa nie będzie bana
Seybr
Użytkownik
#1301 - Wysłana: 22 Lut 2012 22:15:46
Odpowiedz 
Dragon:
F już nie robią ze względu na pękanie zamków.

Nawet nie wiedziałem. Zawsze można kupić używany. Mój ojciec kupił sztucer używany, służył jemu 25 lat. Moja żona posiada min. sztucer CZ550 (nówke kupiła). Cena i jakość = rewelacja. Za to za lunetę dała 3500 tyś. zł. Owszem można zawsze lepszy sprzęt kupić ale ile to kosztuje. Na stanie mamy mikro sztucer, kaliber 5.56. Tylko na lisa, w sumie moja żona kupiła ale mój ojciec poluje na lisy. Mnie myślistwo jara jak wczorajszy śnieg. No ale broń warto mieć dla samej frajdy na strzelnicy, no i te zombi.

Dragon:
No i chyba taka beretta yła by na strzelnice, to pistolet służbowy i skryte noszenie nie jest zbyt wygodne.

Tylko strzelnica, no i na wypadek jak by zombi wykonało atak ;].

ortkaj:
Zobacz jak sprytnie nawiązaliśmy do piractwa nie będzie bana

Hahaha.

Puki co mogę sobie pomarzyć, nie stać mnie ale w przyszłości. Teraz jest modna broń czarno-prochowa, ale mnie to nie jara.
Policja zniosła zakaz sprzedaży prochu, teraz każdy może kupić. Znam ludzi którzy kupowali proch w Czechach.
Dragon
Użytkownik
#1302 - Wysłana: 22 Lut 2012 22:28:17
Odpowiedz 
Seybr
Mi by spasował SKS, nowy albo używany, radziecki, chiński albo jugosłowiański.

Ja też sobie mogę pomarzyć, albo doczekamy sie normalnych przepisów, jak np w czechach albo będe kupowac nielegalnie bo i tak najprawdopodobniej kraj sie załamie

Wśród miłośników broni polowanie na zombie staje sie popularne
Dukat
Użytkownik
#1303 - Wysłana: 23 Lut 2012 08:40:46
Odpowiedz 
Kor:
Szczególnie, że statystykę - niestety - jak wszędzie się czasem celowo zakłamuje, sponsoruje (broń to biznes idący w setki miliardów dolarów) etc.

Odebranie ludziom broni to biznes idący w setki miliardów dolarów...

Kor:
Angoli dałem jako przykład "fabuł", powiem brzydko, przez fiuta do gangstera w powiązaniu z klamą.

Odrywasz sytuacje od okoliczności w jakich powstała.

Eviva:
Na nunchako nie trzeba pozwolenia, o ile się nei mylę... a zapewniam, ze jest to broń zabójcza i mam ją na ścianie

Zmartwić Cię?
Ustawa o broni i amunicji, rozdział 1, Art. 4, Punkt 4:

Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

"Nunczaku" w myśl polskiej interpretacji to: "pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału ,połączone ze sobą łańcuchem , sznurkiem lub innym elastycznym materiałem."

W razie czego broń sie, że zawieszenie na ścianie to jest "mała szkodliwość społeczna"
Doctor_Who
Użytkownik
#1304 - Wysłana: 23 Lut 2012 10:05:27
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Zmartwić Cię?

Tak naprawdę nunczaku to "biała plama" w prawie. Teoretycznie nie można go mieć bez zezwolenia, tylko, że zezwoleń takich... nikt nie wydaje. Więcej tutaj:

http://nunchaku.one.pl/?s=prawo
ortkaj
Użytkownik
#1305 - Wysłana: 26 Lut 2012 18:45:59
Odpowiedz 
A jednak coś wisi w powietrzu czyli czego jeszcze nie wiemy o prawach autorskich w Unii .
http://biznes.onet.pl/nie-groza-nam-oplaty-za-korz ystanie-z-bibliotek,18553,5037821,1,news-detal
Eviva
Użytkownik
#1306 - Wysłana: 26 Lut 2012 18:54:44
Odpowiedz 
ortkaj

Dobrze, że zaczynają się pomału wycofywać z niektórych świergolniętych pomysłów, bo w Polsce kultura i tak jest na ostatnim miejscu w rankingu ludzkich potrzeb... przynajmniej oficjalnych. Gdyby Polacy mieli czytać jeszcze mniej, zdeewoluowaliby w małpy.
Dragon
Użytkownik
#1307 - Wysłana: 26 Lut 2012 19:00:07
Odpowiedz 
ortkaj
Eviva
Dlaczego to nazywamy prawami autorskimi to prawa wydawców bo autorzy zazwyczaj mają płacone raz, bardzo rzadko otrzymują profity z reedycji
Eviva
Użytkownik
#1308 - Wysłana: 26 Lut 2012 19:07:21
Odpowiedz 
Dragon

Jednym słowem, są to prawa bogatych do tego, by być jeszcze bogatszymi, choc używaja do tego czegoś, czego sami nie stworzyli.
mozg_kl2
Użytkownik
#1309 - Wysłana: 2 Mar 2012 22:25:41
Odpowiedz 
Antypiraci skazani za zmowę cenową!

Sąd skazał ZAiKS i SFP (Stowarzyszenie Filmowców Polskich) za zmowę cenową, na mocy której utrzymywali najwyższe ceny filmów na DVD/BD. Ważny wyrok zapadł wczoraj.

Okazuje się, że przyczyną wysokich cen filmów na DVD/BD w Polsce było tajne porozumienie pomiędzy ZAiKSEM a SFP. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów odkrył, że obie organizacje ustaliły jednolite stawki za korzystanie z utworów audiowizualnych i odmówiły ich negocjowania. Organizacje zdecydowały, że będą pobierać od każdej płyty z filmem stałe wynagrodzenie, eliminując konkurencję ze szkodą dla przedsiębiorców i przede wszystkim nas wszystkich - konsumentów.

Prezes UOKiK postanowił ukarać ich organizację potocznie nazywaną kartelem antypiratów. Próbowali zaskarżyć decyzję do Sądu Apelacyjnego, ale przegrali apelację. Wyrokiem sądu mają natychmiast zaprzestać szkodliwej działalności. ZAiKS ma zapłacić karę w wysokości 1 mln złotych, a SFP w wysokości 250 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że ZAiKS zasłynął próbą uzyskiwania opłat za muzykę, do której nie miał praw. Domagali się pieniędzy za m.in. utwory udostępnione na licencji Creative Commons

za hatak.pl
Eviva
Użytkownik
#1310 - Wysłana: 3 Mar 2012 06:59:00
Odpowiedz 
Czyli że miałam rację.
krzychu
Użytkownik
#1311 - Wysłana: 3 Mar 2012 11:36:23
Odpowiedz 
ja dzien w dzen chodze do wypozyczalni dvd i nie ma filmu na ktory bym sie zdecydowal
Eviva
Użytkownik
#1312 - Wysłana: 3 Mar 2012 12:03:30
Odpowiedz 
krzychu

Ostatnio mam ten sam problem. Albo filmy są do kitu, albo ja, tertium non datur.
Dukat
Użytkownik
#1313 - Wysłana: 8 Mar 2012 08:34:00
Odpowiedz 
poligon
Użytkownik
#1314 - Wysłana: 8 Mar 2012 11:24:30
Odpowiedz 
Dukat:
Strzeżcie się kibole, piraci, idioci i inni przeciwnicy ACTA

Pamietam ich akcje gdy protestował przeciw ACTA Palikot, wygwizdali go i podjechali pod niego szambiarką. To smutne jak politycy odcinali kupony od tak waznego problemu jak wolość przepływu informacji w sieci.

P.S Swoją droga jedni z lepszych performerów.
Kowal155
Użytkownik
#1315 - Wysłana: 28 Mar 2012 23:47:45
Odpowiedz 
http://www.dobreprogramy.pl/O-absurdzie-matematyki -praw-autorskich-i-nie-tylko,Aktualnosc,31209.html #komentarze

Z serii spotkań/konferencji naukowych TED - bardzo zgrabnie i zabawnie ujęte w matematykę praw autorskich (lub czegoś tam) straty koncernów medialnych.
Bashir
Moderator
#1316 - Wysłana: 29 Mar 2012 14:50:50
Odpowiedz 
Kowal155

Genialne :D

Równie dobrze mogliby mówić, że za każdym razem kiedy ściągasz mp3ójkę, gdzieś na świecie umiera mały kotek. Miliardy dolarów i miejsca pracy brzmią jednak trochę bardziej przekonująco.
Toudi
Użytkownik
#1317 - Wysłana: 29 Mar 2012 23:32:34
Odpowiedz 
Mel Brook przewidział wiele rzeczy, w tym poziom dzisiejszego piractwa:

a
Alucard87
Użytkownik
#1318 - Wysłana: 30 Mar 2012 00:18:53
Odpowiedz 
Kowal155
Co najlepsze, mówi to koleś poniekąd z branży:
Rob Reid - autor książek i twórca serwisu muzycznego Rhapsody.

OMG, według tych wyliczeń, mój telefon na czarnym, pirackim rynku mp3 jest wart... 360 x150 000 54 000 000 USD Idę go sprzedać
Bashir
Moderator
#1319 - Wysłana: 8 Maj 2012 15:58:07
Odpowiedz 
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114526,11676610 ,Amanda_Palmer_zorganizowala_zrzutke_w_internecie_ .html

Bardzo w temacie. O tym jak artyści mogą zebrać kasę bez korporacji producenckich.
MarcinK
Użytkownik
#1320 - Wysłana: 8 Maj 2012 16:04:36
Odpowiedz 
Taka mnie myśl naszła, otóż jeśli kupię np. na allegro oryginalny film na DVD z wydania którego już nie ma w sklepach to bo autor dostał ju za niego kasę gdy sprzedający go kupił w sklepie i pieniądze które wydaję idą tylko do sprzedającego, a autor ani nie zyskuje ani nie traci.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!