USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1261 - Wysłana: 8 Lut 2012 20:48:20
Odpowiedz 
Kor:
Pisałem Ci o USA i spadkach przestępczości w poszczególnych stanach.

Tak, i jak narazie wynika że stany mające prawo do noszenia broni posiadają mniejszą przestępczość.
Waszyngton przez 30 lat było miastem gdzie posiadanie broni było nielegalne i wtedy liczba morderstw zwiększyła się w tamtym okresie.

Kor:
Potrafisz wyrosnąć nad ego i przyjąć do wiadomości, że rozmawiamy o sumie korzyści (wszystkich obywateli) przekraczającej sumę negatywów?

Tak, i uważam że logiczne prawo do posiadania broni będzie korzystne dla obywateli
Kor
Użytkownik
#1262 - Wysłana: 8 Lut 2012 20:53:54 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
Tak, i jak narazie wynika że stany mające prawo do noszenia broni posiadają mniejszą przestępczość.
Waszyngton przez 30 lat było miastem gdzie posiadanie broni było nielegalne i wtedy liczba morderstw zwiększyła się w tamtym okresie.

Przekopiuję:

Owszem, tylko to może być (nie musi - ale może!) wynikiem faktu, że w USA i tak istnieje łatwy dostęp do broni, bo broń jest tam wszechobecna i zawsze można ją nielegalnie sprowadzić z innych stanów (tak, nierzadką tę samą, którą tam legalnie się kupuje*). Wtedy przestępcy mają broń, a porządny obywatel - nie, bo nie chce łamać prawa. Stąd skrajny wskaźnik przestępstw. Wyrównanie sił, liberalizacja prawa do posiadania broni - przestępstwa spadają. Skąd jednak wiesz jak by było, gdyby broń w ogóle była w USA zmarginalizowana? Może z jakichś powodów bez broni palnej ogólnie byłoby bezpieczniej

* Co - kolejny raz powtórzę - pokazuje, że z legalnego systemu, mimo zabezpieczeń, broń wypływa do świata przestępczego.

Dragon:
Tak, i uważam że logiczne prawo do posiadania broni będzie korzystne dla obywateli

Ja natomiast nie jestem tego pewien, a sprawę uważam za na tyle ciężkiego kalibru, że należałoby decyzję poprzedzić szerokimi badaniami, a nie nieprzeanalizowanymi do końca - jak wyżej - danymi statystycznymi.
Dragon
Użytkownik
#1263 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:01:41
Odpowiedz 
Kor:
Co - kolejny raz powtórzę - pokazuje, że z legalnego systemu, mimo zabezpieczeń, broń wypływa do świata przestępczego.

W systemach gdzie trudno o broń lub jest nielegalna i tak wypływa do przestępców.

W świecie wilków wole być wilkiem niż owcą
Kor
Użytkownik
#1264 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:07:27 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
W systemach gdzie trudno o broń lub jest nielegalna i tak wypływa do przestępców.

Mam jednak wrażenie, że kuszą się na nią wówczas szczególnie poważniejsze grupy przestępcze, a te rzadko uderzają w przeciętnego człowieka. Natomiast w systemie, gdzie o broń łatwo, z giwerami biegają podejrzane jednostki. Byle większy dealer osiedlowy ma spluwę.
Dragon
Użytkownik
#1265 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:24:23
Odpowiedz 
od 2004 można legalnie kupić wiatrówke, od tej pory sprzedano ponad dwa miliony takich urządzeń.

Nie zauważono licznych napadów, strzelanin oraz stanu zagrożenia na ulicach
Dukat
Użytkownik
#1266 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:30:22 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Kor:
Dlaczego nie? Skąd to wytrzasnąłeś? W przypadku np. napadu na ulicy? W takich napadach zakłada się wzięcie kogoś na muszkę, rozbrojenie ze wszystkiego co mógłby mieć i ucieczkę np. do stojącego za rogiem samochodu.

Nie w sytuacji gdy ofiara może mieć bron, lub może się napatoczyć inna uzbrojona, przypadkowa osoba. Takie napady jak opisałeś, to w kraju bezbronnych owieczek.

Kor:
Natomiast w napadach poważniejszych np. na ciężarówki, czy kantory, bierze się z zasady nielegalną broń.

Oczywiście. Tak jest nawet teraz.

Kor:
Znowu zakładasz użycie. To absurdalne założenie. Tam gdzie się można obyć bez broni, broń robi w większości wypadków za straszak. Znacznie skuteczniejszy niż nóż, a zresztą to można łączyć.

Znowu wykluczasz użycie. Takie wykluczenie jest możliwe w bezbronnym społeczeństwie. Ba, wystarczy atrapa pistoletu, żeby zrobić napad. W przypadku jak ofiara może być uzbrojona, napad z atrapa to za duże ryzyko.

Kor:
Tu zgoda. Myślę jednak, że przy odpowiednim podejściu zniwelowanie atutu w postaci broni posiadanej przez kobietę nie byłoby takie trudne.

Koksiki nie są takie sprytne jak ci się wydaje.

Kor:
Z pewnością broń przestanie być uznawana sama przez się za "coś". Nie będzie się rzucała tak w oczy. Z tego względu i łatwiej dealować i więcej osób chce wejść w jej posiadanie - bo każdy ma, bo stary miał, bo to już nie rzuca się tak w oczy, bo cholera wie kto będzie miał. Gdzie są chętni, tam jest rynek. Więc pewnie się rozwinie i zliberalizuje.

Ale każdy będzie mógł mieć legalnie! Nie będzie musiał szukać na czarnym rynku. To ogranicza czarny rynek. Ty nie masz danych, masz błędne założenia.

Kor:
Nie uwzględniasz łatwości użycia w sytuacjach awantur, wypadków, szaleńców itp.

Szaleniec może tez łatwo użyć samochodu...

Kor:
Samochody już są i wiemy o ile więcej korzyści wnoszą, niż przynoszą strat. Ty chcesz coś nowego wprowadzić. Więc Twoja odpowiedź tutaj, to czysta sofistyka. Nie chcesz słyszeć o negatywach?

To nie jest nic nowego. Wolny człowiek ma broń, niewolnik, nie. Ja jestem za zniesieniem niewolnictwa.

Kor:
chociaż to nie jest argument za tym, że broń niweluje przestępczość, gdyż tam mamy do czynienia z obecnością nielegalnej broni na dużą skalę ORAZ (na tym tle) zakazem jej posiadania przez obywateli.

Heloł? No właśnie tam masz broń w rekach przestępców i zakaz dla uczciwych ludzi, a w efekcie przestępczość. To pokazuje, że zakaz posiadania nie niweluje przestępczości.

Kor:
Nie wiemy jednak jaki byłby jej poziom, gdyby w ogóle nie było tam broni, czyż nie?

"W ogóle nie było broni" to jakaś sytuacja ze świata idei. Nie występuje na świecie.

Kor:
Fakt, wjeżdżanie na meliny narkotykowe, gdzie ktoś na kogoś rzucił się z kosą, rozbijanie bijatyk pod klubami, ratowanie żon przed pijanymi mężami należałoby zlikwidować. Po co pałować i gazować biednych ludzi?

EDIT: Trochę rozumiem reakcję - napisałem, że kumpel działa w prewencji i już skojarzenia. Normalnie jeździ w patrolach, nie zajmuje się jakimś rozganianiem protestów ;)

Bzdura, wystarczy, że się spóźni na bijatykę pod lokalem i zwinie kogo bądź, po czym na komendzie okaże mu swoja wyższość. Już tutaj paru policjantów ma sprawy założone, twierdzą zgodnie, że student rzucił się na 4 policjantów, a oni go w obronie własnej bili od tyłu po udach.

Wobec uzbrojonego społeczeństwa krawężniki miałyby więcej szacunku i respektu, teraz to występują zbyt często z pozycji siły i władzy.

Kor:
Samochody już są i wiemy o ile więcej korzyści wnoszą, niż przynoszą strat. Ty chcesz coś nowego wprowadzić. Więc Twoja odpowiedź tutaj, to czysta sofistyka. Nie chcesz słyszeć o negatywach?

Q by powiedział, że to nie negatywy, tylko fobie

Kor:
Jestem w szoku. Jak Ci tłumaczę, że broń tak z natury rzeczy wypływa do przestępców, to twierdzisz, że nie wiadomo, czy rynek będzie się rozwijał i piszesz, że w USA jest ta różnica, że do innych stanów, w jednym legalne, w drugim nie... Jaka różnica? Tam to jest nielegalne i u nas by było. U nas DOKŁADNIE TAK SAMO można by ściemniać. Zgubiła się, ukradli.... That was the point.

Spokojnie, tak byłoby gdyby w Wielkopolsce była nielegalna, a w Małopolsce legalna. Przestępcy i tak maja broń, a obecnie rozwinięty jest czary rynek broni dla tych, którzy chcą ja mieć kolekcjonersko lub do obrony, a wyżej cenią swoje życie, niż prawo, jak pewna kobieta co z nielegalnej strzelby rozwaliła napastników. Ona miała broń z "czarnego rynku".

Kor:
Natomiast jakiś zespół włamywaczy, czy coś w tym guście, broni raczej obecnie nie ma. Ale z chęcią sobie sprawi, jak w każdym domu potencjalnie będzie się znajdowała odpowiedź.

Ich "praca" stanie się bardziej ryzykowna. I właśnie o to chodzi. Mają się bać.

Kor:
Oczywiście, że bywa i tak i tak. Broń kształtuje gangi, szczególnie powszechnie obecna broń. Młodociane gangi wyrastają z młodocianych lojalności i szpanowania penisem. Broń jest tu doskonałym narzędziem wydłużania penisa, awansu w oczach rówieśników, a ostatecznie stracenia cnoty przez wejście na poważną drogę przestępczą (użycie; niekoniecznie wystrzelenie).

Poczytaj o młodocianych gangach np. w UK.

UK, UK... hm hm... chcesz powiedzieć, ze UK to jakiś kraj z szerokim dostępem do broni palnej? To odpowiem: pocztaj o młodocianych gangach w CH.

Mav:
Bardziej kosztowne niż rozdawanie pieniędzy wszystkim? Jakie upokarzające?

Pewnie nie, ale powtarzam Ci: WIĘKSZOŚĆ PLATFORMY za tym głosowała.

Mav:
No i jak na zawołanie... Cały PIS. Jakby rządzili już by były tematy zomo, sb, milicja itd przy każdej okazji masakra.

Ciekawe jak brzmi pełen kontekst.. jak na zawołanie, rajcujesz się kawałkiem wyrwanego zdania. Cały leming.

Mav:
Nieistotne. Chodzi o sam fakt gadania o SB. Właśnie to jest cały pis wszędzie widzą przeszłość.

Wszystko jest nieistotne, wystarczy, ze leming dostał bodziec (w tym przypadku to "SB") i leming działa. "Odruch Niesiołwskiego".
Dragon
Użytkownik
#1267 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:35:39
Odpowiedz 
Dukat:
UK, UK... hm hm... chcesz powiedzieć, ze UK to jakiś kraj z szerokim dostępem do broni palnej? To odpowiem: pocztaj o młodocianych gangach w CH.

Odkąd w Wielkiej Brytanii zabroniono posiadania broni krótkiej przestępczość z użyciem broni wzrosła o 40%

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk/1440764.stm
Kor
Użytkownik
#1268 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:41:25 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
Odkąd w Wielkiej Brytanii zabroniono posiadania broni krótkiej przestępczość z użyciem broni wzrosła o 40%

Znowu takie wyrwane dane. Odkąd. Nie przyszło im do głowy, że wzrosła z innych przyczyn? Wzrostu populacji, napływu imigrantów, rozwoju przestępczości międzynarodowej, otwarcia nowych kanałów przerzutowych, niedofinansowania policji, albo inaczej - lepszej wykrywalności przestępstw; niewydolności systemu świadczeń socjalnych (zubożenie) etc.?

Takie dane same z siebie nic nie znaczą. O to mi cały czas chodzi. Opieranie się o takie wyrwane z całego kontekstu dane, to dowód całkowitego niezrozumienia statystyki, a nawet samej logiki.

Żartobliwie - to tak, jakby twierdzić, że reforma była dobra, ponieważ mamy coraz lepiej edukowane pokolenie, o czym wnioskuje się stąd, że poprawia się zdawalność matur, kiedy tę lepszą zdawalność w rzeczywistości osiąga się ucinaniem podstaw programowych i upraszczaniem samego egzaminu dojrzałości z roku na rok.

Dukat

Odpowiem jutro.
Dragon
Użytkownik
#1269 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:46:33
Odpowiedz 
Mogę powiedzieć to samo, że dajesz wyrywko dane o wzroście przestępczości związanej z dostępem do broni.

Doczytaj tam dalej. Policja przyznała że w obszarach o większej ilości domów z pozwoleniami na broń przestępczość jest proporcjonalnie mniejsza
Kor
Użytkownik
#1270 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:48:01 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon

Ja nie podaję danych. Ja od początku wyrażam jedynie opinie (celowo przejaskrawione na "nie), czy zarysowuję obrazki i nawołuję do tego, by własnych opinii nie brać w tak delikatnej kwestii za dowiedzione prawdy.

Dragon:
Doczytaj tam dalej. Policja przyznała że w obszarach o większej ilości domów z pozwoleniami na broń przestępczość jest proporcjonalnie mniejsza

1. Ten kto wyrabia pozwolenie na broń z natury rzeczy jest praworządny, dba o drogę prawną.

2. Na proces wyrabiania pozwoleń na broń stać tylko bardziej zamożne rodziny, rodziny biedniejsze nie mają czasu tracić czasu na takie banialuki. Przestępczość częściej występuje w dzielnicach biedy.

3. Obszary z większą ilością pozwoleń na broń to częściej obszary zamieszkałe przez grupy rodzin policyjnych itp. Pozwolenia są naturalną konsekwencją zawodu. Nikt nie chce rozrabiać na takich dzielnicach (już to może wyjść w statystyce; zależy jak prowadzono badanie).
Dragon
Użytkownik
#1271 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:52:04
Odpowiedz 
Kor:
Ja nie podaję danych. Ja od początku wyrażam jedynie opinie

Więc jak narazie to zwolennicy broni mają wiarygodne fakty po swojej stronie)))
Dukat
Użytkownik
#1272 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:52:15 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Queerbot, to dla Ciebie.

Kor:
Znowu takie wyrwane dane.

Nie zmienia to faktu, że jako przykład złej sytuacji podajesz kraj, w którym dostęp do broni jest ...ograniczony. Mówię, daj przykłady gangów z CH to pogadamy.
Kor
Użytkownik
#1273 - Wysłana: 8 Lut 2012 21:54:19 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
Więc jak narazie to zwolennicy broni mają wiarygodne fakty po swojej stronie

Nie są to wiarygodne fakty, nie w takiej formie. Są to godne uwagi przesłanki, że coś jest na rzeczy, ale w takiej formie to żaden rozstrzygający dowód. Szczególnie, że statystykę - niestety - jak wszędzie się czasem celowo zakłamuje, sponsoruje (broń to biznes idący w setki miliardów dolarów) etc.

Dukat

Angoli dałem jako przykład "fabuł", powiem brzydko, przez fiuta do gangstera w powiązaniu z klamą. Bo czytałem kilka uroczych historii z tego światka (niestety tragicznych - ginęły często jeszcze dzieciaki) oddających dość dobrze te odcienie.

Jak mówię. Odpowiem jutro, sporo do odpisywania.
Dragon
Użytkownik
#1274 - Wysłana: 8 Lut 2012 22:16:30
Odpowiedz 
Kor:
Wzrostu populacji, napływu imigrantów, rozwoju przestępczości międzynarodowej

Nigdy na tym forum nawet nie insynuuj że imigranci/mieszkańcy Azji czy afryki są odpowiedzialni za coś złego bo nawet bana można dostać)
Elaan
Użytkownik
#1275 - Wysłana: 19 Lut 2012 20:40:58
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#1276 - Wysłana: 19 Lut 2012 21:07:40 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Dragon:
Kor:
Wzrostu populacji, napływu imigrantów, rozwoju przestępczości międzynarodowej

Nigdy na tym forum nawet nie insynuuj że imigranci/mieszkańcy Azji czy afryki są odpowiedzialni za coś złego bo nawet bana można dostać)

A już na pewno można dostać niezłego kopsa i łatkę rasisty
Wszyscy, którzy nie są niebieskookimi blondynami, są bardzo mądrzy, moralni i jeszcze więcej duchowni....i nigdy, przenigdy nie popełniają żadnych przestępstw!
A że w więzieniach na prawie całym świecie 95% pensjonariuszy przeczy tej tezie, to tylko wynik rozmaitych fobii u sędziów i policjantów.
Seybr
Użytkownik
#1277 - Wysłana: 19 Lut 2012 22:41:41
Odpowiedz 
Dragon:
od 2004 można legalnie kupić wiatrówke, od tej pory sprzedano ponad dwa miliony takich urządzeń.

Ale trzeba mieć kasę pancerną z atestem, która musi być na stałe przywiercona do podłoża. Nie można trzymać w szafie czy w kanapie ;]. Za to już grozi kara, co lepsze jak będziesz sobie paradował bez papierów na wiatrówkę to też możesz mieć problemy z policjantami ;].
Kor:
1. Ten kto wyrabia pozwolenie na broń z natury rzeczy jest praworządny, dba o drogę prawną.

Haha czyli ja bo mam obycie z kałachami od dziecka, min. mam papiery na instruktora. Myślę sobie tak żeby w następnym roku starać się o pozwolenie na broń krótką (marzy mi beretta czy glock). Wiecie że prędzej dostanie się pozwolenie na taką broń niż np. na KBKS. Czasem zastanawiam się kto wydaje pozwolenie na broń, chyba idioci. Człowiek ma np. papiery na instruktora min. sportowego a nie chcą dawać pozwolenia na KBKS. Problem ten dotyka cały kraj, za to prędzej dają na broń krótką. Jak dal mnie to paranoja.
Dragon
Użytkownik
#1278 - Wysłana: 20 Lut 2012 22:46:52
Odpowiedz 
Seybr:
Ale trzeba mieć kasę pancerną z atestem, która musi być na stałe przywiercona do podłoża. Nie można trzymać w szafie czy w kanapie ;]. Za to już grozi kara, co lepsze jak będziesz sobie paradował bez papierów na wiatrówkę to też możesz mieć problemy z policjantami ;].

Nie trzeba. Jeżeli wiatrówka nie przekracza 17j nie musze przechowywać jej w kasie. Mam jedynie obowiązek trzymać ją w miejscy bezpiecznym. (Zrobiłem sobie taki fajny stojak na karabiny w ścianie a pistolet w walizce leży).
Kara grozi za trzymanie poza szafą wiatrówki pozalimitowej. Czyli takiej powyżej 17j rejestrowanej na policji. Mając pozalimitową musze sie przemieszczać z papierami i strzelać tylko w miejscach wyznaczonych. Podlimitową mogę nosić bez niczego bo takowa papierów nie posiada.
Seybr
Użytkownik
#1279 - Wysłana: 21 Lut 2012 09:11:50
Odpowiedz 
Dragon:
Nie trzeba.

Gdy zdawałem egzamin trzeba było. Mam nowy status oraz regulamin, muszę sprawdzić.

Dragon:
Mam jedynie obowiązek trzymać ją w miejscy bezpiecznym.

Czyli jak, zobacz co się dzieje. Ludzie nie potrafią bezpiecznie trzymać wiatrówki przed dziećmi a co by było jak by mieli broń ?
Jak się człowiek stara o pozwolenie np. o broń myśliwską to dzielnicowy, czy wioskowy policjant przeprowadza wywiad. Jednak wielu z nich nie sprawdza jaka jest szafa pancerna. Jak moja żona starała się o broń, nawet nie sprawdził.
Eviva
Użytkownik
#1280 - Wysłana: 21 Lut 2012 10:11:29
Odpowiedz 
Na nunchako nie trzeba pozwolenia, o ile się nei mylę... a zapewniam, ze jest to broń zabójcza i mam ją na ścianie
mozg_kl2
Użytkownik
#1281 - Wysłana: 21 Lut 2012 10:37:29
Odpowiedz 
Piractwo bez wpływu na amerykański box office

Dwójka badaczy Brett Danaher z Wellesley College i Joel Waldfogel z Uniwersytetu w Minnesocie ogłosiło wyniki swoich badań na temat wpływu piractwa internetowego na wpływy z kinowej dystrybucji filmów. Wyniki te nie są do końca po myśli tych, którzy domagają się ostrej walki z piratami.

Otóż badacze doszli do wniosku, że piractwo w żaden sposób nie wpływa na frekwencję kinową w amerykańskich kinach. Amerykanie wciąż lubią oglądać filmy na dużym ekranie.

Jednak piractwo ma duży wpływ na wyniki finansowe filmów za granicą USA. Podstawowym wskaźnikiem jest tu jednak czas, a dokładniej to jak późno film wchodzi do danego kraju. Badacze pokazują, że im większa przerwa między amerykańską a krajową premierą, tym większe straty – szczególnie w przypadku filmów akcji i SF.

Dla przykładu w okresie 2003-4, jeżeli film pojawiał się z opóźnieniem 8 tygodni, wtedy wpływy ze sprzedaży biletów spadały średnio o 22%. W okresie 2005-6 ten wskaźnik wzrósł do 40% i zwiększał się średnio o 1,3% na każdy kolejny tydzień zwłoki.

źródło: Deadline
Dragon
Użytkownik
#1282 - Wysłana: 21 Lut 2012 10:42:41
Odpowiedz 
Seybr:
Gdy zdawałem egzamin trzeba było. Mam nowy status oraz regulamin, muszę sprawdzić.

Od 2004 obowiązują nowe przepisy. Poniżej 17j wymagane jest 18 lat, powyżej badania, szafa i rejestracja na policji.

Seybr:
Czyli jak, zobacz co się dzieje. Ludzie nie potrafią bezpiecznie trzymać wiatrówki przed dziećmi a co by było jak by mieli broń ?
Jak się człowiek stara o pozwolenie np. o broń myśliwską to dzielnicowy, czy wioskowy policjant przeprowadza wywiad. Jednak wielu z nich nie sprawdza jaka jest szafa pancerna. Jak moja żona starała się o broń, nawet nie sprawdził.

Tak naprawdę liczba wypadów z wiatrówkami mieści sie w granicy błędu statystycznego i spada bo coraz rzadziej o nich słychać.

W przypadku broni powinna być wymagana szafa pancerna i był by spokój.
Osobiście nie podobają mi sie wywiady środowiskowe. Dlaczego sąsiedzi mają wiedzieć ze będe miał broń. I wystarczy jeden sąsiad menda by oskarżyć mnie o terroryzm i wariactwo.

Eviva:
Na nunchako nie trzeba pozwolenia, o ile się nei mylę... a zapewniam, ze jest to broń zabójcza i mam ją na ścianie

Nie, nie trzeba Biała i obuchowa jest bronią jak ją użyjesz na kimś.
Seybr
Użytkownik
#1283 - Wysłana: 21 Lut 2012 13:31:37
Odpowiedz 
Dragon:
Od 2004 obowiązują nowe przepisy.

No to widzę małe halo. Ja jak uczyłem się do egzaminu a ten był po 2004 roku, to pisało w skrypcie jak byk że trzeba mieć pacerniaka na wiatrówkę. Nawet takie pytanie było na egzaminie. Na instruktora zdawałem przy komisji LOK.
Zakładam że masz rację a mnie pamięć płata figla.

Dragon:
Dlaczego sąsiedzi mają wiedzieć ze będe miał broń. I wystarczy jeden sąsiad menda by oskarżyć mnie o terroryzm i wariactwo.

No właśnie, nawet w rodzinie może być menda. Wiesz jeszcze jest rozmowa z psychologiem. Często musi być robiona na odwal, bo co nie którzy nie powinni mieć broni, nawet myśliwskiej.
Dragon
Użytkownik
#1284 - Wysłana: 21 Lut 2012 17:31:22
Odpowiedz 
Seybr:
No właśnie, nawet w rodzinie może być menda. Wiesz jeszcze jest rozmowa z psychologiem. Często musi być robiona na odwal, bo co nie którzy nie powinni mieć broni, nawet myśliwskiej.

Jesli chodzi o palną na bank powinna być zaświadczenie od psychologa. Jestem za tym. I powinny być jasne i przejrzyste przepisy a nie że ktoś nie dostaje "bo nie" a myśliwską dostają ci z pieniędzy i tatusiem w kole łowieckim.

Seybr:
No to widzę małe halo. Ja jak uczyłem się do egzaminu a ten był po 2004 roku, to pisało w skrypcie jak byk że trzeba mieć pacerniaka na wiatrówkę. Nawet takie pytanie było na egzaminie. Na instruktora zdawałem przy komisji LOK.
Zakładam że masz rację a mnie pamięć płata figla.

Wg zmian w polskiej Ustawie o Broni i Amunicji od 1 stycznia 2004 wiatrówki o energii wylotowej pocisku nie większej niż 17 J nie są uznawane za broń i nie podlegają obowiązkowi rejestracji

Możliwe że po prostu nie zmienili pytań i formułek egzaminacyjnych, u nas to całkiem normalne że nie nadążają z zmianami.
Seybr
Użytkownik
#1285 - Wysłana: 21 Lut 2012 22:16:31
Odpowiedz 
Dragon:
Możliwe że po prostu nie zmienili pytań i formułek egzaminacyjnych, u nas to całkiem normalne że nie nadążają z zmianami.

Może pytanie było ogólne, co ma zrobić instruktor po zakończeniu strzelania na strzelnicy. Tyle było tych pytań, że sam nie pamiętam ;]. Odpowiedz jest prosta zdać bron do magazynu broni. Chyba że ma prywatny arsenał, ale wiadomo KBKS itp. trzeba trzymać w pancerniaku ;].
Dragon
Użytkownik
#1286 - Wysłana: 21 Lut 2012 23:21:15
Odpowiedz 
Seybr
To wszystko jasne. Jeśli chodzi o strzelnice to jest taki ogólny wymóg. Pamiętam jak w liceum musiałem osobiście zdawać karabin na ręce nauczyciela.
krisbaum
Użytkownik
#1287 - Wysłana: 22 Lut 2012 00:17:28 - Edytowany przez: krisbaum
Odpowiedz 
Nie śledziłem całości dyskusji, dlatego przepraszam jeżeli powtórzę linka. Generalnie uwielbiam program "Bullshit!" Penn'a i Teller'a, trafia w moje gusta. Tu polecam jeden odcinek poświęcony prawie posiadania broni:
http://www.youtube.com/watch?v=SCXtfR0_roE
To pierwszy part, pozostałe dwa są w powiązanych. Po angielsku, ale chyba dla oficerów GF posługujących się FSE nie stanowi to problemu ;)

A sam program jest świetny, porusza multum tematów, od kreacjonizmu, przez wykształcenie po ekologię. I tylko pozostaje żałować, że żadna Polska telewizja tego nie emituje.

Co do wiatrówek, to kupiłem sobie Skif Anics A-3000 i kocham mojego pieszczoszka Karmię go śrutem Barracuda i silikonuję przy każdej wymianie naboi CO2. Odwdzięcza się za to precyzją i daje mi dużo radości, pomimo że nikogo do tej pory nie udało mi się zabić, niestety
Dragon
Użytkownik
#1288 - Wysłana: 22 Lut 2012 16:39:01
Odpowiedz 
Seybr:
(marzy mi beretta czy glock

Nie wiem czy mi sie oberwie za to że pytam o to w tym temacie.
Ale jaki konkretnie model, bo jestem ciekawy.

krisbaum:
Co do wiatrówek, to kupiłem sobie Skif Anics A-3000 i kocham mojego pieszczoszka Karmię go śrutem Barracuda i silikonuję przy każdej wymianie naboi CO2. Odwdzięcza się za to precyzją i daje mi dużo radości,

To sie rozumie Sam traktuje swoje maleństwa jak kobiety
Elaan
Użytkownik
#1289 - Wysłana: 22 Lut 2012 18:27:22
Odpowiedz 
Z nazwy tematu i toczącej się tu od pewnego czasu dyskusji o broni, ktoś postronny mógłby wysnuć wniosek, iż planujecie, panowie, założenie interesu pod takim oto szyldem:

a

Kto będzie kapitanem?

A ja tymczasem chciałabym wrócić do naszego internetowego podwórka.
Jak podało Polskie Radio, na marzec grupa Anonymus zapowiedziała kolejny atak typu DDoS. Ma to być atak na 13 kluczowych serwerów, tłumaczących adresy stron internetowych na ciągi cyfr. W ten sposób ma zostać zablokowana cała sieć.
Ciekawa jestem, czy to w ogóle możliwe. A może to tylko informacja dla zmyłki?
Kain
Użytkownik
#1290 - Wysłana: 22 Lut 2012 18:41:43 - Edytowany przez: Kain
Odpowiedz 
Elaan:
Ma to być atak na 13 kluczowych serwerów, tłumaczących adresy stron internetowych na ciągi cyfr. W ten sposób ma zostać zablokowana cała sieć.
Ciekawa jestem, czy to w ogóle możliwe. A może to tylko informacja dla zmyłki?

Serwery DNS - tłumaczą nazwy na IP, i to nie zablokowało by "całej sieci" lecz uniemożliwiło łączenie się z np. stronami przez wpisanie zwykłego adresu - znając IP wciąż będzie się dało dotrzeć do żądanej strony.

W czasach gdy miałem serwis komputerowy wraz z usługą montażu sieci (jakieś 4- 5 lat temu) dużo się mówiło o takiej możliwości, lecz tak naprawdę ja bym się tego nie obawiał, tym bardziej że przez ten czas, gdyby było to takie proste, już ktoś by to zrobił.

Te 13 serwerów to w istocie jedynie liczba do jakiej maksymalnie jest w stanie się odwołać jeden pakiet UDP, w rzeczywistości kopie tych 13 serwerów są rozsiane po całym świecie i w razie awarii jednego (które to nie są niczym niezwykłym) natychmiast zostaje włączony backup-owy serwer.

Podejrzewam że ilość serwerów awaryjnych to setki, dodatkowo atak DDoS musiał by następować kaskadowo przez wiele godzin - tak by stopniowo obciążać coraz to kolejne serwery, oczekiwać ich unieruchomienia, czekać na włączenie się backupu i znów go atakować.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  41  42  43  44  45  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!