USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  ...  38  39  40  41  42  ...  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#1171 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:17:45
Odpowiedz 
Ok, panowie a o czym wy, tematy chyba z opadem politycznym pomyliliście...
Dragon
Użytkownik
#1172 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:18:37
Odpowiedz 
Mav:
pr i samoobronie stanowiska

A wiesz co to jest koalicja sejmowa? Większość w sejmie i tym podobne?
Dukat
Użytkownik
#1173 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:21:20
Odpowiedz 
Mav:
Za to Dukat wszystkich tych co nie lubią pis i głosowali na PO wrzuca do wora bezmózgich zombi zaprogramowanych do walki z pisem

Nie wszyscy są Lemingus Vulgaris. Jednak tylko Lemingus Vulgaris każda krytykę swojego tresera odbierają jako atak ze strony PiS, a w efekcie same rzucają się do szaleńczego, ślepego ataku, z furią kąsając po kostkach. Tzn, t głównie młode osobniki. Starsze są bardziej niebezpieczne, potrafią użyć pistoletu.

Mav:
ty ciągle z tymi mediami. To one fałszowały wypowiedzi ludzi pisu? Podkładali im głosy? Zmieniali ich poglądy?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak można manipulować wyrywając wypowiedź z kontekstu i okładając stosownym komentarzem. Przykłady najnowsze: twierdzenie, że PiS głosował za ACTA i że poseł PiS porównał związki partnerskie do zoofilii.

Mav:
Dukat a ty na kogo głosowałeś?

A to zależy kiedy. Dawno temu zdarzyło mi się nawet na PO i Tuska.
Mav
Użytkownik
#1174 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:25:09
Odpowiedz 
Dragon:
A wiesz co to jest koalicja sejmowa? Większość w sejmie i tym podobne?

SLD, PSL, PO
Dukat
Użytkownik
#1175 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:26:10
Odpowiedz 
Mav:
i te beznadziejne becikowe, zamiast zrobić je tylko dla najbiedniejszych oni rozdawali kase każdemu, nawet synowi kulczyka się należało

...przeszło głosami Platformy. Część posłów PiS głosowała przeciw. Tylko lemingi o tym nie wiedzą.
Poza tym nie aż takie strasznie głupie. Sprawdzanie "kto jest biedny" jest kosztowne dla państwa i upokarzające dla ludzi.
Dragon
Użytkownik
#1176 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:27:00
Odpowiedz 
Mav
To czego narzekasz że pis związał sie z samoobroną, potrzebowali większości w sejmie i musieli iść na ustępstwa.
Mav
Użytkownik
#1177 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:27:22 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Dukat:
Nie wszyscy są Lemingus Vulgaris. Jednak tylko Lemingus Vulgaris każda krytykę swojego tresera odbierają jako atak ze strony PiS, a w efekcie same rzucają się do szaleńczego, ślepego ataku, z furią kąsając po kostkach. Tzn, t głównie młode osobniki. Starsze są bardziej niebezpieczne, potrafią użyć pistoletu.

Zupełnie jakby to kurski pisał

Dukat:
A to zależy kied

Teraz

Dragon:
to czego narzekasz że pis związał sie z samoobroną, potrzebowali większości w sejmie i musieli iść na ustępstwa.

PO, PSL, SLD oto normalni kandydaci na koalicje, a nie oszołomy z lpr i so. Nie moja wina ze gbury z pisu się z nikim normalnym dogadać nie mogli.
Dukat
Użytkownik
#1178 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:30:42 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Mav:
Zupełnie jakby to kurski pisał

Kurski to przy mnie szczeniak. Poza tym takie są fakty.

Mav:
Teraz

Teraz nie ma wyborów.

Mav:
PO, PSL, SLD oto normalni kandydaci na koalicje, a nie oszołomy z lpr i so.

Leszek Miller - spluwa dla każdego!
Kwaśniewski - ułaskawienia kolegów partyjnych i mordercy, kompromitacja pod wpływem alkoholu.
Komorowski - wpadka na wpadce, do tego szaleńcza jazda przez stolicę z niedozwolona prędkością.
Schetyna - "pan marszałek mógł, bo się spieszył na spotkanie Platformy"
PSL - "czerwona ropa" dla rolników, KRUS, niereformowalne parcie na stołki.
Niesiołowski - czołowy opluwacz, wyjątkowo chamska kreatura.

etc... doprawdy, w niczym nie ustępują Samoobronie, a LPR to przy nich porządna partia (swoją droga wyliczono, że w głosowaniach zachowywała się najbardziej przyjaźnie dla biznesu).
Mav
Użytkownik
#1179 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:36:19 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Dukat:
Kurski to przy mnie szczeniak.

Ale w sensie ze żaden pit bull tylko zwykły szczeniaczek, czy ty taki stary jestes?

Trzeba dać sobie spokój z tą polityką bo się wszędzie panoszy tematy na fali humoru i piractwo, zamieniły się w obrady sejmu
Dukat
Użytkownik
#1180 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:41:51
Odpowiedz 
Mav:
Trzeba dać sobie spokój z tą polityką bo się wszędzie panoszy

Słusznie. Mógłbyś doznać szoku dowiadując się, ze rzeczy za które krytykujesz PiS przechodziły głosami PO.
Dragon
Użytkownik
#1181 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:45:16
Odpowiedz 
Dukat:
Leszek Miller - spluwa dla każdego!

Ech, miller działał odwrotnie) Niesławne rozporządzenie millera
W sumie gadał a nic nie zrobił takiego
Mav
Użytkownik
#1182 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:45:18
Odpowiedz 
Dukat:
Słusznie. Mógłbyś doznać szoku dowiadując się, ze rzeczy za które krytykujesz PiS przechodziły głosami PO.

To polityka, nie mogło by mnie to zszokować Poza tym ja tu chce zakończyć spór, a ty jeszcze prowokujesz
Kor
Użytkownik
#1183 - Wysłana: 7 Lut 2012 23:56:29 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon

Powinieneś jeszcze wskazać na czystą niedorzeczność wypowiedzi: z nikim innym dogadać się nie mogą (oraz w ogóle zarzutów o taką, a nie inną koalicję); zważywszy na to czego oczekiwała po koalicji (właściwie żądała) PO będąc partią przegraną w wyborach.
Dragon
Użytkownik
#1184 - Wysłana: 8 Lut 2012 00:11:16
Odpowiedz 
Kor
Co do mnie to koło mnie
To nie było chyba do mnie
Kor
Użytkownik
#1185 - Wysłana: 8 Lut 2012 00:14:45 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon

Jednak do Ciebie, bo to Ty dyskutowałeś z podejściem Mav'a do koalicji PiS-SO-LPR. Przypominam o tym, że już pomijając sam fakt na czym polega polityka, koalicja miała być PO-PiS, kiedy jednak PO niespodziewanie dla samej siebie przegrało, zaczęło w tej koalicji żądać miejsca typowego dla partii wygranej. Co tym bardziej tłumaczy kierunek jaki obrało PiS i rzuca cień podejrzenia na PO (może o to chodziło?).
Dukat
Użytkownik
#1186 - Wysłana: 8 Lut 2012 07:46:08
Odpowiedz 
Dragon:
Ech, miller działał odwrotnie) Niesławne rozporządzenie millera
W sumie gadał a nic nie zrobił takiego

Doprawdy? Taki młody czy krótka pamięć? Miller nielegalnie przez około dwa lata posiadał broń. Śledztwo umorzono, bo "ministra spraw wewnętrznych nie można traktować jak zwykłego Jasia Kowalskiego". To przecież klasyk jest, nie znałeś?

Mav:
Poza tym ja tu chce zakończyć spór, a ty jeszcze prowokujesz

Nie wiesz, że paniczny odwrót zawsze kończy się pogromem? Krytykujesz PiS, za to, za czym głosowała PO i z tego powodu głosujesz na PO, żeby nie wygrał PiS. Zrób sobie taki podpis do każdej wypowiedzi o polityce
Dragon
Użytkownik
#1187 - Wysłana: 8 Lut 2012 09:36:48
Odpowiedz 
Kor
Wybacz, już zmęczony byłem
Aha o to chodzi No przypominam sobie.

Dukat:
Doprawdy? Taki młody czy krótka pamięć? Miller nielegalnie przez około dwa lata posiadał broń. Śledztwo umorzono, bo "ministra spraw wewnętrznych nie można traktować jak zwykłego Jasia Kowalskiego". To przecież klasyk jest, nie znałeś?

Tego nie pamiętam, ale chodziło mi o niesławne rozporządzenie milera które mało co nie zniszczyło środowiska handlu wiatrówkami oraz ogólnie jakoś nie palił sie do stworzenia uczciwego prawa dającego możliwość posiadania broni przez obywateli.
Dukat
Użytkownik
#1188 - Wysłana: 8 Lut 2012 10:32:01
Odpowiedz 
Dragon:
chodziło mi o niesławne rozporządzenie milera które mało co nie zniszczyło środowiska handlu wiatrówkami oraz ogólnie jakoś nie palił sie do stworzenia uczciwego prawa dającego możliwość posiadania broni przez obywateli.

Bo i po co? Nie wystarczy, że minister może mieć dowolną broń bez pytania?
Kor
Użytkownik
#1189 - Wysłana: 8 Lut 2012 11:35:46
Odpowiedz 
Zakładając, że poszerzanie praw dostępu do broni w Polsce to dobry pomysł, w co można wątpić.
Dragon
Użytkownik
#1190 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:08:19
Odpowiedz 
Kor:
Zakładając, że poszerzanie praw dostępu do broni w Polsce to dobry pomysł, w co można wątpić.

A dlaczego mój rząd ma zabraniać mi prawa do obrony. Obecne przepisy uradzają w obywateli a wszyscy polityce, działacze, kolesie komendantów dostają od ręki.
Jako mieszkaniec powinienem mieć możliwość posiadania broni pod warunkiem niekaralności i zdrowia psychicznego
Kor
Użytkownik
#1191 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:12:40 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
A dlaczego mój rząd ma zabraniać mi prawa do obrony.

I to jest właśnie typowe nieodpowiedzialne myślenie w kategoriach "mi coś z definicji się należy, mi nie wolno zabraniać. ja, ja, ja".

Pomyślałeś o tym czy wprowadzenie szerokiego dostępu do broni na polskie podwórko ogólnie nie pogorszy bezpieczeństwa obywateli (w tym Twojego)? Czy też wyłącznie o tym, co Tobie jakoby się należy w imię jakoby owego bezpieczeństwa, a w gruncie rzeczy - najpewniej - potupywania nogą bo chcesz posiadać spluwę?
Dukat
Użytkownik
#1192 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:13:32 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Dragon:
A dlaczego mój rząd ma zabraniać mi prawa do obrony.

Żebyś się nie bronił. to proste. Wystarczy, że broń ma rząd i minister (nawet bez zezwolenia, on nie potrzebuje) i od czasu do czasu jakiś stary leming też może być uzbrojony.

Kor:
I to jest właśnie typowe nieodpowiedzialne myślenie w kategoriach "mi coś z definicji się należy, mi nie wolno zabraniać. ja, ja, ja".

"Pogotowie policji, proszę czekać na przyjecie zgłoszenia, pogotowie policji, proszę czekać na przyjęcie zgłoszenia, pogotowie policji..."
Kor
Użytkownik
#1193 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:15:49
Odpowiedz 
Dukat

Przed kim to Dukacie chcesz się w Polsce bronić bronią?
Dukat
Użytkownik
#1194 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:36:44
Odpowiedz 
Kor, kolejny OT w OT?

obrazek w ramach odpowiedzi
Dragon
Użytkownik
#1195 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:39:23
Odpowiedz 
Kor:
Pomyślałeś o tym czy wprowadzenie szerokiego dostępu do broni na polskie podwórko ogólnie nie pogorszy bezpieczeństwa obywateli (w tym Twojego)?

W żadnym kraju normalny dostęp do broni nie zwiększył ilosci przestępstw.
Spadały ilości gwałtów, napadów, rabunków.
Kor
Użytkownik
#1196 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:43:30 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dukat

Acha. Więc rozwiązaniem na - według Ciebie - nieskuteczną policję, jest ułatwienie obywatelom dostępu do broni? I jesteś pewien, że to odniesie pozytywne skutki?
Mam nadzieję, że nie dlatego, że tak głosi Korwin

Ja nie jestem tego pewien. Szczerze w to wątpię. Zwolennicy liberalizacji rynku broni powołują się zazwyczaj na statystyki z różnych państw. Tylko że statystyka to czasem niezwykle śliska sprawa. Często nie wiadomo co właściwie określone dane stwierdzają oraz jak to ma się do zupełnie innego państwa jakim jest Polska.

Dragon

Zbadałeś całą światową statystykę? W tym co zbadałeś, sprawdziłeś sytuację w tych krajach przed liberalizacją (np. pod względem rodzaju struktur przestępczych, obecności nielegalnej broni na rynku, statystyki różnych rodzajów przestępstw), wyeliminowałeś koincydencje (np. fakt, że statystyki określonych przestępstw mogły spadać z innych względów), uwzględniłeś ich tradycje paramilitarne czy strzeleckie, prześledziłeś wszystkie kategorie przestępstw po liberalizacji i ich statystyki, wpływ na przestępczość zorganizowaną itp. itd.?
Dragon
Użytkownik
#1197 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:48:45
Odpowiedz 
Kor
Ale dlaczego zdrowy psychicznie, niekarany człowiek nie może posiadać urządzenia do obrony sportu i rekreacji.
Tak, częściowym rozwiązaniem na kiepską policje jest pozwolenie obywatelom obrony
Dragon
Użytkownik
#1198 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:50:41
Odpowiedz 
Kor:
Zbadałeś całą światową statystykę? W tym co zbadałeś, sprawdziłeś sytuację w tych krajach przed liberalizacją (np. pod względem rodzaju struktur przestępczych, obecności nielegalnej broni na rynku, statystyki różnych rodzajów przestępstw), wyeliminowałeś koincydencje (np. fakt, że statystyki określonych przestępstw mogły spadać z innych względów), uwzględniłeś ich tradycje paramilitarne czy strzeleckie itp. itd.?

Tak, długo badałem kraje w których majstrowano przy kontroli broni.
Dukat
Użytkownik
#1199 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:56:04
Odpowiedz 
Kor:
Acha. Więc rozwiązaniem na - według Ciebie - nieskuteczną policję, jest ułatwienie obywatelom dostępu do broni? I jesteś pewien, że to odniesie pozytywne skutki?

To nie jest rozwiązanie na "nieskuteczną policję". Nawet gdyby była skuteczna, to nie może być zawsze, wszędzie i natychmiast.

Kor:
Często nie wiadomo co właściwie określone dane stwierdzają oraz jak to ma się do zupełnie innego państwa jakim jest Polska.

To bez znaczenia. Duża ilość obywateli obytych z bronią podnosi obronność całego państwa. Natomiast zakaz posiadania legalnej broni powoduje, że uzbrojeni są tylko przestępcy.
Kor
Użytkownik
#1200 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:58:32 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Dragon:
Ale dlaczego zdrowy psychicznie, niekarany człowiek nie może posiadać urządzenia do obrony sportu i rekreacji.

Nie mówię, że nie może, mówię, że nie wiem, czy powinien mieć, a jeśli nawet, to można dyskutować w jakim zakresie.

Nie wiem jak u Ciebie, ale mi na dom nie napadają i się na to nie zapowiada. Poza nim pewniej czuję się obecnie, nie mając broni, ale zarazem mając bardzo dużą pewność, że nie posiada jej również byle chłystek w parku, bo np. wyniósł ją z domu. Kontroluję otoczenie jak wiem, że może być niebezpiecznie, ostatecznie mam duże szanse uciec.

To sprawy osobiste. Podejrzewam wszelako poważne zmiany w strukturach przestępczych przy powszechnym dostępie do broni. Taka broń zawsze ucieka wtedy na czarny rynek. Podejrzewam wypadki, szczególnie znając zamiłowanie rodaków do pijaństwa, kłótliwości i niefrasobliwości.

Większość statystyk jakie dane mi było czytać mówi o krajach w których i tak istniał już duży nielegalny rynek broni. Wtedy ma to większy sens.

Dukat:
Natomiast zakaz posiadania legalnej broni powoduje, że uzbrojeni są tylko przestępcy.

Zdajesz sobie sprawę jak nikły promil przestępców w Polsce posługuje się bronią palną?! Ok. 600 przestępstw w 2010 roku na cały kraj. Poza wzajemnymi porachunkami jakichś gangów używa się jej właściwie wyłącznie do wymuszeń (a do takich ludzi i tak nikt zdrowy nie będzie strzelał, bo mu rodzinę wybiją), czy napadów (natomiast dozbrojenie obsługi np. kantorów, to coś zupełnie innego, niż powszechna liberalizacja).

Reszta, to głównie właśnie skutki tego, że ta broń jest, choć nie powinno. Np. kłótnia w rodzinie itp. I masz ofiary.
 Strona:  ««  1  2  ...  38  39  40  41  42  ...  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!