USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  ...  28  29  30  31  32  ...  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Kor
Użytkownik
#871 - Wysłana: 24 Sty 2012 20:43:30 - Edytowany przez: Kor
Q__

SOPA to był - chociaż specjalnie się nie wgłębiałem - jednak poważniejszy problem. Tam zwyczajnie i po prostu usiłowano ingerować w techniczne podstawy internetu (DNSy) i cenzurować internet (filtrowanie stron spoza USA - w domyśle: podejrzanych o piractwo; ale wiadomo do czego to może prowadzić). Przez długi czas, zresztą jak i w ACTA, zakładano też, że dostawcy internetu będą musieli śledzić poczynania użytkowników (bo obłożono ich odpowiedzialnością za pirackie treści).

Pojawiło się też zagrożenie, że wyeliminuje się z internetu elementy społecznościowe, ponieważ można było pewne ustępy (ACTA też bywa bardzo ogólnikowa) interpretować w ten sposób, że zwykły link umieszczony w komentarzu zawierający odnośnik do nielegalnej treści wystarczy do wysunięcia podejrzeń o piracki charakter strony, co mogłoby skutkować jej zdjęciem (przed rozprawą!), czy wyfiltrowaniem (jak zagraniczna). Jest oczywistym, że w takim wypadku twórca strony wolałby nie ryzykować i zamknąłby opcje komentowania.

Natomiast ACTA i w obecnej formie (mocno już zneutralizowanej) ma wiele kontrowersyjnych ustępów. Przede wszystkim: zabór dóbr; narzucenie wątpliwych kryteriów naliczania strat; udostępnianie danych osobowych osób bezpośrednio lub pośrednio [!] (a więc i przypadkowo) uwikłanych w proceder (co też ważne - w sugestii nie tylko organom władzy, ale i organizacjom ochrony praw autorskich) oraz brak jasnego i precyzyjnego określenia wielu kwestii (np. przypomnienia wprost, że istnieje coś takiego jak fair use).

Nie jest to SOPA, nie jest to jednak nic dobrego. A w szczególności skrajnie karygodny jest sposób w jaki usiłowano ten projekt przeprowadzić (tak w Polsce, jak w ogóle w UE).

Dawałem też takiego linka:

http://www.techdirt.com/articles/20111208/08225217 010/breaking-news-feds-falsely-censor-popular-blog -over-year-deny-all-due-process-hide-all-details.s html

Nie wiem czy to prawda, ale sprawa godna zastanowienia.

Prawda, że wiele było i jest w tym wszystkim elementów zabawnych, ale też tak obecnie, a już szczególnie wcześniej (wcześniejsze wersje) powodów do poważnych obaw i oburzenia było naprawdę sporo.
Dukat
Użytkownik
#872 - Wysłana: 24 Sty 2012 20:58:02
Queerbot:
Fakt, mógł być przeciw rezolucji krytykującej ACTA, bo miał ten temat gdzieś.

Albo był przeciw rezolucji bo jest przeciwko ACTA, nawet po wprowadzeniu poprawek sugerowanych przez rezolucję. Za trudne? Pewnie tak, jak już tolerancyjna nienawiść zalała oczy
Q__
Moderator
#873 - Wysłana: 24 Sty 2012 21:24:50 - Edytowany przez: Q__
Kor

Kor:
SOPA to był - chociaż specjalnie się nie wgłębiałem - jednak poważniejszy problem.

Stwierdzilem po prostu, że mnie akronimy śmieszą (zwł. że SOPA i PIPA raczej do nas nie trafią, a i w samych Stanach zostały odrzucone; czyli mogę je już traktować w kategoriach humoru z czystym sumieniem).
Kor
Użytkownik
#874 - Wysłana: 24 Sty 2012 21:27:14 - Edytowany przez: Kor
Q__

Tak, rozumiem. Chciałem uporządkować kwestię. Natomiast SOPA i PIPA zostały odrzucone (chociaż bliżej prawdy jest powiedzieć: zawieszone do dalszych prac*) dopiero po protestach. W ostatniej chwili, kiedy zobaczono co się dzieje, senatorowie wycofywali swoje poparcie dla projektów (pisała o tym amerykańska prasa, informowała tv - można znaleźć na yt; lub poczytać np. Washington Post, tam chyba czytałem).

* Sprawa z pewnością wróci, może pod inną nazwą. Nie w najbliższym czasie, bo obecne nastroje są jasne, ale przy odpowiedniej okazji. Za dużo w to włożono pracy, zbyt duży pieniądz za tym stoi, zbyt mocne lobby, żeby ot tak to porzucić.
Bashir
Moderator
#875 - Wysłana: 24 Sty 2012 21:36:04
[komentarz naruszył postanowienia Międzynarodowej Umowy ACTA i został automatycznie usunięty]

Jo_anka
Użytkownik
#876 - Wysłana: 24 Sty 2012 21:50:22
Tekst ACTA jest niezwykle mętnie sformułowany (powiedziałabym, że jest to chyba prawny bubel) i nie tyczy to jedynie paragrafów odnoszących się do praw autorskich w Internecie. Ostatnio Niemcy wpadli w panikę, jak zaczeli analizować ewentuany wpływ ACTA na produkcję i obrót lekami generycznymi, nie wspominając o wszelkich zamiennikach części zamiennych itp.

Polska ustawa o prawie autorskim jest aktem prawnym rozsądnym ze względu na uwzględnienie "Dozwolonego użytku chronionych utworów" - życiowy zapis, zabezpieczający interesy korzystającej z utworów objętych prawem autorskim jednostki, za którą nie stoi sztab prawników.

ACTA - "Sekcja 5: : DOCHODZENIE I EGZEKWOWANIE PRAW WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ W ŚRODOWISKU CYFROWYM", otwiera pole do popisu dla wyspecjalizowanych prawniczych organizacji szantażu, które jak pokazuję przykłady zza Oceanu: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/201 0/04/usa-sad-obnizyl-kare-za-piractwo.aspx
są świetne w polowaniu z 'bronią atomową'... na 'wróble'.

I przynoszą dochody jedynie... prawnikom, a nie twórcom: http://osnews.pl/riaa-inwestorem-dekady/
Q__
Moderator
#877 - Wysłana: 24 Sty 2012 22:02:47
Kor

Kor:
Za dużo w to włożono pracy, zbyt duży pieniądz za tym stoi, zbyt mocne lobby, żeby ot tak to porzucić.

Tylko widzisz, gdyby masowa publiczność nie napychała tak ochoczo kieszeni PT. Komercjuszom z Hollywood (myśląc jednocześnie jak ich tam wydutkać na strychu metodą piracenia), to i stałby za tym mniejszy pieniądz, i kino by się lepiej miało.
crees10
Użytkownik
#878 - Wysłana: 24 Sty 2012 22:11:42
Nie jest wpis na temat obecnie omawiany, jest to tylko odpowiedź dla pana Q

Q__:
Wreszcie, że skoro narzekasz na brak szacunku dla przedstawicieli swojej opcji politycznej, powinieneś go - w pewnych minimalnych granicach - okazywać i opcji przeciwstawnej, w tym jej liderowi, bo inaczej stajesz na gruncie tzw. moralności Kalego

No tak jest w tym trochę racji,

ale trudno jest szanować przeciwną opcję polityczną, która przedstawia moją w takim świetle http://www.youtube.com/watch?v=0jrhMDAR2EI
jest to spot platformy z ostatnich wyborów, uważam że to jest bardzo niesmaczne, ale oni mogą, a gdyby PiS zrobił taki spot to podejrzewam że byłaby awantura na cały kraj, pewnie nazwali by ich faszystami albo jeszcze gorzej

wiem że Pis nie jest święty, swoje spoty też ma, ale ten powyższy to po prostu cios poniżej pasa
Kor
Użytkownik
#879 - Wysłana: 24 Sty 2012 22:13:30
Q__:
Tylko widzisz, gdyby masowa publiczność nie napychała tak ochoczo kieszeni PT. Komercjuszom z Hollywood (myśląc jednocześnie jak ich tam wydutkać na strychu metodą piracenia), to i stałby za tym mniejszy pieniądz, i kino by się lepiej miało.

Masowa publiczność mogłaby być bardziej wyrobiona, gdyby ją od małego w istocie nauczono się wyrabiać, co znów nawraca nas do kwestii tego, jakie postawy rodzi współczesny relatywizm, nihilizm, wmawianie ludziom, że ich osobiste przekonanie automatycznie staje się prawdą itp.
Dukat
Użytkownik
#880 - Wysłana: 24 Sty 2012 22:16:47 - Edytowany przez: Dukat
crees10 sie przejmujesz pstryczkiem od Q? Ministrowie to słudzy. Należy zwracac się do nich we właściwy sposób np. Janie, Alfredzie, Donaldzie etc. Czołobitnośc wynikająca z jakiegoś przestawienia wartości sprawia, że politykom się w pupach przewraca i robią akcje takie jak rajd Komorowskiego, a później Grzegorz z głupim uśmieszkiem tłumaczy, że "pan marszałek mógł, bo się spieszył na spotkanie Platformy".
crees10
Użytkownik
#881 - Wysłana: 24 Sty 2012 22:33:51
Dukat:
sie przejmujesz pstryczkiem od Q

Q ma troszkę racji z tym poważaniem, ale tylko troszkę

na przykład: jak polityk platformy jedzie na wycieczkę za pieniądze podatnika która kosztuje 35.000 zł to wtedy jest wszystko w porządku

ale jak Pis był u władzy i jakiś minister kupił śledzia z 8,50 zł to tą sprawę omawiano we wszystkich mediach i nazywano skandalem

dla mnie to jest nie sprawiedliwe, dlatego ciężko poważać Donalda i jego kolesi
Dukat
Użytkownik
#882 - Wysłana: 24 Sty 2012 23:09:42
crees10:
na przykład: jak polityk platformy jedzie na wycieczkę za pieniądze podatnika która kosztuje 35.000 zł to wtedy jest wszystko w porządku

Jak to mawiają u nas: "Pieniądze to nie wszystko".
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#883 - Wysłana: 24 Sty 2012 23:51:05
crees10
Użytkownik
#884 - Wysłana: 25 Sty 2012 01:00:44
to jest ciekawe

TVN, TVP i Polsat wiedziały o ACTA
http://niezalezna.pl/22313-tvn-tvp-i-polsat-wiedzi aly-o-acta
Dukat
Użytkownik
#885 - Wysłana: 25 Sty 2012 08:36:22
Dla tych co maja fejsbuka: WC
Eviva
Użytkownik
#886 - Wysłana: 25 Sty 2012 10:54:07
A ja dostałam list od Delty, który przeczytał mój post na blogu i właśnie jest w trakcie listownego tłumaczenia mi, ze jestem dubeltową kretynką.
Kto wie, może ma rację?
tuvok
Użytkownik
#887 - Wysłana: 25 Sty 2012 11:32:25
Niema racji ^_^.
Dukat
Użytkownik
#888 - Wysłana: 25 Sty 2012 11:50:29
Gwiazdowski też jest kretynem?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#889 - Wysłana: 25 Sty 2012 12:37:51
27 organizacji i instytucji, m.in. Federacja Stowarzyszeń NOT, ZAiKS, ZASP, ZPAV, SFP, TVN, TVP i Polsat, Polskie Izby: Informatyki i Telekomunikacji oraz Komunikacji Elektronicznej zostały poproszone 11 maja 2010 roku przez resort kultury o uwagi ws. ACTA - poinformowało we wtorek ministerstwo.

Czyli wiadomo kto ma na tym skorzystać w Polsce, i kto ewentualnie może nas ścigać..
Jurgen
Moderator
#890 - Wysłana: 25 Sty 2012 12:46:20
Dukat:
Gwiazdowski też jest kretynem?

Nie wiem, czy jest kretynem, ale po tym tekście:

Jest też Art. 12, który brzmi tak:

„Każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony w stosownych przypadkach, a szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje możliwe do wykazania niebezpieczeństwo, że dowody zostaną zniszczone (…) Każda Strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych…” Bez wysłuchania drugiej strony? No ładnie towarzysze, ładnie!

to ja wątpię, czy ma on podstawy, by oceniać pewne mechanizmy procesowe. Bo przecież mało to każdy pracownik sądu zabezpieczeń powództwa widział. Sąd wydaje je bez wysłuchania drugiej strony i jest to niekwestionowane rozwiązanie. I jest to w sumie zrozumiałe, by przy zabezpieczeniu powództwa pozwany nie mófgł zrobić jakiegoś szachera - machera z tym, o co strony się procesują, zanim nie zapadnie wyrok (np. nie sprzedał w trakcie procesu mieszkania, o które strony się procesują, bo potem to już wyrok nie będzie nadawał się do wykonania).

No i jeszcze jedno:

W Art. 28 jest taki oto pasus: „Każda strona ma wspierać „tworzenie i utrzymanie formalnych i nieformalnych mechanizmów, takich jak grupy doradcze, w ramach których jej właściwe organy mogą poznać opinie posiadaczy praw i innych odpowiednich zainteresowanych stron”. Nieformalne mechanizmy? W państwie prawa???

No co? Społeczeństwo obywatelskie. W końcu każdemu wolno zaprezentować swoje stanowisko (także odmienne niż "posiadaczy praw").
Toudi
Użytkownik
#891 - Wysłana: 25 Sty 2012 13:45:56
Przed chwilą jakiś "adwokat" powiedział, że obejrzenie filmu za darmo (w sumie to pobranie) jest przestępstwem zagrożonym więzieniem do lat 3.

A jeszcze powiedzieli, że różne kancelarie wyceniają mp3 na 3 złote, a film "piracki" na 8 zł. Ciekawe ceny, ciekawe gdzie można kupić filmy za 8 zł...
Kor
Użytkownik
#892 - Wysłana: 25 Sty 2012 13:49:55
Od kiedy pobranie jest przestępstwem?
Christof
Użytkownik
#893 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:12:14
Kor:
Od kiedy pobranie jest przestępstwem?

Dobre pytanie, bo o ile mnie pamięć nie myli, to nie pobieranie filmów/mp3/etc jest przestępstwem, a ich udostępnianie.
Seybr
Użytkownik
#894 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:32:31 - Edytowany przez: Seybr
Dukat

Dzięki za adres i post WC.

Eviva

Daj adres do do tego posta.

Czuję że dojdzie do zmasowanego terroru w sprawie ACTA. Hakerzy z całego świata połączą się.
Najwięcej zarobią na tym ruskie serwery, powoli widać migrację pirackich plików.
Ja napisałem do filesonic, dla czego część moich rzeczy zostało wykasowane, tym bardziej że to są moje twory i mam do tego prawa autorskie. Czemu nie mogę dawać linki z moimi rzeczami komuś innemu. Poszukam inny serwer ;].

FederacyjneMSZ:
27 organizacji i instytucji, m.in. Federacja Stowarzyszeń NOT, ZAiKS, ZASP, ZPAV, SFP, TVN, TVP i Polsat, Polskie Izby: Informatyki i Telekomunikacji oraz Komunikacji Elektronicznej zostały poproszone 11 maja 2010 roku przez resort kultury o uwagi ws. ACTA - poinformowało we wtorek ministerstwo.

Polsat, TVN i TVP. Same megahity puszczane 150 razy, sama szmiry u seriale dla plebsu. ZAIKS - złodzieje, to jest mafia która służy pewnej grupie artystów.
Po praz pierwszy w telewizji - największe kłamstwo Polsatu. Może u nich, bo u konkurencji dawno leciało.
Picard
Użytkownik
#895 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:35:55 - Edytowany przez: Picard
Kor:
Chyba przestałeś odróżniać co było PRAWDĄ o rządach PiSu, a co wmawianiem TOBIE cyrku. Po drugiej stronie lustra - w świecie wizerunków i słów.

Zanim wrócę do porzuconego przeze mnie wątku o piractwie...
Tak PIS nie kłamał, nie manipulował, nie miał zapędów dyktatorskich, nie robił kariery na dzieleniu społeczeństwa i walce z mistycznym układem. Nie było ,,dziadka z Wermachtu", ,,wykształciuchów", ,,burej suki", straszenia, że się lekarzy w kamasze wsadzi, nie było - pod hasłem moralnej rewolucji, a jakże! - koalicji z ,,praworządnym" Lepperem, nie było ,,oni stoją dziś tam, gdzie kiedyś stało ZOMO", nie było popisowych zatrzymań i aresztowań. Ale ,,ciemny lud to kupi..." Jak widać niektórzy kupili. I jeśli ktoś w całej naiwności twierdzi, że gdyby to PIS rządził, to inna była by jego polityka względem ACTA... To cóż zazdroszczę tych różowych okularów, przez które owa osoba musi patrzeć na świat.

Natomiast w pełni zgadzam się z tym co napisałeś poniżej:

Sztuka przestaje być sztuką. Nie dlatego, że jest słaba, taka bywała zawsze. Przestaje nią być w mentalności "artystów". To już często nie są nawet rzemieślnicy - w sensie osób, które zdając sobie sprawę, że główną rolę odgrywa w ich twórczości warsztat i że nie tworzą dzieł wybitnych, na ile umieją starają się zapewnić rzemieślniczą jakość. To są już nierzadko cyniczni, świadomi wciskacze śmiecia, akwizytorzy. Lub - nie wiem co gorsze - osoby, które uwierzyły, że nie istnieje w sztuce hierarchia jakości (choćby dość płynna i mglista) i naprawdę wierzą, że byle kulturowy odpad jest arcydziełem i każdy ma klękać. Lub ma klękać tylko z tej przyczyny, że oto produkt "ARTYSTY" (ja,ja,ja).

W kwestiach praktycznych, nie związanych z ACTA. Czy w istocie 60-90 lat od śmierci autora do wejścia dzieła do domeny publicznej, to sensowny okres? Szczególnie jeśli pamiętamy, że olbrzymią część dochodów z dzieła weźmie taka pośrednicząca korporacja. Czy we współczesnych czasach wmawianie nam i twórcom, że twórca by sobie nie poradził bez wytwórni (promocja itp.), to nie jest zwykłe kłamstwo (internet - olbrzymie możliwości promocji). Czy nie jest prawdą, iż wielki biznes zwyczajnie nie chce przyjąć do wiadomości faktów i zabezpiecza się jak może?
Kor
Użytkownik
#896 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:40:57
Picard

Naprawdę, przestań mnie śmieszyć i odpowiedz sam sobie, czy tego samego nie można powiedzieć o PO i czy tak samo nie będzie to wyolbrzymieniem. Śmiać mi się chcę jak widzę ludzi, co nie widzą ciągłej ściemy demokracji medialnej

Tyle, bo serio mi się nie chce. Wolę się zająć muzyką.
Picard
Użytkownik
#897 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:50:03
Kor:
Naprawdę, przestań mnie śmieszyć i odpowiedz sam sobie, czy tego samego nie można powiedzieć o PO i czy tak samo nie będzie to wyolbrzymieniem. Śmiać mi się chcę jak widzę ludzi, co nie widzą ciągłej ściemy demokracji medialnej

Tyle, bo serio mi się nie chce. Wolę się zająć muzyką.

To PO walczy z mistycznym układem, to PO przykleja sobie gębę wielce moralnej partii a później kuma się z Lepperem, to PO dzieli społeczeństwo mówiąc, że Ci co się z nim nie zgadzają to ZOMO, to PO wyciągał dziadka z Wehrmachtu? Ciekawych rzeczy się dowiaduje... Tak, ściemy ze strony PIS nigdy nie było. Jak sami mówili: ,,ciemny lud to kupi". Ale wiadomo, oni prawdomówni byli!

Mnie też się nie chce - zwykle przestaje tu pisać, gdy widzę, że głową muru nie przebije. Tak było z wątkiem o piractwie i użeraniem się w nim z Seybrem i Dukatem, o których można jak grochem o ścianę. Ale czasami lubię się jednak z koniem pokopać, więc pewnie jeszcze wrócę do wcześniejszej dyskusji np. o tym jakimi to strasznymi złodziejami są ludzie korzystający z bibliotek publicznych.
Kor
Użytkownik
#898 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:51:18 - Edytowany przez: Kor
Picard

Ściema była, jest i będzie z OBU stron! Po prostu. Nie ma żadnych zamachów na demokrację, ani nic w tym stylu. Jest medialna bajka. Wygrywa ten lub tamten. PO wygrywa w większej części przez to, że Jarek jest idiotą i PO ma po swojej stronie główne media. Niewiele więcej.

Na kwestie pirackie odpowiem później.
Jo_anka
Użytkownik
#899 - Wysłana: 25 Sty 2012 15:58:59
Picard
Użytkownik
#900 - Wysłana: 25 Sty 2012 16:00:13 - Edytowany przez: Picard
Kor:
że Jarek jest idiotą

Dziękuje chociaż, że przynajmniej z tym się zgadzasz - i Ty chcesz aby taka osoba rządziła krajem? Dalej o PIS nie zamierzam tu z Tobą dyskutować, bo widzę, że szanse na to, że Cię przekonam są mikroskopijne, wręcz nieistniejące. Po prostu powiem, że pod poglądami PIS, pod ich ideologią nigdy się nie podpisywałem i podpisywać się nie będę. A jak mówiłem, twierdzenie, że oni nie podpisali by ACTA jest zwyczajnie skrajnie naiwne.
 Strona:  ««  1  2  ...  28  29  30  31  32  ...  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!