USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  43  44  45  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:27:01
Odpowiedz 
Picard

Prawo nigdy nie będzie doskonałe, ale NA OGÓŁ NALEŻY GO PRZESTRZEGAĆ....

Wracając do tematu piractwa: z piratami i producentami jest trochę jak z bogaczami i Robin Hoodem w średniowieczu czy korporacjami i hackerami w cyberpunku... Przegięcie w jedną stronę wywołuje reakcję dążącą do zrównowaźenia sytuacji...
Qura
Użytkownik
#62 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:33:04
Odpowiedz 
Zgadzam się z tobą Picard. W kwestii prawa nasuwa mi się jeszcze jeden problem. Czy należy je stosować literalnie czy kierować się jego ideą. W moim odczuciu powinna liczyć się idea, duch prawa. Tak jest najczęściej ukazywane stosowanie prawa w amerykańskich filmach. Literalne stosowanie prawa jest charakterystyczne dla słabych systemów, np. w Polsce.
Pah Wraith
Użytkownik
#63 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:45:01 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
A miał być EOT z mojej strony... :/

@ Morfeusz
wypraszam sobie takich uwag, złodziejem nie jestem i piractwa nie usprawiedliwam tylko wsazuje jego przyczyny juz to wiele razy podkreslałem

Jeśli masz choć jednego "pirata" to jesteś złodziejem lub paserem. Twoje deklaracje tego nie zmienią. Jeśli nie masz, nie pisałem imiennie, zauważ, to czemu się opbruszasz? Uderz w stół...?
morfeusz
Użytkownik
#64 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:50:57
Odpowiedz 
Q

Jak sie przekonałeś, próby obiektywnej oceny, gdy dwie strony sie kłócą bywają nie doo przyjęcia dla obu "walczących" stron

Tak to już jest chciało sie dobrze wyszło naodwrót, chcialem na problem piractwa spojrzeć obiektywnie a wyszło że nazwano mie obrońcom złodzieji i przez takich jak ja Polska jest postrzegana jako kraj złodziejaszków. Wynika z tego jeden interesujacy wniosek uczestnicy rozmowy na jakis temat emocjonlnie wiążąsię po jedenej badz drugiej stronie, widocznie nie mozna inaczej
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 21 Lip 2006 16:06:21
Odpowiedz 
morfeusz

Jest to o tyle zabawne, że takie gorące polemiki niezbyt pasują do ducha ST w którym przede wszystkim starano się ROZMAWIAC i porozumioewać... Podobnie wyszło w słynnej dyskusji o Żydach... Przyznaję tam i mnie ponosiło...
Raptor 16
Użytkownik
#66 - Wysłana: 21 Lip 2006 16:57:17 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
Moralnie nie jest zdzierstwo, ktore uprawiają np. firmy fonograficzne. Nie wiem jak Ty ale ja nie lubie być okradany, szczególnie w majestacie prawa.

jezu chryste aaaaaaaaahhhhh kto cie okrada?!!! sam wybierasz czy kupic czy nie jesli tak, to zgazasz sie z ceną
Raptor 16
Użytkownik
#67 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:04:34
Odpowiedz 
Masz trochę racji, gdyby legalni producenci podawali niewygórowane ceny, nie musieli by obawaić się konkurencji ze strony piratów

zgoda, ale ich wybór czy chcą konkurowac z piratami,
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:09:40
Odpowiedz 
Raptor 16

ich wybór czy chcą konkurowac z piratami

Jeśłi nie chcą, nic dziwnego, ze piractwo kwitnie... I oburzenie tego nie zmieni...
Qura
Użytkownik
#69 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:19:53
Odpowiedz 
Raptor 16
sam wybierasz czy kupic czy nie jesli tak, to zgazasz sie z ceną

nie do końca tak jest. Ulegamy różnym naciskom, jesteśmy manipulowani, specjalnie wywoływane i podsycane są w nas różne potrzeby. Taki już jest ten świat. Najprostsza droga manipulacji to reklama, ale nie jedyna i może nawet nie najważniejsza. Reklamy już dawno przestały tylko prezentować produkt. A szczytem perfidii są reklamy skierowane do dzieci (imo powinny być zakazane).
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:35:47
Odpowiedz 
Qura

Skoro mowa o reklamach, ponoszą one duźą wine z to , żekupujemy (ku uciesze producentów) mnóstwo rzeczy, które tak naprawdę do niczego nie są nam potrzebne...
Pah Wraith
Użytkownik
#71 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:06:28
Odpowiedz 
Taaa i oczywiście ja jestem ten zły co wyzywa ludzi...
Ech...

"Konkurować z piratami" ??? Boże... naprawdę. MYŚLCIE !!!
Przecież to własnie taki pirat nas okrada... Za NIC bierze od nas kasę. Czy tego naprawdę nie potraficie zrozumieć??? On nic nie zrobił... Ale oczywiście top ten co wymyślił, zaprojektował, wykonał, opakował, przewiózł, dowiózł i sprzedał jest złodziejem, tak???
Raptor 16
Użytkownik
#72 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:06:31
Odpowiedz 
Skoro mowa o reklamach, ponoszą one duźą wine z to , żekupujemy (ku uciesze producentów) mnóstwo rzeczy, które tak naprawdę do niczego nie są nam potrzebne...

dizwne , to poco kupujecie? ja sie nie daje reklamom
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:15:41
Odpowiedz 
Raptor 16

? ja sie nie daje reklamom

Akurat ja też nie, ale (w skali społecznej) wielu, zbyt wielu, ludzi temu ulega...
Qura
Użytkownik
#74 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:18:50 - Edytowany przez: Qura
Odpowiedz 
dizwne , to poco kupujecie? ja sie nie daje reklamom

hahaha

nie wierze, a poza tym tu chodzi o znacznie więcej, o cały lansowany tryb konsumenckiego życia. Jak nie jesz, nie pijesz, nie słuchasz, nie oglądasz, nie ubierasz, nie stosujesz itd. tego co przynosi innym zysk, jak inaczej myślisz, to jesteś poza nawiasem, poza społeczeństwem, jesteś odrzucanym.

Ubieracie markowe ciuchy, pijecie reklamowane herbaty, słuchacie stosownej muzyki, oglądacie filmy które wam wciskają, przejmujecie ich światopogląd. Normalne. Ja też tyko zdaję sobie z tego sprawę.
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:30:26
Odpowiedz 
Qura

To brzmi jak film "They live!"
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:40:08 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Raptor 16

jezu chryste aaaaaaaaahhhhh kto cie okrada?!!! sam wybierasz czy kupic czy nie jesli tak, to zgazasz sie z ceną

Widziasz ja wprawdzie nie wiele z tamtych czasow pamietam- chodz gleboko w myslach wryla mi sie pewna godzinna wizyta w sklepie miesnym gdzie w olbrzymiej kolejce wraz z moja babcia czekalem na to az laskawe panie ekspedientki racza nam cos sprzedac- ale w ,,sczesliwej" epoce PRL za towar luksusowy uchodzila np. kawa. Musiales za nia droga placic badź tez miec znajomych tworzyszy by ci dali Ci przydzial na ow trunek. Od 15 lat, wraz z upadkie realnego socjalizmu taka sytucja juz nie istnieje- ,,uzywke" w postacii kawy nabyc mozna w roznorakiej cenie i jakosci- nikt nie narzuca Ci zdania, ze jesli nie stac Cie na kupno towaru ,,luksusowego" to zwyczajnie omijaj go szerokim łukiem. Z mulitmediami i dobrami szerko pojetej kultury jest jednak teraz podobnie jak niegdys z ta nieszczensa kawa tudziez innymi,,uzywkami"- musisz kupowac to co jest a jesli cena Ci nie odpowiada to nie nabywaj tego produktu- tylko nie ,,okradaj" wielce sznownych panow producentow, ktorzy na sprzedarzy filmu np. zarobia nedzne 200 milionow dolarow tylko i wylacznie przez twoje skompstwo bo Ty chciales sobie zaoszczedzic idac do pirata...
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:42:54
Odpowiedz 
Picard

Pewnie dlatego na tle idealizmu Federacji Ferengi wydają się tak paskudni... W dzisiejszych czasach czuli by się jak u siebie z domu...
Jurgen
Moderator
#78 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:43:13
Odpowiedz 
Moralnie nie jest zdzierstwo, ktore uprawiają np. firmy fonograficzne. Nie wiem jak Ty ale ja nie lubie być okradany, szczególnie w majestacie prawa.

Kto Cię okrada Picard??? Ja też chciałbym mieć powiedzmy ramę Giant TCR Advanced (8999 zł), ale na razie nie stać mnie na nią. Czy to oznacza, że Giant mnie okrada??? Bo rama nie kosztuje 899 zł??? A Mesiu eska np. 10000 zł??? To jakiś obłęd.

W kwestii prawa nasuwa mi się jeszcze jeden problem. Czy należy je stosować literalnie czy kierować się jego ideą. W moim odczuciu powinna liczyć się idea, duch prawa. Tak jest najczęściej ukazywane stosowanie prawa w amerykańskich filmach. Literalne stosowanie prawa jest charakterystyczne dla słabych systemów, np. w Polsce.

Qura, jeżeli prawa uczyłeś się z amerykańskich filmów czy seriali to gratuluję! One nawet istoty tamtego prawa nie oddają. Nie mówiąc już o prawie kontynentalnym...

Masz trochę racji, gdyby legalni producenci podawali niewygórowane ceny, nie musieli by obawaić się konkurencji ze strony piratów

zgoda, ale ich wybór czy chcą konkurowac z piratami,

A czy Wy musicie mieć broń, żeby konkurować z przestępcami? Albo czołg, żeby konkurować z innymi użytkownikami dróg??? Paranoja jakaś...
Jurgen
Moderator
#79 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:46:09
Odpowiedz 
musisz kupowac to co jest a jesli cena Ci nie odpowiada to nie nabywaj tego produktu- tylko nie ,,okradaj" wielce sznownych panow producentow, ktorzy na sprzedarzy filmu np. zarobia nedzne 200 milionow dolarow tylko i wylacznie przez twje skompstwo bo Ty chciales sobie zaoszczedzic idac do pirata...

Już rozumiem, dlaczego Q zamienił kiedyś Picarda w Robin Hooda.
Tak swoją drogą, w kapitalizmie to producent towaru decyduje, jaka będzie jego cena. Kto chce kupuje, kto nie - nie. I już. Chyba, że będziemy głosować, ile mają kosztować powiedzmy samochody. Tylko kto będzie je wtedy produkował?
Qura
Użytkownik
#80 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:48:09
Odpowiedz 
Picard
słuszne spostrzeżenie.

Według mnie to wielkie firmy nie tylko zaspokajają potrzeby ludzi. One tworzą nowe potrzeby, a potem wykorzystują je do zbijania olbrzymiej kasy. I nikt nie przekona mnie że tak nie jest. Po co ludzie tracą czas na gry komputerowe i oglądanie filmów skoro można robić tyle ciekawszych rzeczy? Bo tak zostali 'zaprogramowani' przez kulturę masową!
Delta
Użytkownik
#81 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:49:18
Odpowiedz 
Przecież to własnie taki pirat nas okrada... Za NIC bierze od nas kasę. Czy tego naprawdę nie potraficie zrozumieć??? On nic nie zrobił... Ale oczywiście top ten co wymyślił, zaprojektował, wykonał, opakował, przewiózł, dowiózł i sprzedał jest złodziejem, tak???

Całkowita racja, tym bardziej, że bez względu na to jak obniżono by ceny, piraty i tak zawsze będą tańsze. Zwłaszcza, że producenci doliczają sobie do kosztów to, że zamiast sprzedać np. 20 000 szt. sprzedadzą tylko 2 000 szt, a pozostałe 18 000 trafi na rynek od piratów. Automatycznie więc cena jest odpowiednio wyższa, by zlikwidować powstałą stratę.

Piractwa się nie wypleni, sami wszyscy zresztą pewnie mamy to na sumieniu, więc nie ma co się oburzać jeśli ktoś nazywa to po imieniu.

I nie ma tu żadnego usprawiedliwienia cena oryginału. Jest taka, jaką rynek przyjmie. I wierz lub nie wierz Picard, ale to nie jest do końca tak, że zawyża się ceny. Wręcz przeciwnie. Firma, która chce utrzymać się na rynku, stara się tak obniżyć koszty i utrzymać jak największą jakość towaru, by sprzedawać po jak najbardziej korzystnych dla klienta cenach.
Jurgen
Moderator
#82 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:50:39
Odpowiedz 
Po co ludzie tracą czas na gry komputerowe i oglądanie filmów skoro można robić tyle ciekawszych rzeczy? Bo tak zostali 'zaprogramowani' przez kulturę masową!

Qura, zakładasz, że człowiek nie ma swojego własnego, nawet niezbyt wielkiego rozumku (jak powiedziałby to mój ulubiony miś)?
Jurgen
Moderator
#83 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:51:58
Odpowiedz 
Całkowita racja, tym bardziej, że bez względu na to jak obniżono by ceny, piraty i tak zawsze będą tańsze. Zwłaszcza, że producenci doliczają sobie do kosztów to, że zamiast sprzedać np. 20 000 szt. sprzedadzą tylko 2 000 szt, a pozostałe 18 000 trafi na rynek od piratów. Automatycznie więc cena jest odpowiednio wyższa, by zlikwidować powstałą stratę.

Dokładnie, to tak jak z ubezpieczeniem OC. I nikt nie wychwala tych, którzy nie płacą, bo potem ci, którzy płacą muszą za nich zapłacić.
Q__
Moderator
#84 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:52:27
Odpowiedz 
Jurgen

Zgadza się, gdy jednak oficjalni dystrybutorzy wykorzystując posiadany monopol śrubują ceny, to juź nie jest kapitalizm, ale oligarchiczny dyktat, a Robun Hood nie walczył z kapitalizmem (bo tego jeszcze nie było), a z tyranią.

Qura

tak zostali 'zaprogramowani' przez kulturę masową!

Dukaj w "Czarnych oceanach" nazwał to "inżynierią memetyczną":
http://pl.wikipedia.org/wiki/Memetyka
http://en.wikipedia.org/wiki/Meme
Qura
Użytkownik
#85 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:53:01
Odpowiedz 
Jurgen
Ja też chciałbym mieć powiedzmy ramę Giant TCR Advanced (8999 zł)

i oto przykład tego o czym piszę. Zostałeś zbajerowany. Super ramę robioną na wymiar można spokojnie mieć za max 3000zł.
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:55:20
Odpowiedz 
Jurgen

Nie ma dwóch Paramountów konkurujących ze sobą w sprzedaży płyt z ST, jest jeden.... Monopol wyklucza wolną konkurencję, która jest popdstawą kapitalizmu... Nie dziwię się piractwu...
Qura
Użytkownik
#87 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:58:40
Odpowiedz 
Jurgen
człowiek ma rozum ale został już tak zbajerowany, że nie wie w którą stronę się obrócić. Trywialny przykład: jak masz kupić herbatę i do wyboru znaną markę (np. Lipton) za 6zł oraz coś co widziesz pierwszy raz i w kiepskim pudełku za 2 zł to co wybierzesz?
Jurgen
Moderator
#88 - Wysłana: 21 Lip 2006 19:00:20
Odpowiedz 
i oto przykład tego o czym piszę. Zostałeś zbajerowany. Super ramę robioną na wymiar można spokojnie mieć za max 3000zł.

Nie zostałem zbajerowany. Akurat tę ramę podałem dla przykładu (bo:
- znam jej cenę i akurat mi pasowała - była odpowiednio duża,
- to ładna ramka - zwłaszcza w malowaniu T-mobile)
Akurat ja zapewne wybrałbym inną ramkę, chociaż też Gianta - na różnych ramach jeździłem i ta firma najlepiej mi pasuje, nie ma tu więc żadnego bajerowania, tylko doświadczenie. W sumie mogłem podać np. Litespeeda.

Co do kwestii cen i jakości ram nie będę się wypowiadał, bo to nie to forum.

Qura, z rugiej strony to dlaczego ktoś ma przyjąć Twoje kryteria. On ma kasę i kupuje to co chce/podoba mu się. Może uważać, że ta rama (TCR) jest lepsza od Orłowskiego (bo zapewne o nich piszesz). I nie musi być tu żadnego bajeru.
Delta
Użytkownik
#89 - Wysłana: 21 Lip 2006 19:00:50
Odpowiedz 
Qura
Według mnie to wielkie firmy nie tylko zaspokajają potrzeby ludzi. One tworzą nowe potrzeby, a potem wykorzystują je do zbijania olbrzymiej kasy. I nikt nie przekona mnie że tak nie jest. Po co ludzie tracą czas na gry komputerowe i oglądanie filmów skoro można robić tyle ciekawszych rzeczy? Bo tak zostali 'zaprogramowani' przez kulturę masową!

Na tym polega rozwój. Kolejne wynalazki powodują powstawanie nowych.
Ale postaw się w sytuacji takiej firmy. Wydajesz miliony na badania, które trwają lata, a przez ten czas musisz utrzymać się na rynku. Badania mogą być ślepą uliczką, więc forsa idzie w błoto a Ty wyciągasz następną i zaczynasz od nowa.
W końcu masz produkt. Teraz wydajesz kupę forsy na jego promocję, produkcję i dystrybucję, ale nadal ryzykujesz, tym że ludzie go nie kupią i cały wysiłek pujdzie na marne. I co nie chciałbyś zarobić na tyle by móc zająć się następnymi projektami, mając pewność, że wystarczy Ci funduszy na powtórzenie całej tej drogi od początku i jeszcze coś na tym zarobisz dla siebie? Czy to jest złodziejstwo ze strony firm?
Jeśli zasadzę na polu kapustę i nazasuwam się by mieć dobre plony, to mam je oddać za pół darmo, by nie wyjśc na zdziercę wobec jej konsumentów. A kto wtedy zasadzi kapustę na przyszły rok?
Ale faktycznie jest tak, że koncerny starają się nas odpowiednio "wychować", to czy się damy to zależy od nas. Nadal jednak nie jest to argument przemawiający za kradzieżą.
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 21 Lip 2006 19:01:37
Odpowiedz 
Qura

Przeciętny "ludź" jeśli kupi to coś za 2zł poczuje się gorszy, tak działa snobizm... Nb, gdyby nie kumpela nigdy bym się nie dowiedział jak doskonała w smaku była tania, niemarkowa czekolada kokosowa sprzedawana z Plusie... Oczywiście nie przyszło mi na myśl, że można kupić coś tak taniego...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  43  44  45  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!