USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  43  44  45  46  47  »» 
Autor Wiadomość
Raptor 16
Użytkownik
#31 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:32:02
Odpowiedz 
Ja sprawę piractwa próbowałem rozważyć od strony użytkownika

od strony uzytkownika to oczywiste ze jest wygodne, tak jak i niepracowanie jest wygodnejsze od pracy
Qura
Użytkownik
#32 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:32:15
Odpowiedz 
Raptor 16
nie dobrych, a wygodniejszych od placenia
przeczytaj mój pierwszy post.

a i jeszcze lepiej dowalił gosc w temacie "STAR TREK - DVD", oto cytat :
wyrwałeś to zdanie z kontekstu
morfeusz
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:33:11
Odpowiedz 
dokładnie zycie pokazuje ze wielu ludzi nie stać na orginalne programy a nie że to jest słuszne nigdy tak nie twierdziłem, polemizujemy o piractwie a itak wiemy że piractwo bedzie dopuki Polacy wiecej zarabiac nie bedą, piractwo jest smutna konsekwencja poziomu zycia w Polsce.
Bardzo sie ciesze że tacy ludzie jak Raport 16 i Domko sprzeciwjaja sie piractwu, ja nigdy nie piraciłem gier ani filmów i nie posiadam ich, nietety moje wykroczenie obejmuje te dwa spomniane programy ktore jak sie okazało maja swoje darmowe odpowiedniki, niewiedziałem ze są takie darmowe wersje ale jestem swiadom żeniewiedza nie usprawiedliwia
Raptor 16
Użytkownik
#34 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:34:15
Odpowiedz 
wyrwałeś to zdanie z kontekstu

z tego zdania ktore zacytowalem wynika ze piractwo jest czyms cudowniejszym i nie chodzilo mi o kontekst lecz tresc
Raptor 16
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:35:47 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
Bardzo sie ciesze że tacy ludzie jak Raport 16 i Domko sprzeciwjaja sie piractwu

Nawet nie musze sie sprzeciwiac, poprostu stwierdzam fakty pod kątem prawa, moralnosci i zdrowego rozsądku

Dobra niech kto chce sobie piratuje, ale niech nie wmawia komus ze to jest dobre
Qura
Użytkownik
#36 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:36:22
Odpowiedz 
z tego zdania ktore zacytowalem wynika ze piractwo jest czyms cudowniejszym i nie chodzilo mi o kontekst lecz tresc

z tego co widzę nie zrozumiałeś tego co napisałem
Raptor 16
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:38:10
Odpowiedz 
z tego co widzę nie zrozumiałeś tego co napisałem

dobra to wytlumacz
Qura
Użytkownik
#38 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:41:09
Odpowiedz 
Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie. Jak będziesz miał szczęście to może uda ci się zrozumieć.
Qura
Użytkownik
#39 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:43:15
Odpowiedz 
morfeusz
ja nigdy nie piraciłem gier ani filmów i nie posiadam ich, nietety moje wykroczenie obejmuje te dwa spomniane programy ktore jak sie okazało maja swoje darmowe odpowiedniki

10 lat temu nie było darmowych odpowiedników
Raptor 16
Użytkownik
#40 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:45:51
Odpowiedz 
Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie. Jak będziesz miał szczęście to może uda ci się zrozumieć.

co ma pierwszy post do cytatu z zupelnie innego tematu?
Raptor 16
Użytkownik
#41 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:50:14
Odpowiedz 
Podsumowując ten punkt piractwo jest naturalnym zjawiskiem w ubogich, rozwijających się społeczeństwach i stanowi promocję produktów, a jego skutki są w większości pozytywne. Ograniczenie piractwa następuje na drodze ewolucji.

oczywiscie ze skutki są pozytywne, np. niektorzy bez piractwa nie poznaliby treka, ale to nie znaczy ze piractwo to prawidlowe
zjawisko.
Raptor 16
Użytkownik
#42 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:52:05
Odpowiedz 
Mozna jedynie rozpaczać ze trzeba bylo az piractwa zeby Polska sie skomputeryzowała
morfeusz
Użytkownik
#43 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:56:22
Odpowiedz 
Pah Wraith

W jednym poscie napisaleś że m.in przez takich jak ja Polska jest postrzegana jako kraj złodzieji wypraszam sobie takich uwag, złodziejem nie jestem i piractwa nie usprawiedliwam tylko wsazuje jego przyczyny juz to wiele razy podkreslałem
Raptor 16
Użytkownik
#44 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:59:42
Odpowiedz 
tylko wsazuje jego przyczyny juz to wiele razy podkreslałem

przyczyny kazdy zna
morfeusz
Użytkownik
#45 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:11:35
Odpowiedz 
to mnie cieszy Raport 16 że kazdy zna przyczyny wnerwia mnie to że z tej całej dyskusji porównano mnie do człowieka który usprawiedliwia złodziejstwo, bo nie usprawiedliwiam i pisze to z 10 raz
Raptor 16
Użytkownik
#46 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:15:21 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
to mnie cieszy Raport 16 że kazdy zna przyczyny wnerwia mnie to że z tej całej dyskusji porównano mnie do człowieka który usprawiedliwia złodziejstwo, bo nie usprawiedliwiam i pisze to z 10 raz

bo przyjęlo sie ze są dwie strony : przeciwnicy i obroncy a ty jestes pośrodku
Qura
Użytkownik
#47 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:20:29
Odpowiedz 
ja też jestem pośrodku, próbuję zrozumieć to zjawisko i wziąść pod uwagę możliwie najszerszy aspekt sprawy

i z punktu widzenia przeciwników na pewno jestem obrońcą
morfeusz
Użytkownik
#48 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:23:01
Odpowiedz 
Raptor 16

bo przyjęlo sie ze są dwie strony : przeciwnicy i obroncy a ty jestes pośrodku

nie ma to jak byc po srodku miedzy młotem i kowadłem nie ciekawa pozycja. Chcialem być neutralny i spojrzeć na ten problem z zewnatrz by ująć problem piractwa w całej jego postaci a tu okazało się że wpadlem w ten spór ba ten temat jak w czarna dziure
Raptor 16
Użytkownik
#49 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:24:13 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
i z punktu widzenia przeciwników na pewno jestem obrońcą

wiem, probojesz patrzec na piractwo obiektywnie, ale poki jest zabronione przez prawo to nie moze byc dobre, zreszta mimo wszystko to okradanie producentow, nawet to ze koncern ma duzo kasy i w ogole, nie mozna uznac : "on ma duzo kasy, wiec nic mu sie nie stanie jak mu ukradne"
Qura
Użytkownik
#50 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:32:18
Odpowiedz 
Raptor 16
poki jest zabronione przez prawo to nie moze byc dobre

abstrahując od tematu to bardzo wątpliwa teza
Picard
Użytkownik
#51 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:48:56
Odpowiedz 
Raptor 16

ale poki jest zabronione przez prawo to nie moze byc dobre, zreszta mimo wszystko to okradanie producentow

Wiem, ze to bardzo skrajny przykład ale w III Rzeszy zakazane były niegdyś malrzeństwa mieszane, zawierane miedzy przedstwicielami róznych ras i narodów. Czy oznacza to, iz zwiazki takie rzeczywiscie sa złe?
Raptor 16
Użytkownik
#52 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:50:22 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
Wiem, ze to bardzo skrajny przykład ale w III Rzeszy zakazane były niegdyś malrzeństwa mieszane, zawierane miedzy przedstwicielami róznych ras i narodów. Czy oznacza to, iz zwiazki takie rzeczywiscie sa złe?

III rzesza to patalogiczne panstwo nie majace prawa bytu, bo opiera sie na rasizmie
Picard
Użytkownik
#53 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:56:40
Odpowiedz 
Raptor 16

III rzesza to patalogiczne panstwo nie majace prawa bytu, bo opiera sie na rasizmie

Wszak III Rzesza jest tylko przykładem ilustrujacym, ze prawo nie zawsze idzie w zgodzie z tym co moralnie słuszne a nawet jest czesto stoji na przeciw tejze moralnosci. Weźmy inny przykład np. obecnie obowiazujace w USA prawo pozwalajace bez wyroku sondowego wiezić ludzi podejrzanych o terroryzm- trudno je nazwac slusznym, prawda?
Raptor 16
Użytkownik
#54 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:05:29
Odpowiedz 
USA prawo pozwalajace bez wyroku sondowego wiezić ludzi podejrzanych o terroryzm- trudno je nazwac slusznym, prawda?

jednak to dzialanie dla dobra ogołu
Raptor 16
Użytkownik
#55 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:16:46
Odpowiedz 
prawo nie zawsze idzie w zgodzie z tym co moralnie słuszne a nawet jest czesto stoji na przeciw tejze moralnosci

lecz piractwo nie jest moralane
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:18:02
Odpowiedz 
Pah Wraith

Muszę sie z Tobą nie zgodzić... Uwaźam, że piractwo jest tak naprawdę zwiastunem nowych czasów... Sądzę, że w dobie powszechności technologii (nie wiem nano, czy bardziej "trekowych") jedyną własnością pozostanie własność intelektualna. Czy zdarzy sie to za 100 czy za 1000 lat z pewnością się to zdarzy, chyba, że trafi nas asteroid. Po jakimsć czasie dzięki aktom piractwa i zjawisko własności intelektualnej stanie się anachroniczne (bo nie da się jej skutecznie pilnować) i to będzie początek ery a'la ST.... (Nawiasem mówiąc w literaturze cyberpunkowej kradzieź i rozpowszechnianie cudzej własności intelektualnej przedstawiana jest zwykle jako coś dobrego...)
Picard
Użytkownik
#57 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:20:17
Odpowiedz 
Raptor 16

jednak to dzialanie dla dobra ogołu

tak samo jak zakopywanie żywcem przedstawicieli innych nacji oraz burzenie światyń zagranicznych kultów w starożytnym Rzymie?

lecz piractwo nie jest moralane

Moralnie nie jest zdzierstwo, ktore uprawiają np. firmy fonograficzne. Nie wiem jak Ty ale ja nie lubie być okradany, szczególnie w majestacie prawa.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:21:01
Odpowiedz 
Qura
Raptor 16
Picard

Prawo a moralność to temat który chyba nigdy nie zostanie jednoznacznie rozstrzygnięty...

morfeusz

Jak sie przekonałeś, próby obiektywnej oceny, gdy dwie strony sie kłócą bywają nie doo przyjęcia dla obu "walczących" stron
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:22:18
Odpowiedz 
Picard

Masz trochę racji, gdyby legalni producenci podawali niewygórowane ceny, nie musieli by obawaić się konkurencji ze strony piratów
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:24:04
Odpowiedz 
Q__

Prawo a moralność to temat który chyba nigdy nie zostanie jednoznacznie rozstrzygnięty

Dla mnie każde prawo jest ulomne z tego prostego powodu, iz tworzyłe je człowiek- istota omylna. Inna sprawa, ze sa kodeksy prawne bardziej i mniej sprawiedliwe- bliskie i dalekie od ideału.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  43  44  45  46  47  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piractwo

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!