USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Przystanek Alaska
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#61 - Wysłana: 8 Kwi 2008 21:16:46
Odpowiedz 
Mnie ten serial nudzi conieco - oglądam ze względu na krajobrazy i przebojowa Maggie. Sam doktorek jest irytującym egoistą i sama chętnie złoiłabym mu skórę na dzień dobry. Kudy mu do Bonesa.
Seybr
Użytkownik
#62 - Wysłana: 8 Lis 2009 12:17:45
Odpowiedz 
Już 43 numery wyszły, raz 9.90 daje prawie 430 zł. Mam wszystkie numery ;].
Archarachne
Użytkownik
#63 - Wysłana: 8 Lis 2009 13:15:54
Odpowiedz 
No, nie tylko ty... Dla mnie Northern Exposure jest jednym z "zapachów" dzieciństwa. Kocham ten serial, jak żaden inny... (Tzn., kochałam póki TOS nie pojawił się w moim życiu. ) Każda z postaci jest inna, wyrazista. Te same kurtki na zimę, koszule na lato sprawiają, że wszystko wydaje się tak autentyczne jak tylko może (choć jest to efektem niskiego budżetu). Najbardziej bawi mnie fakt, że odcinki kręcono w stanie Waszyngton.
Seybr
Użytkownik
#64 - Wysłana: 8 Lis 2009 16:01:18
Odpowiedz 
Archarachne:
Każda z postaci jest inna, wyrazista. Te same kurtki na zimę, koszule na lato sprawiają, że wszystko wydaje się tak autentyczne jak tylko może (choć jest to efektem niskiego budżetu).

No wraz latami zmienia się co nie co ;]. takowych smaczków jest wiele i co nie które wyłapuje się po paru obejrzeniach.

Dla Eviv`y polecam odcinek z księdzem.
Archarachne
Użytkownik
#65 - Wysłana: 8 Lis 2009 19:08:55
Odpowiedz 
Który? Ten z chrzcinami?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#66 - Wysłana: 8 Lis 2009 20:35:41
Odpowiedz 
Seybr:
Już 43 numery wyszły, raz 9.90 daje prawie 430 zł. Mam wszystkie numery ;].

Archarachne:
No, nie tylko ty..

O widzę, że nie tylko ja się dałem złapać

Z niepokojem dowiedziałem, że Joela wkrótce niet, no ale cóż. Nie wiem czemu ludzie się uwzięli na Mike'a, mnie najbardziej drzaźni Morris, ale nie na tyle, żeby na nim psy wieszać. Jest jednak w tym serialu coś co mnie uderzyło - coś czego nie widziałęm w żadnym filmie ani serialu (z wyjątkiem filmu "Znachor" na podstawie ksiażki T. Dołęgi-Mostowicza) otóż tam nie ma "złych"- czarnych charakterów- każdy ma jakieś swoje jazdy, ale w gruncie rzeczy wszyscy "są mili, czuli i ugodowi[[..]]

A mimo to są konflikty (więc jest fabuła).

Eviva
Eviva:
Kudy mu do Bonesa.

Jakby Bones trafił miast na Enterprise do Cicely to myslisz, że byłby inny niż Joel ?
Seybr
Użytkownik
#67 - Wysłana: 9 Lis 2009 07:44:52
Odpowiedz 
Archarachne:
Który? Ten z chrzcinami?

Tak ten, słynna destylarnia ;].

4_z_Szesciopaka

Każdy ma tam bicia, filozofię dnia.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 19 Gru 2009 16:15:48
Odpowiedz 
"Związek żydowskich policjantów" historia alternatywna noir osadzona na Alasce, wśród Żydów:
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=8 450

Ciekawe jak w tamtej rzeczywistości czułby się mój ulubieniec, doktor Fleischmann?
Seybr
Użytkownik
#69 - Wysłana: 7 Mar 2010 12:01:46
Odpowiedz 
Ile to już numerów ? 51 na karku ;]. Ostatnio miałem czas na zadrobienie, z 6 zeszytów. Przemiana Joela jest, z człowieka miasta zrobił się człowiek buszu. Docenił naturę, kiedyś zabicie przepiórki sprawiło jemu problem a tu po latach chodzi na polowania i żyje z naturą.
Seybr
Użytkownik
#70 - Wysłana: 31 Maj 2013 14:30:41
Odpowiedz 
W Przystanku Alaska zjedli mamuta a tu mamy fakt, może nie dosłownie taki, ale ?

http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Niezwykle-szcz atki-mamuta-pomoga-sklonowac-pradawne-zwierze,wid, 15694836,wiadomosc.html?smg4sticaid=610af6

Fajnie jak by na podstawie krwi czy dobrze zachowanej tkanki sklonowali mamuta.
Seybr
Użytkownik
#71 - Wysłana: 21 Mar 2018 19:21:14
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#72 - Wysłana: 21 Lis 2018 09:30:34
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 21 Lis 2018 09:42:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
prystanek-alaska -powroci

Też widzisz w tym swoistą odpowiedź na powrót Twin Peaks? (Mówiło się w końcu o pokrewieństwie tych seriali...)

pogrzeb starego przyjaciela

Holling czy Maurice? A może Ruth-Anne (angielskie "friend" może mylić) - w końcu jej odtwórczyni dawno temu zmarła...

mozg_kl2:
cbs-szykuje-kontynuacje

Tu potrafią iść w kontynuację, jak Bozia przykazała, a z Trekiem muszą nieudolnie eksperymentować...

ps. Alaskowa Wiki, której chyba nikt dotąd nie linkował:
http://northernexposure.wikia.com/
Seybr
Użytkownik
#74 - Wysłana: 21 Lis 2018 16:15:01 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Holling czy Maurice?

Holing hmm, raczej nie patrząc na jego geny. W filmie byłe lekko po 60 stce. Mężczyźni w jego rodzie dożywają 100 lat. Moris całkiem możliwe. Któryś z nich, jeżeli chodzi o męskich bohaterów. Ed i Chris, aktorzy są po 50 stce, więc zagrać powinni.

Q__:
A może Ruth-Anne

W filmie była mowa że ma 75 lat, raczej wcześniej zmarła.

Q__:
Tu potrafią iść w kontynuację, jak Bozia przykazała, a z Trekiem muszą nieudolnie eksperymentować...

Kwestia czy scenariusz będzie tak dobry. Większość odcinków zazwyczaj zaskakiwała jakimś fisiem.

Ostatnio zrobiłem sobie powtórkę z serialem i zatrzymałem się na 4 sezonie. Najgorszą postacią jest pan uczeleniowiec. Nie trawiłem tej postaci, jedynej której nie trawiłem i nie trawię.

Zastanawia mnie jaki powód wymyślą że doktor zostanie. Może wypalenie zawodowe ?
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 21 Lis 2018 17:46:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Holing hmm, raczej nie patrząc na jego geny. W filmie byłe lekko po 60 stce. Mężczyźni w jego rodzie dożywają 100 lat

Pamiętam, pamiętam to założenie... Ale to dziwny serial, tam się wszystko może zdarzyć...

Seybr:
W filmie była mowa że ma 75 lat, raczej wcześniej zmarła.

Pytanie jeszcze czy przerwa między sezonami będzie odpowiadać przerwie IRL...

Seybr:
czy scenariusz będzie tak dobry.

Ano... To kluczowe pytanie, które zadawaliśmy już sobie czekając na nowe odcinki TXF (tu czekały raczej rozczarowania) i TP (tu wśród widzów i krytyków dominuje zadowolenie) .
Seybr
Użytkownik
#76 - Wysłana: 21 Lis 2018 18:15:54
Odpowiedz 
Q__:
Pamiętam, pamiętam to założenie... Ale to dziwny serial, tam się wszystko może zdarzyć...

No co tam rzut krową haha, fakt nie doszło do skutku ale umarlak w trumnie z telemarkiem - czemu nie.

Q__:
Pytanie jeszcze czy przerwa między sezonami będzie odpowiadać przerwie IRL...

Myślę że tak, stawiam na różnicę 20 lat.

Q__:
Ano... To kluczowe pytanie,

Technicznie ten serial jest ok, oczywiście jak na tamte czasy. Obraz 4:3 przeszedł do historii. Mocą tego filmu był scenariusz. Aktorzy zrobili swoje. Jednak scenariusz to najmocniejszy atut filmu.
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 21 Lis 2018 18:24:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
No co tam rzut krową haha, fakt nie doszło do skutku ale umarlak w trumnie z telemarkiem - czemu nie.

Ba, tam może nawet ktoś umrzeć, tylko po to by się okazało, że wpadł w letarg i odżył. Lub, że powróci jako duch.

Seybr:
Mocą tego filmu był scenariusz.

I bohaterowie. Wyjątkowa kolekcja indywidualności, przyznać trzeba.

Ulubiony serial mojej śp. Mamy, mówiąc nawiasem. Szkoda, że kontynuacji nie dożyła...
Seybr
Użytkownik
#78 - Wysłana: 21 Lis 2018 20:15:46 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
I bohaterowie.

Nawet ci drugoplanowi, gdzie pojawili się sporadycznie. Ten który czeka, kucharz Adam i jego wiecznie chora żona. Ten Który Czeka, diabeł gdy odwiedza miasteczko. Przypomina mis się finansista Walt Kupfer, stary kolega Ruth-anne. Pamiętam jak siedział przed kompem i spoglądał na giełdę, mówił o internecie. Za dzieciaka zrobiło na mnie wrażenie.
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 21 Lis 2018 20:35:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Nawet ci drugoplanowi

Owszem. Tam nie było w zasadzie postaci nie zapadających w pamięć. Potem Picket Fences usiłowało to powtórzyć, ale to już nie było to (choć ten serial bronił się znów śmiałością poruszanej tematyki).

ps. Jak już o telewizyjnym potomstwie TP (do którego obie w/w produkcje się zaliczają) mówimy...
http://www.postfun.com/surprising/the-cult-followi ng-david-lynchs-twin-peaks-inspired-all-of-these-t v-shows/?view-all
Doctor_Who
Użytkownik
#80 - Wysłana: 22 Lis 2018 12:09:01 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Oglądałem go sporadycznie jakieś ćwierć wieku temu. Mało pamiętam, ale raczej mi się podobał. Przydałby się taki serial w polskich realiach. Też mamy swoje Alaski, małe dziwne miasteczka. Bieszczady, albo moje Sudety. Kiedy piszę te słowa za oknami leży śnieg. Co prawda łosi przechadzających się po ulicach nie zastaniesz, ale sarny kilkadziesiąt metrów od mojego domu to normalny widok. Znajoma siostry rok temu zawieszała w oknie (na poziomie parteru) słoninę dla ptaków, która ciągle ginęła. Podejrzewała koty, umieściła aparat, żeby uchwycić sprawcę na gorącym uczynku. Złapał się "kotek" na fotografii, a jakże. Piękny okaz Vulpes vulpes .
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 22 Lis 2018 12:19:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Przydałby się taki serial w polskich realiach.

Pamiętam, że ambicje stworzenia czegoś alaskopodobnego przejawiał Janusz Majewski kiedy kręcił Bar "Atlantic" (sceneria górska, jak najbardziej). Kojarzysz ten serial?
http://www.youtube.com/watch?v=Mkp3lZ9NwRI
Doctor_Who
Użytkownik
#82 - Wysłana: 22 Lis 2018 12:29:06
Odpowiedz 
Q__

Q__:
ambicje stworzenia czegoś alaskopodobnego przejawiał Janusz Majewski kiedy kręcił Bar "Atlantic

Podobnie ambicje polskiego "Przystanku..." miała "Stacyjka", w jednym i drugim przypadku skończyło się po 13 odcinkach.
Seybr
Użytkownik
#83 - Wysłana: 22 Lis 2018 15:43:08
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Bieszczady, albo moje Sudety

Hahah zachodniopomorskie i popegerowskie wioski. Ludzie mają swoje krzywe spojrzenie na świat.
mozg_kl2
Użytkownik
#84 - Wysłana: 22 Lis 2018 20:00:02
Odpowiedz 
Q__:
Też widzisz w tym swoistą odpowiedź na powrót Twin Peaks? (Mówiło się w końcu o pokrewieństwie tych seriali...)

jak wychodził nowy TP to tak pomyślałem, że następny będzie przystanek a potem Millenium.

Q__:
Holling czy Maurice?

Holling
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 22 Lis 2018 20:04:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
jak wychodził nowy TP to tak pomyślałem, że następny będzie przystanek

Też miałem jakieś takie myśli (acz trochę później, jak zobaczyłem, że Lynch daje radę)...

mozg_kl2:
Holling

Obstawiasz, czy masz jakieś konkretne info?

(Inna sprawa, że Maurice może się twórcom przydać. Przy obecnej modzie na trumpoidalne straszaki będzie - ze swoimi poglądami - jak znalazł.)
mozg_kl2
Użytkownik
#86 - Wysłana: 23 Lis 2018 17:54:23
Odpowiedz 
Q__:
Obstawiasz, czy masz jakieś konkretne info?

Moja spekulacja. Nie mam żadnych dalszych informacji.
Seybr
Użytkownik
#87 - Wysłana: 26 Lis 2018 10:13:50
Odpowiedz 
Q__:
(Inna sprawa, że Maurice może się twórcom przydać. Przy obecnej modzie na trumpoidalne straszaki będzie - ze swoimi poglądami - jak znalazł.)

Zgodzę się, jest homofobem. Typowy bohater USA z biznesowym podejściem. Wypisz wymaluj Trump. Gdy chodzi o biznes, swoje przekonania potrafił schować do kieszeni.

Holinga bardzo lubię, jego przemiana od wytrawnego myśliwego po pana od fotografii plenerowej. Mourice dziwił się jemu. Chociaż coś zostało we krwi. Słynny niedźwiedź Jesi.
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 26 Lis 2018 10:46:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Zgodzę się, jest homofobem. Typowy bohater USA z biznesowym podejściem. Wypisz wymaluj Trump. Gdy chodzi o biznes, swoje przekonania potrafił schować do kieszeni.

Poniekąd ucieleśnienie najlepszych i najgorszych cech amerykańskiego ducha. Jak Sknerus, Gordon Gekko, Tony Stark, Blake Carrington... Choć - w przeciwieństwie do nich (może pierwszego wyłączając*) - trochę odmieniony specyficznym klimatem Cicely/Alaski...

* Burzliwa młodość McKwacza się kłania.

Seybr:
Holinga bardzo lubię

Ja też.
Nawiasem: b. fajnie poprowadzony był jego wątek ze Shelly - normalnie nasuwałyby się skojarzenia typu "stary satyr i (prawie) dziecko", ew. "młoda cwaniara i dziadek jeleń (w dodatku pewnie rogacz)", tymczasem twórcom wyszła stabilna, w sumie dojrzała, intrygująco, bez popadania w żenadę, pokazana relacja, w ramach której tak odmienne - nie tylko wiekiem - osobowości potrafiły się dogadać.

Seybr:
Słynny niedźwiedź Jesi.

Tak, niedźwiedź był wręcz kultowy.
Seybr
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Lis 2018 21:32:31
Odpowiedz 
Q__:
Nawiasem:

Zgodzę się z całą wypowiedzią. Wiesz Holing podkreslał, że wiek akurat nie ma znaczenia. Jego długowieczność odgrywała rolę. Do tego ich tolerancja i godzenie się z marzeniami czy pasją. Ich związek to nauka, dobry przykład dla wielu par.

Wiesz mając taki bar chętnie bym wpadał i czasem z nim pogadał. Moris by mnie wkurzał na dłuższą metę. Te jego chwalenie. Lubie dyskutować z ludźmi o różnych poglądach. Chrisem chętnie nie jedno piwko bym wypił i przegadał nie jeden temat w barze.

Q__:
Tak, niedźwiedź był wręcz kultowy.

Drugim kultowym choć występuje w jednym odcinku jest ten od Megi. Przybrał postać człowieka.

Q__:
Shelly

Głupia blondi, ale mająca serce i jednak jakiś rozum. Nie spaliła koszuli Holinga. Odcinek z diabłem. O czymś to świadczy. Zatrzymałem się na czwartym sezonie, robię sobie powtórki. Póki co brak czasu bo uczę się do egzaminów.

Chris barwna postać. Artysta od A do Z.
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 26 Lis 2018 21:58:49
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Do tego ich tolerancja i godzenie się z marzeniami czy pasją.

W zasadzie jest to wspólne dla wszystkich alaskowych ludzi, nawet dla Maurice'a* (choć po nim najmniej to widać).

* Dlatego zresztą nie chciałbym, żeby na ostentacyjnego szwarccharaktera w obecnym klimacie politycznym go przerobili. Cechą istotną dla Przystanku był brak takowych.

Seybr:
Ich związek to nauka, dobry przykład dla wielu par.

Owszem. Właściwie podręcznikowy przykład jak zdrowe relacje budować.

Seybr:
Drugim kultowym choć występuje w jednym odcinku jest ten od Megi. Przybrał postać człowieka.

Pamiętam, jak najbardziej.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Przystanek Alaska

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!