USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / UFO prawda czy mit
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  19  20  21  22  23  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 2 Lip 2006 17:15:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dziś przypada rocznica tzw. "Incydentu w Roswell" . To chyba dobry moment, by rozpocząć dyskusję o UFO.

Pamiętam, że w dzieciństwie roczytywałem się w ufologicznych lekturach... Obecnie jestem w tej dziedzinie bardzo sceptyczny, aczkolwiek tli się we mnie cień podejrzenia: "a jeśli to prawda?" A Wy co o TYM myślicie?

Trochę linków:
http://en.wikipedia.org/wiki/UFO
http://en.wikipedia.org/wiki/Close_Encounters
http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_abduction
http://en.wikipedia.org/wiki/Roswell_UFO_incident
http://en.wikipedia.org/wiki/UFO_conspiracy_theory
http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_autopsy

Strona znanego ufologa Budd'a Hopkinsa
http://www.intrudersfoundation.org/

(Z drugiej strony gdyby UFO naprawdę istniały skłaniałbym się raczej ku koncepcji pilotów UFO jako podróżników w czasie, z którejś z możliwych wersji przyszłości - jak w powieści "Są wśród nas" Garfielda Reevesa-Stevensa, bo na kosmitów, są jak dla mnie są zbyt człekopdobni i po co Obcym, zapewne nawet nie na DNA opartym, było by, jeśli opowieści są prawdziwe, nasze DNA).
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 2 Lip 2006 17:23:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Oczywiście możemy TU też dyskutować o UFO w SF. Np.

"Bliskie Spotkania III Stopnia":
http://en.wikipedia.org/wiki/Close_Encounters_of_t he_Third_Kind
"Z Archiwum X":
http://en.wikipedia.org/wiki/The_X_Files
"Dark Skies" vel "Mroczne niebo":
http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Skies
czy w/w powieść Reevesa-Stevensa

(Proszę jednak o niepisanie tu o UFO w ST, bo to osobny topic...)
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:32:10
Odpowiedz 
Na ,,Discovery" jakis czas temu lecial program wyjasniajacy zagadke UFO. Powiedziane bylo tam mianowicie, iz po II wojnie swiatowej zarowno Aliancji jak i Sowieci znaleźli sie w posjadaniu licznej spuścizny technicznej pozostalej po III Rzeszy. Wśród niej- procz wszytkim znanych prekursorskich rakiet V1 oraz V2- znalazly sie wlasnie prototypy latajacych spodkow. Oczywiscie obie strony zadaptowaly ow wynalzaek do wlasnych celow. fakt udokumentowany na kliszy filmowej.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:38:52
Odpowiedz 
Picard

Proszę link... bo to ciekawe,,,
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Lip 2006 19:15:01
Odpowiedz 
Bodajze ogladalem ten film dokumentalny.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 3 Lip 2006 19:20:30
Odpowiedz 
Seybr

I jakie wrażenia? 100% fałszywka, czy coś w tym jest, według Ciebie?
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Lip 2006 20:10:10
Odpowiedz 
Wiesz mi sie wydaje ze ludzia wciskali kit swiadomie o UFO. Dla mnie to bujda na kolkach.

Przecietny amerykanin to cwok, wkreca sobie ze widzial UFO, a faktycznie byl to prototyp samolotu ;].
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 3 Lip 2006 20:15:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Przecietny amerykanin to cwok, wkreca sobie ze widzial UFO, a faktycznie byl to prototyp samolotu ;].

Był taki odcinek JAG - pamiętasz?

Nadto dokumenty USAF w sprawie Roswell sugerują, że amerykańskie siły powietrzne rozpuszczały plotki o UFO, by siać dezinformację (u agentów ZSRR) w sprawie nowych, testowanych, technologii...

Co nie zmienia faktu, że chwilami I want to belive, bo to czyniło by świat barwniejszym .
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 3 Lip 2006 23:20:10
Odpowiedz 
A czy ktoś z was widział na niebie coś ciekawego?
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 4 Lip 2006 10:04:34 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
A czy ktoś z was widział na niebie coś ciekawego

B2 lecacego ;]. Przynajmniej mi sie tak zdawalo. F-16 bez problemu mozna rozpoznac. Wkoncu co roku przylatuja na pokazy ;].

Widze czasem latajace stacje GPS, ktore namiezaja mojego kumpla. Wsumie jego laska go takim sposobem poszukuje haah.

Czasem widze zwidy na niebie ;].
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Lip 2006 10:13:38 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
szwagier

Zależy co rozumiesz przez pojecie: coś takiego? Ja, pewnego wieczoru na Mazurach widzialem wysoko na niebie jakies wyskoko lacace swiatelka, ktore wzielem poczatkowo za metory by nastepnie ku swemu zdziwieniu ujrzec jak w jednej chwili gwaltownie zakrecaja i znikaja czyniac w petle w powietrzu. Moge sie tylko domyslac, iz bylu to jakies wojskowe samoloty, bo jak juz wspomnialem w UFO nie wieze...
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Lip 2006 11:25:18
Odpowiedz 
Picard

Nadal czekam na link o tych niemieckich konstrukcjach z II WŚ, zaciekawiłeś mnie tym...
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Lip 2006 11:36:59
Odpowiedz 
Q__

Nie moge Ci go podac z prostej przyczyny: wiem o nich jedynie z kanalu ,,Discovery" gdzie swego czasu emitowany byl program na temat latajacyh spodkow. Tak samo nie moge nic konkretnego powiedziec na temat tzw. pancerza elektrycznego, ktory pokazywany byl niegdys na tym samym kanale a informacje, o ktorym wielce zaintrygowaly by jednego z tutejszych forumowiczow...
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Lip 2006 12:17:59
Odpowiedz 
Grzybek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Lip 2006 12:49:16
Odpowiedz 
A czy ktoś z was widział na niebie coś ciekawego?

Niech będzie, najwyżej się ośmieszę...

Pod koniec zeszłego miesiąca siedziałem z qumplami na ognisku w moim ogródku. Siedzieliśmy sobie, gadaliśmy, zrobiło się już ciemno. Zauważyłem spadającą gwiazdę i przez chwile jeszcze spoglądałem w nadziei, że może jeszcze jakąś zobaczę. Cóż gwiazd (spadających) już nie widziałem, ale zauważyłem ruchomy punkt. Nic dziwnego, ot zwykły samolot jakich tu wiele, leciał normalnie (znaczy się prosto i spokojnie) bez żadnych gwałtownych manewrów. W pewnej chwili, ów światełko na niebie mocno rozjaśniało (tak mocno, że się aż zrobiło jaśniej dookoła nas), gwałtownie i szybko przyśpieszyło i znikło. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że zaczęło się wznosić z dużą prędkością pod dość ostrym kątem.

Pisze to serio, mogę powiedzieć, że mam na to świadków, którzy potwierdzą, że coś takiego miało miejsce, ale są dość sceptyczni w tych sprawach. Czy to było UFO (w sensie kosmici) nie wiem, ale wiem, że była to dość niezwykłą i osobliwa obserwacja.

Niebo było lekko zachmurzone, widoczność była dobra, nic mi nie zasłaniało tego światełka (budynki, drzewa, chmury, czy poświata księżyca). Kiedyś się interesowałem lotnictwem więc z całą pewnością mogę stwierdzić, że jak na samolot ten manewr był dość „ekstremalny” i że to nie był balon pogodowy
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Lip 2006 12:58:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Z kolei w sprawie
pancerza elektrycznego

czy chodziło o to?

http://www.universetoday.com/am/publish/electric_s hield_astronauts_moon.html?2762005

Grzybek

Dzięki za szczerość... Nie widzę w Twoich wspomnieniach nic śmiesznego.
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Lip 2006 15:42:29
Odpowiedz 
Wiecie ze w naszym kraju stacjonowaly przez jakis czas samoloty B2 i F-117 ;].
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 4 Lip 2006 15:55:35
Odpowiedz 
Wiecie ze w naszym kraju stacjonowaly przez jakis czas samoloty B2 i F-117

Seybr - zaciekawiasz mnie, proszę o szczegóły...
Anonim
Anonimowy
#19 - Wysłana: 4 Lip 2006 16:10:21
Odpowiedz 
B2 i F-117? A mozesz to poprzec jakims linkiem, Seybr? Te samoloty wymagaja naprawde bardzo specjalistycznej aparatury, by moc gdzies normalnie stacjonowac. To nie sa zwykle maszyny i nie wystarczy im standardowa obsluga, nawet NATOwska. Czyzby Amerykancy zwiezli do nas swoj sprzet na tamten czas?

Grzybek, nie wiem jak czesto widywales najnormalniejsze, ziemskie samoloty w akcji. Ja widuje je niemal codziennie, bo mieszkam dosc blisko bazy wojskowej. W kazdym razie, moze ten manewr to jednak nie bylo nic specjalnego? Tzn. wiesz, byla noc, twoje odczucia co do predkosci i odleglosci mogly byc zaburzone... Jesli przyspieszenie nie bylo tak naprawde ogromne, to manewr ten mogl przypominac przelot samolotu mysliwskiego, wlaczenie dopalaczy (stad swiatlo) i odejscie swieca w gore. Chociaz mysle, ze na pewno bylbys w stanie to odroznic (dzisiejsze samoloty nawet na dopalaniu maja przyspieszenie, ktore trudno nazwac "ogromnym" patrzac z duzej odleglosci), a inna sprawa, ze nie widze powodow dla wykonania takiego manewru w nocy, w czasie normalnego przelotu...

Inna mozliwosc to piorun kulisty. Albo to, co wypiles z kumplem przy ognisku . Albo UFO, czymkolwiek by to nie bylo.

/Sh1eldeR
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 4 Lip 2006 16:15:59
Odpowiedz 
Z jednym powiesci, autora jak i tytul nie pamientam, bylo wspomniane o tym ze w Polsce stacjonowaly te samoloty, szpiegowaly terytorium Rosji ;]. Moj kuzyn, ktory jest wysokm wojskowym potwierdzil mi to, ze samoloty stacjonowaly, ale wiencej mi nic nie powiedzial. Moze to i prawda moze i nie ;].

Wiem jedno i to zostalo juz udowodnione. Jest taka miejscowosc jak Borne Sulinowo. Tam stacjonowaly wojska ZSRR. Jak wiadomo byly tam przetrzymywane glowice nukrealne ;]. Pod jeziorem znajdowala sie tez baza, ktora zreszta ruskie zalali.
Anonim
Anonimowy
#21 - Wysłana: 4 Lip 2006 16:26:57
Odpowiedz 
W takim razie to raczej tylko pogloski i nic wiecej - B2 to ciezkie bombowce, a F-117 samoloty glownie szturmowe (niby moga miec rakiety AA, ale nigdy chyba nie byly uzyte do tego celu - przewaznie maja Mavericki lub ciezkie bomby Paveway). Zaden z nich nie jest maszyna szpiegowska. To predzej U2 by wyslali, ktore zostaly juz zreszta wycofane ze sluzby AFAIK.

/Sh1eldeR
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 4 Lip 2006 16:58:27
Odpowiedz 
Z jednym powiesci, autora jak i tytul nie pamientam

Zapewne chodzii o "Kocioł" Larrego Bonda (szerzej piszę o nim w topicu o "II wojnie światiwej teraz").
Grzybek
Użytkownik
#23 - Wysłana: 4 Lip 2006 17:03:07 - Edytowany przez: Grzybek
Odpowiedz 
Może tak, najprościej i obrazowo jak tylko potrafię. Ruchome światełko na niebie dość wysoko (tu się zgadzam, że było ciemno i łatwo się pomylić), spokojny ruch ze stałą prędkością, błysk - o tyle w nim ciekawe było, że osoby które na niebo nie patrzały zaczęły się rozglądać za aparatem (najtrafniejsze z możliwych porównań flesz z aparatu) -, przyspieszenie, które swą intensywnością przypomina start samochodów podczas wyścigu na 1/4 mili, kolejne 2 – 3 sekundy obiekt znika (bądź przestaje świecić). Zaznaczę tylko, że moment przyśpieszenia miał miejsce mniej więcej nade mną. A gromu charakterystycznego dla przekroczenia 1 Macha nie było, ogólnie brak jakiegokolwiek dźwięku z nieba a turbina odrzutowa cicha przecież nie jest, zwłaszcza na małej wysokości… Moje pierwsze odczucie po widoku tego obiektu było takie, że to nie może być samolot.

I pragnę oświadczyć, że tamtego dnia byłem trzeźwy jak łezka A teoria o piorunie kulistym też jest fajna
Hazrall
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Lip 2006 17:53:46 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
E to był zwykły bagienny gaz Byliście trzeźwi?! w to mi trudniej uwierzyć niż w twoją opowieść Mi zdarzyło sie też parę NOLI eskadra czterech światełek z dość sporą prędkością przemierza niebo po czym niknie, ale to sie jak najbardziej da wytłumaczyć, a twoje no nie wiem..
E: Piorun kulisty to niemożliwe, nie tak wysoko, pioruny te zwykle wolno sie przemieszczają i najczęściej tuz nad ziemią, choć nie da sie do końca wyjaśnić natury tego zjawiska...
Grzybek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 4 Lip 2006 18:13:14
Odpowiedz 
E to był zwykły bagienny gaz

W okolicy nie ma bagien

Byliście trzeźwi?!

Ja byłem

Mi zdarzyło sie też parę NOLI eskadra czterech światełek z dość sporą prędkością przemierza niebo po czym niknie, ale to sie jak najbardziej da wytłumaczyć, a twoje no nie wiem..

Z przyjemnością wysłucham tego wytłumaczenia

I tak dla jasności. Niczego nie wymyślam, niczego nie ubarwiam. Nie mam w tym żadnego interesu. Opisuje tu tylko to co zobaczyłem w nadziei, że kogoś to może zainteresować.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 4 Lip 2006 18:17:26
Odpowiedz 
Grzybek

Tak dla jasności: wierzę Ci, sam kiedyś w nocy widziałem kilka razy światło wykonujące dość dziwne manewry na niebie... Nie sądzę jednak, by rzeczy o których piszemy miały coś wspólnego z kosmitami czy czymś takim, choć może...
szwagier
Użytkownik
#27 - Wysłana: 4 Lip 2006 20:50:41
Odpowiedz 
No dobra... teraz ja..
Dwa razy widziałem coś w kształcie kuli. Po raz pierwszy gdy byłem jeszcze mały, jechaliśmy samochodem, ja i rodzicie i na niebie się pokazała taka kula, byłem mały, nie pamiętam dokładnie, nie rozumiałem tego i tłumaczyłem sobie rozumem małego dziecka że to jakaś planeta. Później to zniknęło. Pytałem potem o to, gdy sobie przypomniałem i mama i tata potwierdzają, nawet mama która nie wierzy w żadne takie rzeczy. Było to wtedy w nocy.

Drugi raz, było to o wiele później, też jechałem samochodem z ojcem i widziałem kulę, specjalnie się zacząłem rozglądać czy to nie może być przypadkiem księżyc, ale on był z drugiej strony. Zaczęło się to poźniej przemieszczać, robiło się co raz mniejsze, jednak zachowywało kształt kuli, aż wkońcu zniknęło (tak jakby się oddalało). Świeciło to światłem i było podobne właśnie do ksieżyca, takiego dużego w pełni, jednak nie było widać oczywiście "mórz" i miało inny kolor, było pomarańczowe.

W żadnym wypadku nie byłem sam, zawsze był ktoś kto to widział i ktoś kto w takie rzeczy nie wierzy.
Seybr
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Lip 2006 21:21:01
Odpowiedz 
Zapewne chodzii o "Kocioł" Larrego Bonda

To nie ten tytol. Z tego co pamientam bardziej bylo cos w tytule zwiazane z noca.

Wicie ja w dziecinstwie z kumplami kiedys widzelismy diabla z rogami i widlamy na stercie siana. Uciekalismy z predkoscia warp. Po latach doszlo do mnie, ze to byl czlowiek. Uwierze jak zobacze. Nie jestem Molder. Raczej mam podejscie Scully.

Świeciło to światłem i było podobne właśnie do ksieżyca, takiego dużego w pełni, jednak nie było widać oczywiście "mórz" i miało inny kolor, było pomarańczowe.

Mogl to byc sztuczny satelita, choc stawial bym na balon ;].
szwagier
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Lip 2006 22:12:13
Odpowiedz 
Mogl to byc sztuczny satelita, choc stawial bym na balon ;].

Świecący nocą balon albo sztuczny satelita nad Championem w Pabianicach
Jo_anka
Użytkownik
#30 - Wysłana: 4 Lip 2006 23:02:17 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
W ciagu ostatnich dwoch miesiecy czytalam artykul przedstawiajacy dosc przekonywujace wytlumaczenie wielu z 'fenomenow UFO'.

Chodzilo o procesy atmosferyczne - zawirowania powietrza o odmiennej temperaturze, anizeli otoczenie, tworzace rodzaj 'soczewki' odbijajacej swiatlo. Niestety nie skopiowalam tego tekstu i teraz nie moge go znalesc w sieci [podejrzewam, ze zamiescila go Rzeczpospolita na swojej stronie w dziale "czlowiek i nauka"]. Moze ktos tez go czytal?...

Kiedys bylam sklonna laczyc UFO z podrozami w czasie , ale dzisiaj bardziej przemawia do mnie teoria meteorologiczna.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  19  20  21  22  23  »» 
USS Phoenix forum / Różności / UFO prawda czy mit

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!