USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?
 Strona:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  ...  86  87  »» 
Autor Wiadomość
Alek Roj
Użytkownik
#181 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:05:34 - Edytowany przez: Alek Roj
Wedxług mnie, człowieka (i jako jednostkę, i jako gatunek) trzymają przy życiu następujące cechy (moim zdaniem zalety, a zdaniem niebezpiecznych samozwańczych "idealistów" - wady):
1) Człowiek ma instynkt przetrwania - bez względu na wszystko.
2) Gdy człowiekowi coś się spodoba, to chce to mieć.
3) Człowiek nie potrafi oprzeć się ciekawości.
4) Człowiek ma ambicję: "Co, ja nie potrafię? A właśnie, że tak!".
Jeżeli nie utracimy tych cech, to po pierwsze nikomu i niczemu się nie damy, a po drugie zdobędziemy kosmos. Prędzej czy później.
Najgorzej jest nie chcieć niczego - wtedy jest się żywym trupem.
Q__
Moderator
#182 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:09:20
Picard

A to mi optymizm zarzucają

Alek Roj

Jeżeli nie utracimy tych cech, to po pierwsze nikomu i niczemu się nie damy, a po drugie zdobędziemy kosmos. Prędzej czy później.

Mówisz jak kapitan Kirk.

Pytanie tylko, czy zdobywając Kosmos podobniejsi będzioemy do Federacji czy Terran Empire...
Alek Roj
Użytkownik
#183 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:10:16
Q__
w realnym życiu "Han Solo" wygra z "kapitanem Kirkiem".

Zapewne. Ale zauważ, że Han Solo to też swoisty romantyk (choć w byronowskim raczej wydaniu).
Q__
Moderator
#184 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:15:54
Alek Roj

zauważ, że Han Solo to też swoisty romantyk

Ależ lubię Hana Solo... Byrona też...
Alek Roj
Użytkownik
#185 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:18:51 - Edytowany przez: Alek Roj
Q__
A to mi optymizm zarzucają

W kwestii optymizmu:

"Optymizm nie polega dziś na bezmyślnym powtarzaniu twierdzeń w rodzaju "świat jest piękny, a przyszłość bezchmurna" (...). Optymizm polega na czymś innym: na świadomości, że przetrwać pomimo wszystko trzeba. Pomimo wszystko..." (James Gunn)

Jeżeli tak rozumieć optymizm, to największym optymistą na tym forum jestem ja. Największym i niepoprawnym.

Pytanie tylko, czy zdobywając Kosmos podobniejsi będzioemy do Federacji czy Terran Empire...

Myśle, że skrajności rzadko w przyrodzie występują. Prawdopodobnie nie będzie ani Imperium, ani Federacji. Jeśli ludzie zdobędą kosmos, to zdobędą go dokładnie tacy, jacy są. Ani lepsi, ani gorsi.
Q__
Moderator
#186 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:25:03
Alek Roj

James Gunn)

Znam, autor "Drogi do science fiction", iluż autorów poznałem dzięki tej antologii...

Jeżeli tak rozumieć optymizm, to największym optymistą na tym forum jestem ja.

Przykro mi, musisz zrobic trochę miejsca na podium. Jestem identyczny...

Prawdopodobnie nie będzie ani Imperium, ani Federacji.

Raczej też tak sądzę, choć chciałbym,by powstała kiedyś taka Federacja z jej ideałami... I jako optymista sądzę, że warto ją budować...
Alek Roj
Użytkownik
#187 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:05:41
W wyniku dojścia do powyższych wniosków, zapuściłem sobie "Never Let Go" grupy Camel. Czego i Wam życzę.
Q__
Moderator
#188 - Wysłana: 23 Lip 2006 21:33:19
Przypomnę motto, którym, moim zdaniem powinien kierować się także ralny program kosmiczny:

„Kosmos, ostateczna granica
Oto wędrówki statku kosmicznego
[tu wpisać nazwę],
przemierzającego międzygwiezdne szlaki aby badać obce światy,
odkrywać nowe formy życia i nieznane cywilizacje.
Aby śmiało dążyć tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek.”
Delta
Użytkownik
#189 - Wysłana: 23 Lip 2006 23:58:30 - Edytowany przez: Delta
Przypomnę motto, którym, moim zdaniem powinien kierować się także ralny program kosmiczny:

Świetnym mottem jest też to z tabliczki na mostku USS "Voyager":

"For I dipt into the future, far as the human eye could see;
Saw the vision of the World, and all the wonder that would be..." (Alfred Tennyson)
Q__
Moderator
#190 - Wysłana: 23 Lip 2006 23:59:30
Delta

Kolejny świetny cytat...
Delta
Użytkownik
#191 - Wysłana: 24 Lip 2006 00:04:20
Q

Kolejny świetny cytat...

Zawsze podobał mi się właśnie za optymizm, że będzie lepsze jutro.
Q__
Moderator
#192 - Wysłana: 24 Lip 2006 00:35:19
Delta

Zawsze podobał mi się właśnie za optymizm, że będzie lepsze jutro.

Czyli właśnie za to, że wyrażał ducha Treka (choć powstał wcześniej)...
Jo_anka
Użytkownik
#193 - Wysłana: 25 Lip 2006 11:28:57 - Edytowany przez: Jo_anka
Plany Chinczykow (artykul z dzisiejszej Rzeczpospolitej): Za rok na orbite Ksiezyca

Ambitne chinskie plany podboju kosmosu obejmuja nie tylko wyprawe na Srebrny Glob, ale takze na Marsa
W ciagu najblizszych pieciu lat Chiny beda mialy nie tylko opracowany projekt badania powierzchni Ksiezyca, ale takze sonde gotowa do tej wyprawy. W planach jest równiez podróz na Marsa.

Pierwsza wyprawe na orbite Ksiezyca chinscy specjalisci zaplanowali juz na przyszly rok. Satelita bedzie krazyl wokól Srebrnego Globu przez rok i rejestrowal trójwymiarowe obrazy powierzchni. Budzet misji to prawie póltora miliarda juanów (ok. 560 mln zl). Jest ona czescia trzystopniowego projektu, który przewiduje w roku 2012 wyslanie na Ksiezyc pojazdu, a w roku 2017 sondy, która pobierze próbki.
Q__
Moderator
#194 - Wysłana: 25 Lip 2006 12:04:57
Jo_anka

Doskonale... Jak wylądują na Księżycu załogowo, wyścig kosmiczny znów ruszy...
atozz
Użytkownik
#195 - Wysłana: 25 Lip 2006 20:25:18
Jest jeden facet którego w dalszym ciągu obchodzi program kosmiczny. Jest to... Robert Picardo (czyli doktorek z Voya albo raczej teraz Mr Woolsey z Gejta). Słuchając jednego z podcastów Planetary Radio natknąłem się na jego udział w świętowaniu udanego lądowania próbnika Huyghens na Tytanie. Picardo należy do Planetary Society a nawet wypowiedział się dla radia. Żeby to usłyszeć należy przewinąć do czasu 18:20 ten plik - aktor wypowiada się po krótkiej zapowiedzi:

http://www.planetary.org/audio/avfiles/pr20050117. mp3
Q__
Moderator
#196 - Wysłana: 25 Lip 2006 20:40:45
atozz

Dzięki. (A do Planetary Society należy sporo naukowców, i autorów SF.)
morfeusz
Użytkownik
#197 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:07:54
Jest jeden facet którego w dalszym ciągu obchodzi program kosmiczny

Jest wielu ludzi co obchodzi program kosmiczny ale czy to cos da by PK był czymś więcej niz tym czym jest teraz
Q__
Moderator
#198 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:33:07
morfeusz

Kiedy PK popierają znaczące osoby zyskuje on na rozgłosie, a zatem zwiększa się i popracie dlań...
morfeusz
Użytkownik
#199 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:46:27
Q

Kiedy PK popierają znaczące osoby zyskuje on na rozgłosie, a zatem zwiększa się i popracie dlań

Zgadzam się w 100% problem w tym że znaczące osoby ( a najbardziej wpływowi są politycy) nie bedą zbytnio popierać niezbyt popularnego wśród społeczeństwa PK ze wzg na wspomniane juz koszty
Q__
Moderator
#200 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:57:26
morfeusz

nie bedą zbytnio popierać niezbyt popularnego wśród społeczeństwa PK ze wzg na wspomniane juz koszty

Gdy ludzie czegoś bardzo chcą nie myślą o kosztach... To daje pewną (niedużą) nadzieję...
Q__
Moderator
#201 - Wysłana: 26 Lip 2006 19:53:17
Ciekawa encyklopedia na tematy "okołokosmiczne", zawiera też dział ST(!):
http://www.daviddarling.info/encyclopedia/ETEmain. html
Q__
Moderator
#202 - Wysłana: 1 Sier 2006 06:49:40 - Edytowany przez: Q__
Kolejny ciekawy "kosmiczny" link" - słynna strona www. space. com
http://www.space.com/
Q__
Moderator
#203 - Wysłana: 9 Sier 2006 15:35:38
Kolejna (polska) storna dla tych, których interesują badania Kosmosu (niestety, z samych dat newsów widac jak mało się dzieje):
http://news.astronet.pl/
Q__
Moderator
#204 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:16:34
Psyker
Użytkownik
#205 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:20:39
No cóz, podpisuję się pod faktem że lądowanie na księżycu to mistyfikacja, a co do "aktualnych" programów kosmicznych to powiem, że raczej nikogo to już nie obchodzi. Abyśmy sie tym zajęli trzeba było połączyć całą ludzkość w celu sięgnięcia do gwiazd, ale teraz każdy zajmuje się tylko własnym tyłkiem. niestety.
Q__
Moderator
#206 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:28:37
Psyker

No cóz, podpisuję się pod faktem że lądowanie na księżycu to mistyfikacja

No no, a skąd takie przypuszczenie?

co do "aktualnych" programów kosmicznych to powiem, że raczej nikogo to już nie obchodzi.

Piszesz to prawie tak jakbyś akceptował taki stan rzeczy...
Psyker
Użytkownik
#207 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:43:07
Nie kaceptuję, ale jedna osoba nic nie zrobi bez pomocy innych.

Co do księżyca uważam że: lądowanie miało miejsce ale astronaucie zobaczyli tam coś czego nie można było pokazać ludziom więc nakręcono osobny filmik który znamy wszyscy

Jak by się ludzkość zjednoczyła i przestała walczyć między sobą to byśmy sięgneli gwiazd
Q__
Moderator
#208 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:56:09
Psyker

Co do księżyca uważam że: lądowanie miało miejsce ale astronaucie zobaczyli tam coś czego nie można było pokazać ludziom więc nakręcono osobny filmik który znamy wszyscy

Słynna hipoteza o UFO na Księżycu?
http://www.ufocasebook.com/moon.html

Jak by się ludzkość zjednoczyła i przestała walczyć między sobą to byśmy sięgneli gwiazd

Tu zgoda...
Psyker
Użytkownik
#209 - Wysłana: 16 Sier 2006 13:30:00
No tak, słynna hipoteza ( ale tylko hipoteza, nie roztrzygajmy tego ).

Może nasze pokolenie będzie tym, które zrozumie, że nasza przyszłość jest tam, w górze ... ech, rozmażyłem się
Jurgen
Moderator
#210 - Wysłana: 16 Sier 2006 15:17:58
Co do księżyca uważam że: lądowanie miało miejsce ale astronaucie zobaczyli tam coś czego nie można było pokazać ludziom

Monolit???
 Strona:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  ...  86  87  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!