USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?
 Strona:  ««  1  2  ...  56  57  58  59  60  ...  86  87  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1711 - Wysłana: 8 Mar 2012 19:57:03
Odpowiedz 
Mav

Mav:
No to jest w zasadzie odpowiedz na pytanie czy USA mogło potajemnie wysyłać rakiety w kosmos.

Ale to coś leciało w kierunku FR. A ruscy nawet nie wiedzieli co. To co będzie jak Amerykanie wyślą rakietę w prestrzeń kosmiczną.

Z drugiej strony zawsze można wystrzelić części do stacji pod przykrywką badań meteo etc. Nawet żeby testować rakietę jak to zrobiła ESA mając na pokładzie polskie dzieło ,
Toudi
Użytkownik
#1712 - Wysłana: 8 Mar 2012 19:57:58
Odpowiedz 
Mav:
Rakieta robi dosyć spore zamieszanie podczas startu, ciężko to ukryć, natomiast w kosmosie mamy satelity szpiegowskie.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że rocznie posyłamy w kosmos dziesiątki jeśli nie setki rakiet. O większości z nim media milczą. Co jakiś czas słyszymy też o nieudanych misjach, że satelita nie osiągnął orbity czy poleciał w kosmos.
Jaki to problem ukryć w nich kilka startów na księżyc (czy nawet dalej)? (to tak w ramach teorii spiskowych)

Mav:
Bo wtedy to był arcyważny wyścig polityczny na tle zimnej wojny. Wiadomo było, że kto pierwszy wyląduje przejdzie do historii i będzie mógł się tym chwalić na zawsze. Rosjanie byli pierwsi w kosmosie, więc USA miało ostatnią szanse zaistnieć. Później emocje opadły, a koszty nie

Rosjanie byli zdaje się pierwsi na księżycu ino bezzałogowo.
Mav
Użytkownik
#1713 - Wysłana: 8 Mar 2012 20:05:50
Odpowiedz 
Toudi:
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że rocznie posyłamy w kosmos dziesiątki jeśli nie setki rakiet.

Ale czy takie loty nie są zgłaszane i ustalane międzynarodowo, tak jak loty samolotów?

Toudi:
Rosjanie byli zdaje się pierwsi na księżycu ino bezzałogowo.

Jednak pierwszy człowiek to jest coś innego

FederacyjneMSZ:
Z drugiej strony zawsze można wystrzelić części do stacji pod przykrywką badań meteo etc. Nawet żeby testować rakietę jak to zrobiła ESA mając na pokładzie polskie dzieło ,

To by było ogromne przedsięwzięcie i jego ukrycie byłoby równie trudne, ale na upartego może i by się udało utajnić. Tylko czy naprawdę taka baza jest komuś do czegoś potrzebna? Co by mieli tam robić?
Toudi
Użytkownik
#1714 - Wysłana: 8 Mar 2012 20:25:29
Odpowiedz 
Mav:
Ale czy takie loty nie są zgłaszane i ustalane międzynarodowo, tak jak loty samolotów?

Nie wiem. Może i są, ale pewno tylko tym, którzy mogą je wykryć i uznać za atak...

Ale jak wspomniałem, co za problem zgłosić inny cel, powiedzieć że coś nawaliło i posłać ja na księżyc, czy gdzieś w kosmos?

Mav:
Co by mieli tam robić?

Screamersy? ;)

a
Q__
Moderator
#1715 - Wysłana: 8 Mar 2012 20:33:38
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Mav: Co by mieli tam robić?
Screamersy? ;)

I tak zaraz dojdziemy do scenariusza z "Pokoju na Ziemi"...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1716 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:33:19 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Mav:
Tylko czy naprawdę taka baza jest komuś do czegoś potrzebna? Co by mieli tam robić?

Czy w ogóle kosmos jest potrzebny. Jak pisałem duże laboratorium, badania na miejscu.. Pamiętaj, że podbój kosmosu spowodował skok technologiczny, to jest samonapędzająca maszyna.

Baza na Księżycu dała by znacząca przewagę nad Chinami i resztą stawki. To oni by kontrolowali przestrzeń około księżycową. Zwiększa zakres kontroli przestrzeni kosmicznej.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/520313,Rosj anie-zbuduja-baze-na-Ksiezycu

Elaan
Użytkownik
#1717 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:45:39
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Baza na Księżycu dała by znacząca przewagę nad Chinami i resztą stawki.

Dlatego Księżyc powinien mieć status taki, jaki Antarktydzie zapewnia Traktat antarktyczny wraz z pokrewnymi konwencjami.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1718 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:48:46
Odpowiedz 
Elaan

Ależ ma - Traktat o Przestrzeni Kosmicznej (Układ o zasadach działalności państw w zakresie badań i użytkowania przestrzeni kosmicznej łącznie z Księżycem i innymi ciałami niebieskimi)

a tak na marginesie z okazji dnia kobiet
Elaan
Użytkownik
#1719 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:54:33 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
a tak na marginesie z okazji dnia kobiet

Pięknie dziękuję.

FederacyjneMSZ:
Ależ ma - Traktat o Przestrzeni Kosmicznej

Tyle tylko, że traktat ten podpisały USA, ZSRR i Wlk. Brytania.
Tymczasem liczba kosmicznych "graczy" wzrosła. Powstała Unia Europejska, na Kosmos mają też chrapkę Indie i Chiny.
Istnieje, co prawda, Deklaracja zasad prawnych rządzących działalnością państw w zakresie badania i wykorzystywania przestrzeni kosmicznej Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1962 roku.
Ale podejrzewam, że jest to dokument na tyle ogólny, że można w nim znaleźć niejedną lukę prawną.
MarcinK
Użytkownik
#1720 - Wysłana: 11 Mar 2012 07:58:24
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#1721 - Wysłana: 11 Mar 2012 14:14:44
Odpowiedz 
MarcinK

To bardzo ciekawe zestawienie.
Jak widać, wyglądem zewnętrznym kolejne pokolenia łazików nie różnią się aż tak bardzo.
Ciekawie wyglądają koła hinduskiego Chandrayaana 2 - zupełnie jakby twórcy wzorowali się na pojazdach pustynnych z 'Diuny" Lyncha.
Co do chińskiego projektu, to zarówno jego konstrukcja jak i buńczuczne zapowiedzi wskazują, że chodzi raczej o sukces propagandowy - nasz łazik o największym zasięgu - aniżeli o rzetelne zbieranie danych naukowych.
Pod względem wyposażenia w sprzęt badawczy i możliwości obserwacji projekt Exo Mars prezentuje się znacznie lepiej.
Elaan
Użytkownik
#1722 - Wysłana: 13 Mar 2012 18:58:37
Odpowiedz 
Nie wiem, czy ten artykuł był już może linkowany, ale warto przeczytać.
Dlaczego nie należy wybierać się na urlop w Kosmosie.

http://next.gazeta.pl/next/1,114657,10485391,Wakac je_w_Kosmosie__Dajcie_sobie_z_tym_spokoj_.html
Toudi
Użytkownik
#1723 - Wysłana: 13 Mar 2012 20:37:44
Odpowiedz 
Elaan, stronniczy i kiepski artykuł, są trzy miejsca, gdzie chciałbym spędzić wakacje:
- koło podbiegunowe (to jest obecnie najbardziej realne, jest jeden taki hotel, ale weekend tam drogi ;))
- głębiny oceanu (SeaQuest mi się też marzy a co. ;))
- kosmos

A że warunki ciężkie? Że niby nie miałbym tam co robić? No proszę ja was, być tam by wystarczyło, nawet jeśli wszystko co miałbym tam zrobić, to wybić toast.
Elaan
Użytkownik
#1724 - Wysłana: 13 Mar 2012 21:48:21
Odpowiedz 
Toudi:
stronniczy i kiepski artykuł,

Ależ skąd.
Potencjalny klient powinien wiedzieć, co go czeka i na co się decyduje za własne - zapewne niemałe - pieniądze.
mozg_kl2
Użytkownik
#1725 - Wysłana: 13 Mar 2012 22:00:39
Odpowiedz 
Toudi:
- koło podbiegunowe (to jest obecnie najbardziej realne, jest jeden taki hotel, ale weekend tam drogi ;))
- głębiny oceanu (SeaQuest mi się też marzy a co. ;))
- kosmos

Zgadzam się w 100 procentach z kolegą. Są też hotele na dnie oceanów, z oknami na rafę. Też bardzo drogie. W sumie to zawsze mnie to zastanawiało, czy technologicznie jest możliwe zbudowanie podwodnego miasta?
Mariusz
Użytkownik
#1726 - Wysłana: 13 Mar 2012 22:27:30
Odpowiedz 
Toudi:
A że warunki ciężkie? Że niby nie miałbym tam co robić? No proszę ja was, być tam by wystarczyło, nawet jeśli wszystko co miałbym tam zrobić, to wybić toast.

Żeby wypić toast to ja też bym chciał, ale siedzieć w nieważkości przez kilka dni to nie. Może przez parę godzin, akurat tyle ile potrzeba żeby z niskiej orbity obejrzeć Ziemię z każdej strony.
Toudi
Użytkownik
#1727 - Wysłana: 13 Mar 2012 22:32:38
Odpowiedz 
Elaan:
Potencjalny klient powinien wiedzieć, co go czeka i na co się decyduje za własne - zapewne niemałe - pieniądze.

A nie wie? To po jaką cholerę tam chce się dostać? Nie ma co z kasą robić? ;) To ja mu chętnie pomogę ją zagospodarować...

No bo myślenie, że obecnie w kosmosie czekają nas warunki jak w Star Treku, jest ździebko nie na miejscu. ;)

mozg_kl2:
Są też hotele na dnie oceanów, z oknami na rafę.

Z tego co pamiętam, to hotel(e) ten ulokowany jest na głębokości nie przekraczającej 30 metrów, by można było do niego swobodnie nurkować bez obaw o chorobę dekompresyjną. Też fajne, ale brakuje tu tego czegoś...

mozg_kl2:
W sumie to zawsze mnie to zastanawiało, czy technologicznie jest możliwe zbudowanie podwodnego miasta?

Zdaje się, że kilka baz podwodnych jest. I myślę, że właściwszym pytaniem byłoby, czy i kiedy państwa zostaną zmuszone do budowy podwodnych osiedli? (Póki co to tylko wydzierają ląd oceanom, wysypując sztuczne wyspy...
mozg_kl2
Użytkownik
#1728 - Wysłana: 14 Mar 2012 10:41:37
Odpowiedz 
Toudi:
Z tego co pamiętam, to hotel(e) ten ulokowany jest na głębokości nie przekraczającej 30 metrów, by można było do niego swobodnie nurkować bez obaw o chorobę dekompresyjną. Też fajne, ale brakuje tu tego czegoś...

Nie odrazu Rzym zbudowanu. Myśle, że wszystko po kolei. Niby to tylko 30 metrów, ale mieć pokój z widokiem na rafę, i łąwice okolicznych ryb też fajny bajer.

Toudi:
Zdaje się, że kilka baz podwodnych jest. I myślę, że właściwszym pytaniem byłoby, czy i kiedy państwa zostaną zmuszone do budowy podwodnych osiedli?

Postawić takie podwodne Rapture, fajna rzecz. W sumie to podwodne osiedla mogą rozwiązac problemy z przeludnieniem.
Dukat
Użytkownik
#1729 - Wysłana: 15 Mar 2012 08:15:08
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Postawić takie podwodne Rapture, fajna rzecz. W sumie to podwodne osiedla mogą rozwiązac problemy z przeludnieniem.

Dlaczego podwodne, a nie nawodne? I w końcu chyba łatwiej będzie zasiedlić takie obszary jak Sahara, Grenlandia albo Gobi, niż dna oceanów?

Link w związku z tematem
mozg_kl2
Użytkownik
#1730 - Wysłana: 15 Mar 2012 09:13:31 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Dukat:
Dlaczego podwodne, a nie nawodne?

Dlatego, że tak nam się z Toudim uwidziało. Chcemy zbudować miasto podwodne, jak zmienimy koncepcje na miasto na pustyni to pewnie poinformujemy o tym Ciebie.
Dukat
Użytkownik
#1731 - Wysłana: 15 Mar 2012 09:23:36
Odpowiedz 
mozg_kl2, pomijajac utarczki w innych tematach myślałem, że w tym można z tobą normalnie rozmawiać. Najwyraźniej jesteś jednak rozwydrzonym bachorem, który nie umie oddzielić dyskusji o programie kosmicznym i kolonizacji innych środowisk od tematu o moderacji. Przeceniłem cie.
Jurgen
Moderator
#1732 - Wysłana: 15 Mar 2012 09:44:32
Odpowiedz 
mozg_kl2
Dukat

Przy całej nagonce na Dukata, tu trzeba przynać mu rację. Post był jak najbardziej w temacie, więc nie rozumiem zgryźliwości.
poligon
Użytkownik
#1733 - Wysłana: 15 Mar 2012 10:28:43 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
Dukat:
Link w związku z tematem

To wyznawcy teori spiskowych się popłacza. A tak krzyczeli że to wszystko mistifikacja. Troche pochodziłem i odkryłem co teraz twierdza. Człowiek rzeczywiście wyladowal na księżycu, ale filmy z lądowania to mistifikacja. można powiedxieć ze pacjent zrobil pierwszy krok ku wyleczeniu .

Jurgen:
Przy całej nagonce na Dukata, tu trzeba przynać mu rację. Post był jak najbardziej w temacie, więc nie rozumiem zgryźliwości.

No cóż dziecinada i trolling w jednym. Tak to wygląda:, zabierz zabawki z mojej piaskownicy ja się bawie teraz z Toudi.
Dukat
Użytkownik
#1734 - Wysłana: 15 Mar 2012 11:27:37
Odpowiedz 
poligon:
To wyznawcy teori spiskowych się popłacza.

Oj tam, oj tam. Zdjęcie sfingowane i tyle

poligon:
No cóż dziecinada i trolling w jednym. Tak to wygląda:, zabierz zabawki z mojej piaskownicy ja się bawie teraz z Toudi.

Mały Ogre z Trollem Myszowatym. Sweet.
poligon
Użytkownik
#1735 - Wysłana: 15 Mar 2012 11:31:20
Odpowiedz 
Dukat:
Oj tam, oj tam. Zdjęcie sfingowane i tyle

Tlumaczenie niezbitych dowodów inną teria spiskową to też ich domena. Photo shop i te sprawy. Poza tym po co NASA rbiła te zdjecia? By coś udowodnić? Czy to nie podejrzane? Gdyby naprawde wylądowali nie musieliby robic zdjęć by to potwierdzic
Dukat
Użytkownik
#1736 - Wysłana: 15 Mar 2012 12:44:22
Odpowiedz 
poligon:
Poza tym po co NASA rbiła te zdjecia? By coś udowodnić? Czy to nie podejrzane?

Doskonałe pytania.

Elaan:

Niezły art. Pytanie co w chwili gdy powstanie hotel ze sztuczna grawitacją? Większość wymienionych niedogodności zniknie.
Q__
Moderator
#1737 - Wysłana: 15 Mar 2012 13:06:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Panoramy National Air and Space Museum:
http://havecamerawilltravel.com/smithsonian-nation al-air-space-museum
http://www.nasm.si.edu/museum/udvarhazy/vtour.cfm
Cudne miejsce zresztą. Można w nim podziwiać kawał historii badań kosmicznych.

Dukat

Dukat:

Nie eskaluj.
Dukat
Użytkownik
#1738 - Wysłana: 15 Mar 2012 13:23:42
Odpowiedz 
Q__:
Nie eskaluj.

Przeczytaj całą stronę, a przekonasz się kto eskaluje.
mozg_kl2
Użytkownik
#1739 - Wysłana: 15 Mar 2012 14:16:00
Odpowiedz 
Jurgen:
Przy całej nagonce na Dukata,

Biedny Dukat. Trwa na niego niczym nie uzasadniona nagonka. Wszyscy się na niego uwzieli, a o taki dobry, taki miły.

poligon:
Tak to wygląda:, zabierz zabawki z mojej piaskownicy ja się bawie teraz z Toudi.

Nie kto inny jak Ty sam pisałeś, że możemy rozmawiać z kim chcemy. Z Toudim omawiamy techniczne aspekty kolonizacji dna morskiego. Dukatowa pustynia ma się nijak do tego.

Dukat:

I tak stanowimy lepszy duet niż Wasz klub Białej Polski.
Dukat
Użytkownik
#1740 - Wysłana: 15 Mar 2012 14:28:42
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Biedny Dukat. Trwa na niego niczym nie uzasadniona nagonka. Wszyscy się na niego uwzieli, a o taki dobry, taki miły.

Jasne. A masz!
 Strona:  ««  1  2  ...  56  57  58  59  60  ...  86  87  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!