USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?
 Strona:  ««  1  2  ...  54  55  56  57  58  ...  86  87  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#1651 - Wysłana: 24 Lut 2012 19:28:14
Odpowiedz 
Mav:
Według mnie jest to nie możliwe.

Jeśli potrafilibyśmy jako źródło energii wykorzystać anihilację, to rozwiązałoby jeden problem.
Skonstruowanie silnika warp to inna kwestia - ale nie uważam tego za całkowicie niemożliwe w przyszłości.
Jeszcze inna sprawa to istnienie hipotetycznej przestrzeni wielowymiarowej, zgodnej z teorią strun. Jak wyglądałoby zaginanie takiej czasoprzestrzeni, czy wymagałoby mniej energii?
Czy istnienie takiej czasoprzestrzeni dałoby nam nowe możliwości?
Czy ułatwiłoby nam podróże z prędkością nadświetlną, czy je utrudniło?
poligon
Użytkownik
#1652 - Wysłana: 24 Lut 2012 20:22:54
Odpowiedz 
Toudi:
A czyż masa nie jest stałą w równaniu?

Odwróć równanie uzyskasz odpowiedz.

Mav:
Według mnie jest to nie możliwe.

Wiele rzeczy było niemożliwe. katgoryczne stwierdzenie jest błedem logicznym.
Toudi
Użytkownik
#1653 - Wysłana: 24 Lut 2012 20:34:19
Odpowiedz 
poligon:
Odwróć równanie uzyskasz odpowiedz.

Nie rozumiem tej odpowiedzi. Jest czy nie jest?
Mówimy tu o E=mc^2? To masa tu jest stała, nawet po odwróceniu równania. Energia dąży do nieskończoności, ale przecież nie jest nieskończona, możemy ja wyliczyć, dla 1kg to 9*10^16J.
poligon
Użytkownik
#1654 - Wysłana: 24 Lut 2012 20:46:07
Odpowiedz 
Toudi:
Nie rozumiem tej odpowiedzi. Jest czy nie jest?
Mówimy tu o E=mc^2? To masa tu jest stała, nawet po odwróceniu równania. Energia dąży do nieskończoności, ale przecież nie jest nieskończona, możemy ja wyliczyć, dla 1kg to 9*10^16J.

Obiekty posiadające mase nie moga przekroczyć predkosci swiatła, moga się co jedynie do niej zblizyć, a wykładnia z tego co wiem jest do kwadratu, cos jak paradoks zaby w studni Zenona z Elei. Żaba skacze do połowy wysokosci studni i potem za kazdym razem pokonuje połowe tej wysokosci plus połowa nastepnej.
Toudi
Użytkownik
#1655 - Wysłana: 24 Lut 2012 20:56:35
Odpowiedz 
poligon:
a wykładnia z tego co wiem jest do kwadratu

Wykładnia czego?
kordian
Użytkownik
#1656 - Wysłana: 24 Lut 2012 22:05:00
Odpowiedz 
Antymateria też nie pomoże, jeśli nie nauczymy się sprawniej przekształcać energii.

Atomowa, termojądrowa czy węglowa działają na takiej samej zasadzie, podgrzewamy wodę, ta paruje i rusza turbiną.
Elaan
Użytkownik
#1657 - Wysłana: 24 Lut 2012 22:19:13
Odpowiedz 
kordian

Mam pytanie trochę nie na temat.
Obchodzi Cię jeszcze nasza sesja? Wracasz do gry?
Kor
Użytkownik
#1658 - Wysłana: 25 Lut 2012 14:02:31 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Toudi

http://www.fizykon.org/fiz_wspolczesna/tw_e_mc2.ht m

masa relatywistyczna

Jak widać - masa ta rośnie wraz z przybliżaniem się obiektu do prędkości światła i dąży do nieskończoności.
poligon
Użytkownik
#1659 - Wysłana: 27 Lut 2012 12:33:45
Odpowiedz 
Kor:
Jak widać - masa ta rośnie wraz z przybliżaniem się obiektu do prędkości światła i dąży do nieskończoności.

Wniosek: Jezeli neutrino ma mase nie moze przekroczyć prędkości światła. jak na razie nie wiadomo czy neutrino ma mase, gdyby ja miało to rozwiązałoby to problem cienej materii.
Kor
Użytkownik
#1660 - Wysłana: 27 Lut 2012 12:42:50 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
poligon:
Wniosek: Jezeli neutrino ma mase nie moze przekroczyć prędkości światła.

Oczywiście, bo wymagałoby to nieskończonej energii. Tak rozumiem ten wzór: E=mc^2, w tym kontekście.
poligon
Użytkownik
#1661 - Wysłana: 27 Lut 2012 14:12:06
Odpowiedz 
Kor:
Oczywiście, bo wymagałoby to nieskończonej energii. Tak rozumiem ten wzór: E=mc^2, w tym kontekście.

Niestety fizya jes bezwzgledna. Podobnie jeżeli istnieją cząstki poruszające się szybciej od predkości śwatła przestaja istnieć gdy zejda poniżej 30m/s
kordian
Użytkownik
#1662 - Wysłana: 28 Lut 2012 08:42:22
Odpowiedz 
Elaan:
Obchodzi Cię jeszcze nasza sesja? Wracasz do gry?

Zero czasu niestety, ale jeśli mnie nie uśmierciliście to spróbuję poczytać co się działo
Elaan
Użytkownik
#1663 - Wysłana: 28 Lut 2012 12:16:36 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
kordian:
jeśli mnie nie uśmierciliście to spróbuję poczytać co się działo

Na razie Kedrok żyje, ale grozi mu redukcja do npc-a, więc lepiej się odezwij.
Elaan
Użytkownik
#1664 - Wysłana: 29 Lut 2012 20:13:18 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Zbliża się pewna rocznica, o której może warto przypomnieć.

3 marca 1972 roku - a więc 40 lat temu - wystrzelono sondę Pioneer 10.
To pierwszy obiekt w Kosmosie niosący graficzny przekaz z Ziemi dla obcych cywilizacji.

a b

Ostatnie bardzo słabe sygnały z Pioneera 10 zdołano odebrać 23 stycznia 2003 roku. 21 stycznia 2010 roku Pioneer 10 osiągnął odległość 100,0 jednostek astronomicznych od Słońca, czyli 14,96 mld km.
Jest pierwszym obiektem ziemskim, który dotarł do zewnętrznych obszarów Układu Słonecznego i kiedyś opuści go zupełnie.
Jo_anka
Użytkownik
#1665 - Wysłana: 1 Mar 2012 20:05:19
Odpowiedz 
Jo_anka
Użytkownik
#1666 - Wysłana: 3 Mar 2012 17:51:06
Odpowiedz 
kordian
Użytkownik
#1667 - Wysłana: 3 Mar 2012 21:59:41
Odpowiedz 
Apropo Pioniera;)

Ta tabliczka ktróa tak jest miała pokazywać lokalizację naszego układu słonecznego w galaktyce.

Nie dawno dano ją eksperymentalnie nowemu pokoleniu naukowców do odczytania, niestety nie byli w stanie ;)
Mav
Użytkownik
#1668 - Wysłana: 4 Mar 2012 14:15:53
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1669 - Wysłana: 4 Mar 2012 14:27:23
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#1670 - Wysłana: 4 Mar 2012 14:52:37 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
No to teraz mają motywację rozwijać Program Kosmiczny:

Cholera Bruce Willis będzie już za stary!
Rosja i USA będą się ścigać kto pierwszy rozwali komete
Q__
Moderator
#1671 - Wysłana: 4 Mar 2012 20:55:25
Odpowiedz 
Jo_anka

Jo_anka:
Kosmiczna winda raz jeszcze:

Sceptyczny komentarz do sprawy, pióra J. Klugera (współautora "Apollo 13"):
http://www.time.com/time/health/article/0,8599,209 9830,00.html
Toudi
Użytkownik
#1672 - Wysłana: 5 Mar 2012 21:22:28
Odpowiedz 
Lekko offtopicznie, nie wiem kogo teraz obchodzi, ale kiedyś obchodził np ZSRR:
KLIK
mozg_kl2
Użytkownik
#1673 - Wysłana: 5 Mar 2012 21:29:41
Odpowiedz 
Toudi

Strasznie podobająmi się tego typu plakatu propagandowe, zarówno demoludó jak i innych krajów. Mają takaspecyficzna kreskei swój ciekawy "klimat". Odrazu człowiek czuje ducha tamtej epoki. I to hasło Twórcze siły socjalizmu są niewyczerpane!
Toudi
Użytkownik
#1674 - Wysłana: 5 Mar 2012 21:35:25
Odpowiedz 
mozg_kl2, kiedyś to były czasy, filmy lepsze kręcili, plakaty były lepsze, kosmos lepiej podbijali, nawet broń była lepsza. ;)
Q__
Moderator
#1675 - Wysłana: 5 Mar 2012 21:50:12
Odpowiedz 
Toudi

Akurat takiej propagandy nigdy mi dość!

Za eksploracją kosmiczną powinno się lobbować i dziś...
Mav
Użytkownik
#1676 - Wysłana: 5 Mar 2012 23:08:36
Odpowiedz 
a

A tu o co im chodziło?
mozg_kl2
Użytkownik
#1677 - Wysłana: 6 Mar 2012 08:00:21
Odpowiedz 
Toudi:
mozg_kl2, kiedyś to były czasy

Żebyśmy siędobrze zrozumieli ja nie tęsknie do tamtych czasów. Odeszły niepowrotnie i niech zostana na kartach historii.

Toudi:
filmy lepsze kręcili

Niezaprzeczalnie. hans Kloss, 4 pancerni, Czarne chmury, seksmisja

Toudi:
plakaty były lepsze

A nie było tak? Sam widząc taki plakat mama ochotę lecieć w kosmos, pudować lepsząprzyszłosc. itp. Zresztą chodziło mi ogólnie i plakaty propagandowe. Ich wymowe, kreskę. Amerykanie też przecież mają takie produkty na swoim koncie.

Toudi:
kosmos lepiej podbijali

W ogole podbijali teraz to zastój.

Toudi:
nawet broń była lepsza. ;)

jak to śpiewał Goran kalasznikow, kalasznikow.

Mav:
A tu o co im chodziło?

Tam po lewej jest napisane, ze 12 kwietnia 1961 roku Juri gagarin został pierwszym kosmonautom na pokładzie statku Wostok 1(tak w skrócie), po prawej, że owy wyczyn powtórzył major titow na pokładzie Wostoka 2 w sierpniu 1961 roku. Głowne hasło plakatu to Droga w kosmos odkryta. Owe pomniejsze flagi to fragi republik radzieckich. Tłumaczenie "na oko" nie słowo w słowo, ale oddające idee.
poligon
Użytkownik
#1678 - Wysłana: 6 Mar 2012 08:34:50
Odpowiedz 
Mav:
A tu o co im chodziło?

Sovieci sami sobie strzelili w stope doprowadzając do śmierci Korolewa. no i nie zapominajmy tam człowiek sie nie liczył, wielu niedoszłych kosmonautów zgineło, z powodu zaniedbań i pospiechu, bo liczył sie ideologiczny sukces.
Toudi
Użytkownik
#1679 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:57:08
Odpowiedz 
mozg_kl2:
A nie było tak?

Było i to nie tylko w propagandowych.

A to chyba najsłynniejszy plakat made in usa:
a

poligon, weź idź gdzie indziej se trolluj.
poligon
Użytkownik
#1680 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:00:33 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
Toudi:
poligon, weź idź gdzie indziej se trolluj.

Kolejny z obsesja trolowania. Mój post jest w temacie. Móglbyś się zapoznac z historia Korolewa i jaki to miało wpływ na radziecki program kosmiczny. Rozumiem nie masz do dodania nic konstruktywnego, wklejasz plakat który wszyscy znają i obrażasz innego uzytkownika za w miare merytoryczny wpis.

Pod jego kierownictwem rozpoczęto pracę nad serią misji mających prowadzić do lądowania na Księżycu, i jeszcze bardziej ambitnych programów lotów do Marsa i Wenus.

Można wiec przypuszczać ze rosjanie mogliby wylądować na ksieżycu. byl tym czym Werner von Braun dla USA.

Ogromny stres pracy, jak również problemy zdrowotne jakich nabawił się w więzieniu, spowodowały znaczne pogorszenie zdrowia Korolowa na początku lat 60. 3 grudnia 1960 miał pierwszy atak serca, następnie jego zdrowie nieustannie się pogarszało. Zmarł niespodziewanie w 1966 w wyniku nieudolnie przeprowadzonej, rutynowej operacji
 Strona:  ««  1  2  ...  54  55  56  57  58  ...  86  87  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kogo jeszcze obchodzi PROGRAM KOSMICZNY?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!