USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nasze nicki na forum ??
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Mar 2005 20:28:49
Odpowiedz 
A moje pseudo inetrnetowe wzięło się od proszku czyszczącego na porost włosów. Jest to także imie i nazwisko komunistycznego przywódcy Ludowej Republiki Grypostanu.
;)
CygnusX1
Użytkownik
#32 - Wysłana: 16 Mar 2005 22:29:18
Odpowiedz 
Skąd to X1, to wytłumaczyli trafnie moi poprzednicy. Istotnie "Cygnus" to gwiazdozbiór, a X1 to silne źródło promieniowania X które powstaje gdy materia opada na czarną dziurę.

Oto kilka linków na ten temat jakby kogoś to interesowało:
http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/science/know_l2/black_holes.html
http://www.nasa.gov/audience/foreducators/9-12/features/F_Black_Hole_E xtreme_Exploration.html
http://agile.gsfc.nasa.gov/docs/objects/binaries/binaries.html
TeMPOraL
Użytkownik
#33 - Wysłana: 20 Mar 2005 01:31:26
Odpowiedz 
Heh; mój nick też ma swoją niedużą historię. Kiedyś z kolegą zmienialiśmy sobie loginy na BattleNet [StarCraft ] i myślałem nad swoim. Z braku pomysłów postanowiłem wpisać sobie Temporal Anomaly [lubię te klimaty :P], ale że brakło miejsca to skróciłem do Temporal. Potem się kapnąłem, że 1) końcówka się nie-trekkies źle kojarzy, 2) mam w nicku MPO, więc zostało TeMPOraL, + deklaracja "Dowódzca Pierwszego Oddziału Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie"
Barusz
Użytkownik
#34 - Wysłana: 2 Kwi 2005 00:24:42
Odpowiedz 
Na nielicznych forach na których się udzielam używam nicku Doman przeniesionego prost z reala i nie trzeba być Sherlockiem Baruszem żeby wpaść skąd się wziął. No ale w klimatycznym trekowym światku nie wypadało podpisywać się tak pospolicie, stąd na szybko wymyśliłem The D.

No patrz. Wiesz, że na początku dałem się nabrać i myślałem, żę po prostu masz tak na imię, Piotrek...
ufyjolk
Anonimowy
#35 - Wysłana: 26 Maj 2005 16:40:52
Odpowiedz 
ktoś chciał, żebym napisał skąd ufyjolk ;)
otóż po używaniu lepperonis i później rywinokles testowałem jakiś skrypt logowania... i po prostym pieprznięciu w klawisze powstał ufyjolk, który wpadł mi w ucho i tak pozostał ;) Koniec z polityką ;)
A! - i gdzie tu się rejestruje?

pozdrawiam!
ufyjolk
Anonimowy
#36 - Wysłana: 26 Maj 2005 16:43:25
Odpowiedz 
i:
BARUSZ: Mi by wyszło Baruch ;) hehehe
Chyba nie będę z czegoś takiego korzystał ;)

pozdr!
Anonim
Anonimowy
#37 - Wysłana: 26 Maj 2005 16:46:39
Odpowiedz 
OT: http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=registernew , innymi słowy jeden z przycisków (środkowy) na samej górze strony (no, pod zdjęciem).
ufyjolk
Użytkownik
#38 - Wysłana: 26 Maj 2005 16:47:18
Odpowiedz 
już mi się udało ;)
tylko powiadomienia i jakiejś edycji profilu brakuje ;)

pozdr!
Barusz
Użytkownik
#39 - Wysłana: 26 Maj 2005 16:49:12
Odpowiedz 
BTW: anonimowy post powyżej jest właśnie mój...
Suavek
Anonimowy
#40 - Wysłana: 26 Maj 2005 19:07:02
Odpowiedz 
Jakies kilkanascie lat temu, gdy grywalem jeszcze na Atari (ciekawe, czy ktos z Was wie, co to w ogole jest/bylo...), w wielu grach nalezalo wpisac swoje imie - np. na liste wynikow. Poniewaz o polskich literach nie bylo mowy, a "Slawek" brzmialo zupelnie niepodobnie, wiec zamienilem "l" na "u". Wkrotce potem zastapilem "w" litera "v" i tak juz zostalo.
Dreamweb
Użytkownik
#41 - Wysłana: 26 Maj 2005 22:07:24
Odpowiedz 
Ja wiem co to Atari, grało sie grało u kumpla. U jednego na Atari, u innego na ZX Spectrum, u jeszcze innego na C64... Eh, wzruszyłem się...

Mój nick też pochodzi od komputera, z tym że od Amigi. Mieliśmy z kolegami taką ekipę która się spotykała razem grać na tym sprzęcie i było tam nas dwóch o tym samym imieniu i dla odróżnienia mówiono po ksywach, a że ja żadnej nie miałem to mi wymyślili za moimi plecami Dreamweb, oczywiście pochodzi to od tytułu gry z Amigi którą kiedyś ostro katowałem i im się z nią przez to kojarzyłem. Przez jakiś czas nazywali mnie tak nawet mi o tym nie mówiąc, w końcu się przyznali i tak zostało, ale używam tego tylko w świecie komputerowym no i w "realu" wśród ludzi którzy z tym światem związek mają.
PS. Nie powiem jaką ksywę miał mój imiennik bo nie wiem czy by się zgodził na zamieszczenie, ale powiem że według mnie ja trafiłem lepiej...
Gvaihir
Użytkownik
#42 - Wysłana: 28 Maj 2005 13:09:54
Odpowiedz 
oczywiscie z Tolkiena
"Hobbit" byl moja pierwsza samodzielnie przeczytana ksiazka
"fantastyczno nauk." i jak do tej pory najukochansza.
Jaszczur
Anonimowy
#43 - Wysłana: 28 Maj 2005 14:34:29
Odpowiedz 
Ci zapewne z was co mieli stycznosć ze swiatem Mortal Kombat, czy to w TV czy też z grą, wiedzą że jest tam rasa wojowniczych gadów zwanych ,,Jaszczurami,, lub ,,Drapiezcamii,, i od nich wzięla się moja ksywka-bo to moi ulubieńcy.
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 2 Cze 2005 12:50:08
Odpowiedz 
Rrrrrrau! Drrrrrapieżco!
Christof
Użytkownik
#45 - Wysłana: 2 Cze 2005 13:05:31
Odpowiedz 
Jakies kilkanascie lat temu, gdy grywalem jeszcze na Atari (ciekawe, czy ktos z Was wie, co to w ogole jest/bylo...),

Ha ! Atari. SELF TEST SELF TESTA SELF TESTEM poganiał, a człowieka szlag trafiał. Zwłaszcza wtedy, gdy gra już prawie się załadowała.

Skoro już piszę w tym wątku - po prostu kumpelz ławkiw liceum mówił do mnie per Christof. "Christof" pochodzi oczywiście od imienia.
Alek Roj
Użytkownik
#46 - Wysłana: 2 Cze 2005 16:45:51
Odpowiedz 
Alek Roj to jeden z bohaterów książki Jerzego Broszkiewicza "Ci z Dziesiątego Tysiąca" - pierwszej powieści SF, jaką przeczytałem, w każdym razie jednej z pierwszych. Koncepcja wielopokoleniowej wyprawy w kosmos gigantycznym statkiem zapewniającym ziemskie warunki bytowania zafascynowała mnie. Mogę jedynie żałować, że Autor porzucił stworzony przez siebie wszechświat, zamiast sukcesywnie go rozwijać. Postacie mogłyby "rosnąć razem z czytelnikami" i w efekcie mielibyśmy dziś polską kosmiczną sagę.
scanner
Użytkownik
#47 - Wysłana: 3 Cze 2005 13:45:59 - Edytowany przez: scanner
Odpowiedz 
akies kilkanascie lat temu, gdy grywalem jeszcze na Atari (ciekawe, czy ktos z Was wie, co to w ogole jest/bylo...),

jasne.. na atari powstawały moje pierwsze programy...

Moj nick narodził się podczas moich pierwszych wizyt na sieci, w roku 1998. Dorwawszy się do modemu wlazłem na irc'a (dalnet) i przygotowywałem jakies materiały przy okazji w szkole. Na ircu padło pytanie "ty, co robisz", powiedziąłem, ze skanuję (ręczny czarnobiałyskaner) zdjęcia na zajęcia i ktoś mie ochrzcił mianem "scanner".

W skrajnych przypadkach dodaję _ z przodu lub tyłu. A nickiem posługuje się zawsze w świecie IT - wielu moich znajomych (i ich rodziców) sie do mnie zwraca własnie z nicka.

Cos mi chodzi po głowie, żeby go zmienić.. ale koncepcji brak.
cezary
Użytkownik
#48 - Wysłana: 4 Cze 2005 15:51:45
Odpowiedz 
po tylu latach scanner'owania wypadaloby cos wy'drukken'owac
i pozdrawiam obywatela DalNetu Najlepsza siec, do pewnego czasu
PFC_Drake
Użytkownik
#49 - Wysłana: 4 Cze 2005 23:50:18
Odpowiedz 
Skąd się wziął Drake? Tego nie pamiętają nawet najstarsi górale. Skojarzenia są różne - od sir Francisa Drake'a, po smartgunnera z "Aliens". Powstało to jakoś jak zaczynałem się zajmować rekonstrukcją historyczną. PFC natomiast to skrót od Private First Class - mój stopień w grupie.
Potwór
Anonimowy
#50 - Wysłana: 23 Lip 2005 00:59:24
Odpowiedz 
Bo jestem potworem.
sancho666
Anonimowy
#51 - Wysłana: 23 Lip 2005 04:05:06
Odpowiedz 
Historia jest złożona - Sancho wywodzi się jeszcze z VI klasy szkoły podstawowej (jak liczyła jeszcze klas VIII :P). Źródło? Bajka o Don Koyote i Sancho Pandzie. 666? Kiedy lata temu zakładałem pierwszą skrzynkę pocztową Sancho był zajęty, a 666 jakoś tak samo się narzuciło
cezary
Użytkownik
#52 - Wysłana: 23 Lip 2005 11:30:21
Odpowiedz 
666 jakoś tak samo się narzuciło
No jak najbardziej naturalna liczba Ide ulica, a tu autobus 666, patrze na zegarek a tu 06:06:06, odwracam sie a tu billboard - kup 666 produktow a dostaniesz rachunek za darmo.
No nie wiem o co ludziom chodzi z ta liczba
Pah Wraith
Użytkownik
#53 - Wysłana: 23 Lip 2005 12:46:29
Odpowiedz 
A jego imię sancho i 666....
sancho666
Użytkownik
#54 - Wysłana: 25 Lip 2005 01:35:31
Odpowiedz 
No nie powiem, żeby Iron Maiden nie miało na te trzy szósteczki swojego wpływu :P
jahrek
Anonimowy
#55 - Wysłana: 25 Lip 2005 01:57:54
Odpowiedz 
a moje wynaturzennie słowianskiego imienia Jarek wzięło się z problemów z rejestracją konta e-mail... Jarków jako login było już 5241614...nie chciałem być 5241615, więc wstawiłem H... takie małe germanistyczne zboczenie w pisowni
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 25 Lip 2005 09:17:56
Odpowiedz 
5241614.

oooo! Przybliżona liczba Jarków w PL?
Arckthos
Użytkownik
#57 - Wysłana: 1 Sier 2005 18:18:18
Odpowiedz 
Moze ja napisze o moim nicku - wlasciwie to przyszedl mi do glowy pare dni temu pomysl do glowy ze najwyzszy czas zmienic sobie nicka na taki ktory bylby powiazany z moim prawdziwym imieniem - postanowilem odstawic raz na zawsze nick SolSius na bok i zaczalem szukac informacji o moim imieniu - Artur - doszedlem do informacji ze pochodzenie tego imienia moze byc greckie - od arktos, jednak mialem problemy z zalozeniem maila o takjim loginie... Na poczatku zastanawialem sie co dodac zeby nie zmienic wymowy slowa arktos - dodalem 'c' - arcktos, jednak takiego maila na o2.pl tez nie mozna bylo zalozyc, wiec postanowilem wsadzic jeszcze 'h' - i tak powstal Arckthos...
I tym sposobem od paru godzin (miejmy nadzieje ze na zawsze) jestem Arckthosem, a nie SolSiusem
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 2 Sier 2005 09:42:13
Odpowiedz 
O! A mnie się podobało! ;-(
Massa
Anonimowy
#59 - Wysłana: 3 Paź 2005 19:36:36
Odpowiedz 
Mówie zajebista książka Warto przeczytac
Mannasa
Anonimowy
#60 - Wysłana: 3 Paź 2005 19:40:17
Odpowiedz 
;( szkoda że nie ma do niej filmu , ale książka też jest oki . Warto przeczytać , ponieważ jest ona troche ściągnięta z " Władca Pierścieni" Co jescze moge nacisać?? hmmm...?? I to chyba tyle Czytajcie ją mówie zapiiiiiiiiiiiii książka
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Nasze nicki na forum ??

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!