USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nasze nicki na forum ??
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
sudii
Anonimowy
#1 - Wysłana: 10 Mar 2005 11:33:21
Odpowiedz 
Mam taki dziwny pomysł, żeby w tym poście pisać dlaczego ma się taki, a nie inny nick na forum.
Np. ja zostałem tak ochrzczony od nazwiska, chyba w 3 klasie podstawówki i tak zostało do liceum. Lubię to przezwisko i wszędzie go używam.

Intryguje mnie nick Admina i Johna Belushi. J
John Belushi
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Mar 2005 14:38:32 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
mój nick powstał na potrzeby mojej pracy jakieś 9 lat temu.
po porstu nie mogłem na forum służbowym podpisywać swoich newsów swoim nazwiskiem

potem przeniosłem go na net i tak od tego czasu mi zostało

w polskim necie nie spotkałem nikogo o takim nicku.

a skąd się wziął??
pośrednio to nazwisko syna albańskich emigrantów do USA
który zrobił karierę jako właśnie John Belushi
(znanego m.in. z filmów "Blues Brothers" czy "1941" - reż S. Spielberg)
a bezpośrednio to tyłuł rockowego kawałka pewnego znanego polskiego zespołu z którym jestem związany. tak więc nick zdradza pewne moje hobby

mój podpis: "Albania to był raj..."
to pierwsze słowa tego kawałka.
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Mar 2005 14:55:23
Odpowiedz 
Domko pochodzi częściowo od mojego imienia (Dominik) i częściowo od nazwiska (którego nie podaję ).
Pseudonim ten wymyśliłem sobie sam dawno temu, a od ładnych paru lat niektórzy znajomi tak do mnie mówią.
Ale tak naprawdę pseudonim ten na masową skalę zacząłem używać w internecie.
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Mar 2005 15:34:51
Odpowiedz 
A ja będę podły i powiem, że Domko ma na nazwisko Kocuj.
cezary
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Mar 2005 16:23:24
Odpowiedz 
a moj nick powstal niewiadomo skad... najstarsi slowianie tego nie pamietaja, choc przekazy ustne mowia o powiazaniach z polskimi aktorami o imieniu Cezary - Pazura i Zakiem.
Nick ma sie nijak do pierwszego ani drugiego imienia, nijak do nazwiska, w ogole nie mam w rodzinie ani wsrod znajomych nikogo o imieniu Cezary.
Natomiast moje szalenstwo skonczylo sie tym, iz podczas bierzmowania przyjalem trzecie imie wlasnie Cezary...
Domko
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Mar 2005 17:01:49 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Dziękuję za podłość, Barusz. :P
Nietrudno to znaleźć - wystarczy przeczytać choćby jeden z numerów Pathfindera. Ciekaw jestem czy stąd zdobyłeś te dane??
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Mar 2005 17:02:40
Odpowiedz 
Tak.
Jean Luc
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Mar 2005 17:08:33
Odpowiedz 
Wiadomo skad sie wzial moj jednak tak sie podpisuje po raz pierwszy wlasnie tutaj.
Mysle, ze gdyby logowanie na forum bylo obowiazkowe to uzyl bym czego innego, jak na TSS. Z poczatku to bylo smieszne, nadac sobie to slawne imie, potem przy rejestracji mysle A co mi tam, jestem teraz znacznie bardziej fanem Treka niz Wheel of Time...
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Mar 2005 17:39:24
Odpowiedz 
Niezły Sherlock Holmes z Ciebie, Barusz.
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Mar 2005 20:20:10
Odpowiedz 
Od pierwszych odcinków na jedynce, które oglądałem jako zupełny brzdąc fascynował mnie Q. Jednak przy takiej postaci trudno się spodziewać, żeby nicka jeszcze nikt nie używał, więc musiałem zadowolić się D ;) Na nielicznych forach na których się udzielam używam nicku Doman przeniesionego prost z reala i nie trzeba być Sherlockiem Baruszem żeby wpaść skąd się wziął. No ale w klimatycznym trekowym światku nie wypadało podpisywać się tak pospolicie, stąd na szybko wymyśliłem The D.
Barusz
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Mar 2005 21:36:08
Odpowiedz 
W moim przypadku to bardzo proste. Trzy pierwsze litery imienia i trzy ostatnie nazwiska. Mam trochę po "węgiersku" brzmiącą kombinację, zawsze mnie to kapkę wkurzało, ale jakoś z tym żyję. Nie używam tego nicka nigdzie poza trekowym światkiem internetowym.
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 10 Mar 2005 23:01:04
Odpowiedz 
No cóz ja swój wziolem z gry away team, a raczej z dema bo 3 lata temu tylko demo miałem. Od volkanskiego oficera inzyniera. urzywam tego nicka od około 3-4 lat ale własciwie tylko w necie.
waterhouse
Moderator
#13 - Wysłana: 11 Mar 2005 13:47:24
Odpowiedz 
Jest taka świetne post-cyberpunkowa książka "Cryptonomicon". Jeden z głównych bohaterów nazywa się Waterhouse Używam tej ksywy w "całym" necie.... i tylko w necie.
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 11 Mar 2005 14:05:39 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Chyba nie Ty jeden z polskiego fanzinu trekowego przejołeś się tą postacią

Dla jasności - nie mam tu na myśli siebie, bo ja tego nie czytałem :-D
sudii
Anonimowy
#15 - Wysłana: 11 Mar 2005 16:43:17
Odpowiedz 
Ej, Kai nie wypada, żeby Admin się na końcu wypowiadał :d
waterhouse
Moderator
#16 - Wysłana: 11 Mar 2005 17:49:54
Odpowiedz 
Chyba nie Ty jeden z polskiego fanzinu trekowego przejołeś się tą postacią

Dla jasności - nie mam tu na myśli siebie, bo ja tego nie czytałem :-D

Hmm....teraz dla odmiany ja nie rozumiem... jest jeszcze inny waterhouse?
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 11 Mar 2005 17:54:55
Odpowiedz 
A jak się podpisujesz (no, na razie raz Ci się zdarzyło) na forum na trek.pl?
waterhouse
Moderator
#18 - Wysłana: 11 Mar 2005 18:09:55
Odpowiedz 
tak samo: waterhouse_.....
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 11 Mar 2005 19:25:53 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
No właśnie. BTW: dawno już chciałem spytać, ale nie było okazji: to prawda, że studiujemy to samo? Może odpisz na maila, żeby nie pogłębiać oftopiku
Kai
Admin
#20 - Wysłana: 11 Mar 2005 21:58:24 - Edytowany przez: Admin
Odpowiedz 
Ej, Kai nie wypada, żeby Admin się na końcu wypowiadał :d

Mój nick ... lexx.scifi.pl (to wcale nie jest reklama - zresztą i tak teraz jakoś nie działa )
sudii
Anonimowy
#21 - Wysłana: 12 Mar 2005 14:02:52
Odpowiedz 
Nie wiem jak wam ale mi ta stronka od Kai nie wchodzi.....
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Mar 2005 14:04:38
Odpowiedz 
Mi też.
Kai
Admin
#23 - Wysłana: 12 Mar 2005 15:24:41
Odpowiedz 
Popsuli ;) Ale w końcu ruszy ;) Zawsze rusza ;)
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Mar 2005 22:12:40
Odpowiedz 
W pożąsiu. Jeżeli ktoś naprawdę nie może się doczekać rozwiązania zagadki Kai'a niech klika: http://66.102.9.104/search?q=cache:4-ewxKLp7G4J:lexx.scifi.pl/+%22lexx .scifi.pl%22&hl=pl , ewentualnie poźniej: http://www.startrek.pl/article.php?sid=96
CygnusX1
Użytkownik
#25 - Wysłana: 13 Mar 2005 21:55:46 - Edytowany przez: CygnusX1
Odpowiedz 
A ja myślałem, że to od przywódczyni Bajoran :P

Mój nick natomiast ma swoją historię. Swego czasu grałem w różne gry po necie, ale że totalnie lamiłem nazywałem siebie 'nobody'. Później przeszło to w 'ciemna masa', ale jak stawałem się trochę lepszy zamieniłem na'black hole'. No a potem, dla zystania pewnej oryginalności, zamieniłem to w nazwę znanego radioźródła, pierwszego punktu w gwiazdozbiorze Łabędzia (Cygnus), w którym astronomowie uznają, że tam właśnie takowy obiekt się znajduje.

Czasami jednak ludzie zamiast Cygnus mówią Cyganus, co mnie to trochę irytuje. No ale trudno. Live is brutal...
cezary
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Mar 2005 09:19:27
Odpowiedz 
Cyganus: a skad sufix X1?))
.peace.
John Belushi
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Mar 2005 11:50:54
Odpowiedz 
zdaje mi się że...
Cygnus to nazwa gwiazdozbioru
a X1 to określenie źródła promieniowania zapewne rentgenowskiego
The_D
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Mar 2005 22:17:16
Odpowiedz 
Jak dla mnie X od X-ray 1-bo najsilniejsze w gwiazdozbiorze, tak jak gwiazdy nazywa się według jasności alfa, beta, delta...
cezary
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Mar 2005 09:57:27
Odpowiedz 
ej lol, wiecie ze ten post z pytaniem o X1 byl zartem?)
The_D
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Mar 2005 23:03:30
Odpowiedz 
<jestem głupkiem>
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Nasze nicki na forum ??

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!