USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Jakich bohaterów z komiksów chcielibyście ujrzeć w kinie ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 14 Mar 2006 14:25:18
Odpowiedz 
No, zapowiedzią Venoma ponad to ma być rzekomo czarny strój Spidey'a na plakatach promocyjnych...

A ten od piasku to Sandman :]
Dreamweb
Użytkownik
#32 - Wysłana: 14 Mar 2006 16:21:59
Odpowiedz 
Venom rzeczywiście prezentuje się świetnie, ciekawe jakie wymyślą pochodzenie obcego, bo na pewno nie takie jak w komiksie...
elbereth
Moderator
#33 - Wysłana: 14 Mar 2006 16:37:26
Odpowiedz 
kurza twarz ;] narobiliście mi apetytu na ten filmu
daleko tam jeszcze do maja 2007? ;]
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Mar 2006 21:22:21
Odpowiedz 
bo na pewno nie takie jak w komiksie...

A dlaczego na pewno nie?
elbereth
Moderator
#35 - Wysłana: 14 Mar 2006 21:44:22
Odpowiedz 
myślę że troche zmienić zmienią, ale na pewno kosmiczne pochodzenie będzie zachowane ;]
nie mam im tego za złe dopoki nie robią jakiegoś mega szita i bzdury lub innego schematu ;]
Picard
Użytkownik
#36 - Wysłana: 14 Mar 2006 21:45:36
Odpowiedz 
Ja jakie pochodzenie rzeczonego obcego było w owym komiksie?
elbereth
Moderator
#37 - Wysłana: 14 Mar 2006 21:57:05
Odpowiedz 
http://www.spiderfan.org/characters/index.html

tutaj wyczytasz sobie wszystko i jeszcze więcej ;]
Picard
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Mar 2006 22:35:28 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Teraz juz wiem czemu wytłumaczenie pochodzenia symbiontu nie w filmie nie moze być takie jak w oryginale. Osobiście stawiam na to, iż na Ziemie przywiezie go z jakieś wyprawy ów astronauta, który miał się pierwotnie z rudzielcowatą sympatią Piotrusia związać.
Dreamweb
Użytkownik
#39 - Wysłana: 15 Mar 2006 13:03:31
Odpowiedz 
A dlaczego na pewno nie?

Bo musieliby przedstawić historię znaną jako Secret Wars a na to nie ma czasu, ponadto byłby to temat za szeroki jak na film bądź co bądź o Spiderze.

Osobiście stawiam na to, iż na Ziemie przywiezie go z jakieś wyprawy ów astronauta, który miał się piertotnie z rudzielcowatą sympatią Piotrusia związać

Czyli syn wydawcy Daily Bugle, J. Jonaha Jamesona, John. Jest to wysoce prawdopodobne, co więcej o ile dobrze pamiętam serial animowany puszczany kiedyś chyba na Polsacie to tam symbiont pojawił się właśnie w ten sposób. Natomiast w kanonicznej rzeczywistości komiksowej John Jameson przywiózł z kosmosu kamień który przemienił go w Man-Wolfa.
Christof
Użytkownik
#40 - Wysłana: 19 Mar 2006 22:45:51 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
Ja z zaciekawieniem czekam na "Ghost Ridera". A jakie jeszcze komiksy mogliby sfilmować ?? Przychodzi mi do głowy kilka tytułów, poza wymienionymi wcześniej komiksami Polcha. Np. Rork, Yans, Funky Koval, Thorgal. Niestety zdaje się, że dla filmowców komiksy kończą się na Marvelu i DC.
Fade
Anonimowy
#41 - Wysłana: 15 Maj 2006 18:57:34
Odpowiedz 
Alucard z Hellsinga. Chociaz zwykle nie przepadam za Japonszczyzna, to ten jest inny. Zwlaszcza w filmie rysunkowym (to sie zdaje sie nazywa anime). Nie ma tam wiele z fabuly czy psychologicznej glebi, ale za to cale tony stylu... Znokaltowal mnie calkowicie, wrecz zaczalem pisac do tego subtitles (istniejace zupelnie mi sie nie pdobają) i o dziwo, calkiem mozliwe, ze je skoncze. Co przy moim slomianym zapale naprawde cos znaczy
Sugeruje słuchać z angielskim dubbingiem, chociaż może to tylko ja, japoński język z jakiś powodów gra mi na nerwach.
Pah Wraith
Użytkownik
#42 - Wysłana: 15 Maj 2006 19:09:16
Odpowiedz 
Sugeruje słuchać z angielskim dubbingiem, chociaż może to tylko ja, japoński język z jakiś powodów gra mi na nerwach.

nie, no dlaczego? Przecież taki klarowny, zrozumiały język. Podobny do polskiego, więc nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem

BTW Dopiszę jeszcze do tej listy LOBO, ale to byłby w Polsce film niedostępny (a już w RP 3 i 1/2 z pewnością )

BTW (U)2 Jakby ktoś zawitał do kina na najnowszym Asterixie to może by jaką reckę skrobnął, bo nie wiem, czy jest sens na to iść...
Jean Luc
Użytkownik
#43 - Wysłana: 15 Maj 2006 19:17:19
Odpowiedz 
O żesz ty... Zapomnielem, ze jestem tutaj Jean Lucem i probowalem pisać jako Fade
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 15 Maj 2006 20:44:59
Odpowiedz 
No, ładnie, ładnie. Dobrze że się przyznałeś
Jean Luc
Użytkownik
#45 - Wysłana: 15 Maj 2006 20:54:16
Odpowiedz 
No co? No co? No co?
Jean Luc to jedyny nick, jaki tutaj zarejestrowalem (swego czsu bylo o jedno piwo za duzo).
A Fade to moj ulubiony nick juz od kilku lat, od czasu zafascynowania cyklem Kolo Czasu.
Alek Roj
Użytkownik
#46 - Wysłana: 16 Maj 2006 20:39:23 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
A kto pamięta polski komiks z lat 70 "Bionik Jaga"? Było tego trochę odcinków. SF z licznymi elementami bioniki i inżynierii genetycznej + troszkę psychotroniki mieszanej z nauką; do tego odrobina humoru w wykonaniu ciągle filozofujących szczurów "do zadań specjalnych" - dziś taki film mógłby "chwycić", gdyby trochę unowocześnić i... rozwinąć fabułę.
serrgio
Użytkownik
#47 - Wysłana: 20 Maj 2006 20:59:35
Odpowiedz 
Ja zdecydowanie stawiam na Rorka.Można by nakręcić naprawdę wyczesany film,potrzebny tylko dobry scenarzysta i reżyser,który utrzymał by klimat komiksu.
Picard
Użytkownik
#48 - Wysłana: 27 Cze 2006 21:33:24
Odpowiedz 
http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=15155

Całkiem fajna zapowiedź. Ale znów ta zielona cholera sie przypałetała...
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 27 Cze 2006 21:48:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ja zdecydowanie stawiam na Rorka.

Popieram...

Chętne zobaczyłbym też sfilmowany (z rozmachem a'la "Matrix") japoński "Ghost in the Shell" (lubię anime, ale DOBRY film byłby lepszy).

Równie chętnie obejrzę "Aliens versus Predator", ale wierną ekranizację komiksu, nie ten gniot który nam zaserwowano...

A z europejskich? Może "Storm" Lawrence'a i Lodewijka i (patriotycznie )"Funky Koval" nakręcone z rozmachem "Piątego elementu"...

(Wniosek natury ogólnej - komiksy powinno się filmować techniką znaną z "Sin City" - wiernie przenosić obraz po obrazie na ekran. Przy takiej technice filmowania chętnie obejrzałbym jeszcze ekranizację pierwszej serii "Wild C.A.T.S.", durne to bo durne, ale z jakim wykopem... Natomiast sfilmowania moich ulubionych "Watchmen" cholernie się boję, ta genialna historia słabo, jak sądzę, przełoży się na język filmu, choć chciałbym się mylić...)
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 1 Lip 2006 05:12:02
Odpowiedz 
"Capitan..." już był. Ale oglądanie go poleca się tylko hardcore'owcom :]

W niedzielę o 12.30 na Polsacie będzie kolejny produkt dla hardcore'owców . Słynny "Nick Fury" z Davidem Hasselhoffem. Piękny przykład jak komiksów filmować... nie należy.
Pah Wraith
Użytkownik
#51 - Wysłana: 1 Lip 2006 09:09:41
Odpowiedz 
Za to jest to przykłąd jak oddać komiksową kobiecą postać, o ile dobrze pamiętam
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 1 Lip 2006 09:31:29
Odpowiedz 
Za to jest to przykłąd jak oddać komiksową kobiecą postać, o ile dobrze pamiętam

Słynna Madame Hydra vel Viper vel Andrea von Strucker...
Christof
Użytkownik
#53 - Wysłana: 29 Wrz 2006 22:02:57
Odpowiedz 
http://film.onet.pl/0,0,1410694,wiadomosci.html
Tym razem na srebrny ekran trafi Iron Man. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 30 Gru 2006 19:04:45
Odpowiedz 
Christof

Iron Man

W wersji Jima Lee i W. Portacia (z "Heroes Reborn") blaszak wzbudził moją żywiołową sympatię, choć jest to postać trochę niczym z "Mody na sukces" - milioner szarpany różnymi gwałtownymi uczuciami. Fajnie się się poużalać nad kimś tak nieszczęśliuwym
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 2 Sty 2007 13:32:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 

Blaszak w komiksie i na plakacie
theczarek
Użytkownik
#56 - Wysłana: 3 Sty 2007 23:27:27 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Chętne zobaczyłbym też sfilmowany (z rozmachem a'la "Matrix") japoński "Ghost in the Shell" (lubię anime, ale DOBRY film byłby lepszy).

Najlepiej w stylu political fiction jakim raczył widza serial Stand Alone Complex. Wecej fabuły mniej egzystencjonalnych dywagacji. Jak to powiedział znajomy student filozofii: Sensu życia w Ghoscie i tak nie znajdziesz.

Ja osobście chętnie zobaczybym Betlegezę (choć jako film nie przystawałaby pewnie do dzisiejszych standardów zmierzających corazbardziej w stronę tego co reprezentuje sobą Ultravioet) i Wieczną Wojnę (wiem to przedewszystkim książka, ale komiks też był a jak mówili w misiu dziecko jest dziecko wypić zawsze można). Zastanawaim się też nad Blacksadem ale ze zwierzęcymi posaciami byłby dziwny a bez nich... wiele by stacił.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 3 Sty 2007 23:50:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

Wecej fabuły mniej egzystencjonalnych dywagacji.

Mi tam się te dywagacje w GITS podobały, za to w Matrixie II, zdecydowanie nie - tam była to na przemian "skakana" akcja i nudne monologi...

Wieczną Wojnę (wiem to przedewszystkim książka, ale komiks też był

To by dopiero był film. Gdyby wiernie oddać komiks otrzymalibyśmy "Aliena" i SAAB do kwadratu, (a w dodatk pod koniec bohaterowie nosili mundury jak z "Piątego elementu" - wiem komiks był pierwszy).

Zastanawaim się też nad Blacksadem ale ze zwierzęcymi posaciami byłby dziwny a bez nich... wiele by stacił.

Musiał by to być albo doskonały film animowany, albo z perfekcyjną charakteryzacją (jeszcze lepszą niż w najnowszej "Planecie Małp"), jednak najtrudniejsze było by nie utacenie w ekranizacji klimatu oryginału.

ps. widzę, że nie tylko ja uwielbiam ambitne komiksy.
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 4 Sty 2007 14:45:39
Odpowiedz 
Zastanawaim się też nad Blacksadem ale ze zwierzęcymi posaciami byłby dziwny a bez nich... wiele by stacił.

hmm zawsze pozostaje konwencja umowna, jak w musicalu "Cats!" na przykład
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 4 Sty 2007 15:10:53
Odpowiedz 
Pah Wraith

hmm zawsze pozostaje konwencja umowna, jak w musicalu "Cats!" na przykład

Obawiam się, że akurat ten komiks w konwencji umownej stracił by cały klimat...
theczarek
Użytkownik
#60 - Wysłana: 4 Sty 2007 19:35:03
Odpowiedz 
Swoją drogą komiks powinien się przyjąć wśród forumowiczów. W końcu jeden z pierwszych odcinków TNG pokazuje Picarda jako miłośnika literatury osadzonej w tych klimatach. (co prawda bez zwierzątek)

A może należy dopisać Blacksada do listy wielkich detektywów w dziale 'kryminały'
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Jakich bohaterów z komiksów chcielibyście ujrzeć w kinie ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!