USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Federacja* vs. Gwiezdne Królestwo Manticore**
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Seth
Użytkownik
#61 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:21:47
Odpowiedz 
Tekst, pod którego drugą częścią niekoniecznie bym się podpisał:

a ja tak
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:28:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seth

Jak rozumiem wolisz HH od ST? Owszem istnieje sporo literatury SF, którą wolę od naszego ulubionego serialu, ale HH bym do niej nie zaliczył... ST ma ambitne "drugie dno", HH to perfekcyjna SF militarno-przygodowa...
Seth
Użytkownik
#63 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:43:22
Odpowiedz 
rozumiem wolisz HH od ST?

bleek
ale nie zawsze
Delta
Użytkownik
#64 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:44:00
Odpowiedz 
Wie ktoś może, czy to prawda czy tylko plotki, że ma powstać serial o Honor Harrington?
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 25 Lip 2006 21:55:26
Odpowiedz 
Seth

ale nie zawsze

Tak naprawdę obie te historie są b. różne...

Delta

Wie ktoś może, czy to prawda czy tylko plotki, że ma powstać serial o Honor Harrington

Co jakiś czas są takie plotki... Póki co nic pewnego w necie o tym nie ma...
Delta
Użytkownik
#66 - Wysłana: 26 Lip 2006 00:25:18 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Q
Co jakiś czas są takie plotki... Póki co nic pewnego w necie o tym nie ma...

Dzięki za info
Właśnie natknąłem się przypadkiem na takie plotki. Szkoda, że to tylko plotki z HH byłby świetny serial lub cykl filmów.
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 26 Lip 2006 00:47:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

Szkoda, że to tylko plotki z HH byłby świetny serial lub cykl filmów.

1. Faktycznie byłby z tego swietny film lub serial
2. W każedj plotce może być ziarno prawdy, a ja (choć Q) nie jestem wszechwiedzący...

W Wikipedii piszą o możliwości powastania serialu, ale bez konkretnych danych:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honor_Harrington#Hono r_Harrington_in_other_media

A to jedyna filmowa "imitacja" dzielnej Honor jaką znamy:

postać z filmu "Sky Captain and the World of Tomorrow"
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 26 Lip 2006 22:11:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
a'propos:
9) Horatio Hornblower nigdy by nie zalozyl munduru Gwiezdnej Floty

Ale Jean Luc Picard załozył mundur a'la Horatiio Hornblower:

Zresztą na Hornblowerze nie tylko lady Honor była wzorowana:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Horatio_Hornbl ower
theczarek
Użytkownik
#69 - Wysłana: 28 Lip 2006 13:30:23
Odpowiedz 
Tekst, pod którego drugą częścią niekoniecznie bym się podpisał

hehe trochę nie aktualne się zrobiły - np. w ostatnich tomach rząd Królestwa Manticore wcale niebył sprawniejszy niż Nowej Republiki .
A poza tym tekst jest wybitnie tendencyjny - np. Thrawna mimo że to drugoplamowa postać porównują do HH a nie np. Hamisha Alexandra.

Idei na jakiej oparte jest funkcjonowanie DS9 nie pojęli kompletnie.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 28 Lip 2006 13:41:31
Odpowiedz 
Królestwa Manticore wcale niebył sprawniejszy niż Nowej Republiki

Owszem

Thrawna mimo że to drugoplamowa postać porównują do HH a nie np. Hamisha Alexandra

Drugoplanowym Admirała bym nie nazwał, ale co racja to racja - jak porównywać strategów to najlepszych...

Idei na jakiej oparte jest funkcjonowanie DS9 nie pojęli kompletnie.

Ano...
theczarek
Użytkownik
#71 - Wysłana: 28 Lip 2006 13:56:08
Odpowiedz 
Drugoplanowym Admirała bym nie nazwał, ale co racja to racja - jak porównywać strategów to najlepszych...

W porównaniu z głównymi postaciami SW Thrawn stoi troszkę niżej. Podobnie jak Hamish w cyklu o Honor. I wcale nie chodzi o to że HH jest słabszym taktykiem - mniej doświadczonym tak ale do tej pory dowodziła dużym zgrupowaniem dopiero dwa razy i obie bitwy wygrała (Hancok nie liczę).

Co do przydzielenie DS9 za małej ochrony to w ostatniej powieści Ludowa Marynarka rozpiżyła kilka kluczowych baz RMN bo tamci miel za małe siły by ich bronić.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 28 Lip 2006 14:08:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

I wcale nie chodzi o to że HH jest słabszym taktykiem - mniej doświadczonym tak

Lady Honor ma jedną wyższość nad Admirałem Thrawnem - zawsze wygrywa...

Co do przydzielenie DS9 za małej ochrony to w ostatniej powieści Ludowa Marynarka rozpiżyła kilka kluczowych baz RMN bo tamci miel za małe siły by ich bronić.

Cóż, autor żartobliwo-krytycznego tekstu nie wiedział, że sam Weber "Wbije mu nóż w plecy" osłabiając moc jego argumentacji...
theczarek
Użytkownik
#73 - Wysłana: 28 Lip 2006 14:20:34 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Lady Honor ma jedną wyższość nad Admirałem Thrawnem - zawsze wygrywa...

Nie zawsze - była przecież w niewoli - ale stanowczo za często jak na zdrowy rozsądek. Z drugiej strony jaby przegrala to by się pewnie cykl skończył bo starcia tam są raczej dedly.

Co do Thrawna to IMHO trochę głupia postać. Gdzieś tam było powiedziane że raz jeden pomylił się w ocenie sztuki jakiejś rasy i zaowocowało to ksenocydem. Pewnie trafił na jedyną w galaktyce rasę która wpadła na pomysł że w akademiach wojskowych powinny być zajęcia z taktyki a nie plastyki.

Weźmy choćby 'wejściówkę' Thrawna - gość walczy z jakąś tam rasą każe wykonać standardowy manewr. Kapitan jego flagowca sie temu dziwi jakby ten manewr był wręcz prostacki. Na to Thrawn wymądrza się że ze sztuki tej rasy wyczytał że ich mentalność jest taka że nie będą wiedzećjak się obronić. A przecież chyba gdzieś oficerów szkolą a przepływ informacji w świecie SW jest na tyle powszechny że mogli by się odpowiedzi na standardowy manewr nauczyć choćby od sojuszników lub analizując zapisy z bitew innych.
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 28 Lip 2006 14:43:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

jaby przegrala to by się pewnie cykl skończył bo starcia tam są raczej dedly.

No więc do tego żartem nawiązałem...

Gdzieś tam było powiedziane że raz jeden pomylił się w ocenie sztuki jakiejś rasy i zaowocowało to ksenocydem.
gość walczy z jakąś tam rasą każe wykonać standardowy manewr. Kapitan jego flagowca sie temu dziwi jakby ten manewr był wręcz prostacki. Na to Thrawn wymądrza się że ze sztuki tej rasy wyczytał że ich mentalność jest taka że nie będą wiedzećjak się obronić.

Na tym właśnie polega prawqdziwa OBCOŚĆ w kontaktach międzygatunkowych... Mi sie to podobało...

przepływ informacji w świecie SW jest na tyle powszechny

Spróbuj porozmawiać z Ewokami lub Jawami o teoretycznych podstawach polityki Imperium (zakładamy, że Cię nie zjedzą), nie sądzę by coś o tym wiedzieli...
theczarek
Użytkownik
#75 - Wysłana: 28 Lip 2006 14:54:51
Odpowiedz 
Na tym właśnie polega prawqdziwa OBCOŚĆ w kontaktach międzygatunkowych... Mi sie to podobało...

jesli OWA obca rasa doszła do poziomu cywilizacji kosmicznej i przetwała w 'społeczeństwie galaktycznym' to powinna być bardziej elastyczna.
Jakby byla tak podatna na jeden standardowy manewr to by to już ktoś i bez sztuk zauważył i ją podbił.

Spróbuj porozmawiać z Ewokami lub Jawami o teoretycznych podstawach polityki Imperium (zakładamy, że Cię nie zjedzą), nie sądzę by coś o tym wiedzieli...
Jak wyżej wspomaiłem rasa o której mówimy trochę jest bardziej zaawansowana niż Ewoki. Jeśli chodzi o nich to jeśli kiedyś rozwiną się jako cywilizacja do poziomu kosmicznego to będą się musieli przystosować albo skończą jak Jawowie - lokalni menele.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 28 Lip 2006 14:59:23
Odpowiedz 
Jakby byla tak podatna na jeden standardowy manewr to by to już ktoś i bez sztuk zauważył i ją podbił.

Być może manewr ten znany był tylko Imperium lub ew. Chiss'om. Zauwaz, że w czasie wojny o niepodległość USA Amerykanie wygrali dzięki jednemu niestandarodwemu posunięciu - uderzali tyralierą podczas gdy Anglicy (do końca wojny) szli w szyku...
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 12 Sier 2006 00:08:30
Odpowiedz 
Ciekawostka: zwracano uwagę na podobieństwo cyklu HH do technothrillerów militarnych np. twórczości Toma Clancy'ego. A czy zauważyliście podobieństwo mundórów RMN do mundórów... radzieckiej floty w "Polowaniu na 'Czerwony Październik'"...
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 15 Sty 2007 21:07:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Fragment najnowszego tomu "Honor Harrington" w wersji angielskiej, wprost z oficjalnej strony autora:
http://www.baen.com/chapters/W200604/1416520546.ht m

I Baen Free Library - wirtualna biblioteka wydawnictwa Baen Books zawierająca m.in. sporo tomów HH (ale nie tylko):
http://www.baen.com/library/
theczarek
Użytkownik
#79 - Wysłana: 16 Sty 2007 22:16:32 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Q__

Kurde nie zauważyłem ale właściwie racja. Co prawda to Ludowa republika była robiona trochę pod ruskich. (Choć przedewszystkim pod rewolucyjną Francję - "Rob S. Pierre" to było nawiązanie z delikatnością młota pneumatycznego, do tego Noveau Paris)
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 16 Sty 2007 22:43:32
Odpowiedz 
theczarek

Choć przedewszystkim pod rewolucyjną Francję - "Rob S. Pierre" to było nawiązanie z delikatnością młota pneumatycznego, do tego Noveau Paris

Że o St.Just'cie nie wspomnę. Bo też Skoro lady Honor była "robiona" pod Nelsona i Hornblowera, a Manticore udaje Anglię (i to z kilku epok jednocześnie), to przeciwnicy musieli być Żabojadami (czyt. szlachetnymi rodakami Picarda )
theczarek
Użytkownik
#81 - Wysłana: 16 Sty 2007 22:46:49
Odpowiedz 
pod Nelsona i Hornblowera

phh a o admirale Dickmannie nikt nie pamięta
Q__
Moderator
#82 - Wysłana: 16 Sty 2007 22:57:10
Odpowiedz 
theczarek

phh a o admirale Dickmannie nikt nie pamięta

Pamięta, pamięta
http://www.zaglowce.ow.pl/postacie/dickmann/dickma nn.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Arend_Dickmann
tylko, że Hornor ewidentnie była wzorowana na tamtych dwóch, a jej epoka na ich epoce.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 1 Kwi 2007 21:18:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Według spekulacji fanowskich ta pani ma zagrać Honor Harrington w szykującym się serialu, David Weber zdaje się nie protestować:
http://www.baen.com/intdweber.htm
podobieństwo widać

http://tgm.firstones.com/wiki/Image:Ivanova_00.jpg
Delta
Użytkownik
#84 - Wysłana: 1 Kwi 2007 21:35:32
Odpowiedz 
Q__
Mam nadzieję, że nie będzie to Claudia Christian. I podobnie jak Weber'owi wydaje mi się, że będzie na postaci przez nią granej ciążyć widmo Ivanovej. Poza tym wydaje mi się, że warunki fizyczne Harrington znacznie odbiegają od tej aktorki. Ciężko będzie znaleźć kogoś je spełniającego, ale moim zdaniem powinni się postarać by była to osoba jak najbliższa książkowej postaci i nie obciążona żadną tak dużą rolą w szeroko znanym serialu S-F, jak Babylon 5
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 1 Kwi 2007 21:42:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

Mam nadzieję, że nie będzie to Claudia Christian. I podobnie jak Weber'owi wydaje mi się, że będzie na postaci przez nią granej ciążyć widmo Ivanovej.

A mi Claudia Christian odpowiadłaby w tej roli. Wierzę, że będzie w stanie zagrać rolę zupełnie inna niż Ivanova...

Ciężko będzie znaleźć kogoś je spełniającego, ale moim zdaniem powinni się postarać by była to osoba jak najbliższa książkowej postaci i nie obciążona żadną tak dużą rolą w szeroko znanym serialu S-F, jak Babylon 5

Kontrkandydatka jest TA dama

wolę Claudie C.
Delta
Użytkownik
#86 - Wysłana: 1 Kwi 2007 23:21:24
Odpowiedz 
Q__
Osobiście Claudia Christian budzi moją dużo większą sympatię niż Angelina Jolie, ale Jolie bardziej mi pasuje do wizerunku Harrington (choć też nie jest to do końca to).

Wierzę, że będzie w stanie zagrać rolę zupełnie inna niż Ivanova...

Może. Tylko sporym ryzykiem będzie, gdy okaże się, że jednak z jakiś powodów nie da rady oddzielić postaci Ivanovej od Harrington. Bez względu jak dobry by był serial, to może go zepsuć. To trochę tak jakby Janeway zagrała jednak Bujold zamiast Mulgrew.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 1 Kwi 2007 23:29:56
Odpowiedz 
Delta

Jolie bardziej mi pasuje do wizerunku Harrington (choć też nie jest to do końca to).

Chciałbyś zobaczyć przygody lady Honor w stylu Larwy Croft??? (Choć jest w tym pewna logika, tamta też była lady... )

Tylko sporym ryzykiem będzie, gdy okaże się, że jednak z jakiś powodów nie da rady oddzielić postaci Ivanovej od Harrington. Bez względu jak dobry by był serial, to może go zepsuć.

Owszem, takie ryzyko oczywiście istnieje. Po prostu mam nadzieję, że C. Christian stanie na wysokości zadania.

To trochę tak jakby Janeway zagrała jednak Bujold zamiast Mulgrew.

W sumie nie wiemy jak by zagrała, wiec trudno ocenić...
Delta
Użytkownik
#88 - Wysłana: 1 Kwi 2007 23:52:09
Odpowiedz 
Q__
Chciałbyś zobaczyć przygody lady Honor w stylu Larwy Croft???

Oczywiście, że nie. A. Jolie fizycznie bardziej pasuje mi do tej roli niż Claudia Christian. Idealnie by było, gdyby postać Harrington grała osoba o jej warunkach fizycznych, ale szanse na to marne. (może jakieś laboratorium genetyczne pokusiłoby się o stworzenie takiej osoby)
Wyszedłem z założenia, że Jolie jako aktorka zagrałaby to tak jak będzie chcieli twórcy serialu (zresztą ona chyba nie gra w serialach, więc musiałby być film, a HH bardziej się nadaje na serial, bo zbyt wiele musiałoby być odrzucone by się zmieścić w tych 2-3 godzinach i wtedy zostaną same efekty specjalne jak np. w Nemesis). To od twórców będzie to zależeć, jeśli nastawią się na łatwą kasę i stworzą byle co to nie będzie to wina aktorki. Co by nie mówić o ENT, to podobała mi się gra Jolene Blalock, ale to nie zmieni faktu, że ENT (czy postać T'Pol) jest taki jaki jest, bo na to aktor już wielkiego wpływu nie ma.

W sumie nie wiemy jak by zagrała, wiec trudno ocenić...

W zasadzie to prawda, z tym, że wypuszczono kiedyś kilka fragmentów pilota VGR, które były nagrane z udziałem Bujold. I to moja subiektywna opinia, ale wypadła bardzo sztywno i sztucznie. Mulgrew zagrała naturalniej.

Przyszło mi do głowy coś, co pewnie będzie ciężko strawić, ale w roli Harrington prędzej widziałbym Lucy Lawless niż Claudię Christian.
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 1 Kwi 2007 23:58:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

Idealnie by było, gdyby postać Harrington grała osoba o jej warunkach fizycznych, ale szanse na to marne.

Od czego są efekty specjalne...

Wyszedłem z założenia, że Jolie jako aktorka zagrałaby to tak jak będzie chcieli twórcy serialu

Nie jetem pewien. IMHO aktorką jest b. marną...

Co by nie mówić o ENT, to podobała mi się gra Jolene Blalock

Bo jako jedyna z zauważalnych postaci grała w tonie serio.

to nie zmieni faktu, że ENT (czy postać T'Pol) jest taki jaki jest

Nie zmieni.

Przyszło mi do głowy coś, co pewnie będzie ciężko strawić, ale w roli Harrington prędzej widziałbym Lucy Lawless

Były i takie spekulacje i nie jest to taki zły wybór... Jest tylko jeden kłopot. Lucy L. ma twarz cholernie niepodobną do oficjalnego wizerunku lady Honor (i to jak widać, niezależnie od charakteryzacji).
Delta
Użytkownik
#90 - Wysłana: 2 Kwi 2007 00:27:19
Odpowiedz 
Q__
Były i takie spekulacje i nie jest to taki zły wybór... Jest tylko jeden kłopot. Lucy L. ma twarz cholernie niepodobną do oficjalnego wizerunku lady Honor (i to jak widać, niezależnie od charakteryzacji).

Z tą twarzą to racja, choć Harrington na kilku okładkach się różni od tej, którą podałeś (IMHO na lepsze). Zresztą: Od czego są efekty specjalne...

A może Terry Farrell?
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Federacja* vs. Gwiezdne Królestwo Manticore**

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!