USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Star Trek vs Babylon5
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 12 Wrz 2006 03:24:11
Odpowiedz 
Mały cytacik:

Species 8472 and Vorlons

Species 8472 of Star Trek Voyager and Vorlons of Babylon 5 have similar features. Both fly organic bioships that are very similar in appearance (small, cone-shaped ships that fire orange, twisting energy beams), both of their bioships are intrinsically linked to their masters through telepathy and organics, both races are considered to be the most technologically advanced in their respective environments, both fight an intense rivalry against another malevolent species that were generally considered more powerful than the main characters of the respective series (both are therefore locked in a three-way battle), and both races are telepathic.
reyden
Użytkownik
#62 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:24:45 - Edytowany przez: reyden
Odpowiedz 
Jedno ale - Vorloni wcale nie sa najsilniejszą rasą- mimo że tak wygląda z serialu - w B5 Wars i innych źródłach kanonicznych to Cienie są znacznie poteżniejsi od nich - sa chyba nawet najpoteżniejszą rasą zaraz po Lorienie i obcych z ThirdSpace .

A co do crossoverów ST i B5 to na forum TSS są dwa całkiem fajne cykle :

1 Fatalne pomyłki - seria I

http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=802

Fatalne pomyłki - seria II

http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=908

Fatalne pomyłki - TOS ( w właściwie czasy po STVI - tuż przed incydentem Tomed )

http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=1888

Oraz polska wersja opowiadania The Universe of Change , pt. Wszechświat pełen zmian ( Mix B5 i rozwinięcia historii z TNG Yesterday Enterprise - tłumacznie nie skończone )

http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=531

A tu jest ENG wersja WPZ oraz inne opowiadania autora WPZ ( m.in. crossover ST/BSG )
http://www.fanfiction.net/s/698916/1/
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:34:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

Jedno ale - Vorloni wcale nie sa najsilniejszą rasą

Gdyby byli, nie musieli by manipulować tymi słabszymi...

A co do crossoverów ST i B5 to na forum TSS są dwa całkiem fajne cykle

Owszem, całkiem fajne (wręcz doskonałe, z wyjątkiem tego TOS/B5 - kapitan za bardzo "archerowaty") ... i jedno polskie...

ps. Skoro lubicie B5 - zwróćcie uwagę na TO:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=78#23
Anonim
Anonimowy
#64 - Wysłana: 14 Wrz 2006 15:16:27
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 27 Mar 2007 17:23:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Oficjalne potwierdzenie: "Babylon 5: The Lost Tales" będą mieć swą premierę w lipcu tego roku.

J. Michael Straczynski showed the world his video blog Friday from the set of his direct-to-DVD movie “Babylon 5: The Lost Tales – Voices in the Dark.”

“I’ve never been more embarrassed to be on camera,” he said, shaking his head and pressing play to start the first clip for the audience. “But here it is.”

Cleanly shaven and as self-deprecating as usual, Straczynski guided a tour of the show’s set and gave a sneak peek at the green screen special effects during program.

“Don’t tell anyone this is where I hide, because I don’t want to found,” Straczynski said on the recording, sitting in a chair “Real World”-style and commenting about the state of production on the day the video blog entry was shot.

“Some of the blogs will be available on DVD and some will be online,” he stated. “We will have more as we go down toward San Diego.”

The DVDs are slated for a July 27th release, according to Straczynski.

Hazral
Użytkownik
#66 - Wysłana: 27 Mar 2007 17:35:24
Odpowiedz 
Oficjalne potwierdzenie: "Babylon 5: The Lost Tales" będą mieć swą premierę w lipcu tego roku.
Wiemy, wiemy Szykuje sie kawałek niezłego SF
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 27 Mar 2007 17:37:00
Odpowiedz 
Hazral

Szykuje sie kawałek niezłego SF

Który pozwoli znieść czas oczekiwania na nowego Treka.
Seybr
Użytkownik
#68 - Wysłana: 27 Mar 2007 20:40:34
Odpowiedz 
Jestem ciekaw i z przyjemnością obejrzę ;]. Teraz czytam sobie chronologie, porównam ją ;].
Hazral
Użytkownik
#69 - Wysłana: 27 Mar 2007 20:42:05
Odpowiedz 
Teraz czytam sobie chronologie, porównam ją ;].

I potoczymy boje o kanoniczność
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 27 Mar 2007 20:51:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr
Hazral

Teraz czytam sobie chronologie, porównam ją

Zdaje się (że nawet jeśli według woli Straczyńskiego uznamy, że B5 i ST to jeden świat) mamy tu do czynienia z osobnymi liniami czasu. Więc o co boje toczyć
Hazral
Użytkownik
#71 - Wysłana: 27 Mar 2007 21:21:42
Odpowiedz 
(że nawet jeśli według woli Straczyńskiego uznamy, że B5 i ST to jeden świat)
Przynajmniej mi, chodziło wyłącznie o B5. I o to czy chronologia serialowa będzie zgadzać się z wydarzeniami przedstawionymi w "Babylon 5: The Lost Tales"
Seybr
Użytkownik
#72 - Wysłana: 27 Mar 2007 21:31:47
Odpowiedz 

Nie ze mną stary ;].

Zdaje się (że nawet jeśli według woli Straczyńskiego uznamy, że B5 i ST to jeden świat, mamy tu do czynienia z osobnymi liniami czasu).

Jasne, a jak to inaczej wytłumaczyć ;].
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 27 Mar 2007 21:53:22
Odpowiedz 
Hazral

Przynajmniej mi, chodziło wyłącznie o B5. I o to czy chronologia serialowa będzie zgadzać się z wydarzeniami przedstawionymi w "Babylon 5: The Lost Tales"

Ten sam twórca, więc szanse na spójność tym większe...

Jasne, a jak to inaczej wytłumaczyć

Inaczej się nie da.
Hazral
Użytkownik
#74 - Wysłana: 27 Mar 2007 22:03:23
Odpowiedz 
Ten sam twórca, więc szanse na spójność tym większe...

Niestety, o B5 nie rozgorzeje taka batalia jak o ENT
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 27 Mar 2007 22:05:51
Odpowiedz 
Hazral

Niestety, o B5 nie rozgorzeje taka batalia jak o ENT

Bo B5 jest zdecydowanie lepszy i nie ma się o co kłócić...

ps. przyznacie, że z B5 byłby lepszy prequel do Treka niż z ENTka... Paramount, I curse you...
Hazral
Użytkownik
#76 - Wysłana: 27 Mar 2007 22:15:43
Odpowiedz 
ps. przyznacie, że z B5 byłby lepszy prequel do Treka niż z ENTka...
Bezkonkurencyjnie!
Paramount, I curse you...
Me too!
Co to za ....... ........ .....(cenzura, jeszcze mnie zbanują ) pracują w Paramount!
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 27 Mar 2007 22:22:51
Odpowiedz 
Hazral

Co to za ....... ........ .....(cenzura, jeszcze mnie zbanują ) pracują w Paramount!

Niestety. I narzekaniu na to poświęciłem aż cały topic "Niedoszły Trek"
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1329&page=2
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 25 Wrz 2007 12:59:45
Odpowiedz 
Heh, Vox Populi, jak widzę, zgadza się z moją opinią:
http://www.startrek.pl/pollBooth.php?op=results&po llID=97
Jurgen
Moderator
#79 - Wysłana: 25 Wrz 2007 20:19:26
Odpowiedz 
A ja myślałem, że ta odpowiedź będzie najpopularniejsza:

Wszystko jedno, byle nie duet B&B

Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 25 Wrz 2007 20:26:14
Odpowiedz 
Jurgen

A ja myślałem, że ta odpowiedź będzie najpopularniejsza:
Wszystko jedno, byle nie duet B&B

Nie żybym sie chwalił , ale sam układałem ankietę.
Picard
Użytkownik
#81 - Wysłana: 25 Wrz 2007 23:04:41
Odpowiedz 
Q__
Ale czy Michael Straczynski pracował już kiedyś nad Trekiem? Nie przypominam sobie... Wiec ta odpowiedź właściwie tożsama jest z tą: Ktoś zupełnie nowy
Delta
Użytkownik
#82 - Wysłana: 25 Wrz 2007 23:28:35
Odpowiedz 
Q__

Muszę przyznać, że B5 mnie wciągnął. Pierwszy raz w życiu zdołałem obejrzeć 8 odcinków za jednym posiedzeniem. Klapłem sobie w fotelu przed północą i ani się obejrzałem była 6 rano. Obiecałem Ci kiedyś napisać co o nim sadzę. Zostało mi jeszcze 20 odcinków. Jak obejrzę to parę zdań napiszę.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 26 Wrz 2007 01:34:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Ale czy Michael Straczynski pracował już kiedyś nad Trekiem? Nie przypominam sobie... Wiec ta odpowiedź właściwie tożsama jest z tą: Ktoś zupełnie nowy

!. Przymierzał się dwukrotnie (i pisałe scenariusze nawet);
2. Trochę w DS9 (mówiac między nami) jest od niego (bez pytania) zapożyczone.

Delta

Muszę przyznać, że B5 mnie wciągnął. Pierwszy raz w życiu zdołałem obejrzeć 8 odcinków za jednym posiedzeniem. Klapłem sobie w fotelu przed północą i ani się obejrzałem była 6 rano.

Dobry jest IMHO i nawet dość Trekowy z ducha (a przy tym od strony technologicznej b. ciekawy). Tylko na gwint JMS wetknął tam ten tolkienowsko-lovecraftowski mistycyzm?
Darklighter
Użytkownik
#84 - Wysłana: 26 Wrz 2007 08:11:05 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Tylko na gwint JMS wetknął tam ten tolkienowsko-lovecraftowski mistycyzm?

Żeby nie klonować Treka i płynącego z niego ślepego i błędnego wierzenia, że technologia jest naszym lekiem na wszystko i za jej pomocą da się wszystko wytłumaczyć?

Uosobieniem tego wierzenia jest chyba Borg, takie nasze odbicie uwielbienia dla "cudownej" technologii, który pokonany zostaje pomysłowością ludzi i niezrozumiałym dla niego oporem - czyt. siłą ducha, która zmusza ludzi do walki, nawet gdy ich sytuacja zdaje się być beznadziejna.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 26 Wrz 2007 15:39:12
Odpowiedz 
Darklighter

Żeby nie klonować Treka

A za to sklonować SW? (Zauważmy przy tym, że B5 początkowo miał być prequelem do TOSu, stać nie miejscu ENTka. Jakże to wieć miało być - Trek nie naśladujący Treka? Pomijam fakt, że B5 to serial b. dobry.)

ślepego i błędnego wierzenia, że technologia jest naszym lekiem na wszystko i za jej pomocą da się wszystko wytłumaczyć?

Skąd pewność, że wierzenie to jest ślepe i błędne?

Uosobieniem tego wierzenia jest chyba Borg, takie nasze odbicie uwielbienia dla "cudownej" technologii

Toteż ja tam Borga w sumie lubię.... (Acz tego w wersji z TNG).
Domko
Użytkownik
#86 - Wysłana: 26 Wrz 2007 15:48:44
Odpowiedz 
Q__
Tylko na gwint JMS wetknął tam ten tolkienowsko-lovecraftowski mistycyzm?

O tak. B5 to całkiem udany serial, ale ten mistycyzm mnie w nim, niestety, wkurza. Dlatego, gdy widzę, że odcinek będzie o Minbarczykach trochę się obawiam, że będzie wypełniony tym mistycyzmem i przez to mnie znudzi.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 26 Wrz 2007 16:09:00
Odpowiedz 
Domko

Dlatego, gdy widzę, że odcinek będzie o Minbarczykach trochę się obawiam, że będzie wypełniony tym mistycyzmem

Bo oni byli odrobinę wzorowani na tolkienowskich Elfach.
Darklighter
Użytkownik
#88 - Wysłana: 26 Wrz 2007 17:31:38 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
A za to sklonować SW? (Zauważmy przy tym, że B5 początkowo miał być prequelem do TOSu, stać nie miejscu ENTka. Jakże to wieć miało być - Trek nie naśladujący Treka? Pomijam fakt, że B5 to serial b. dobry.)

Jakby miał być klonem treka to by nie miało zapewne tego mistycyzmu, ale nie był, więc serial mógł nie trzymać się wyłącznie ztechnologizowanego społeczeństwa. Nie klonuje też SW. Tworzy własną mitologię, tak jak Diuna, SW, Matrix itp.

Skąd pewność, że wierzenie to jest ślepe i błędne?

Nie wierzenie, lecz prosta obserwacja przesłania. Przykład Borg mi wystarczy. Inny? Q (jeśli wziąć ich moc za technologię) i ich społeczność w skrajnej stagnacji. Spoza ST: rozmowa dwóch pilotów z klasycznego już komiksu AvP (tego pierwszego) na temat zdominowania przez technologię.
Gattaca: nie tylko genetyka definiuje człowieka - jest coś więcej, czego nauka nie ogarnie.
Dark City: poszukiwanie duszy.
Matrix: maszyna vs. człowiek.
Terminator: to samo.
THX 1138 - pobudka człowieczeństwa.
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 26 Wrz 2007 20:39:15
Odpowiedz 
Darklighter

Jakby miał być klonem treka to by nie miało zapewne tego mistycyzmu, ale nie był, więc serial mógł nie trzymać się wyłącznie ztechnologizowanego społeczeństwa. Nie klonuje też SW. Tworzy własną mitologię, tak jak Diuna, SW, Matrix itp.

Ale wszystkie te mistycyzmy są w praktyce cholernie podobne...

rozmowa dwóch pilotów z klasycznego już komiksu AvP (tego pierwszego) na temat zdominowania przez technologię.

Pamiętam, ale czy pokazany jako alternatywa świat Predziów był lepszy?

Gattaca: nie tylko genetyka definiuje człowieka - jest coś więcej, czego nauka nie ogarnie.
Terminator: to samo.

To akurat b. dobre filmy były. I nawet przesłanie mi się podobało.
Darklighter
Użytkownik
#90 - Wysłana: 26 Wrz 2007 20:55:37
Odpowiedz 
Ale wszystkie te mistycyzmy są w praktyce cholernie podobne...

Na tyle na ile Chrześcijaństwo jest podobne do Buddyzmu.

Pamiętam, ale czy pokazany jako alternatywa świat Predziów był lepszy?

Ludzie wyniszczyli swoją planetę wojną atomową, zabijają siebie dla kasy itp. Widziałeś to u Predziów?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Star Trek vs Babylon5

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!