USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  3  ...  94  95  96  97  98  99  100 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#2971 - Wysłana: 18 Kwi 2017 20:58:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2972 - Wysłana: 18 Kwi 2017 23:05:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
kolejny-spin-off- gwiezdnych-wojen-moze-byc-ogloszony-jeszcze-tego-l ata

Co rok - prorok? Inna rzecz, że mnie to nawet nie dziwi, bo ostatnio przecież tak było...
mozg_kl2
Użytkownik
#2973 - Wysłana: 19 Kwi 2017 11:54:17
Odpowiedz 
Teoria na dzis

Yoda = Lord Sithów

1. Rozpętał wojnę, to on przybył z klonami na Geonosis
2. Jego uczniem był Dooku, na Geonosis próbował go zabić by samemu stać się Lordem Sithów
3. Gdy pytano go o przyszłość to ten palił głupa, że nic nie wie bo ma pomroczność jasną
4. Podczas medytacji dowiedział się co się stanie z Anakinem, słychać wyraźnie oddech Vadera, więc pchał go w objęcia ciemnej strony. To on zgodził się na jego szkolenie
5. Próbował pokonać Sidiousa, by samemu stać się Lordem Sithów
6. Te oczy na Geonosis gdy przybył z klonami żądny krwi
Q__
Moderator
#2974 - Wysłana: 19 Kwi 2017 13:42:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Yoda = Lord Sithów

No, to by miało potencjał... Znasz/pamiętasz Stewarta?
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=528&page=49#msg285683

mozg_kl2:
Te oczy na Geonosis gdy przybył z klonami żądny krwi

Przypomnijmy o sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=dVcW11GoBD0
I sami oceńmy te oczy:

EDIT:
Kolejne zestawienie trailerów - tym razem widoczków ze zwiastuna SW EP XI i ścieżki dźwiękowej tego ST XII:
http://www.youtube.com/watch?v=peluSSZcAb4
http://trekmovie.com/2017/04/19/syncing-star-wars- the-last-jedi-trailer-with-star-trek-into-darkness -is-downright-eerie/
mozg_kl2
Użytkownik
#2975 - Wysłana: 22 Kwi 2017 08:58:23
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2976 - Wysłana: 27 Kwi 2017 11:16:00
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2977 - Wysłana: 5 Maj 2017 16:20:06
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#2978 - Wysłana: 5 Maj 2017 18:33:20
Odpowiedz 
Q__

http://116.imagebam.com/download/JqkUw35eV0poTUhalMoqIg/49583/495824590/Debait.png
mozg_kl2
Użytkownik
#2979 - Wysłana: 17 Maj 2017 08:39:12
Odpowiedz 
Dziś mija dokładnie 15 lat od światowej (w tym polskiej) premiery "Ataku Klonów". Film w pewnym sensie przełomowy, gdyż po raz pierwszy ukazał początek Wojen Klonów - konfliktu, który od 1977 roku był jedynie od czasu do czasu wspominany. Tu po raz pierwszy pojawił się cyfrowo wygenerowany Yoda, zadebiutował Hrabia Dooku oraz wystąpił młody Boba Fett. Za scenariusz i reżyserię odpowiada George Lucas. Film zarobił 649 milionów dolarów i otrzymał kilka nagród - dwa Saturny, Teen Choice Award, Satelitę, Złoty Popcorn i niestety dwie Złote Maliny.
Q__
Moderator
#2980 - Wysłana: 17 Maj 2017 21:09:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Fajnie, że przypomniałeś o tej rocznicy. Uważam AToC za jedną ze słabszych odsłon lucasowego cyklu (plasuję ten film gdzieś obok RotJ), ale skłamałbym twierdząc, że go nie lubię - mocna scena finalna, wreszcie jakiś szerszy rzut oka na - ciekawie pokazane - Coruscant, całkiem fajne widoczki Kamino, bitwa o Geonosis... i wątek miłosny, który nie razi mnie tak, jak przeciętnego fana (owszem, jest tam sporo niezręczności i tandetnych tekstów, ale b. to pasuje do miłości młodych, niedoświadczonych w tym zakresie, ludzi; mnie to raczej rozczula niż odrzuca).
mozg_kl2
Użytkownik
#2981 - Wysłana: 20 Maj 2017 18:21:58
Odpowiedz 
Q__:
tej rocznicy

I kolejna rocznica

18 lat od premiery Mrocznego Widma.

https://www.youtube.com/watch?v=bD7bpG-zDJQ
Q__
Moderator
#2982 - Wysłana: 21 Maj 2017 02:23:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
18 lat od premiery Mrocznego Widma.

Znów dzięki za przypomnienie. W przeciwieństwie do wielu cenię ten film (choć ma elementy bolesne dla widza - cały wątek Jar-Jara, dłużyzna sceny wyścigów), znacząco rozszerzył, bowiem, obraz świata SW i - wraz z pozostałymi Prequelami - stanowił fundament, na którym budowało wiele b. udanych pozycji starego EU, w tym głośne powieści Stovera i Krapshyna, KOTOR i TOR.
Zanim, więc, ktoś się weźmie do hejtowania TPM powinien o tym sobie przypomnieć.
mozg_kl2
Użytkownik
#2983 - Wysłana: 21 Maj 2017 10:41:37
Odpowiedz 
obsypało nam rocznicami ostatnio.

Dokładnie 37 lat temu na ekrany kin trafiło "Imperium Kontratakuje" - film przez wielu uważany za najlepszą odsłonę Sagi. Tu po raz pierwszy pojawił się Yoda, Han Solo został zamrożony i nie wiadomo było, czy powróci, a wyjawienie prawdy o ojcu Luke'a zwaliło z fotela prawdopodobnie każdego. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan i Leigh Brackett, reżyserią zajął się Irvin Kershner. Film zdobył 12 różnych nagród i przeszło dwukrotnie więcej nominacji. Na świecie zarobił łącznie 538 milionów dolarów.
Q__
Moderator
#2984 - Wysłana: 21 Maj 2017 12:44:54
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
obsypało nam rocznicami ostatnio.

Bo Lucas, trzeba mu to przyznać, konsekwentnie trzymał się maja, jako terminu premier (Disney zamienił to na grudzień).

mozg_kl2:
Dokładnie 37 lat temu na ekrany kin trafiło "Imperium Kontratakuje"

No, tu się nie będę rozpisywał, bo wszyscy wszystko wiemy. Klasyka. Nieśmiertelna klasyka, jak sądzę.
annami
Użytkownik
#2985 - Wysłana: 21 Maj 2017 16:37:43
Odpowiedz 
Na Festiwalu Muzyki Filmowej rzeczywiście w tym roku bardzo "Starwarsowo". Wczoraj na Gali marsz imperialny i temat księżniczki Lei jako hołd dla Carrie Fisher , a dzisiaj cały koncert w wykonaniu młodzieżowej orkiestry FMF. Miło się słuchało, były fragmenty filmów, a pani dyrygent orkiestry młodzieżowej FMF dyrygowała marsz imperialny pałeczką-czerwonym mieczem świetlnym

(A czwartkowe "Neverending Story" było wspaniałe, nie wiem, czy muzyka nie wyszła lepiej niż oryginalne wykonanie. Zamiast utworu Limahla na zakończenie był utwór Doldingera z wersji "europejskiej" filmu, a sam Doldinger wyszedł na scenę i grał na saksofonie z orkiestrą kawałek muzyki.)
mozg_kl2
Użytkownik
#2986 - Wysłana: 25 Maj 2017 14:02:04
Odpowiedz 
Rocznice rocznice

40 lat od preniery Gwiezdnych Wojen, obecnie znanych jako Nowa Nadzieja.
http://www.cinemasterpieces.com/cinest5.jpg
Q__
Moderator
#2987 - Wysłana: 25 Maj 2017 21:23:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
40 lat od preniery Gwiezdnych Wojen, obecnie znanych jako Nowa Nadzieja

Z pierwszo-czwartym Epizodem Gwiezdnych Wojen mam ten problem, że pierwszy raz (ba, pierwszych dziesięć razy) oglądałem go z wypiekami na gębie, i w cielęcym zachwycie, ale jak wróciłem doń po latach (akurat w TiVi starwarsowy maraton był) to mimo całego prekursorstwa ledwo dawałem radę go oglądać, wydawał mi się jakiś taki prosty, i nudny, nawet Han już wrażenia nie robił. A do Imperium... daję radę wracać raz za razem (prawdę mówiąc ogląda mi się znacznie lepiej niż wszystkie Star Treki, choć TMP niby ambitniej idzie, formułując znaną tezę Penrose'a przed Penrose'm) i wciąż nie mam dość.
No, ale mimo to nie zapomniałem, że EP IV to klasyka. Jakże inny byłby świat (nie tylko popkultury) bez tego filmu.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  94  95  96  97  98  99  100 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!