USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  ...  77  78  79  80  81  ...  136  137  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#2341 - Wysłana: 1 Sty 2016 13:50:24
Odpowiedz 
Q__:
mozg_kl2:
Przebudzenie Mocy to trochę potwarz dla Lucasa. Sprzedali drugi raz tak samo jego scenariusz, z wielkim sukcesem a on się głowił z PT.

Mało tego - to tryumf rzemieślniczej powtarzalności nad kreatywnością. Tryumf fanowskiego betonu i korporacyjnego molocha nad twórczą indywidualnością... (Acz film niezły.)

Mógł tego łatwo uniknąć. Powtarzam, że teraz nie pomoże żadne narzekanie. tak jak we wierszu

Zmarkotniał Aszkenazy, łza mu w oku błyszcze
Darmo! Co czlek raz stracił, tego nie odzyszcze

Mógł nie sprzedawać, z głodu nie umierał, a kapitalizm ma to do siebie, że staje po stronie właściciela produktu, nie jego twórcy.
Q__
Moderator
#2342 - Wysłana: 1 Sty 2016 14:58:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tymczasem...
http://www.starwars.com/news/announcing-the-star-w ars-fan-film-awards-2016

Nie wszędzie pozywają...

EDIT:
I kolejna (druga) esensyjna recenzja EP VII:
http://esensja.pl/film/recenzje/tekst.html?id=2188 0
mozg_kl2
Użytkownik
#2343 - Wysłana: 2 Sty 2016 18:33:55
Odpowiedz 
Jo_anka
Użytkownik
#2344 - Wysłana: 2 Sty 2016 20:06:11 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
30 grudnia, ponownie byłam na SW VII, tym razem w IMAXie. I faktycznie wszystko wyglądało jak należy; żadnych niewłaściwych proporcji, zmniejszeń, spłyceń, mogłam się więc w końcu skupić na filmie.

W międzyczasie znajomy, po obejrzeniu SW VII, określił je jako film sentymentalny i takim na pewno będzie dla pierwszej generacji widzów SW biorąc pod uwagę mnogość cytatów.

Ścieżka muzyczna w większości składa się z cytatów (nie pozostawiających miejsca na oryginalność); jak wspominany jest Luke, lub pojawia się jego miecz, to w tle słychać, jak zwykłam to nazywać, motyw 'dwóch księżyców' - będący zresztą moim ulubionym motywem muzycznym z SW4.
Biorąc pod uwagę konsekwencję w posługiwaniu się cytatami muzycznymi w SW VII, teoria prawdziwej tożsamości Snowa, jest całkiem prawdopodobna.

Wielkim plusem VII jest stworzenie najbardziej ekspresyjnego i uroczego droida uniwersum SW - BB8!
Stary R2D2 był męczący (moja Mama wspomina go, jako najbardziej irytujący element NH), i w parze z C-3 PO, stanowili robotyczną wersję par komicznych typu Pat i Pataszon, lub Flip i Flap. W SW7 jest ich mało, pojawiają się epizodycznie, a gwiazdorem jest BB8 i rzeczywiście, w pełni udźwignął swoją rolę.

Stara gwardia - Han, Lea i Luke wypadają dobrze, aktorzy gładko wpasowali się w stare role.

Abrams wprowadził do filmów SW zmyłki fabularne, stanowiąca nowość w tym Universum (bo do tej pory fabuła wszystkich SW była prosta jak budowa cepa); intrygujący epizod z Lor San Tekka, granym przez Maxa von Sydowa, zdawał się ze względu na format aktora, 'załatwiać sprawę śmierci mistrza' już w pierwszych minutach filmu, kolejną zmyłką jest 'śmierć' 'głównego bohatera', lecz jak się okazało, Poe Dameronowi u Abramsa przypadła rola:... Lei z IV.

Oczywiście Hana jest najwięcej i jemu przypada rola wtajemniczającego nowy narybek, mistrza (ze wszystkimi SWymi konsekwencjami...).
Tragikomizm jego roli, dobrze współgra z wiekiem aktora i postaci.

Motyw tragedii rodziców, których dziecko przyłączyło się do zbrodniczego i fanatycznego 'porządku' ma dla mnie coś bardzo startrekowego (a zarazem nowego dla SW) w tym nawiązaniu do światowych realiów społeczno - politycznych - historycznych, w których powstaje dana produkcja (vide muzułmańskie dzieciaki, wymykające się z Europy, aby przyłączyć się do DAESHu...).
SW do tej pory operował archetypami na bardzo wysokim poziomie uogólnienia, które niejako 'post factum' były wykorzystywane na niwie społeczno politycznej jak np. pojęcia: 'gwiezdne wojny', czy 'imperium zła'. Nie jest wykluczone, że pojęcie 'najwyższy porządek', stanie się popularne w Polsce w najbliższych miesiącach.

Wreszcie nowi 'wielcy źli' SW VII: "Pierwszy Porządek", lub "Najwyższy Porządek"; z jednej strony, to steretypowa organizacja totalitarna, na czele której stoi Snow, wraz z bardzo niedojrzałymi akolitami (czyżby znowu startrekowe skojarzenia z współczesnym DAESH - mam na myśli infantylny rys tej organizacji), oraz szturmowcami (tym razem będącymi janczarami), czyli stare Imperium, pod nową nazwą. Z drugiej strony, Abrams nie byłby sobą, gdyby nie wprowadził fałszywych tropów: super Snape'owaty wygląd Kylo Rena - jest nawet bardziej powieściowo Snape'owaty, aniżeli był Snape Alana Rickmana, plus dziwna, wieloznaczna, ostatnia konwersacja Hana i Rena. Nic dziwnego, że fora SW-maniaków aż huczą od spekulacji na temat: Snape 2.0?!

Nowi bohaterowie: Rey, Finn, oraz Poe (o ile ten ostatni jest w ogóle bohaterem, a nie postacią epizodyczną ) wypadają dostatecznie świeżo i intrygująco, żeby pociągnąć dalej SW. Acz brak w VII takiej siły napędowej, i wiążącej jaką był Han Solo w oryginalnej trylogii. Tutaj BB8 był temu najbliższy, nie popadając w slapstickowe schematy, jak stara gwardia R2D2 i C3 PO.

Moja ocena filmu, to 9/10

PS. A o burakach naukowych w SW, się nie dyskutuje, lecz przyjmuje się je z dobrodziejstwem inwentarza...
mozg_kl2
Użytkownik
#2345 - Wysłana: 2 Sty 2016 23:59:29
Odpowiedz 
http://www.spidersweb.pl/2016/01/przebudzenie-mocy -historie-alternatywne.html?full=1

star wars a polityka i Ziemia.

Otóż, w grę star wars commander gra 5 milionów graczy. Postanowiono zrobić zestawienie popularności frakcji wśród graczy z całego świata. I tak na północnej półkuli popularne jest Imperium w Afryce i am Południowej Rebelia. Ciekawe czy można by pokusić się o jakieś głębsze socjologiczne wnioski z tego.

http://outerrimnews.com/wp-content/uploads/2014/09/sw-command-map.jpg
MarcinK
Użytkownik
#2346 - Wysłana: 3 Sty 2016 10:37:17
Odpowiedz 
mozg_kl2:
. Ciekawe czy można by pokusić się o jakieś głębsze socjologiczne wnioski z tego.

Imperium jest najpopularniejsze na terenie byłego ZSRR. Pewnie graczom tęskno za dawnymi dobrymi czasami
mozg_kl2
Użytkownik
#2347 - Wysłana: 3 Sty 2016 12:32:19
Odpowiedz 
MarcinK:
Imperium jest najpopularniejsze na terenie byłego ZSRR. Pewnie graczom tęskno za dawnymi dobrymi czasami

To błędny wniosek, bo Imperium jest najpopularniejsze w Austrii Japonii czy USA, a Rebelia w krajach latynoamerykańskich. Bardziej widzę tu sympatie i antypatie do USA, albo władzy jako samej.
Q__
Moderator
#2348 - Wysłana: 4 Sty 2016 11:30:28
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#2349 - Wysłana: 4 Sty 2016 15:31:52
Odpowiedz 
Hahah ;]. Mojej córce się podoba ;].

https://www.youtube.com/watch?v=qSgJeVwjnpc
mozg_kl2
Użytkownik
#2350 - Wysłana: 4 Sty 2016 17:30:08
Odpowiedz 
Jo_anka
Użytkownik
#2351 - Wysłana: 5 Sty 2016 01:43:30
Odpowiedz 
mozg_kl2

A jeszcze nawet Chiny się nie włączyły do gry - tam SW VII wejdzie na ekrany 9 stycznia, o ile się nie mylę.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#2352 - Wysłana: 5 Sty 2016 17:10:31
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#2353 - Wysłana: 5 Sty 2016 20:17:08
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
trafne:d

Dla mnie sprawa jest prosta - gdyby Ren miał wredną gębę albo w ogóle by nie zdjął maski to byłoby wielkie narzekanie, że zrobili klon Vadera. Poszli w innym, świeżym kierunku to jest wielkie narzekanie, że nie ma stereotypowego czarnego charakteru.

I jak tu czasem nie nazwać fanów dupkami?
pirogronian
Użytkownik
#2354 - Wysłana: 5 Sty 2016 23:01:52
Odpowiedz 
Oglądam "Przebudzenie" w wersji CAM Jakość kiepska, ale chcę wiedzieć, czy warto iść do kina. Na razie warto
Jo_anka
Użytkownik
#2355 - Wysłana: 6 Sty 2016 04:32:33
Odpowiedz 
pirogronian:
Jakość kiepska, ale chcę wiedzieć, czy warto iść do kina.

Najbardziej warto do IMAXA - pisałam o tym wyżej.
Psyker
Użytkownik
#2356 - Wysłana: 6 Sty 2016 09:26:28
Odpowiedz 
Po seansie (w końcu) mam takie sobie przemyślenie: chyba się starzeję, albo SW straciły dla mnie swoją magię. Obejrzałem, wyszedłem z kina i poczułem w sobie ten dziwny brak jakichkolwiek uczuć związanych z filmem. Jakby to był po prostu jakiś przeciętniak .
mozg_kl2
Użytkownik
#2357 - Wysłana: 6 Sty 2016 10:28:04
Odpowiedz 
pirogronian:
Oglądam "Przebudzenie" w wersji CAM

nie sądziłem, że ktoś jest w stanie dobrowolnie wsadzać sobie żyletki w oczy.
pirogronian
Użytkownik
#2358 - Wysłana: 6 Sty 2016 11:32:34
Odpowiedz 
mozg_kl2:
nie sądziłem, że ktoś jest w stanie dobrowolnie wsadzać sobie żyletki w oczy.

Obejrzałem dla fabuły, nie dla efektów wizualnych. Dla tych drugich pójdę do kina lub obejrzę jak wyjdzie na DVD. Umiem się widać zdystansować
Mav
Użytkownik
#2359 - Wysłana: 6 Sty 2016 14:44:40
Odpowiedz 
pirogronian:
Obejrzałem dla fabuły, nie dla efektów wizualnych. Dla tych drugich pójdę do kina lub obejrzę jak wyjdzie na DVD. Umiem się widać zdystansować

Nie kombinuj tylko idź do kina Ile jest wartych tego filmów w roku? Może z trzy, a SW takim filmem są na pewno. Kombinowanie z wersją CAM to kaleczenie przyjemności z filmu.

Ja w zeszłym roku byłem na Jurassic World, The Martian i The Force Awakens. Jakoś nic innego ciekawego jak dla mnie nie było. Jednak te trzy filmy to były dla mnie pewniaki.
pirogronian
Użytkownik
#2360 - Wysłana: 6 Sty 2016 17:04:26
Odpowiedz 
Mav:
Nie kombinuj tylko idź do kina Ile jest wartych tego filmów w roku? Może z trzy, a SW takim filmem są na pewno. Kombinowanie z wersją CAM to kaleczenie przyjemności z filmu.

Późna pora seansów, kasa na bilety (tak, nie przelewa mi się), cierpliwość do pół godziny reklam przed seansem, gorąco, brak możliwości zatrzymania, kupa innych osób... dziękuję, wolę sprawdzić, czy warto
Psyker
Użytkownik
#2361 - Wysłana: 6 Sty 2016 18:36:58
Odpowiedz 
pirogronian:
kupa innych osób...

Wnioskuję, że mieszkasz w olbrzymim mieście ;). Ja wczoraj w Bielsku zaliczyłem seans, osób może było z 15 na całej sali.
MarcinK
Użytkownik
#2362 - Wysłana: 6 Sty 2016 18:44:24
Odpowiedz 
Psyker:
Wnioskuję, że mieszkasz w olbrzymim mieście ;). Ja wczoraj w Bielsku zaliczyłem seans, osób może było z 15 na całej sali.

Jak byłem na premierze w LUBLINIE (w końcu miasto wojewódzkie) to wszyscy widzowie nie zapełnili by chyba jednego rzędu.
Psyker
Użytkownik
#2363 - Wysłana: 7 Sty 2016 09:16:40
Odpowiedz 
W sumie to już 2 tydzień stycznia zaczynamy - dawno po premierze, teraz tłumów raczej już nie będzie.
Picard
Użytkownik
#2364 - Wysłana: 7 Sty 2016 11:20:52
Odpowiedz 
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale... Zabiją cię jeśli.. Aż, przypomina się stare ,,dobre" tłumaczenie TNG na TVN z roku 97/98.
Guauld
Użytkownik
#2365 - Wysłana: 7 Sty 2016 12:05:18
Odpowiedz 
Picard
Podobno problem naprawili równie profesjonalnie, zamieniając to jedno słowo kwestią lektora z innego wydania filmu.
Jo_anka
Użytkownik
#2366 - Wysłana: 8 Sty 2016 01:55:39 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Picard:
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale... Zabiją cię jeśli..

Picard
Pisali - prasa to podchwyciła.

Przypomina się stara reklama środka na karaluchy z lat chyba 90-siątych, że "zabija na śmierć"
kanna
Użytkownik
#2367 - Wysłana: 8 Sty 2016 18:52:45
Odpowiedz 
Byłam i ja, avek zobowiązuje ;)

Oczywiście w IMAX, chciałam iść w przerwie świątecznej, ale bilety były tylko po bokach i w pierwszym rzędzie. Więc podejrzenie, że tłum się przewalił, jest naciągane.
W ostatni czwartek o 16 sala była zapełniona w 2/3 - wolne boki i doły.

Po głębokim poczuciu zażenowania jakie miałam po części I, szłam z mieszanymi uczuciami. Poszliśmy rodzinnie - i bingo.

Córka lat 11, kompletnie zauroczona bb8 (co oczywiste), oraz (co nie oczywiste) Chewbaccą. Sama uważam, że scena jak się skarży jaki był biedny i dzielny po postrzale jest znakomita.
W Disneyowskich bajkach bohaterowi zwykle towarzyszą switaśne zwierzaczki, tu bb8 przejmuje tą role, i radzi sobie świetnie - oddając całą gamę emocji dwoma kulkami i antenką.
Młoda okazała się targetem wiekowym, ogarnia całość bez znajomości poprzednich części, przekaz dostosowany do jej możliwości percepcyjnych w pełni ;) Wciągnęła się tak, że nawet zapomniała, że w kinie jest dla niej za głośno. Od dwóch dni gada (i rysuje) tylko bb8.

Syn 13 - który bardziej wydawał mi się targetem - też zadowolony, acz bez takiego szału, jak mała. bb8 znów rządzi, oraz Poe i Finn.

Obydwoje chcą iść na kolejne części.

Mi się oglądało bardzo przyjemnie, tak przyjemnie, że rozważam kolejny raz, już bez 3D. Starzy aktorzy gładko wskoczyli w role, Han (oczywiście) wymiata, ale Ford to rasowy aktor, i bez SW o tym wiedziałam.

Nawiązania do poprzednich części smakowite, Kylo zyskuje, jak tylko zdejmie maskę (uwielbiam Snape'a). Scena na moście dziwna, taka nieoczywista.

Dziewczyna równie nijaka jak Luke w IV, miejmy nadzieję, że się rozwinie.

W sumie: dawno nie miałam tak dobrego czasu w kinie.

Polecam.
Q__
Moderator
#2368 - Wysłana: 8 Sty 2016 19:47:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kanna

Aleś mi sprawiła radochę swoim powrotem!

kanna:
Od dwóch dni gada (i rysuje) tylko bb8.

A dawali Wam w kinie kubki na napój do popcornu z BB-8 na boku (obrazek) i na wieczku (figurka)?

(Ręca nie jest moja, znalazłem w Sieci zdjęcie identycznego.)

W pierwszym odruchu pomyślałem nawet, że - jeśli, jakimś cudem, nie - dałbym taki Twojej Młodej... ale w drugim stwierdziłem, że jednak nie potrafię się z nim rozstać, bo też pokochałem tego robocika (choć może nie na tyle, by świat mi - nawet na 2 tyg. - przesłonił).

ps. Zresztą ten mój taki sobie, są ładniejsze kubki z BB-8:

I kubki BB-8:
kanna
Użytkownik
#2369 - Wysłana: 8 Sty 2016 20:11:57
Odpowiedz 
My z tych, co nie jadają w kinie.
Ale kubek jej kupię :D
Q__
Moderator
#2370 - Wysłana: 8 Sty 2016 20:16:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kanna

kanna:
My z tych, co nie jadają w kinie.

<z godnościom (osobistom)>Ja nie jadłem, ja tylko przez słomkę colę sączyłem.</z godnościom (osobistom)>

EDIT:
Z innej beczki: taki rzut oka na sprawę SW, Lucasa i Abrama:
http://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/ the-george-awakens
 Strona:  ««  1  2  ...  77  78  79  80  81  ...  136  137  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!