USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  135  136  137  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#121 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:12:19
Odpowiedz 
Cholercia, tych z PSL najwięcej się przedziera.

Poza tym, ja o niczym nie decyduję, na pewnym etapie jest ich zbyt wielu, żeby wszystkich wystrzelać na czas
Picard
Użytkownik
#122 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:24:12
Odpowiedz 
Czy twierdzisz że SW cywilzacja jest na niższym poziomie niż np. Federacja

Oczywiście ! Czy Republika - niezależnie , stara czy też nowa - może się pochwalić transporterami , automatycznymi translatorami ? Czy widzisz w ramach wspomnianego organizmu politycznego taki postęp techniczny jak w łonie rzeczonej Federacji Zjednoczonych Planet ? Czy Republika rozwinęła się pod względem stosowanej przez siebie techniki na skutek licznych wojen , w których brała udział ? Porównaj ten rozwój z nowymi technikami defensywno - ofensywnymi opracowanymi przez Federacje - sam niedawno twierdziłeś , że np. Defiant jest silniejszy niż Galaxy gdyż ten ostatni okręt był zaprojektowany przed dwudziestu laty. Już zmieniłeś front ?
waterhouse
Moderator
#123 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:32:12 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Czy widzisz w ramach wspomnianego organizmu polity
cznego taki postęp techniczny jak w łonie rzeczonej Federacji Zjednoczonych Planet

A co to ma do rzeczy?

automatycznymi translatorami ?

w jednej z ksiązek się pojawiają

Czy Republika rozwinęła się pod względem stosowanej przez siebie techniki na skutek licznych wojen , w których brała udział

tzn jakich?

sam niedawno twierdziłeś , że np. Defiant jest silniejszy niż Galaxy gdyż ten ostatni okręt był zaprojektowany przed dwudziestu laty

nigdy nie twierdziłem czegoś takiego w sposób który tu napisałeś. Dlaczego zachowujesz się ciągle w ten sam sposób wobec mnie?
Picard
Użytkownik
#124 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:39:17
Odpowiedz 
w jednej z ksiązek się pojawiają

Wpierw bronisz mi wraz z innymi zwolennikami ,,Star Wars" powoływać się na KOTOR , gdyż stwierdzasz ,iż gwiezdno wojennym kanonem jest jedynie to co pokazano w filmach. Następnie zaś z niestrudzonym uporem przytaczasz liczne przykłady z książek. Jakie jest w takim razie twe ostateczne stanowisko odnośnie tego lucasowego kanonu ? A poza tym po co były by mieszkańcą uniwersum ,,SW" droidy protokolarne skoro mają translatory ?

tzn jakich?

Np. Federacja przez długie lata stosowała wyłącznie torpedy fotonowe , później pojawiły sie ich kwantowe oraz trikobaltowe odpowiedniki. Jesteś w stanie wskazać coś podobnego w obrębie wszechświata ,,SW" ?
waterhouse
Moderator
#125 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:45:12 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Wpierw bronisz mi wraz z innymi zwolennikami ,,Star Wars" powoływać się na KOTOR , gdyż stwierdzasz ,iż gwiezdno wojennym kanonem jest jedynie to co pokazano w filmach. Następnie zaś z niestrudzonym uporem przytaczasz liczne przykłady z książek. Jakie jest w takim razie twe ostateczne stanowisko odnośnie tego lucasowego kanonu

moje stanowisko w tej sprawie polityki GLa nie zmienia

ale Ty w tej dyskusji nie zastrzegłeś że nie uznajesz argumentów niekanonicznych

Np. Federacja przez długie lata stosowała wyłącznie torpedy fotonowe , później pojawiły sie ich kwantowe oraz trikobaltowe odpowiedniki. Jesteś w stanie wskazać coś podobnego w obrębie wszechświata ,,SW" ?

pytałem o wojny prowadzone przez Republikę
Picard
Użytkownik
#126 - Wysłana: 22 Wrz 2005 16:51:06 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
ale Ty w tej dyskusji nie zastrzegłeś że nie uznajesz argumentów niekanonicznych

To chyba logiczne ! Jeśli coś ni jest oficisalnie uważane za kanon i wszytcy już wyraziliśmy co do tego zgodę to chyba jasne jest , że musimy ograniczyć się jedynie do tych sześciu fimów.

pytałem o wojny prowadzone przez Republikę

A ja się pytam czy te kanoniczne , czy też nie ? Zresztą nie tylko Republika prowadziła wojny ale też i Imperium.
WarLock II
Użytkownik
#127 - Wysłana: 22 Wrz 2005 17:01:18 - Edytowany przez: WarLock II
Odpowiedz 
Czy twierdzisz że SW cywilzacja jest na niższym poziomie niż np. Federacja

Twierdze że tak, ponieważ:

- Zwróćmy uwagę na zwykłe konsole i ich pulpity w SW - nie są wyposarzone w touchpady tylko zwykłe, ordynarne guziki!!

- Technologia holografii w universum SW wydaje się dopiero rozwijać (nędzna jakosć hologramów) w ST mamy holodeki zdolne tworzyć prawie doskonałe iluzje!!

- W SW nie wystepują osłony lecz coś w stylu "plaryzacji kadłoba" z ENT.

- W SW medycyna stoi na zaskakująco niskim poziomie - inaczej Vader nie nosił by tego smiesznego "czarnego nocnika" na głowie.

- Sensory jednostek stoją na bardzo niskim poziomie - inaczej Han Solo nie zdecydował by się na ukrycie na rufie jednego ze SD.

- W SW wykożystuje się dalej w formie broni wynalazek tak stary jak laser.

- W SW mają kiepskie systemy audio inaczej załogi mostka SD nie chodziły by w takich zabawnych hełmach W ST nawet na E-A Uchura miała jedynie w uchu maleńką słuchaweczkę a nie hełmofon żywcem wzięty z "czterech pancernych"
Picard
Użytkownik
#128 - Wysłana: 22 Wrz 2005 17:10:43
Odpowiedz 
cholodeki

WarLock II , zgadzam się z tobą we wszystkim innym ale to są : HOLODEKI !
WarLock II
Użytkownik
#129 - Wysłana: 22 Wrz 2005 17:13:18
Odpowiedz 
WarLock II , zgadzam się z tobą we wszystkim innym ale to są : HOLODEKI !

Jestem licencjonowanym dyslektykiem ale i tak dzięki za sugestię - zaraz poprawię
Anonim
Anonimowy
#130 - Wysłana: 22 Wrz 2005 17:52:52
Odpowiedz 
osłony w GW są (np. te z DSII czy rebelianckie na Hoth) - proponuję obejrzeć filmy....

Picard---trzeba było powiedzieć wprost że nie zgadzasz się na niekanoniczne argumenty

do tematu wrócę w niedzielę - kiedy wrócę z wyjazdu w góry

waterhouse
Picard
Użytkownik
#131 - Wysłana: 22 Wrz 2005 18:03:26
Odpowiedz 
do tematu wrócę w niedzielę - kiedy wrócę z wyjazdu w góry

waterhouse

OK , życzę miłych górskich wycieczek !
Pah Wraith
Użytkownik
#132 - Wysłana: 22 Wrz 2005 19:29:28
Odpowiedz 
- Zwróćmy uwagę na zwykłe konsole i ich pulpity w SW - nie są wyposarzone w touchpady tylko zwykłe, ordynarne guziki!!

Na Scimitarze też są w większości przyciski na mostku
Picard
Użytkownik
#133 - Wysłana: 22 Wrz 2005 19:32:06
Odpowiedz 
Na Scimitarze też są w większości przyciski na mostku

Bo skoro Romulani musieli dostosować tamtejsze konsolety do remańskich , szponiastych łapsk...
Pah Wraith
Użytkownik
#134 - Wysłana: 22 Wrz 2005 19:37:10
Odpowiedz 
Albo gorzej, Remanie swymi niezgrabnymi łapskami wymieniali konsolety z romulańskich na własne...
januszek
Użytkownik
#135 - Wysłana: 22 Wrz 2005 19:59:14
Odpowiedz 
W Treku cieżko znaleźć postać tak charakerystyczną jak Lord Vader
WarLock II
Użytkownik
#136 - Wysłana: 22 Wrz 2005 20:02:44
Odpowiedz 
W Treku cieżko znaleźć postać tak charakerystyczną jak Lord Vader

No żeczywiście w Treku nie ma postaci z nocnikiem na głowie.
Picard
Użytkownik
#137 - Wysłana: 22 Wrz 2005 20:02:50
Odpowiedz 
Lord Vader

Nie ma wyrazistych czarnych charakterów ? A Shinzon , Soran , Khan wreszcie królowa Borga ?
januszek
Użytkownik
#138 - Wysłana: 22 Wrz 2005 20:20:47
Odpowiedz 
> No żeczywiście w Treku nie ma postaci z nocnikiem na głowie

Pękamy? Swoją drogą Breeni noszą... Takie same jak Leia Ale to pewnie przypadek

> Shinzon , Soran , Khan wreszcie królowa Borga ?

Ty, weź przestań żartować bo się tu posikam ze śmiechu...
Picard
Użytkownik
#139 - Wysłana: 22 Wrz 2005 20:52:24
Odpowiedz 
Ty, weź przestań żartować bo się tu posikam ze śmiechu...

Oj , to koniecznie pożycz nocnik od twego ulubionego Vadera...
WarLock II
Użytkownik
#140 - Wysłana: 22 Wrz 2005 20:59:39
Odpowiedz 
Wreszcie by jakiś pożytek z tego nocnika był...
januszek
Użytkownik
#141 - Wysłana: 23 Wrz 2005 04:55:17 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Dla fana Gwiezdnych Wojen Lord Vader to Anakin Skylwaker. Postać, która pojawia się we wszystkich epizodach sagi. Do zagrania której potrzeba było pięciu aktorów. Jeżeli fan Star Trek upraszcza tą postać do nocnika na głowie to nie można się potem dziwić, że fani Star Wars mają tendencję do traktowania trekerów jak półgłówków Krótko mówiąc przyjmuje, że mój argument o wyjątkowości Lorda Vadera został uznany i możemy iść dalej?

Ok. Han Solo - to także postać wybijająca się ponad kogokolwiek w Star Treku

ps. Propozycja 'hop siup zmiana dup' nadal aktualna...
Picard
Użytkownik
#142 - Wysłana: 23 Wrz 2005 09:09:56
Odpowiedz 
Do zagrania której potrzeba było pięciu aktorów

Tak , tylko ,że odtwórca roli Aniego : Hayden Christensen był tak drętwy , iż można śmiało rzec nawet drona Borg
ma w sobie więc je życia niż on ! A jeśli już przy Borgu jesteśmy... Może by tak zeswatać Vadera z królową Kolektywu ? Szczęśliwe małżeństwo cyborgów by z nich było , oboje w połowie metalowi , oboje mają totalitarne zapędy...
januszek
Użytkownik
#143 - Wysłana: 23 Wrz 2005 10:02:48
Odpowiedz 
Hmm... Co chcesz tym udowodnić? Co konkretnie wynika z tego, że uważasz, że Christensen grał lub był "dretwy"? I jak się to ma do całości postaci? W każdym razie miło mi, że już wyszedłeś spoza cienia nocnika i starasz się jako tako szukać argumentów
WarLock II
Użytkownik
#144 - Wysłana: 23 Wrz 2005 10:21:46
Odpowiedz 
że już wyszedłeś spoza cienia nocnika i starasz się jako tako szukać argumentów

Nam z poza cienia nocnika wyjśc nie tródno - gorzej z samym Vaderem...

A w kwestii Hana Solo - postać zupełnie przeciętna, zwyky "Cowboy" i awanturnik. Coś w stylu Kirka, tyle że Kirk potrafił dowodzić, miał więcej uroku osobistego i nie zadawał się z futrzakami (oprócz tryblitów, ale to już zupełnie inna kwestia)
Anonim
Anonimowy
#145 - Wysłana: 23 Wrz 2005 11:34:09
Odpowiedz 
Dla fana Gwiezdnych Wojen Lord Vader to Anakin Skylwaker

To chyba oznacza, że sami fani GW traktują swoje uniwersum dość luźno, bo postacie w filmie cały czas traktowały Vadera i Anakina Skywalkera jako dwie różne osoby. Kilka razy słyszeliśmy teksty typu "Vader zabił Skywalkera" itp.
To trochę tak jakby powiedzieć, że dla fanów ST Locutus of Borg to ta sama osoba co Picard....Tak mówią raczej ci, co temat znają pobieżnie, a nie "hardcorowi" fani
Picard
Użytkownik
#146 - Wysłana: 23 Wrz 2005 11:38:45
Odpowiedz 
dla fanów ST Locutus of Borg to ta sama osoba co Picard....

Bardzo dobre porównanie ! A Anakin przecież w końcu się opamiętał i wrócił na tą jasną stronę Mocy porzucając osobowość Vadera - i ginąc przy okazji , ale w koncu każde odkupienie ma swą cenne... A teraz pytanie do znawców uniwersum ,,SW" : jak nazywa sie rasa , do której należy Yoda i czy na ekranie byli widoczni jacyś inni jej przedstwiciele ?
Anonim
Anonimowy
#147 - Wysłana: 23 Wrz 2005 11:50:58
Odpowiedz 
jak nazywa sie rasa , do której należy Yoda
Ja żadnego innego Yodopodobnego nie widziałem i nazwy też nie znam, ale z drugiej strony do znawców uniwersum GW też się nie zaliczam...

A wracając do Vadera, to jego "nocnik" powinniśmy według mnie oceniać w kontekście ówcześnie dostępnych efektów specjalnych, bo to przecież nie jest nic innego, niż prymitywny (bo takie wtedy były możliwości) efekt specjalny.
Vader miał być postacią mroczną i tajemniczą, więc naturalne było ukrycie jego twarzy i zmiana głosu (najlepiej tak, by brzmiał bardziej mechanicznie) Dziś zrobiliby mu pewnie jakąś niesamowitą maskę nałożoną na twarz, tak żeby mógł mówić i miał jakąś mimikę twarzy, ale wtedy takich możliwości nie było, więc "nocnik" był według mnie najlepszym z wyborów, jakiego twórcy mogli dokonać.
Dziś może nas to śmieszyć, podobnie jak śmieszą nas latające spodki na sznurkach w starych filmach, ale pamiętajmy, że po prostu czasy były inne...
Pah Wraith
Użytkownik
#148 - Wysłana: 23 Wrz 2005 11:57:02
Odpowiedz 
"Nocnik" to nie efekt specjalny tylko rekwizyt i nie rzecz w wykonaniu tylko w projekcie :]
Slovaak
Użytkownik
#149 - Wysłana: 23 Wrz 2005 12:02:01
Odpowiedz 
Dla fana Gwiezdnych Wojen Lord Vader to Anakin Skylwaker

Anakin Skywalker to rzeczywiście Datrh Vader różniom sie tylko strona mocy.

Ja żadnego innego Yodopodobnego nie widziałem i nazwy też nie znam

Ta rasa nie ma nazwy ani swojej ojczystej planety, znaczy sie napewno ma ale nie podano. Zaś inny przedstawiciel a raczej przedstawicielke mozna podziwiac w Mrocznym Widmie, kolezanka Yody należy do Rady Jedi wtedy.
Anonim
Anonimowy
#150 - Wysłana: 23 Wrz 2005 12:06:43
Odpowiedz 
"Nocnik" to nie efekt specjalny tylko rekwizyt i nie rzecz w wykonaniu tylko w projekcie :]

Kwestia nazewnictwa. Kompromisem byłoby pewnie stwierdzenie, że jest to rekwizyt, który zastąpił coś, co dziś byłoby osiągnięte przez efekt specjalny (np. animację komputerową). Tak samo jak latający spodek na sznurku....

A co do projektu, to masz rację, że jest ważny, ale znowu cała rzecz leży w naszej percepcji. Dużo już widzieliśmy i dużo wymagamy. Coś co 30 lat temu było mroczne i groźne, dziś jest śmieszne i groteskowe, ale to naturalna kolej rzeczy, a nie zaniedbanie twórców...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  135  136  137  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!