USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  ...  25  26  27  28  29  ...  145  146  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#781 - Wysłana: 12 Mar 2008 15:30:34
Odpowiedz 
Doctor_Who

Chyba nie, bo to nie rynkowa gra, tylko niszowy fanowski mod... O którym szeroka publiczność w tym uczone głowy i "spece od psychologii" nie usłyszą...

A to wiele wyjasna...

inna sprawa, że większość "uczonych" i specjalistów od przemocy w grach jakby zatrzymała się x lat temu na "satanistycznym diablo" , doomie i carmaggeddonie

Bo oni wogóle jacyś bardzo "do tyłu" są.
Q__
Moderator
#782 - Wysłana: 8 Cze 2008 23:47:34
Odpowiedz 
Fanowska kontynuacja "Outbound Flight" Zahna:
http://www.fanfiction.net/s/3369694/5/SO_MUCH_FOR_ OUTBOUND_FLIGHT
Picard
Użytkownik
#783 - Wysłana: 9 Cze 2008 13:09:18
Odpowiedz 
Wszytskie filmy z serii:
http://www.youtube.com/user/guruuman
Q__
Moderator
#784 - Wysłana: 9 Cze 2008 14:30:18
Odpowiedz 
Picard

Wszytskie filmy z serii:

No no no... Ciekawe jak długo zostaną...
Picard
Użytkownik
#785 - Wysłana: 16 Cze 2008 22:17:56
Odpowiedz 
zapowiada sie ciekawy mod do znanej gierki:
http://www.youtube.com/watch?v=CuXFADLNLHg&feature =related
Doctor_Who
Użytkownik
#786 - Wysłana: 16 Cze 2008 22:29:00
Odpowiedz 
Picard

zapowiada sie ciekawy mod do znanej gierki:

Linkowałem stronę wcześniej do strony z modem ...
Q__
Moderator
#787 - Wysłana: 30 Cze 2008 23:45:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dobra wiadomość dla miłośników SW i space opery jako gatunku wogólne....

Wielokrotny laureat Zajdla, Jarosław Grzędowicz napisał w czerwcowej "Nowej Fantastyce" następujące słowa:

"Są ludzie i to wcale liczni, którym rozpaczliwie brakuje w ofercie fantastyki space opery. Rzeczywiście, taki podgatunek opowieści fantastycznej jest obecnie na świecie reprezentowany słabo, a w literaturze polskiej praktycznie w ogóle."
http://www.fantastyka.pl/Fantastyka_archiwum/archi wum_06_2008/index.php?go=felietony
http://media.wp.pl/kat,38208,wid,10038958,wiadomos c.html

Merytorycznie nie jest to koniecznie prawda (widac nie czytał Webera, W.J. Williamsa czy coraz lepszych powieści ze świata SW) , ale zdaje się być b. dobrą wiadomością, bo wygląda jakby autor felietonu zamierzał napisac polską pełnokrwistąspace operę.

Czas pokaże, czy jestem dobrym prorokiem.
Dragon
Użytkownik
#788 - Wysłana: 1 Lip 2008 01:03:43
Odpowiedz 
Skoro poruszyliśmy sprawę modów to polecam mod do homeworda 2. Zamienia on oryginalne statki na starwarsowe, nowe jak i stare. Polecam, naprawdę świetnie zrobiony.
URL
URL
URL
Q__
Moderator
#789 - Wysłana: 1 Lip 2008 01:49:02
Odpowiedz 
Wracając do literatury. Czytam sobie powieści ze świata SW wraz z powiazanyi z nimi teksatami w Wookiepedii. I choć książek tych za arcydzieła uznać nie sposób (a przyzwoity poziom prezentuje tylko kilku autorów) to jestem pod narastajacym urokiem świata "konkurencji". Owszem jest on baśniowy (i nie zaqwsze konsekwentny), ale wciagnełą mnie ta rozpisana na tysiaclecia historia fikcyjnego wszechświata tworzonego przez dziesiatki autorów.

Co by nie gadać - chapeau bas!
Doctor_Who
Użytkownik
#790 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:02:08 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Odnośnie bitwy o Yavin (która było ni było, wyznacza pewną umowną cezurę w datowaniu SW). Tak sobie myślę czasem, czy Tarkin nie musiałby nawet wysyłać tych myśliwców, gdyby postąpił tak, jak na tym filmiku:

http://howitshouldhaveended.com/Divx%20links/Star_ Wars.html

Na pewno było to znacznie łatwiejsze, a Imperium nie miałoby raczej oporów moralnych przed tym czynem. Tylko teraz pytanie: w jakim czasie po strzale superlaser Gwiazdy Śmierci ładował się do kolejnego strzału? Chociaż w sumie Yavin był planeta gazową (coś jak nasz Jowisz) więc raczej nie szło by go w ten sposób rozwalić (laser Gwiazdy rozproszył by się na chmurach i ew. 'wyszedł' drugą stroną tyle że strasznie osłabiony... choć baza była na Yavin 4 czyli księżycu Yavina, który jest konsystencji jak najbardziej stałej (ale strzał by na pewno wpłynął na księżyc i wszystkich Rebeli na nim przebywających). Dobra. Przyjmijmy, że Gwiazda nie mogła zniszczyć gazowego olbrzyma, ponieważ laser przechodził przez niego na wylot. To jednak sprawia, iż całe to czekanie, aż księżyc pojawi się w zasięgu wydaje mi się jeszcze bardziej pozbawione sensu. Nawet jeśli po przejściu przez gazowego olbrzyma laser nie byłby w stanie zniszczyć Yavin 4, na pewno spopieliłby chociaż część jego powierzchni. Dodatkowo takie wyładowanie na pewno wpłynęłoby na atmosferę i... ale to już dywagacje z pogranicza fizyki i biologii... czy aby na pewno takie wykorzystanie lasera GŚ było możliwe? Księżyc mogli zniszczyć spokojnie. A gdyby próbowali walnąć laserem w samego Yavina na pewno zapoczątkowałoby to jakąś brzydką reakcję jądrową, bo takie gazowe planety mają wiele dziwnych właściwości. A może inaczej - strzał przez sam środek raczej mijałby się z celem, w końcu taka masa gazu (taki np. Jowisz ma około 11 razy większy promień od Ziemi, a przecież Yavin mógł być nawet większy prawie na pewno wytłumiłaby większość (a może nawet całą) energię lasera. Za to jakby strzelić pod pewnym kątem (gdy stacja przeleciała już kawałek po orbicie) to pewnie i by się udało. W samym środku gazowych olbrzymów znajdują się najczęściej stałe jądra, otoczone następnie ciekłymi gazami których gęstość maleje wraz z odległością od środka planety. Wookiepedia podaje że średnica Yavina Prime wynosi ok. 131 tys kilometrów <Jowisz ok 144 tys km>, więc można przypuszczać że zbudowana jest jak Jowisz - skaliste jądro, ciekły wodór itp. coraz mniej gęste składniki - który składa się w 97 % z wodoru, 2 % helu i reszty. Ciekawe czy energia wystrzału DS byłaby w stanie ''podpalić'' Jowisza? Oczywiście terminu "popalić" używam umownie - na przykład w gorącym Słońcu nie ma ognia i tlenu tylko żar gorącej plazmy. A podtrzymanie syntezy wymagałoby większej masy niż jest w takiej planecie. Można by wywołać jakiś lokalny wybuch gazów powstałych w wyniku syntezy (istnieją już syntezatory laserowe, więc to nawet jest dość mocno potwierdzone) ale i tak większość powstałych w wyniku syntezy wodoru atomów to atomy helu i kilka lekkich metali, więc wracamy do punktu wyjścia, bo niewiele tu jest do wybuchania. I dopiero w okresie umierania gwiazdy powstają metale ciężkie. A nie sądzę by DS miał aż taką moc by dokonać dalszej syntezy. Synteza wodoru w takich warunkach (mała masa) wymaga nakładu 1MeV czyli temperatury około 100 GK non stop (nawet raz na 15 minut nie wystarczy).

Istnieje jeszcze jedno wyjaśnienie – scenariusz. No ale wiadomo, jakby imperiale rozwalili bazę rebeliantom już w NH to by nie było następnych części, więc Lucas musiał ich jakoś, w ten czy inny sposób udupić. Rebelia miała wygrać i tyle. Wiem, że mówię rzeczy oczywiste. Chodzi o to, że gdyby Lucas postanowił, że Tarkin ma zniszczyć Yavin, fani siedzieliby tu i debatowali nad naukowym wyjaśnieniem destrukcji planety gazowej. I pewno też doszliby do logicznych wniosków.

Jeśli chcemy debatować nad przyczyną decyzji fikcyjnej postaci jak moff Tarkin, musimy dotrzeć do pierwszej przyczyny, czyli intencji autora. A w konkretnym przypadku, czy Lucas przy pisaniu scenariusza do Powrotu Jedi "zakazując" Tarkinowi strzału w Yavin kierował się poszanowaniem dla praw fizyki (czyli zrobił z Yavin planetę gazową, by DeatchStar nie mogła jej zastrzelić), czy po prostu napisał tak by Rebelia wygrała. I czy udało mu się uniknąć ''absurdu'' celowo, czy nieświadomie. Lucas nie popełnił błędu raczej z przypadku ale wynika z tego, że niezły z niego fuksiarz - póki co. Z resztą nie tylko on przy tym filmie pracował, więc nawet gdyby miał popełnić jakąś fatalną gafę, to chyba znalazłby się ktoś, kto by go ostrzegł co jest dość prawdopodobne.
Q__
Moderator
#791 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:15:50
Odpowiedz 
Doctor_Who

Tak sobie myślę czasem, czy Tarkin nie musiałby nawet wysyłać tych myśliwców, gdyby postąpił tak, jak na tym filmiku:

Mnie bardziej dziwi, czemu nie ewakuował się, kiedy go ostrzegano.
Doctor_Who
Użytkownik
#792 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:18:19
Odpowiedz 
Q__

Mnie bardziej dziwi, czemu nie ewakuował się, kiedy go ostrzegano.

Widać wierzył w potęgę Imperium .
Q__
Moderator
#793 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:29:01
Odpowiedz 
Doctor_Who

Widać wierzył w potęgę Imperium .

Potęga bierze się też z rozsądnej ostrożności (nie mylić z tchórzostwem).
Picard
Użytkownik
#794 - Wysłana: 9 Lip 2008 17:30:16
Odpowiedz 
Dobra ta ksiazka- widzialem ja takze wydana w Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=uHoTJrwjfZ4&feature =related

Q__

Potęga bierze się też z rozsądnej ostrożności (nie mylić z tchórzostwem).

Dokładnie - to zapewne cesarz August zwykł mawiać,ze: ,, dobry wódź, bardziej jest mądry niż odważny."
Q__
Moderator
#795 - Wysłana: 9 Lip 2008 17:44:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Dobra ta ksiazka- widzialem ja takze wydana w Polsce

Owszem. Luceno należy do lepszych autorów SW EU. (Choć akurat ta powieść nie zrobiła na mnie jakiegoś wstrząsającego wrażenia.)

Dokładnie - to zapewne cesarz August zwykł mawiać,ze: ,, dobry wódź, bardziej jest mądry niż odważny."

Tarkin, a potem Palpi o tym zapomnieli. Vader w EP IV pamiętał.
Picard
Użytkownik
#796 - Wysłana: 9 Lip 2008 20:35:02
Odpowiedz 
Q__

Owszem. Luceno należy do lepszych autorów SW EU. (Choć akurat ta powieść nie zrobiła na mnie jakiegoś wstrząsającego wrażenia

A mozesz jakies polecic procz wzmiankowanego juz cyklu Thrawn'a? Szkoda,ze nowy serial nie bedzie sie rozgrywal w czasach wspomnianej przeze mnie wyzej powiesci...

Tarkin, a potem Palpi o tym zapomnieli. Vader w EP IV pamiętał

Vader nie pamietal - Han Solo mu rufe przetrzepal i dzieki temu odlecial od stacji unikajac zaglady. To pewnie przez ta porazke ,,Lordzik" torturowal Solo w nastepnym filmie - mimo,iz technicznie rzecz biorac wlasciciel Sokola Milenium uratowal mu zycie.
Q__
Moderator
#797 - Wysłana: 9 Lip 2008 21:03:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

A mozesz jakies polecic procz wzmiankowanego juz cyklu Thrawn'a?

Wspominana nowelizacja "Zemsty Sithów" Stovera, powieści Luceno właśnie, cykl "X-Wing" i powieść "Ja, Jedi" Stackpole'a, "Nadchodzącą burzę" Fostera, powieść "Darth Bane" współtwórcy KOTOR i (podobała mi się choć nie jest zbyt lubiana) "Planetę życia" G. Beara.

,Lordzik" torturowal Solo w nastepnym filmie

Ale za to z szacunkiem tytułował go kapitanem (podczas gdy Fettowi okazywał pogardę).

(Zczego zresztą wyciąga sie często wniosek, że Han był ongiś kapitanem floty Imperium.)
Darklighter
Użytkownik
#798 - Wysłana: 11 Lip 2008 11:30:29
Odpowiedz 
A mozesz jakies polecic procz wzmiankowanego juz cyklu Thrawn'a?

Serię Komandosi Republiki. Czemu? Bo to jest...inne SW, nieograniczone PG13 i kontynuujące klimat gry Republic Commando ( http://www.gamershell.com/tv/5705.html - to jest to ) (takie jak w moich sesjach rpg ):

Recenzje i opinie innych czytelników:

1) http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=624

2) http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=834

Recenzji 3 części jeszcze nie ma, bo czekamy na książkę.
Q__
Moderator
#799 - Wysłana: 14 Lip 2008 21:55:49
Odpowiedz 
Darklighter

Serię Komandosi Republiki.

Zapomniałem. Dobrze, że Ty o niej wspomniałeś. B. dobry podcykl.
Picard
Użytkownik
#800 - Wysłana: 15 Lip 2008 16:53:43
Odpowiedz 
EnterpriseJ
Użytkownik
#801 - Wysłana: 15 Lip 2008 17:20:18
Odpowiedz 
Ci ludzie są mocno zakręceni.
Eviva
Użytkownik
#802 - Wysłana: 15 Lip 2008 20:06:06
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Ci ludzie są mocno zakręceni.

Co kto lubi. Szanuję naogół wszystkich religijnych świrów, wyjąwszy ten odłam islamu, który ma za podstawę wysadzanie niewiernych w powietrze, i Świadków Jehowy, bo mnie denerwują nachalnym zaczepianiem. Wyjąwszy te wyjątki, niech każdy wierzy, jak lubi - choćby w filozofię Jedi, Suraka lub w świętego Kirka (żeby należeć do jego kościoła, trzeba przespać się z przedstawicielkami conajmniej trzech obcych gatunków).
Picard
Użytkownik
#803 - Wysłana: 15 Lip 2008 21:51:49
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Ci ludzie są mocno zakręceni

Ale to nie jest na serio - to tak jakgyby Mela Brooksa nazwac swirem bo kreci zwariowane filmy!
A to rodzima produkcja - kiedy Trek bedzie mial taka gre?
Star Wars Episode 2 BATTLE OF GENOSIS (ATAK KLONÓW)
http://www.youtube.com/watch?v=n3iYP5QxkO4&feature =related
Q__
Moderator
#804 - Wysłana: 16 Wrz 2008 13:16:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Spohkh
Użytkownik
#805 - Wysłana: 17 Wrz 2008 22:40:44 - Edytowany przez: Spohkh
Odpowiedz 

I jak Wam się podoba? Ściślej, znam jedną, co oszaleje ze szczęścia na ten widok.
Q__
Moderator
#806 - Wysłana: 17 Wrz 2008 22:56:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Spohkh

I jak Wam się podoba?

W pierwszej chwili myślałem, że to Mace Windu
Darklighter
Użytkownik
#807 - Wysłana: 18 Wrz 2008 08:50:05 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Ja bym go raczej widział w Senacie jako reprezentanta Fedków.
Q__
Moderator
#808 - Wysłana: 18 Wrz 2008 15:13:41
Odpowiedz 
Darklighter

Ja bym go raczej widział w Senacie jako reprezentanta Fedków.

Mam niadzieję, że nie masz tu na myśli Trade Federation?
Darklighter
Użytkownik
#809 - Wysłana: 18 Wrz 2008 15:21:49
Odpowiedz 
Mam niadzieję, że nie masz tu na myśli Trade Federation

To chyba musiałby być mirror-Spock przez "reformacją".
Q__
Moderator
#810 - Wysłana: 18 Wrz 2008 15:28:06
Odpowiedz 
Darklighter

To chyba musiałby być mirror-Spock przez "reformacją".

Albo Quark w stanie czystym.
 Strona:  ««  1  2  ...  25  26  27  28  29  ...  145  146  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!