USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  147  148  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#691 - Wysłana: 12 Paź 2007 19:57:37
Odpowiedz 
Picard

Swoją droga wprowadzenie stylow walki na miecze tlumaczy czemu Jedi w Starej Trylogii ie fikali koziolkow w trakcje pojedynkow- zwyczajnie wszyscy pozostali przy zyciu mistrzowie preferowali style fechtunku nie wymagajace powietrznych akrobacii.

Jak się chce, wyjaśnienie zawsze sie znajdzie... Fani to umieją.
Picard
Użytkownik
#692 - Wysłana: 12 Paź 2007 21:39:55
Odpowiedz 
Q__

Jak się chce, wyjaśnienie zawsze sie znajdzie... Fani to umieją

Tak tyle, ze wspomianych styli walki nie wymyslili akurata fani i autorzy ksiazek poswieconych uniwesrum ,,Star Wars". czytalem nawet niezłą nowelizacje ,,Zemsty Sithow" gdzie wspomniane style sa wymienione i zaprezentowane w akcji przez poszczegolnych bohaterow.
Q__
Moderator
#693 - Wysłana: 12 Paź 2007 21:59:27
Odpowiedz 
Picard

czytalem nawet niezłą nowelizacje ,,Zemsty Sithow" gdzie wspomniane style sa wymienione i zaprezentowane w akcji przez poszczegolnych bohaterow.

Autorzy nowelizacji też są dobrzy "w te klocki", zwłaszcza Zahn, który IMHO pisze lepsze scenariusze od Lucasa...
Picard
Użytkownik
#694 - Wysłana: 12 Paź 2007 22:12:54
Odpowiedz 
Q__

Autorzy nowelizacji też są dobrzy "w te klocki", zwłaszcza Zahn, który IMHO pisze lepsze scenariusze od Lucasa

A czytałeś jego powiesci o wyprawie czesci kolonizatorow z uniwersum tej bardzo odleglej galaktyki, gdzie rozgrywala sie akcja wszystkich epizodow, do obaszarow lezacych poza nia? Pytam sie bo sam jestem ciekaw czy warto sobie tym cyklem zawracac glowe?
Q__
Moderator
#695 - Wysłana: 12 Paź 2007 22:58:25
Odpowiedz 
Picard

A czytałeś jego powiesci o wyprawie czesci kolonizatorow z uniwersum tej bardzo odleglej galaktyki, gdzie rozgrywala sie akcja wszystkich epizodow, do obaszarow lezacych poza nia? Pytam sie bo sam jestem ciekaw czy warto sobie tym cyklem zawracac glowe?

IMHO b. fajne, choć Zahn jak zwykle "po zahnowemu" nagina realia świata SW.
Darklighter
Użytkownik
#696 - Wysłana: 13 Paź 2007 12:14:25
Odpowiedz 
Swoją droga wprowadzenie stylow walki na miecze tlumaczy czemu Jedi w Starej Trylogii ie fikali koziolkow w trakcje pojedynkow-

Luke fikał i to sporo. Starsi nie, bo byli...starsi lub nosili kostiumy skrajnie ograniczające mobilność lub też byli gumową lalką i nie dałoby się tego pokazać...wtedy. Mit starego i niezgrabnego Jedi (Obi Wan IV ep.) padł jak pokazano style walki Yody, fikołki i szybkość Dooku czy Palpiego.
Q__
Moderator
#697 - Wysłana: 13 Paź 2007 12:55:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darklighter

Mit starego i niezgrabnego Jedi

Mi się tam to podobało... Wyglądało dostojniej... I pokazywało, że mamy do czynienia ze starciem bardziej na płaszczyźnie duchowej niż fizycznej...
Ziemnior
Użytkownik
#698 - Wysłana: 13 Paź 2007 13:46:20
Odpowiedz 
Dać ten tekst??

Ależ zapraszam...

Najsłabszym kryształem jest kathracyt dający białe ostrze(treningowe), niewiele silniejszy jest relacyt, dający żółte ostrze, silniejszy jest danit o barwie niebieskiej, oraz o barwie zielonej. Pomiędzy zielonym mieczem a czerwonym są miecze Fioletowe z połowy mephit i z połowy pontyt Najsilniejszy, a zarazem najrzadszy jest dający piękne czerwone ostrze.
(OTO TEKST)
Q__
Moderator
#699 - Wysłana: 13 Paź 2007 13:53:07
Odpowiedz 
Ziemnior

1. Czy to kanoniczne?
2. Jeśłi przyjąć te tezy za dobrą monetę to pozostaje pytanie: dlaczego Sithowie mieli zawsze najlepsze miecze (a i tak przygrywali).
Darklighter
Użytkownik
#700 - Wysłana: 13 Paź 2007 14:33:18 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Mi się tam to podobało... Wyglądało dostojniej... I pokazywało, że mamy do czynienia ze starciem bardziej na płaszczyźnie duchowej niż fizycznej...

Dostojnie to Dooku wyglądał, który w II i III ep. stosował II styl - stosowany przeciw innym broniom starcia bezpośredniego. Minimum wysiłku, zero zbędnych ruchów, przy maksimum skuteczności.

A walki na płaszczyźnie duchowej, z typowymi pauzami, zbiżeniami na twarze walczących też były zamieszczone i ukazane specjalnie w ten sposób w nowych filmach. Gdzie i kiedy...wiadomo.

Ep. IV nie miał fachowej choerografii, nie miał fachowych szermierzy, nie było wielkotygodniowych trenigów + dochodziły ograniczenia fizyczne aktorów.

1. Czy to kanoniczne?

EU only.

2. Jeśłi przyjąć te tezy za dobrą monetę to pozostaje pytanie: dlaczego Sithowie mieli zawsze najlepsze miecze (a i tak przygrywali).

Nie mieli najlepszych.

Tak czy owak, zawsze wygra ten kto lepiej walczy, a nie ten, kto ma lepszy sprzęt.
Q__
Moderator
#701 - Wysłana: 13 Paź 2007 14:54:18
Odpowiedz 
Darklighter

Dostojnie to Dooku wyglądał, który w II i III ep. stosował II styl - stosowany przeciw innym broniom starcia bezpośredniego. Minimum wysiłku, zero zbędnych ruchów, przy maksimum skuteczności.

Owszem... To wyglądąło lepiej (bo poważniej) niż efektowne fikołki Dartha Maula.

Nie mieli najlepszych.

No niby czerwone mieli...
Picard
Użytkownik
#702 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:02:09
Odpowiedz 
Darklighter

Luke fikał i to sporo

Jesli tylko by wiedzial jak jego ojciec skonczyl przez to fikanie koziolkow w powietrzu... Gdyby kuzka nie skakala to by jeszcze nozki miala! To tlumaczy tez czemu Vader po Mustafar nie skakal juz nigdy wiecej- bo przeciez mogl uzyc do tego celu Mocy czy nawet swoich przypakowanych, robocich konczyn.

Starsi nie, bo byli...starsi lub nosili kostiumy skrajnie ograniczające mobilność lub też byli gumową lalką

Mozna to tlumaczyc wiekiem aktorow- ale ja wole wytumaczenie zwiazane z stylami walki. Dooku nie fuwal w powietrzu a i tak byl jednym z najlepszych szermiezy jakich pokazano w SW.

Tak czy owak, zawsze wygra ten kto lepiej walczy, a nie ten, kto ma lepszy sprzęt

tak czy owak pomysl na to,ze czerwone ostrze jest najlepsze- w jakich sytuacjach mialo by sie to przejawiac?- jest olbrzymie buraczany. Bo czemu Jedi mieli by pozbawiac sie przewagi wynikajacej z posiadania lepszej broni?

w kazdym razie ten film rozwieje wszelkie watpiwosci:
http://www.youtube.com/watch?v=fx12iGD7gj0&feature =bz302
Q__
Moderator
#703 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:07:46
Odpowiedz 
Picard

bo przeciez mogl uzyc do tego celu Mocy czy nawet swoich przypakowanych, robocich konczyn.

Ano tak - mógł mieć wbudowane spreżyny jak Inspektor Gadget.

tak czy owak pomysl na to,ze czerwone ostrze jest najlepsze- w jakich sytuacjach mialo by sie to przejawiac?- jest olbrzymie buraczany. Bo czemu Jedi mieli by pozbawiac sie przewagi wynikajacej z posiadania lepszej broni?

Zawsze mozna próbować to wytłumaczyć, że siłą ducha nie potrzebuje lepszego sprzętu by wygrać... W końcu SW to (chwilami b. piekna) baśń.
Picard
Użytkownik
#704 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:24:37
Odpowiedz 
Q__

chwilami b. piekna) baśń.

bardzo :
http://www.youtube.com/watch?v=4aXthd0YGR4
Q__
Moderator
#705 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:28:10
Odpowiedz 
Picard

bardzo

No to akurat nie do końca to co Lucas miał na mysli.
Picard
Użytkownik
#706 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:29:46
Odpowiedz 
Q__

No to akurat nie do końca to co Lucas miał na mysli

A szkoda bo Bush & Cheney to najlepsza tablica rejestracyjna ISD we wszytskich filamch!
Darklighter
Użytkownik
#707 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:33:19
Odpowiedz 
Zawsze mozna próbować to wytłumaczyć, że siłą ducha nie potrzebuje lepszego sprzętu by wygrać...

Dokładnie to samo widziałem min. w filmie Gattaca. W innych filmach też, gdzie w rozpaczliwej sytuacji ludzie mówili, np. "dość tego uciekania, czas skopać komuś 4 litery" I wróg otrzymywał bolesną lekcję pokory.

To tlumaczy tez czemu Vader po Mustafar nie skakal juz nigdy wiecej- bo przeciez mogl uzyc do tego celu Mocy czy nawet swoich przypakowanych, robocich konczyn.

Ależ skakał i to prosto na przeciwnika, trzeba tylko przypomnieć sobie gdzie.

Bajery z kryształami powstały na użytek rpg, które wykorzystuje abstrakcyjny system walki - jeden daje bonus do trafienia, inny do obrażeń.
W filmie i tak jest po filmowemu.
Nie ma żadnych białych mieczy trenigowych w filmie; ep. II pokazał jak to wygląda i obalił (znów) widzi mi się EU.
Q__
Moderator
#708 - Wysłana: 13 Paź 2007 16:43:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

A szkoda bo Bush & Cheney to najlepsza tablica rejestracyjna ISD we wszytskich filamch!

Darklighter

Dokładnie to samo widziałem min. w filmie Gattaca. W innych filmach też, gdzie w rozpaczliwej sytuacji ludzie mówili, np. "dość tego uciekania, czas skopać komuś 4 litery" I wróg otrzymywał bolesną lekcję pokory.

"Gattaca" to świetny film. A realizację tej samej tezy (acz w mało "militarnej" - co mnie tylko cieszy - formie) mamy też w "Opowieściach o pilocie Pirxie".

ep. II pokazał jak to wygląda i obalił (znów) widzi mi się EU.

Ja tam mam do EU nieprzepartą słabosć jak wiadomo. (Acz wszelkie próby "dzielenia Mocy na czworo" mało mi odpowiadają.)
Picard
Użytkownik
#709 - Wysłana: 13 Paź 2007 17:37:27
Odpowiedz 
Darklighter

Dokładnie to samo widziałem min. w filmie Gattaca

Tam bohater filmu nie byl zmodifikowany genetycznie tak jak jego rywale do lotu na tytana i nic na tą swoja ,,ulomnosc" bohater poradzic nie mogl. Natomiast Jedi mogli by latwo wyrownac swoje szanse w walce z Sithami i dlatego pomysl z inna jakoscia kolorowego ostrza nie ma sesu. W przeciwienstwie do stylow szermierki- co bardzo mi sie podoba.

Ależ skakał i to prosto na przeciwnika, trzeba tylko przypomnieć sobie gdzie

Czyzby niczego sie z lekcji na Mustafar nie nauczyl? I czy to skakanie mialo miejsce w ,,imperium kontratakuje?

Nie ma żadnych białych mieczy trenigowych w filmie

a w EP IV Luke takiego nie mial? W scenie z kula treningowa...

Q__

Mi się tam to podobało... Wyglądało dostojniej...

Troche Ci sie dziwie w koncu lubisz filmy Wuxia a jednoczesnie wolisz sceny szermiercze utrzymane w klimacie starych odcinkow Zorro...
Q__
Moderator
#710 - Wysłana: 13 Paź 2007 17:42:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Tam bohater filmu nie byl zmodifikowany genetycznie tak jak jego rywale do lotu na tytana i nic na tą swoja ,,ulomnosc" bohater poradzic nie mogl.

Ale w końcu dał radę.

Troche Ci sie dziwie w koncu lubisz filmy Wuxia a jednoczesnie wolisz sceny szermiercze utrzymane w klimacie starych odcinkow Zorro.

Ale wolę te starsze realistyczniejsze filmy wuxia od "Tygrysów/smoków" na przykład... (Zresztą w walkach z PT zabrakło jakoś tego poetycko-mistycznego klimatu, który czyni w azjatycjkich filmach walki w powietrzu znośnymi do strawienia.)
twi
Użytkownik
#711 - Wysłana: 13 Paź 2007 17:45:47
Odpowiedz 
Picard
a w EP IV Luke takiego nie mial? W scenie z kula treningowa...

mial swoj zielony ktory dostal od kenobiego
Picard
Użytkownik
#712 - Wysłana: 13 Paź 2007 18:41:50
Odpowiedz 
twi

mial swoj zielony ktory dostal od kenobiego

Bad- zielenca sam sobie sporzadzil po tym jak swoj pierwszy miecz, odziedziczony po ojcu stracil wraz z reka, ktora mu wspomniany tatus odrabal.
Darklighter
Użytkownik
#713 - Wysłana: 13 Paź 2007 18:47:25
Odpowiedz 
Natomiast Jedi mogli by latwo wyrownac swoje szanse w walce z Sithami i dlatego pomysl z inna jakoscia kolorowego ostrza nie ma sesu.

Dlatego to funkcjonuje tylko w rpg, gdzie rzeczywistość jest symulowana przez cyferki i liczby.

Bad- zielenca sam sobie sporzadzil po tym jak swoj pierwszy miecz, odziedziczony po ojcu stracil wraz z reka, ktora mu wspomniany tatus odrabal.

Nie błąd. W wersji DVD dali w jednej scenie zielony miecz - bug. Mieli poprawić właśnie ten "biały miecz", który występuje w scenie w Sokole na przemian z niebieskim, zastępując go niebieskim w kilku scenach.

Nie ma zatem żadnych białych mieczy, nawet dzieci w II ep. ćwiczyły na niebieskich i zielonych, a inny dzieciak w Ep. III odrąbywał klonom nogi także niebieskim.

Czyzby niczego sie z lekcji na Mustafar nie nauczyl?

Nikt już go w locie nie trafił, więc się nauczył.

I czy to skakanie mialo miejsce w ,,imperium kontratakuje?

Nie, nie tam.
Q__
Moderator
#714 - Wysłana: 13 Paź 2007 18:52:24
Odpowiedz 
Darklighter

wersji DVD dali w jednej scenie zielony miecz - bug. Mieli poprawić właśnie ten "biały miecz", który występuje w scenie w Sokole na przemian z niebieskim, zastępując go niebieskim w kilku scenach.

Czyli biały miecz to wyłącznie "burak"?

nawet dzieci w II ep. ćwiczyły na niebieskich i zielonych, a inny dzieciak w Ep. III odrąbywał klonom nogi także niebieskim.

Sam widziałem dzieciaki z kolorowymi mieczami.
Doctor_Who
Użytkownik
#715 - Wysłana: 8 Lis 2007 16:12:16
Odpowiedz 
W filmach białych mieczy może nie ma, ale w Expanded Universe - owszem. Nawet w KotOR II dało się znaleźć srebrny kryształ.

pomysl na to,ze czerwone ostrze jest najlepsze- w jakich sytuacjach mialo by sie to przejawiac?- jest olbrzymie buraczany. Bo czemu Jedi mieli by pozbawiac sie przewagi wynikajacej z posiadania lepszej broni?

Wpływ koloru na jakość ostrza nie sprawdza się w walce na miecze - w końcu ostrze miecza świetlnego nie może przeciąć ostrza przeciwnika - więc w walce Jedi kontra Sith miecze mają równą moc. Sprawdzałoby to się wyłącznie przy cięciu innych przedmiotów.
Q__
Moderator
#716 - Wysłana: 8 Lis 2007 17:24:37
Odpowiedz 
Doctor_Who

W filmach białych mieczy może nie ma, ale w Expanded Universe - owszem.

O tym to chyba wszyscy wiedzą... :]]

Wpływ koloru na jakość ostrza nie sprawdza się w walce na miecze \...\
Sprawdzałoby to się wyłącznie przy cięciu innych przedmiotów.

Już widzę Jedi i Sitha zaciekle walczących w konkursie polegającym na siekaniu warzyw na czas
Doctor_Who
Użytkownik
#717 - Wysłana: 8 Lis 2007 19:53:47
Odpowiedz 
Najlepszym kreyształem jest Sherunshur- można dzięki niemu uzyskać ostze od pomarańczowego do czerwonego. Jeednak ta opinia sprawila ze ten krysztal stal sie bardo rzadki i drogi. Wiec Sithowie uzywają kryształów syntetycznych, czyli takich, które ze zwykłych kryształów uzyskują swe lightsaberowe właściwości w warunkach laboratoryjnych. - i stąd te czerwone ostrza, produkowane "taśmowo" (a przynajmniej ich wyjaśnienie).

Inna sprawa, że różnice między "mocą" kryształów kolorowych, widoczne są owszem w erpegach, ale tylko papierowych. W takim na przykład KotORze same kryształy kolorowe nie dają żadnych bonusów, chyba, że są unikatowe. Co innego kryształy dodatkowe...
Q__
Moderator
#718 - Wysłana: 8 Lis 2007 20:01:52
Odpowiedz 
Doctor_Who

Inna sprawa, że różnice między "mocą" kryształów kolorowych, widoczne są owszem w erpegach, ale tylko papierowych.

Bo na ich potrzeby pomysł ten powstał... :]
Q__
Moderator
#719 - Wysłana: 10 Lis 2007 09:11:45
Odpowiedz 
Ciekawe fanowskie rozważania m.in. o życiu osobistym Jedi:
http://esensja.pl/magazyn/2002/05/iso/12_10.html
Doctor_Who
Użytkownik
#720 - Wysłana: 10 Lis 2007 17:59:29
Odpowiedz 
Lepiej poczytać sobie "Ja, Jedi" - tam mamy opowieść spisaną z punktu widzenia pierwszej osoby i osobiste rozterki Jedi ukazane bardzo ciekawie...
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  147  148  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!