USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  3  ...  144  145  146  147  148  149  150  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#4441 - Wysłana: 24 Sier 2020 15:39:32
Odpowiedz 
Smok_Eustachy

Picard silną postacią kobiecą niewątpliwie nie jest. Kiedyś był silną męską. Teraz... trzeba pytać Kurtzmana co tak właściwie z niego zrobił.
Eviva
Użytkownik
#4442 - Wysłana: 24 Sier 2020 15:43:52
Odpowiedz 
Q__

Nie pytać. Jak powiedział Indianin Sam w jednym z zeszytów "Lucky Luke'a"
Powiesić najpierw, sprawiedliwość potem.
Q__
Moderator
#4443 - Wysłana: 24 Sier 2020 18:39:59
Odpowiedz 
Pleiades
Użytkownik
#4444 - Wysłana: 28 Sier 2020 20:47:01
Odpowiedz 
Smok_Eustachy:
Waititi pisze se sam scenariusz, czemu nie podoła. Brak mu bowiem punktu odniesienia.

Rany, nic mi nie mówcie, ja tego faceta mam dość.
"Utopienie" filmu w humorze to mało powiedziane. Gościu ów jest znany z tego, że nie robi researchu przed kręceniem filmu, nie robi nic zgodnie z kanonem, tylko sam sobie wszystko wymyśla. Prace poprzedników (nad wcześniejszymi filmami) ma w głębokim poważaniu.

Z innej beczki, może nie stricte odnośnie SW, ale mnie to zaciekawiło - otóż Sims 4 doczekają się niedługo dodatku SW:

https://www.youtube.com/watch?v=A4swl1VObu8

Nie wiem co o tym myśleć. Czy to czyste trzepanie kasy przez EA, czy po prostu chcą dodać wartościowy kontent. Wydaje mi się, że zapłacili dużo za licencję i teraz hajs musi się zgadzać (kilka kostiumów ze SW jest już od początku w S4: Boba Fett, Vader, Leia, Palpatine; jest też Baby Yoda jako ozdobnik domu). Pytanie tylko, kogo chcą przyciągnąć do S4, kto jest targetem. Po ilości łapek w dół pod filmikiem odnoszę wrażenie, że nikt nie jest z tego zadowolony. Z drugiej strony wygląda mi to, póki co, ciekawie - wreszcie będę mogła zrobić pełnoprawnego Kylo Rena oraz Rey i zeswatać ich ze sobą :D
Q__
Moderator
#4445 - Wysłana: 28 Sier 2020 21:57:40
Odpowiedz 
Pleiades

Pleiades:
Gościu ów jest znany z tego, że nie robi researchu przed kręceniem filmu, nie robi nic zgodnie z kanonem, tylko sam sobie wszystko wymyśla. Prace poprzedników (nad wcześniejszymi filmami) ma w głębokim poważaniu.

Prawda, jednak na tle Kurtzmana prawie da się go polubić (jako reżysera).
Pleiades
Użytkownik
#4446 - Wysłana: 29 Sier 2020 01:35:53
Odpowiedz 
Q__:
Prawda, jednak na tle Kurtzmana prawie da się go polubić (jako reżysera)

Ja się do niego jednak strasznie zraziłam. Niepoważny człowiek, dla którego rozwiązanie wszelkich problemów polega na "uśmiechaniu się więcej". Ciekawe, że przy tym wszystkim jego Ragnarok powoduje u mnie deprechę. Pracuję właśnie nad recką i cięęężko mi idzie, zważywszy na ciężki temat, ale powoli, powoli... Chociaż nie wszystko da się wysupłać. Czasami komentarze Taiki są powalające:
https://nikkoliferous.tumblr.com/post/185806989955 /taika-waititi-sucks-ask-me-how

BTW, Kurtzman to ten od scenariusza nowych Star Treków? Ej, ja nawet lubię ST 2009, a jeszcze bardziej Into Darkness. Ale ja wiem, dziwna jestem ;)

Sorki za małe offtopy ;)
Q__
Moderator
#4447 - Wysłana: 29 Sier 2020 02:02:22
Odpowiedz 
Pleiades

Pleiades:
komentarze Taiki są powalające

Reżyser wyzbyty sympatii do bohaterów, których jego opiece powierzono? No, to tłumaczy dlaczego obrócił ich w żart.

Pleiades:
BTW, Kurtzman to ten od scenariusza nowych Star Treków?

Tak, napisał scenariusze wspomnianych przez Ciebie filmów, choć nie sam, w duecie z Roberto Orcim (prywatnie dość znanym fanem ST), ale też odpowiada za Discovery i Picarda, i te właśnie produkcje miałem w pierwszym rzędzie na myśli...

Pleiades:
Sorki za małe offtopy ;)

Ano, odbiegliśmy trochę od SW.
MarcinK
Użytkownik
#4448 - Wysłana: 29 Sier 2020 10:59:04
Odpowiedz 
Q__:
ale też odpowiada za Discovery i Picarda, i te właśnie produkcje miałem w pierwszym rzędzie na myśli.

Transformers Prime i Herkulesa też robił
Q__
Moderator
#4449 - Wysłana: 29 Sier 2020 13:19:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Herkulesa

Jack of all Trades (też jego) był lepszy. Ale - niestety - w moim obecnym odbiorze, to co ledwo co zrobił z Trekiem przysłania jego dawniejsze osiągnięcia paskudnym cieniem...

ps. Wracając do SW... Ujawniono nowe nazwisko z produkcji o C. Andorze:
https://deadline.com/2020/08/6-undergrounds-adria- arjona-disney-plus-rogue-one-diego-luna-1203008549 /

Aleale... mamy do odnotowania coś ciekawszego... Wygląda na to, że fani Starłors trafiają się i między kosmogonikami:
https://www.nasa.gov/feature/goddard/2020/nasa-mis sions-explore-a-tie-fighter-active-galaxy
MarcinK
Użytkownik
#4450 - Wysłana: 29 Sier 2020 18:07:45 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Jack of all Trades (też jego) był lepszy

Czy ja wiem?
Mnie urzekła rozbudowana mitologia (zwłaszcza w dalszych sezonach) Herkulesa i Xeny, nie spodziewałbym się tego w serialu tego typu.
Ten cały motyw upadku bogów i nastania czasów gdy ludzkość ich nie potrzebuje. Szkoda że Sorbo nie przedłużył kontaktu i Herc nie mógł starać się o tron Olimpu po śmierci Zeusa
Q__
Moderator
#4451 - Wysłana: 29 Sier 2020 18:26:21
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ten cały motyw upadku bogów i nastania czasów gdy ludzkość ich nie potrzebuje.

Nie jest to b. oryginalne (choć jest fajne). Było grane choćby w "Złamanym mieczu" Andersona (gdzieś w tle głównej fabuły). Podobnie emancypacyjny - acz innego Boga dotyczący - finał kończył moorcockową historical fantasy "Żołdak i zło świata".
mozg_kl2
Użytkownik
#4452 - Wysłana: 3 Wrz 2020 08:05:49
Odpowiedz 
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22%3 A+John+Boyega+oskar%C5%BCa+Disneya+o+rasizm-139145

Kiedy starasz sie byc fajny postepowe i lewicowy a i tak dowala Ci rasizm.
Q__
Moderator
#4453 - Wysłana: 3 Wrz 2020 11:12:30
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
John+Boyega+oskar%C5%BCa+Disneya+o+rasizm

Disney - Disney'em (choć celnie wytknął im kręcenie bez planu i - od pewnego momentu - na rozpaczliwca), bardziej zasługiwali na ostre słowa "fani" robiący rasistowskie memy i filmiki z nim, i uprawiający bezsensowny hejt*.
(Wytwórnia założona przez starego Walta, owszem, głośno krzycząc o różnorodności, po cichu od pewnego momentu usiłowała równocześnie składać ukłony i w kierunku najgłupszych rasistów, ale w sumie trudno mieć o to żal do nastawionego na zysk przedsiębiorstwa, któremu niczyj pieniądz nie śmierdzi.)

* Bezsensowny choćby już tylko dlatego, że - o czym była mowa - już dawno ustanowiono, iż Szturmowcy - w przeciwieństwie do swoich poprzedników - klonów - pochodzą z poboru. A słynny 501 Legion (tzw. sieroty po Vaderze ) miał w pewnym okresie czarnoskórego dowódcę.
Seybr
Użytkownik
#4454 - Wysłana: 3 Wrz 2020 11:26:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

Rynce opadają. Na plantację z nim haha. Tak serio, on ma słaby warsztat aktorski. Czego on oczekuje. On może czyścić buty takim aktorom jak Morgan Freeman czy Denzel Washington. Typ roszczeniowy, jestem czarny to mi się należy.

Q__

Ale jak robią z białymi to jest ok ?
Q__
Moderator
#4455 - Wysłana: 3 Wrz 2020 11:33:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Na plantację z nim haha.

Niesmaczny dowcip. Na miarę "żarcików" Bubla.

(BTW. Jak byś się czuł, gdyby w odpowiedzi na jakieś Twoje słowa ktoś żartem rzucił "na Pawiak" - lub 'do Katynia" - "z nim!"? Nadal byś uważał, że to takie fajne?)

Seybr:
Tak serio, on ma słaby warsztat aktorski. Czego on oczekuje. On może czyścić buty takim aktorom jak Morgan Freeman czy Denzel Washington.

Pytanie: kto w nowych SW dobrze zagrał (poza BB8 i Maz Kanatą)? Nawet Big Trio wypadło b. słabo...

A wątek Finna w istocie poprowadzony jest b. dziwnie - zaczyna jako postać, z której perspektywy oglądamy świat, potencjalny Jedi, i kandydat na amanta Rey (lub Poego), a kończy jako statysta na trzecim planie, o którym do samego finału nie dowiadujemy się niczego istotnego.

Seybr:
Ale jak robią z białymi to jest ok ?

Uleganie hejterom IMHO nie jest ok (kogo/czego by nie dotyczyło), zwł. w wypadku SW. W końcu zło zaczęło się tam od tego, że Lucas najpierw zaczął im ustępować, modyfikując wątki Prequeli, a w końcu sprzedał prawa Disney'owi, by nie musieć się z nimi użerać.

(A w białych hejterzy walili również, jak najbardziej - w Jake'a Lloyda i Haydena Christensena, mianowicie.)
Seybr
Użytkownik
#4456 - Wysłana: 3 Wrz 2020 13:27:41
Odpowiedz 
Q__:
Niesmaczny dowcip.

Raczej poziom do jego toku myślenia. Bo czarny i dla tego tak potraktowany.

Q__:
Pytanie: kto w nowych SW dobrze zagrał

Przecież SW nie reprezentuje wysokiego poziomu aktorskiego. Popatrz na stare odcinki, ostatnio miałem okazję obejrzeć i powiem tobie. Lata spowodowały, że mamy wielki mit o starej trylogii. SW to było coś nowego, nowe uniwersum coś co ruszyło ludzi. SW to nie jest film z ambicjami. Ma bawić, ma być dużo mieczy, bitew i całej historyki dla mas.

Q__:
A wątek Finna w istocie poprowadzony jest b. dziwnie - zaczyna jako postać, z której perspektywy oglądamy świat, potencjalny Jedi, i kandydat na amanta Rey (lub Poego), a kończy jako statysta na trzecim planie, o którym do samego finału nie dowiadujemy się niczego istotnego.

Tu się zgodzę. Tylko gdzie on w tym wypadku widzi rasizm ? Tak scenarzyści zrobili i kropka. Ma być drugoplanowym wątkiem, postacią. To Rey i Ran to są główne postacie.
Resztą uważam że jest ani dobrym aktorem ani urodziwym. Nawet nie jest napakowany. On niczym się nie wyróżnia, chyba że na piedestale postawimy jego kolor skóry i nos. Znam wielu dobrych czarnoskórych aktorów, ale on nim nie jest i długo nie będzie.
Q__
Moderator
#4457 - Wysłana: 3 Wrz 2020 15:08:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Raczej poziom do jego toku myślenia. Bo czarny i dla tego tak potraktowany.

Tylko zwróć uwagę, że ten tok nie jest koniecznie bezzasadny... Abrams wprowadził w EP VII Rey i Finna (Poe jednak robił trochę za tło; no i nie budził szczególnych kontrowersji, może nawet nie dlatego, że biały, a z tej przyczyny, że w sumie ze starych SW - filmowych czy EU - przekopiowany). I teraz - spada na obie te postacie dużo zasłużonej krytyki wymieszanej z nie dającym się usprawiedliwić hejtem, spada i na aktorów. I co robi Disney? Jedno (tylko jedno, ciemnoskóre) z dwójki nagle zamiata pod dywan. A dzieje się to w momencie gdy sporo hejtu miało rasistowskie podłoże...
Rozumiem (poniekąd, bo jest to zachowanie kupca, nie - wizjonera) wytwórnię, że nie chcąc zbierać negatywnych głosów, poświęciła mniej ważnych fabularnie bohaterów (co zresztą nic nie dało, EP IX wyszedł jaki wyszedł), ale rozumiem i rozgoryczenie Boyegi, bo było to jednak pójście na ustępstwo wobec m.in. rasistów... choć dość przewrotne, bo czas Finnowi "ukradł" rześki staruszek Lando (jedyny z lucasowskich bohaterów, który dożył do końca Sequeli).
mozg_kl2
Użytkownik
#4458 - Wysłana: 15 Wrz 2020 12:44:55
Odpowiedz 
https://youtu.be/f2VmOqjV_7Q

bardzo fajna krótkometrażówka, w klimatach xwinga promująca nową grę z uni star wars.
Smok_Eustachy
Użytkownik
#4459 - Wysłana: 15 Wrz 2020 13:25:18
Odpowiedz 
Początkowy schemat politpoprawny: Murzyn, kobieta i Latynos walczą z męską, szowinistyczna świnią. Potem się sprawa rypła bo ostatni Jedi to film feministyczny. Uzasadnia wbrew faktom konkretną ideologię. Podobnie jak u nas uzasadniali wyższość własności państwowej nad prywatną.
Q__
Moderator
#4460 - Wysłana: 15 Wrz 2020 13:56:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
bardzo fajna krótkometrażówka, w klimatach xwinga

W istocie. 1. Kibicuje się Imperialnemu (choć trudno, widząc jak gładko chcą poświęcać swoich). 2. Widać nawiązania do "R1". 3. Znać, że tradycja udanych zwiastunów gier SW wciąż żyje.

A propos - dorzucę drobne info o kapitanie Grey'u:
https://starwars.fandom.com/wiki/Varko_Grey

I zwiastun gry, którą w/w filmik reklamuje:
https://www.youtube.com/watch?v=w0eRkhR1z6A

Smok_Eustachy

Smok_Eustachy:
Początkowy schemat politpoprawny: Murzyn, kobieta i Latynos walczą z męską, szowinistyczna świnią.

Skreśl Latynosa, dorzuć mnicha i małpoluda, dostaniesz schemat akcji w pałacu Jabby (który może był i gąsienicowatym hermafrodytą, ale zachowywał się jak stereotyp MCP).
Seybr
Użytkownik
#4461 - Wysłana: 15 Wrz 2020 14:02:41
Odpowiedz 
Q__:
Tylko zwróć uwagę, że ten tok nie jest koniecznie bezzasadny...

Tak na siłę musimy dać murzynowi główne skrzypce. Wybacz ale ta postać dupy nie urywa, jak i sam aktor.

Q__:
z dwójki nagle zamiata pod dywan

A co ma robić, mdła postać. Do tego on nie jest najważniejszy. Fakt rozpoczął akcję, ale to nie na nim ma się skupić główny wątek.
To Rey i Ren są głównym wątkiem serii. To oni coś wnoszą, bo jak pisałem. Fin jest miałki i mdły w każdym calu.

Q__:
Lando (jedyny z lucasowskich bohaterów, który dożył do końca Sequeli).

Lando do przy nim mistrz, gra aktorska lepsza. Postać napisana znacznie lepiej i mająca swoją historię.

Podsumuję. Czarny zakrywa się rasizmem i ma ból dupy. Jest cienkim aktorem i jego kolor skóry nie ma nic do rzeczy. Postać została odsunięta bo był taki zamysł.
Q__
Moderator
#4462 - Wysłana: 15 Wrz 2020 14:25:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Postać została odsunięta bo był taki zamysł.

Gdyby tak było od początku, to przypuszczam, że Boyega by nie protestował, bo albo godziłby się na starcie z tym, jak finalnie zostanie potraktowany jego bohater, albo wynegocjował inny kształt scenariusza*. Że kręcili bez konkretnego planu, teraz powraca to czkawką, nie tylko w w/w zakresie.

* Mógłby też zwyczajnie nie przyjąć roli, krzycząc ew. o rasizmie już w roku 2015, jednak utonęłoby to w fali hype'u otaczającego wówczas pierwszy starwarsowy film Abramsa.

Seybr:
To Rey i Ren są głównym wątkiem serii. To oni coś wnoszą, bo jak pisałem.

Prawda, ale i to wychodzi twórcom poniekąd mimo woli, siłą archetypicznych wątków i quasi-miłosnej chemii między w/w duecikiem, bo wcale lepiej napisanych ról nie mają.
Smok_Eustachy
Użytkownik
#4463 - Wysłana: 15 Wrz 2020 15:32:14
Odpowiedz 
Mnich to WASP
Smok_Eustachy
Użytkownik
#4464 - Wysłana: 15 Wrz 2020 17:46:31
Odpowiedz 
Występ Lando też był fatalny. W każdym razie romans wycięli i nici z bara bara z Rey
Seybr
Użytkownik
#4465 - Wysłana: 15 Wrz 2020 17:53:06
Odpowiedz 
Q__:
że Boyega by nie protestował

Może przeczytał po łepkach i miał scenariusz z Przebudzenia mocy ? Scenarzyści i ktoś tam, przy pisaniu kolejnego scenariusza stwierdzili, aktor mdły a postać nic nie rokuje to się pozbyli. Świat filmu pokazuje, że tak bywa i scenariusze zmieniają się. W serialach często świetne postacie giną. Słabych aktorów w każdej chwili można się pozbyć.

Q__:
rasizmie j

Zwalniamy murzyna - rasizm, zabijamy murzyna - rasizm. Dajemy rolę nie drugoplanową - rasizm. Dajemy pierwszoplanową - sprawiedliwość dziejów bo tak ku... ma być. Mogli wybrać wielu innych dobrych czarnoskórych aktorów, wybrali miernotę i efekt widzimy na ekranie.
Q__
Moderator
#4466 - Wysłana: 15 Wrz 2020 18:32:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Smok_Eustachy

Smok_Eustachy:
Występ Lando też był fatalny.

Aktorsko - tak*, bo rola fabularna nawet niezgorsza. Lucas potrafił wykrzesać z odtwórców klasycznych bohaterów co najlepsze, disney'owcy jakoś wszystkich oryginalnych herosów koncertowo zmarnowali, choć Lando przynajmniej przeżył.

* Pamiętajmy jednak, że w takich wypadkach głównym winowajcą jest reżyser.

Seybr

Seybr:
Może przeczytał po łepkach i miał scenariusz z Przebudzenia mocy ?

Serio: pewnie tak, raz, że dalsze scenariusze wtedy jeszcze nie powstały, dwa - J.J. uwielbia bawić się w tajemnice, nawet przed obsadą. Ale to bynajmniej nie świadczy lepiej o twórcach Sequeli.

Seybr:
Zwalniamy murzyna - rasizm, zabijamy murzyna - rasizm.

Gdyby nie rasistowski i rasizujący (ten ostatni i u nas widywałem) hejt dotykający Boyegę/Finna już na etapie zdjęć z planów i trailerów sytuacja byłaby czystsza, przyznasz...?

Seybr:
Mogli wybrać wielu innych dobrych czarnoskórych aktorów, wybrali miernotę i efekt widzimy na ekranie.

Z takimi założeniami fabularnymi tylko aktorski geniusz by pomógł, a i to nie na pewno. Odtwórca roli Finna musiałby bowiem samą swoją grą pokazać wpływ na bohatera biografii, o której scenarzyści nie pamiętali, choć niby mu ją napisali.
mozg_kl2
Użytkownik
#4467 - Wysłana: 15 Wrz 2020 18:55:22
Odpowiedz 
https://youtu.be/eW7Twd85m2g

The Mandalorian Season 2 Official Traile
Q__
Moderator
#4468 - Wysłana: 15 Wrz 2020 19:03:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
The Mandalorian Season 2 Official Traile

Klimatyczny (i z fajnym nawiązaniem do TORowej ery starego EU). Z tym, że skoro Yoduś ma trafić do Jedi, to chyba już po Yodusiu, bo w Sequelach go nie widzieliśmy (no, chyba, że w jakieś karkołomne wyjaśnienia pójdą).
mozg_kl2
Użytkownik
#4469 - Wysłana: 15 Wrz 2020 21:42:24
Odpowiedz 
Q__:
Klimatyczny

o tak. Oglądałem go kilka razy i dalej nie mam dość. Trailer idealnie się wstrzelił, bo w wekend oglądałem nową trylogię wiec mam lekki hajpik na odległą galaktykę. Mało tego na serial, pomimo słabosci scenariusza, czekam bardziej niz na discovery. To oglądnę jakoś przy okazji.

Q__:
Z tym, że skoro Yoduś ma trafić do Jed

To nie yoda jest tylko jakiś przedstawiciel jego rasy.
Q__
Moderator
#4470 - Wysłana: 15 Wrz 2020 22:53:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
To nie yoda jest tylko jakiś przedstawiciel jego rasy.

Wiem, ale po prostu trzeba go jakoś nazywać, a że pochodzi z gatunku, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest Yoda...

ps. Skoro o nim mowa...
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/05/29/baby -yoda-the-mandalorian-grafiki-koncepcyjne/
 Strona:  ««  1  2  3  ...  144  145  146  147  148  149  150  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!