USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars
 Strona:  ««  1  2  3  ...  105  106  107  108  109  110  111  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3271 - Wysłana: 16 Lis 2017 23:28:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Pewnie, że tak choć oczekiwania chłodniejsze po poprzednich 2 częściach by disney.

Cóż, Disney nie zdążył jeszcze całkiem popsuć co Lucas zbudował, więc i ja czekam (choć z obawami). Leię chyba teraz uśmiercą do kompletu?

ps. Eric Henry pastwi się nad Dreadnoughtem FO:
http://www.youtube.com/watch?v=VeFFhOC6wZI
kordian
Użytkownik
#3272 - Wysłana: 21 Lis 2017 12:58:55
Odpowiedz 
Moi
Q__:
Cóż, Disney nie zdążył jeszcze całkiem popsuć co Lucas zbudował

Moim zdaniem Disney uratował to, co popsuł Lucas w częściach 1-3, uratował moc jako coś mistycznego, coś co przejmuje kontrolę.

Ja jestem zachwycony ostatnim filmem, i dość podobało mi się przebudzenie mocy, z jednym bagiem, wielkim nawet jak na gwiezdne wojny, ale przymykam oko.
Doctor_Who
Użytkownik
#3273 - Wysłana: 21 Lis 2017 13:49:10
Odpowiedz 
kordian

kordian:
dość podobało mi się przebudzenie mocy, z jednym bagiem, wielkim nawet jak na gwiezdne wo

Niech zgadnę - chodzi o zniszczenie Hosnian obserwowane w czasie rzeczywistym przez mieszkańców planety położonej w zupełnie innym systemie ?
kordian
Użytkownik
#3274 - Wysłana: 21 Lis 2017 19:34:31
Odpowiedz 
dokładnie
Q__
Moderator
#3275 - Wysłana: 21 Lis 2017 19:49:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kordian

kordian:
Moim zdaniem Disney uratował to, co popsuł Lucas w częściach 1-3, uratował moc jako coś mistycznego, coś co przejmuje kontrolę.

Może, ale za to obrócił cały świat SW w perzynę - i wszelkie byty polityczne Odległej Galaktyki, i życiorysy Big Trio. Ergo: więcej rozwalił niż sklecił (tym bardziej, że EU potrafili te midi-tfu zamiatać pod dywan całkiem skutecznie - w końcu najsłynniejsze powieści Stovera i Luceno powstały już po PT, i skupiają się na Force userach, a nimi nie straszą - więc aż tak groźne nie były*).

* Przypuszczam zresztą, że Prequel Trilogy ocenia się znacznie pozytywniej, jeśli postrzega się ją przez pryzmat EU, które w dużej mierze było wokół niej budowane, niż jeśli odbiera się ją tylko na tle trzech wcześniejszych, klasycznych, filmów.

kordian
Doctor_Who

kordian:
z jednym bagiem, wielkim nawet jak na gwiezdne wojny

Doctor_Who:
chodzi o zniszczenie Hosnian obserwowane w czasie rzeczywistym przez mieszkańców planety położonej w zupełnie innym systemie

Klasyczny Abrams. Czy w "jedenastce" czegoś b. podobnego nie dostaliśmy?
kordian
Użytkownik
#3276 - Wysłana: 22 Lis 2017 10:03:39
Odpowiedz 
Z Supernovą

Ale reszta naprawdę mi się bardzo podobała, i czekam na grudzień z wypiekami.

To co ważne w SW zrobili bosko, czyli Rey, która ogarnia moc.
I jak patrzyć na zniszczone przejście Anakina w Vadera, to tu to zagrało doskonale.
Doctor_Who
Użytkownik
#3277 - Wysłana: 22 Lis 2017 10:10:39
Odpowiedz 
kordian

kordian:

No właśnie jak dla mnie to odrobinę zbyt szybko ją ogarniała, zwłaszcza ten mind trick na strażniku - bez żadnego doświadczenia w tej materii udał jej się za drugim razem. Na zachodzie niektórzy porównywali ją nawet do klasycznej Mary Sue - aż tak daleko bym się nie posuwał, ale blisko.
kordian
Użytkownik
#3278 - Wysłana: 22 Lis 2017 11:39:18
Odpowiedz 
A mi się to podobało, bo tu moc sama na nią zaczęła oddziaływać, dążąc do równowagi.

Mistyka powróciła a nie jakieś robaczki we krwi.

Zresztą patrząc na trailery Last Jedi, ona chyba będzie nowym arcymistrzem, niezwykle potężną stanie się
, że tak w żargonie powiem.
Q__
Moderator
#3279 - Wysłana: 22 Lis 2017 12:50:57
Odpowiedz 
kordian

kordian:
Z Supernovą

Ano.

kordian
Doctor_Who

kordian:

Doctor_Who:
No właśnie jak dla mnie to odrobinę zbyt szybko ją ogarniała

kordian:
A mi się to podobało, bo tu moc sama na nią zaczęła oddziaływać, dążąc do równowagi.

Również stoję po stronie uznających to za zagranie z okolic marysueizmu. Przy czym... to by mogło zagrać, gdyby pokazali, że ona nad tym przepływaniem przez nią Mocy nie panuje (może nie tak drastycznie jak w wypadku Dark Phoenix, Carrie White czy młodej Liz Sherman, oraz paru postaci starego EU, ale jednak na tyle czytelnie, by było widać, że to Moc nią kręci, nie - ona Mocą), ale tego jednak nie zrobili.
kordian
Użytkownik
#3280 - Wysłana: 22 Lis 2017 14:41:05
Odpowiedz 
E, ale tego nie było nigdy, Gdy moc przejmuje kontrole to się robią darthy, ale tu sama moc chce równowagi, i mimo, iż przejmuje kontrolę, to nie mamy dartha, a później, coraz bardziej Ray zapewne będzie nad nią panowała.

Co byście nie pisali, mi się to bardzo podobało

Jedno mnie martwi, że robią kalkę z 4-6 czyli 1 zniszczenie wielkiej broni, 2 będzie pewnie mroczniejsza itd.

Ale tempo, bohaterowie i reszta to wynagradzają.
Q__
Moderator
#3281 - Wysłana: 22 Lis 2017 15:29:38
Odpowiedz 
kordian

kordian:
E, ale tego nie było nigdy, Gdy moc przejmuje kontrole to się robią darthy

No, nie do końca... Gdy Moc przejmuje kontrolę to się robią Dark Jedi, przynajmniej wedle EU, Sithowie niby to - na swój sposób - kontrolują (Anakin/Vader niekoniecznie, ale... on Wybrańcem był, musiał popłynąć na fali). Z tym, że skoro znamy przykłady opętania przez Ciemną Stronę, opętanie przez Jasną (coś na kształt nirwany czy innego roztopienia się w Bogu) by mogło pojawić się również.

kordian:
Co byście nie pisali, mi się to bardzo podobało

Wizualnie było b. ładne, nie przeczę. I nowy zestaw bohaterów nawet sympatyczny (łącznie z Huxem, którego lubi się nie lubić, a z BB-8 na czele).
kordian
Użytkownik
#3282 - Wysłana: 22 Lis 2017 15:42:43
Odpowiedz 
Ale mi się wydaje, że nie ma czarnej i jasnej strony mocy, tylko raczej, kto mocą kieruje jest jasny, kim kieruje moc jest zły.

Bycie jasnym jest trudne samo w sobie, gdyż ciągle jest walką z mocą o przejęcie kontroli. Bardzo to fajny motyw, nawiązujący trochę do wewnętrznej walki z diabłami które nam źle podpowiadają.
Doctor_Who
Użytkownik
#3283 - Wysłana: 22 Lis 2017 15:45:34 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
kordian

kordian:
mi się wydaje, że nie ma czarnej i jasnej strony mocy,

Zdaje się, że określenie JSM pierwotnie pojawiło się w EU, w oryginalnych filmach była po prostu Moc i jej Ciemna Strona. Chociaż teraz już Jasna Strona oficjalnie jest uznana (i to przed Disneyem, w Wojnach Klonów mieliśmy przecież Syna i Córkę nieprezentujących obydwie strony).
Q__
Moderator
#3284 - Wysłana: 22 Lis 2017 16:01:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kordian

kordian:
Ale mi się wydaje, że nie ma czarnej i jasnej strony mocy, tylko raczej, kto mocą kieruje jest jasny, kim kieruje moc jest zły.

To chyba b. heretycka filozofia jak na SW, bo to by czyniło Moc złą (przynajmniej w konwencjonalnym znaczeniu), a wtedy już Yoda sprzymierzeńcem zwać by jej raczej nie mógł (no i gryzłoby się to z jej rolą Absolutu/nieosobowego Bóstwa).

kordian:
nawiązujący trochę do wewnętrznej walki z diabłami które nam źle podpowiadają.

Szatan jako ciemna strona Boga? Trochę to pachnie filozofią ojców Destrukcjanów z "Podróży dwudziestej pierwszej" Lema ("Bóg jest Tajemnicą, a Szatan to zebrane w osobę, wydzielone cząstkowo rysy tej Tajemnicy. /.../ Szatan /.../ stanowi on tę stronę Bożego dzieła, która przeraża nas najbardziej"), ale i - bazującą na filozofii gnostyckiej - dickowską trylogią o VALISie nieco.

Doctor_Who

Doctor_Who:
Zdaje się, że określenie JSM to wynalazek EU, w oryginale była po prostu Moc i jej Ciemna Strona.

Niemniej... określenie przyklepane przez Lucasa, i kanoniczne również w nowym kanonie. W końcu co innego upostaciowiała Córka z CW? (EDIT: Widzę, że sam to doedytowałaś w międzyczasie.)
MarcinK
Użytkownik
#3285 - Wysłana: 24 Lis 2017 20:47:21
Odpowiedz 
Regal Robot's Awesome Star Wars Furniture and Art!

https://www.youtube.com/watch?v=cNysz0nnopk
Q__
Moderator
#3286 - Wysłana: 26 Lis 2017 13:33:32
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Awesome Star Wars Furniture and Art

Fajne . Niech jeszcze powiedzą gdzie-i-za-ile można to dostać (i dlaczego nie w Polsce).
MarcinK
Użytkownik
#3287 - Wysłana: 27 Lis 2017 15:31:47
Odpowiedz 
Q__:
(i dlaczego nie w Polsce).

Zachciało się stolika z gębą Harrisona Forda?
Q__
Moderator
#3288 - Wysłana: 28 Lis 2017 10:25:08
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zachciało się stolika z gębą Harrisona Forda?

A jak! W końcu efektowny. (Pierwszy raz zacząłem rozumieć gust Jabby.)
MarcinK
Użytkownik
#3289 - Wysłana: 3 Gru 2017 19:29:01 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
reyden
Użytkownik
#3290 - Wysłana: 3 Gru 2017 19:34:59
Odpowiedz 
Taki lekki OT .

U nas w w jednym z centrów handlowych po raz kolejny jest wielka wystawa modeli i rekwizytów z SW .

Jak ktoś mieszka na Górnym Śląsku to może się przejechać do CH Forum w Gliwicach i obejrzeć wystawę .

Szkoda że ST już nie ma takiego przebicia jak kiedyś choćby słynna akcja z wachadłowcem Enterprise .
Q__
Moderator
#3291 - Wysłana: 3 Gru 2017 20:16:20
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Szkoda że ST już nie ma takiego przebicia

Bo teraz ST robi (pod pewnymi względami) za młodszego - nie: starszego - braciszka SW.
MarcinK
Użytkownik
#3292 - Wysłana: 4 Gru 2017 14:14:38
Odpowiedz 
The One Star Wars Scene That Still Makes Mark Hamill Angry

https://www.youtube.com/watch?v=jZuqyc_0Tp4
Q__
Moderator
#3293 - Wysłana: 4 Gru 2017 16:17:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
The One Star Wars Scene That Still Makes Mark Hamill Angry

Podoba mi się, że Hamill wykazuje humanitaryzm nawet względem zmyślonych stworzeń (nie to co Gabryś Lorca). Zwł., że też mi było szkoda tej wampy.

ps. O tym:
http://www.antyradio.pl/Film/News/Daisy-Ridley-nie -chce-juz-wystepowac-w-Gwiezdnych-Wojnach-18833
I o tym:
http://www.antyradio.pl/Film/News/Wiemy-jak-bedzie -wygladala-pierwsza-scena-Gwiezdnych-Wojen-Ostatni ch-Jedi-18895
Chyba jeszcze nikt nie informował?
MarcinK
Użytkownik
#3294 - Wysłana: 7 Gru 2017 16:49:39 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3295 - Wysłana: 7 Gru 2017 17:05:54
Odpowiedz 
A ja z innej beczki... Eric Henry ma ciekawą fan-teorię nt. symbolicznego znaczenia Rey:
http://www.youtube.com/watch?v=_V0yJbX9_j8
mozg_kl2
Użytkownik
#3296 - Wysłana: 7 Gru 2017 18:47:57 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=n0 -ye4LXWts

dodatek z Ostatniego Jedi do Star wars Battlefront 2.

https://cont6.naekranie.pl/wp-content/uploads/2017/12/swbf2-season1-calendar1-pl.jpg.adapt_.crop16x9.1455w.jpg
Q__
Moderator
#3297 - Wysłana: 7 Gru 2017 20:06:09
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#3298 - Wysłana: 7 Gru 2017 20:19:49
Odpowiedz 
TYDZIEŃ!
mozg_kl2
Użytkownik
#3299 - Wysłana: 10 Gru 2017 13:11:19
Odpowiedz 
bez zaskoczenia na premierze nowych SW mówili jak to bardzo poprany politycznie film, pokazujący ze kobiety mogą sie przeciwstawić silnym mężczyznom.
MarcinK
Użytkownik
#3300 - Wysłana: 10 Gru 2017 18:54:11
Odpowiedz 
4 dni

Na zajawkę kryształowy lis
https://www.youtube.com/watch?v=yiYHHqL3aOA
 Strona:  ««  1  2  3  ...  105  106  107  108  109  110  111  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starwars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!