USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG(nowa) vs. BSG (stara)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
theczarek
Użytkownik
#31 - Wysłana: 13 Lip 2006 22:25:38
Stary BSG podobno upadł właśnie ze względu na zbyt drogie efekty specjale. Serial miał sporą rzeszę fanów, był popularny ale właśnie ze względu na FXy się nie zwrócił.

silniej podporządkowany (co w SF rzadkie prawom fizyki
Choć ja nadal czekam na film gdzie w kosmosie nie słychać strzelaniny.
Wyobraźcie sobię scenę walki kompletnie niemą pod tym względem - tylko z dobrą muzyką ilustacyją. Co by to mogła być za estetyka.

Jak to pisało w jednym ze scenariuszy do Gasnących Słońc (chyba z MIMa): W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...

Choć mam wrazenie że ta sentencja pochodzi zjakiejś książki tylko nie pamiętam jakiej...
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 13 Lip 2006 22:42:22
theczarek

Choć ja nadal czekam na film gdzie w kosmosie nie słychać strzelaniny.
Wyobraźcie sobię scenę walki kompletnie niemą pod tym względem - tylko z dobrą muzyką ilustacyją. Co by to mogła być za estetyka.

Też jesteś fanem "Odysei kosmicznej"? A estetyka była by trochę jak z estetycznych rzezi w japońskiej anime...

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...

To slogan reklamowy "Aliena"...
Doctor_Who
Użytkownik
#33 - Wysłana: 19 Lis 2008 16:30:41
Znalezione w sieci :

Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 19 Lis 2008 17:21:55
Doctor_Who

galaktyczny kurczak
Użytkownik
#35 - Wysłana: 19 Lis 2008 17:32:03
I to jest włśnie to... "toster" w całej swojej okazałości. Nie te wielkie, milczace roboty, a właśnie artukuł gospodarstwa domowego.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#36 - Wysłana: 20 Lis 2008 20:14:17
Pudełko śniadaniowe, jakże bezsensowne w przesłaniu:
http://flickr.com/photos/15438936@N00/2203097788
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 23 Lis 2009 08:02:26
Trochę obok tematu, czyli o powodach wyższości nBSG nad SW:
http://scifiwire.com/2009/10/why-battlestar-kicks- star.php
Jamjumetley
Użytkownik
#38 - Wysłana: 23 Lis 2009 14:37:58
Stare tosterki są SUPERAŚNE Miały duszę... Te nowe, takie zimne i nijakie... Gdzie "By-your-command"?
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 23 Lis 2009 15:01:14
Jamjumetley

Jamjumetley:
Stare tosterki są SUPERAŚNE Miały duszę...

Bo w środku siedział człowiek .

Jamjumetley:
Gdzie "By-your-command"?

Btw. zauważyłeś, że b. podobny styl mówienia miał potem generał-robot Torvec w kreskówce "StarCom".
Poklok
Użytkownik
#40 - Wysłana: 23 Lis 2009 15:21:02
Szczerze mówiąc, to oryginalny BSG był dla mnie raczej nie do przetrawienia, zwłaszcza że wcześniej widziałem pierwszy sezon nBSG, w porównaniu z którym oryginał wypadł dość blado. Pomijając już komiczne dzisiaj efekty specjalne i kostiumy (btw., ja do tych tosterów jakoś sentymentu nie mam), to całość była przyciężka, kiepsko reżyserowana i grana, do tego nie ustrzegła się licznych bzdur. Np. Cejloni są w niej strasznie mało wydajni - atakują planety myśliwcami, zamiast spuścić kilka atomówek. Nic dziwnego, że Galactica co rusz napotyka jakichś ludzi. Straszni z tych robotów partacze...
Poklok
Użytkownik
#41 - Wysłana: 5 Gru 2009 19:15:37
Druga seria nBSG od siedemnastego grudnia na AXN sci-fi, w każdy wtorek i czwartek o 22.
mozg_kl2
Użytkownik
#42 - Wysłana: 10 Cze 2016 22:38:58
Seybr
Użytkownik
#43 - Wysłana: 11 Cze 2016 08:20:06
mozg_kl2

Remejk, remejku ? Ileż można ? Wolał bym już nową historię o innym statku, który uciekł a takowy był. Założyli oni terran imperium. Nawet serial, niedobitki walczą o życie. Coś jak The Walking Dead tylko nie tak nudne.
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 11 Cze 2016 13:36:26 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
tworca-igrzysk-smi erci-rezyserem-kinowej-wersji-battlestar-galactica

Raz: jak już napisał Seybr:
Seybr:
Remejk, remejku ? Ileż można ?

Tym bardziej, że pierwsza wersja miała oryginalny dänikenowsko-pseudo-egipski styl miejscami, a druga znów (choć grzeszyła nadmierną stylizacją na współczesne USA) była b. dobrze napisana (do pewnego momentu) i b. klimatyczna. Czym chcą to przebić? (Bo założę się, że nie spróbują połączyć plusów obu wersji, tylko zaczną tak szukać oryginalności, że wtórność spiętrzoną nam fundną.)

Dwa: czy już lepszych reżyserów nie mają?
MarcinK
Użytkownik
#45 - Wysłana: 11 Cze 2016 15:21:52
Q__:
Dwa: czy już lepszych reżyserów nie mają?

Wszyscy lepsi podzielają nasze zdanie
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 24 Sty 2017 18:52:35
Odcinek Trek... znaczy... FleetYards, którego tematem jest Colonial Raptor z nBSG:
http://www.youtube.com/watch?v=JdW1UjKfOUw

Info:
http://en.battlestarwiki.org/wiki/Raptor
mozg_kl2
Użytkownik
#47 - Wysłana: 24 Lut 2018 16:44:28
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 24 Lut 2018 17:42:40 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
co-z-kinowa-wersj a-battlestar-galacitca

Dorzucam oryginał wywiadu:
http://www.comingsoon.net/movies/news/925457-exclu sive-francis-lawrence-talks-battlestar-galactica-m ovie-more

(Tylko czemu mam wrażenie, że akcyjniak w stylu Treków Abramsa to maksimum tego na co można się nastawiać?)
Seybr
Użytkownik
#49 - Wysłana: 25 Lut 2018 08:24:17
Q__:
(Tylko czemu mam wrażenie, że akcyjniak w stylu Treków Abramsa to maksimum tego na co można się nastawiać?)

Hahah a na co liczysz ? Ten świat jest dawno zamknięty i historia kinówki musi trafić do wielu odbiorców, nie tylko do fanów BSG.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 25 Lut 2018 14:58:06 - Edytowany przez: Q__
Seybr

Seybr:
Hahah a na co liczysz ?

Przecież napisałem na co liczę . Nawiasem: chciałbym chyba, żeby poszli w sequel do oryginału (z pominięciem wersji '80), na zasadzie linearnej kontynuacji po latach (co tak krytykuję w wypadku SW).
Seybr
Użytkownik
#51 - Wysłana: 25 Lut 2018 21:14:12
Q__

Ja nie dałem rady obejrzeć całej starej BSG. Te klimaty baśniowe nie dla mnie.

Q__:
żeby poszli w sequel do oryginału

Szkoda że nie Caprica skończyła się jak skończyła. nBSG B&CH - film, historia miała potencjał. Fajnie jak by powstał dokument opierający się na historii Kobol - nBSG. Opowiadający dla czego ludzie opuścili Kobol, jak powstało 13 plemię i jak żyło.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 26 Lut 2018 15:36:10 - Edytowany przez: Q__
Seybr

Seybr:
Ja nie dałem rady obejrzeć całej starej BSG. Te klimaty baśniowe nie dla mnie.

Mnie się podobała jeśli chodzi o styl wizualny. Fajne było pokazanie skafandrów, hełmów, itp. tak, by wyglądały na coś czym się później - po dänikenowsku - inspirowali starożytni Egipcjanie. W wersji Moore'a tego zabrakło.

Seybr:
Szkoda że nie Caprica skończyła się jak skończyła. nBSG B&CH - film, historia miała potencjał. Fajnie jak by powstał dokument opierający się na historii Kobol - nBSG. Opowiadający dla czego ludzie opuścili Kobol, jak powstało 13 plemię i jak żyło.

Owszem. Czyli: tu pełna zgoda.
Seybr
Użytkownik
#53 - Wysłana: 26 Lut 2018 21:31:25
Q__:
Mnie się podobała jeśli chodzi o styl wizualny

No ok, ale mi chodziło o całą otoczkę. Te SF połączone z klimatem baśni to nie dla mnie.

Q__:
W wersji Moore'a tego zabrakło.

Wiesz co mnie drażniło w nBSG potem stało się dla mnie atutem. Czepiałem się słuchawek, potem dla mnie nabrało klimatu.
Może to było spowodowane Trekiem.

Haha obecnie powróciłem do Dark Matter. Moja obejrzała dwa odcinki. Wytłumaczyłem kto kim jest. Za raz lecimy 11 odcinek pierwszego sezonu. Nie mam nic do oglądania, więc z braku laku wróciłem. Miałem po pracy oglądać, ale panie poczekaj wieczorem hahah.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 26 Lut 2018 21:38:29
Seybr

Seybr:
Te SF połączone z klimatem baśni to nie dla mnie.

Tylko czym to się - pomijając jakość wizualno-techniczną (BSG wyglądało jednak, siłą rzeczy, znacznie biedniej) - różniło od SW?
Toudi
Użytkownik
#55 - Wysłana: 27 Lut 2018 00:38:05
Q__:
Tylko czym to się - pomijając jakość wizualno-techniczną (BSG wyglądało jednak, siłą rzeczy, znacznie biedniej) - różniło od SW?

Ale przecież BSG 1978 była właśnie SW na małym ekranie, nie? Świat SF i Fantasy ma bardzo umowną granicę. Kiedyś chyba nawet bardziej niż dziś.

Q__:
Fajne było pokazanie skafandrów, hełmów, itp. tak, by wyglądały na coś czym się później - po dänikenowsku - inspirowali starożytni Egipcjanie. W wersji Moore'a tego zabrakło.

Hmm, moim zdaniem Moore odwalił kawał świetnej roboty jeśli chodzi o rewitalizację BSG.
Faktem jest, że hełmy w oryginalnej były bardzo charakterystyczne. I nie zło ich pomylić z niczym innym. A czy ja bym chciał ich powrotu? Nie wiem, chyba nie. Może jakby jeszcze w B&Ch je dali, to może może. Ale, nadal wychodzę z założenia, że nie twórcy nie powinni wracać, gdy ktoś im otwarł bramę.

Co do historii, którą jeszcze można pokazać, to prequel prowadzący do zniszczenia 13 kolonii. Albo inna ekipa uciekinierów. Która poleciała w inną stronę, też goniona przez Cylonów.
Pierwsza wojna z Huskerem niestety została pogrzebana przez głupią politykę Syfy. Caprica niestety nie miała aspiracji do space opery.

Na nowy reboot jest za wcześnie. Ale gdyby tak wykorzystać ludzi odpowiedzialnym za pilota i pierwszą serie. I kazać im napisać wojenną space operę? To byłby coś.. Mają teraz tyle materiałów, z których mogli by czerpać. żeby tylko ktoś im dał szansę.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 27 Lut 2018 10:24:42
Toudi

Toudi:
Ale przecież BSG 1978 była właśnie SW na małym ekranie, nie?

I tak i nie, bo podobieństwo jest uderzające, ale Larson (nie mylić z Larsem, Larsenem i Larsodenem) zaklina się, że wymyślił BSG niezależnie (i wcześniej) od Lucasa:
http://www.galactica.tv/main/what-is-battlestar-ga lactica.html

Toudi:
Hmm, moim zdaniem Moore odwalił kawał świetnej roboty jeśli chodzi o rewitalizację BSG.

Zgadzam się z tym, jednak nie posunę się tak daleko, by twierdzić, że jego wersja nie ma wad, czy też że pod każdym względem oryginał przerosła.

Toudi:
Faktem jest, że hełmy w oryginalnej były bardzo charakterystyczne. I nie zło ich pomylić z niczym innym. A czy ja bym chciał ich powrotu? Nie wiem, chyba nie.

Można było przecież wymyślić inne hełmy budzące podobne astroarcheologiczne skojarzenia, zamiast rzutować w mityczną przeszłość elementy rodem z współczesnego USA... Co bowiem Moore'owi wyszło - to wyszło (a wyszło bardzo wiele), ale nie zaprzeczysz chyba, że do jednego się nie przyłożył - do pokazania, że świat 12 Kolonii to był - owszem - ludzki świat, ale nie nasz świat.
Toudi
Użytkownik
#57 - Wysłana: 27 Lut 2018 11:40:35
Q__:
Zgadzam się z tym, jednak nie posunę się tak daleko, by twierdzić, że jego wersja nie ma wad, czy też że pod każdym względem oryginał przerosła.

To fakt, mistycyzm trochę zjechał poziom serialu. To w sumie szło by jeszcze jakoś odratować, właśnie czymś na wzór Q czy Pradawnych, czy Pierwszych.

IMHO największym błędem było zmartwychwstanie Starbuck.
Drugim finałowa piątka. Znaczy się momentami ten motyw ratowali, ale ogólnie brak przygotowania motywu na starcie i rozwijanie go chyba od dopiero 3 sezonu było widać.

No i gdyby tak zakończyli serial na 4x10...

Ale do dziś pamiętam, że świetnie wpleciono w fabułę zamachowców-samobójców. Czyli w sumie to co chciał zrobić DSC ale totalnie mu nie wyszło, BSG zrobiła dekadę temu i zrobiła to dobrze.

Q__:
Co bowiem Moore'owi wyszło - to wyszło (a wyszło bardzo wiele), ale nie zaprzeczysz chyba, że do jednego się nie przyłożył - do pokazania, że świat 12 Kolonii to był - owszem - ludzki świat, ale nie nasz świat.

Nie zaprzeczę. Bo Moore nie chciał zrobić czegoś oderwanego od współczesnego świata. Częściowo zrobił to z powodu kosztów, częściowo aby widz mu się związał ze światem i bohaterami.
Ale też uzyskał dzięki temu pewien pozytywny aspekt. Wszyscy przez cały serial zakładali, że 13 kolonia to Ziemia. I że to ona była czy tam tą pierwszą, czy po prostu zaginioną kolonią. Ale, że to nasza Ziemia.
A tu twist, że akcja dzieje się lata temu. I jest w sumie odwrotnie.
Więc jest to pewien pozytywny zwrot. Myślę, że gdyby przestawił 12 kolonii jeszcze bardziej z motywami starożytnych kultur na Ziemi, to wyszła by zbyt duża kalka Stargate (z tym, że Kolonistami lub Cykonami jako Gou'ldami). więc nawet jeśli nie zrobił tego celowo, to dobrze, że się od możliwości takich powiązań odciął.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 27 Lut 2018 11:58:32 - Edytowany przez: Q__
Toudi

Toudi:
To fakt, mistycyzm trochę zjechał poziom serialu.

Dla mnie jednak i ziemskość pokazanego w nim świata była problemem, bo takie powtórki z rozrywki wydają mi się skrajnie nieprawdopodobne, niezależnie od tego, co bohaterowie gadali o cykliczności Wszechświata.

Toudi:
Częściowo zrobił to z powodu kosztów, częściowo aby widz mu się związał ze światem i bohaterami.

W obu wypadkach poszedł na łatwiznę, IMHO, bo mógł postarać się i przywiązanie uzyskać innymi środkami, i budżetowe braki choć próbować obejść kreatywnością i w tym zakresie.

Toudi:
Ale też uzyskał dzięki temu pewien pozytywny aspekt. Wszyscy przez cały serial zakładali, że 13 kolonia to Ziemia. I że to ona była czy tam tą pierwszą, czy po prostu zaginioną kolonią. Ale, że to nasza Ziemia.
A tu twist, że akcja dzieje się lata temu. I jest w sumie odwrotnie.

Ale czy uzyskał to właśnie dzięki temu? Przecież w nieszczęsnej dokrętce z '80 Ziemia okazała się 13 kolonią, i egipskie hełmy nijak w tym nie przeszkodziły. Zaskoczenie wynikało raczej z niespodziewanego kierunku poprowadzenia fabuły.

Toudi:
Myślę, że gdyby przestawił 12 kolonii jeszcze bardziej z motywami starożytnych kultur na Ziemi, to wyszła by zbyt duża kalka Stargate (z tym, że Kolonistami lub Cykonami jako Gou'ldami). więc nawet jeśli nie zrobił tego celowo, to dobrze, że się od możliwości takich powiązań odciął.

A, to jest akurat dość sensowny powód by odejść od faraońskiej stylistyki, choć z deszczu pod rynnę, bo przecież droga ucieczki od wrażenia wtórności też poprowadziła we wtórność - nBSG pokazała kosmiczne wojsko w stylu współczesno-amerykańskim, co dekadę wcześniej oglądaliśmy w SAAB, a równolegle w rozmaitych odsłonach SG (gdzie wojsko owo było współczesne i amerykańskie, po prostu).
Seybr
Użytkownik
#59 - Wysłana: 27 Lut 2018 12:09:33
Q__:
różniło od SW?

W czym różniło ? SW to SW...

Toudi:
Co do historii, którą jeszcze można pokazać, to prequel prowadzący do zniszczenia 13 kolonii.

W The Plan pokazali wystarczająco. Choć nie powiem, można było by się kusić o historię jak plan cylonów przebiegał, jak wprowadzili śpiochów w postaci finalnej piątki i klony. Ja bym ogólnie skupił się na serii z nawiązującej do pierwszej wojny. No ale mogę sobie pomarzyć.

Toudi:
Albo inna ekipa uciekinierów. Która poleciała w inną stronę, też goniona przez Cylonów

Nie znajdę na dzień dzisiejszy potwierdzenia, ale gdzieś przebiła mi się historia o takowej sytuacji. Stworzyli oni Terran Emipre.

Toudi:
IMHO największym błędem było zmartwychwstanie Starbuck.

Tutaj pojechali po całości, sensowne wyjaśnienie można stworzyć, ale czy one będzie na tyle mądre i logiczne ?
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 27 Lut 2018 12:11:25
Seybr

Seybr:
W czym różniło ?

Ale i tu i tam baśń wymieszana z SF (w SW nawet więcej baśni) i epickie walki kosmicznych myśliwców...
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG(nowa) vs. BSG (stara)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!