USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pytanie fanowsko-eskapistyczno-osobiste ;)

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 24 Lis 2019 18:28:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Zastanawia mnie mianowicie z etosem jakich fikcyjnych organizacji się - na jakimś etapie swojego życia - utożsamialiście (lub nadal utożsamiacie), w których wymyślonych grup szeregach widzieliście się w swoich młodzieńczych (czy mniej młodzieńczych) fantazjach.

Dla mnie niewątpliwie organizacjami takimi były: nasza Gwiezdna Flota, Green Lantern Corps., X-Men (ten rodzinny klimat szkoły Xaviera), Zakon Jedi, Imperial Navy (grało się w TIE-Fightera ), dyplomacja leguinańskiej Ekumeny, Instytut południowo-progresorski*, i - last, but - stanowczo - not least - bliżej niedookreślone lemowskie służby kosmonautyczne (Patrole itd.) odbierane też przez pryzmat utworów Clarke'a, Nourse'a, Fiałkowskiego i Peteckiego oraz doniesień o prawdziwych lotach na Księżyc i na orbitę. A znam też takich co b. chcieli się uczyć w Akademii Pana Kleksa.

* Praca dla którego jawiła się z małoletnio-naiwnej perspektywy okazją do przeżycia iście muszkieterskich przygód.

A jak to wygląda/ło w Waszym wypadku?
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Lis 2019 18:41:33
Odpowiedz 
Młodzieńcze - phi , ja mam do teraz podobne utożsamiania .

Przedewszystkim GF .

Dalej SGC czy B5 ( Army of Light czy ISA , czasami Cienie ) .

Coś bardziej bliższego / przyziemnego - wywiad / służby specjalne ( najczęściej USA )
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 24 Lis 2019 19:03:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
wywiad / służby specjalne

Prawda, tu spory wybór - MI6 (Bond), GRU/NKWD/LWP* (Kloss), CIA (imię ich legion, z Ryanem i Bourne'm na czele), itd.

* Gdy uwzględniać Halo Hans! i AK.
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Lis 2019 20:32:48
Odpowiedz 
Hmm załoga SGA, Philanthropy z MGS;a, zakon Jedi, Godzilla Prediction Network

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pytanie fanowsko-eskapistyczno-osobiste ;)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!