USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wojna światów Fox'a

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Paź 2019 23:29:19 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
W rocznice nadania sławnego słuchowiska Georgea Wellsa opartego na motywach Wojny światów HG Wellsa, Fox uraczył nas dwoma premierowymi odcinkami nowego serialu inspirowanej tą samą powieścią. Jak dla mnie pierwsze wrażenia są pozytywne - zmodernizowana wizja inwazji kosmitów sprawia dość przekonywujące wrażenie, autorzy umiejętnie budują napięcie trzymając najeźdźców w cieniu i nie zdradzając z miejsca ich motywów. Nowy typ uzbrojenia użyty przez intruzów też jest ciekawy - zastanawiam się czy gdyby Wells żył by współcześnie, wymyślił by taką broń zamiast wykoncypowanego w XIX wieku, „snopu gorąca”? Rekcje ludzi na inwazje też sprawiają wiarygodne wrażenie. Serial ma mroczny i apokaliptyczny klimat chodź brakuje mu nieco rozmachu - zupełny brak np. Trójnogów -, ale zrozumiałe jest to biorąc pod uwagę ograniczenia budżetowe serialu...

A co Wy myślicie na temat tego serialu?
https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/04/05/840405/7900024.2.jpg
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 1 Lis 2019 01:04:57
Odpowiedz 
Picard

Picard:
A co Wy myślicie na temat tego serialu?

Wszystko fajnie, tylko po co (za mocno) uwspółcześnili?
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Lis 2019 18:41:28
Odpowiedz 
Picard
Q__

Właśnie zastanawiam się czy obejrzeć. Chyba przekonaliście mnie.
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Lis 2019 18:49:52
Odpowiedz 
Picard:
zupełny brak np. Trójnogów -, ale zrozumiałe jest to biorąc pod uwagę ograniczenia budżetowe serialu...

Asylum to nie przeszkadzało, ba stać ich było na jedną nogę ekstra
https://www.youtube.com/watch?v=BpdgIjTKTSk
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 1 Lis 2019 20:41:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Chyba przekonaliście mnie.

To miłego oglądania, i podziel się wrażeniami .

ps. Ciekawy sposób promocji tytułowej serii:
https://www.se.pl/slask/wojna-swiatow-czyli-spodek -zburzony-palac-kultury-i-nauki-w-ruinie-aa-qBCY-b cti-Aw9p.html
Seybr
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Lis 2019 09:49:35
Odpowiedz 
Q__:
To miłego oglądania, i podziel się wrażeniami .

Zbierałem się i zebrałem. Nie jestem fanem techniki europejskiej techniki filmowej. Całe kadrowanie, ujęcia to inna szkoła. Idzie to przeżyć i przyzwyczaić się.
Zacznę od minusów. Naciągany fakt z ochroną stali i podziemiami. Murzyn zamknięty w pustej przeżywa a ktoś w budynku już nie. Przecież nie jeden budynek będzie stanowił lepszą klatkę faradaja niż taka cysterna. W filmie mamy wyjaśnienie, ale jest śmieszne i ujęte w kilku zdaniach.

Aktorzy, rozpoznałem jednego, reszta to wielka niewiadoma. Gra aktorów jest ok. Francuzi grają dość specyficznie. Dobrze że omawiają każdą postać.
Jak się historia rozwinie, zobaczę w dalszych odcinkach.

Dostałem zamiennik serialu Colony. Tutaj wiem więcej o obcych niż w Colony po pierwszym sezonie. Colony jako serial był dość tajemniczy i żałuję, że skończyli na trzech sezonach. Widać serial był zbyt ambitny, tak to bywa patrząc na tasiemce.

Dam szanse i będę oglądał. Mało kiedy oglądam serial wyprodukowany w Europie.

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wojna światów Fox'a

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!