USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  51  52  53  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#121 - Wysłana: 2 Sier 2006 15:45:32
Odpowiedz 
Był sympatyczny i... nijaki.

Rola =/= osobowość...
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 2 Sier 2006 15:57:06
Odpowiedz 
Pah Wraith

Rola =/= osobowość...

Oczywiście, ale jeśli ktoś grywał głównie takie role, może nie umieć grać innych np. Rewiński - czy jako Misiek u Lipińskiej, czy jako Siara, czy jako Nowak z "Tygrysów Europy" jest niemal identyczny...
Pah Wraith
Użytkownik
#123 - Wysłana: 2 Sier 2006 16:02:33
Odpowiedz 
Bo tak go obsadzali. Poza tym to aktor (a raczej komik) charakterystyczny...
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 2 Sier 2006 16:07:27
Odpowiedz 
Pah Wraith

Poza tym to aktor (a raczej komik) charakterystyczny...

Rozumiem, że Ledger jako Joker będzxie amantem.
Pah Wraith
Użytkownik
#125 - Wysłana: 2 Sier 2006 16:14:10
Odpowiedz 
Gdyby np. wystąpiła u jego boku Harley Quinn... byłoby ciekawie
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 2 Sier 2006 16:18:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Gdyby np. wystąpiła u jego boku Harley Quinn... byłoby ciekawie

Tu się zgadzam... Ta postać ma w sobie coś...

http://en.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn

Joker jako amant (zresztą podobny do Nicholsona)
Picard
Użytkownik
#127 - Wysłana: 3 Sier 2006 12:13:05
Odpowiedz 
Widze, ze jedank scenarzysci Treka- mimo chwilowego spadku formy- mniej wiecej trzymaja ten sam, rowny wyskoki poziom i stwarzaja w maiere spojne historie! Bo panowie- moze tez i panie? - bedacy tworcami Batmana nie wiele sobie robia ze spojnosci ich uniwersum. Moze mi ktos np. wytlumaczyc skad wziela sie ta postac: http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=po stacie/huntress ?
Rozumie,ze ,,Uszol" miał romans z tą pania:

ale dane na temat jej dziecka i na temat postacii, o kotrej jest tu mowa, i ktora- jak kiedys wspominalem- miala sposobnosc blizej zaznajomic sie z piecia Predatora - nie pokrywaja sie...
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 3 Sier 2006 12:36:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

W komiksach historię pewnych postaci pisze się wiele razy na nowo - np. Brainiac w starej wesji był androidem z planety Colu, w nowszej (komiksowej) pozbawoionym (w wyniku wypadku) ciała kosmitą z tejże planety (tworzącym sobie lub inaczej zdobywającym nowe), a w serialu animowanym sztuczną inteligencją z... Kryptona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Brainiac_%28comics%29

Dlatego Huntress w komiksach jest nauczycielką i mścicielką, zaś w serialu "Birds of Prey"... córką Batmana i Catwoman...
http://en.wikipedia.org/wiki/Huntress_%28comics%29

ps. ,,Uszol" miał romanse z wieloma paniami, w końcu Bruce Wayne to znany pplayboy był...
Picard
Użytkownik
#129 - Wysłana: 3 Sier 2006 13:26:15 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
A to coś w temacie ,,Batman vs. Predator":

http://www.youtube.com/w/batman-dead-end?v=obc9YXY dB_s&search=batman

Swietny filmik- polecam!
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 3 Sier 2006 13:45:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Widziałem czas jakiś temu, ale owszem dobry... Powiedział bym doskonały, gdyby nie trykotowy kostium Gacka (wolę czarną wersję z filmów) i widoczny makijaż Jokera (no ale jako widz TOS przyzwyczaiłem się).
Pah Wraith
Użytkownik
#131 - Wysłana: 3 Sier 2006 16:40:26
Odpowiedz 
To jest najlepsza produkcja fanowska (chyba spośród wszystkich).
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 3 Sier 2006 16:53:22
Odpowiedz 
Pah Wraith

To jest najlepsza produkcja fanowska (chyba spośród wszystkich).

Zgadzam się. Aktorzy (Batman i Joker) grają jak profesjonaliści. Gdyby mieli lepszy budżet na efekty spec. to by było profesjonalne mini-arcydzieło...
Picard
Użytkownik
#133 - Wysłana: 3 Sier 2006 17:03:00
Odpowiedz 
Pah Wraith

Gdyby tylko wasz serial ,,Horizon" był przynajmniej w połowie tak dobry, moglibyscie by być z siebie dumni! Uczcie sie panowie- i nie chodzi tu o efekty i charakteryzacje, bo na to moze byc rzeczywisice Was nie satc- ciekaw jestem ile tworcy wybulili na ten filmik?- ale na kreacje poszczegolnych postacii pojawiajacyh sie na ekranie. Batman zachowuje sie jak to on- mroczny twardzie, Joker- szalony tak jak byc powinien, Predator- to juz czysyta poezja, jego ruchy i sposob zachowania byl identyczny jak w pierwszym, najlepszym fiolmie z jego udzialem! Poogladajcje wiec Treka i popatrzecie jak zachowuja sie przedstawiciele poszczegolnych ras- efekt odwzorowania tych zachowan moze byc szokujaco dobry...
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 3 Sier 2006 17:08:19
Odpowiedz 
Picard

Gdyby tylko wasz serial ,,Horizon" był przynajmniej w połowie tak dobry, moglibyscie by być z siebie dumni!

Trailer "Horizona" był niczego sobie, aczkolwiek aktorstwo kapitana (bo tylko on "rzucał się w oczy") nieco drewniane... Owszem rada słuszna... Ale efekty "Horizona" (choć robione na komputerze) IMHO będą lepsze, wierzę w dzielną ekipę z Krakowa.
Picard
Użytkownik
#135 - Wysłana: 4 Sier 2006 11:32:30
Odpowiedz 
Z jakiś niewytłumaczalnych powodów zjadło mi tego posta kiedy staralem sie go obublikowac i wyrzucilo mnie z forum- trudno sproboje jeszcze raz:

http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=ma nor
Kto im pisał te teksty? Moze merytorycznie sa dobre- nie znam sie na tym temacie- ale sami poczytajcje...A co do głownego tematu dyskusji: warto tez napomknac,ze o role Jockera w nowym filmie ubiegał sie tez podobno Mark Hamil- tak, tak Luke Skywalker- urzyczajacy tej postacii głosu w serialu animowanym o Batmanie. Jeszcze jedno: gdyby mieli krecic serial fabularny o ,,Uszatym" - najlepiej osadzony w realiach lat trzydziestych- kogo byscie widzieli jako odtworcow glownych rol?
Pah Wraith
Użytkownik
#136 - Wysłana: 4 Sier 2006 12:04:50
Odpowiedz 
Kto im pisał te teksty?

podejrzewam BabelFish albo inny Google Translator
Picard
Użytkownik
#137 - Wysłana: 4 Sier 2006 15:25:44
Odpowiedz 
Pah Wraith

A forum im sie bardzo zmienilo- wyrzucili wszystkie twoje teksty o ,,Batman Begins". a co do moje moje propozycji Zabawy w obsadzenie glownych rol- masz jakies typy? Zaś co do fanowskiego filmiku, o ktorym pisalem podobniez jego realizacja kosztowala 30 tysiecy dolarow- ale efekt widac.

Q__

IMHO będą lepsze

A co masz do zarzucenia efekta w BDE?
Q__
Moderator
#138 - Wysłana: 4 Sier 2006 15:44:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Z jakiś niewytłumaczalnych powodów zjadło mi tego posta kiedy staralem sie go obublikowac i wyrzucilo mnie z forum- trudno sproboje jeszcze raz:

Też miałem z tym kłopoty...

gdyby mieli krecic serial fabularny o ,,Uszatym" - najlepiej osadzony w realiach lat trzydziestych- kogo byscie widzieli jako odtworcow glownych rol?

Odtwórców części ról z filmów: Batmana i Scarecrowa z BB, Jokera z filmu Burtona, Catwoman i Penguina z Batman Returns... Co do reszty, jak wymyślę dam znać

Pah Wraith

podejrzewam BabelFish albo inny Google Translator

Wysoce prawdopodobne... (Ale ogólnie IMO niezła stronka)

Picard

A co masz do zarzucenia efekta w BDE?

Mało ich...

ps. co sądzicie o serialu Batman Animated Series (nadawanym i u nas)? Dla mnie miodzio:

Linki o Batman TAS:
http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_The_Animated_ Series
http://www.batmantas.com/ - strona oficjalna
Pah Wraith
Użytkownik
#139 - Wysłana: 4 Sier 2006 16:13:41 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Picard
A forum im sie bardzo zmienilo- wyrzucili wszystkie twoje teksty o ,,Batman Begins".

Hehe, mówisz o tym nowym forum czy starym? Swoją drogą to oczywsite, jeśli komuś nie podoba sie krytyka ich ukochanego filmu to najłatwiej wywalić

a co do moje moje propozycji Zabawy w obsadzenie glownych rol- masz jakies typy?

szczerze powiedziawszy nie, wolę ponarzekać jak już obejrzę film

Q__
ps. co sądzicie o serialu Batman Animated Series (nadawanym i u nas)? Dla mnie miodzio:

O, tak. Od niego zaczęło się moje niegdysiejsze zainteresowanie. To jeden z najlepszych seriali animowanych jakie wyświetlano w Polsce. Klimat miasta - połączenie estetyki lat trzydziestych ze współczesnymi wynalazkami i realiami (komputery i inna technologia). No i muzyka p. Shirley...
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 4 Sier 2006 16:21:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

O, tak. Od niego zaczęło się moje niegdysiejsze zainteresowanie. To jeden z najlepszych seriali animowanych jakie wyświetlano w Polsce. Klimat miasta - połączenie estetyki lat trzydziestych ze współczesnymi wynalazkami i realiami (komputery i inna technologia). No i muzyka p. Shirley...

Owszem genialny... A czytałeś "Ich dwoje" komiksowy short autorstwa Bruce'a Timm'a (twórcy BTAS) w antologii "Batman: Black and White"? Arcydzieło.

Pah Wraith
Użytkownik
#141 - Wysłana: 4 Sier 2006 16:44:46
Odpowiedz 
A czytałeś "Ich dwoje"

Tak jest. Jedna z bardziej udanych historii w tych dwóch komiksach (obok np. shortu Bisleya)
Q__
Moderator
#142 - Wysłana: 4 Sier 2006 17:03:43
Odpowiedz 
Pah Wraith

Jedna z bardziej udanych historii w tych dwóch komiksach

Moim zdaniem nie ma tam lepszych... (Choć kilka trzyma podobny poziom.)

(obok np. shortu Bisleya)

Short Bisleya ze scenariuszem Gaimana jest z całkiem innej bajki. Mniej w nim Gacka, więcej Gaimana...
Picard
Użytkownik
#143 - Wysłana: 4 Sier 2006 17:14:57 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Pah Wraith

Oj, narzekales tam narzekales- a mnie nie chceili zarejestrowac, dziwne - ale z jednym prawie masz racje: Batman w nowym filmie lepiej mogl przemyslec swoja ostatnia akcje przeciwko swemu bylemu mistrzuniowi. Ale zniszczenie koljki ostatecznie nie bylo jego celem - jakos mu tak wyszlo... Ale nie moge sie zgodzic,ze postepowanie Bruce'a odnosnie przejecia przez niego kontroli nad wlasna firma bylo niemoralne- moze nie krysztalowo czyste, ale pan B. to nie harcerzykowaty Superman i wlasnie dlatego jest to ciekawa postac.

Q__

Mało ich...

Jak na tak krótki film- trwal moze z 8 minut... Ale ten deszcze lejacy sie zewszad, mgla, charakteryzacja postaci- Ok, Obcy sie nie slinił a paluch mu sie w jednej scenie dziwnei poruszaly, ale to detal- i dobrze dobrana muzyka. Zwróciłes uwage,ze Predator mial ten sam system widzenai co w komiksowym ,,BvP"? Oceniajac jako robote amatorow- swietne!

co sądzicie o serialu Batman Animated Series (nadawanym i u nas)?

Dobry pod warunkiem,ze weźmie sie pod uwage,ze robiony byl dla przyslowiowych jaj- wszytko na to wskazuje, od sposobu animacji poczynajac, na fabule konczac. Wiele odcinkow tego serialu mozna zobaczyc calkiem legalnie, w calosci na tej samej stronie co ,,Batman: Dead End".
Q__
Moderator
#144 - Wysłana: 4 Sier 2006 17:36:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Oceniajac jako robote amatorow- swietne!

Ależ, czy mówię coś innego (choć rozbawił mnie widoczny w scenie skoku "brzuszek" Batmana - automatyczne skojarzenie z serialem z Adamem Westem.)

Dobry pod warunkiem,ze weźmie sie pod uwage,ze robiony byl dla przyslowiowych jaj- wszytko na to wskazuje, od sposobu animacji poczynajac, na fabule konczac.

Czepiasz się... Gotowym się obrazić.
Picard
Użytkownik
#145 - Wysłana: 4 Sier 2006 18:13:59
Odpowiedz 
Q__

serialem z Adamem Westem

Nie znam- mogł bys przyblizys temat?

Czepiasz się... Gotowym się obrazić

Alez w tym wypadku absolutnie nie jest to obelga! Pamietac nalezy, i jest to serial animowany, kierowany docelowo do troche mlodszej widowni i z koniecznosci realizacja tych filmikow zostaal potraktowana z przymrozeniem oka.
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 4 Sier 2006 18:27:09
Odpowiedz 
Picard

mogł bys przyblizys temat?

Ależ proszę:

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman_%28TV_series%2 9

z koniecznosci realizacja tych filmikow zostaal potraktowana z przymrozeniem oka.

Ja tam nijakiego przymróżenia nie zauważyłem...
Pah Wraith
Użytkownik
#147 - Wysłana: 4 Sier 2006 18:36:18
Odpowiedz 
Moim zdaniem nie ma tam lepszych... (Choć kilka trzyma podobny poziom.)

hej, a ta opowiastka z sekcją dziewczyny? Klasa!
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 4 Sier 2006 18:48:28
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie zapomnijmy też o "Dobry wieczór, pólnoc" Jansona, historii o tym chłopaczku planującym zabicie Batmana (autorstwa B. Bollanda, autora "Killing Joke"), i tej ponurej opowieści o konającym bez niczyjej pomocy Gacku...
Picard
Użytkownik
#149 - Wysłana: 4 Sier 2006 20:45:45
Odpowiedz 
Q__

Ja tam nijakiego przymróżenia nie zauważyłem...

Animacja, fabula Cie nie smiesza? Mysle,ze takie rozplanowanie odcinkow bylo celowym zalorzeniem tworcow.

Moim zdaniem nie ma tam lepszych...

Ja tam dobrze zapamietalem tylko historie o pewnym duchu wiktorianskiego mordercy z komiksu wydanego w grudniu 94 roku...
Q__
Moderator
#150 - Wysłana: 4 Sier 2006 20:53:36
Odpowiedz 
Picard

Animacja, fabula Cie nie smiesza? Mysle,ze takie rozplanowanie odcinkow bylo celowym zalorzeniem tworcow.

Mi BTAS wydawał się raczej mroczny i intelligentnie zrobiony, nie "śmieszny"...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  51  52  53  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!