USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek
 Strona:  ««  1  2  ...  31  32  33  34  35  ...  53  54  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#961 - Wysłana: 21 Sier 2008 18:24:09
Odpowiedz 
Korrd

Twarzy w 25 minutach zmarnowało potencjał postaci. Do tego aktor fajnie grał sympatycznego prokuratora, gorzej już psychopatycznego mściciela. Z resztą nie miał nawet czasu aby się rozwinąc w tym "wcieleniu", a my widzowie straciliśmy okazje aby zobaczyć co by z niego "wyrosło", gdyby pograsował trochę dłużej

Moim zdaniem gral swietnie oba wcielenia Hervey'a. Inna sprawa,ze Nolan nie interesuje sie specjalnie klasycznymi zloczyncami - takimi, ktorzy dzialaja jedynie z dla pieniedzy jak Scarecrow czy z zemasty jak Two-Face. Jego interesuja Ci dranie, ktorzy maja swoimi poczynaniami cos do powiedzenia: Ras Al Ghul walczyl ze zbrodnia, tak jak Batman ale byl zdania,ze dla wyleczenia choroby warto zabic pacjenta, Jocker zas chcial udowodnic,ze ludzie to z natury egoistyczne, agresywne zwierzeta. Sadze,ze w nastepnym filmie - o ile powstanie - pojawia sie Bane i Catwoman - kazde z nich ma cos ciekawego do zaprezentowania swoja postawa.
Pah Wraith
Użytkownik
#962 - Wysłana: 21 Sier 2008 18:49:43
Odpowiedz 
nie miał nawet czasu aby się rozwinąc w tym "wcieleniu", a my widzowie straciliśmy okazje aby zobaczyć co by z niego "wyrosło", gdyby pograsował trochę dłużej

That's not the point. Wiemy czego się można po nim spodziewać. Nolan wykorzystuje postaci z Batmana do przedstawiania pewnych sposobów widzenia świata i radzenia sobie z jego przeciwnościami.

Bruce Wayne musi zajmować aktywną postawę i nie zawaha się wyjść poza ramy narzucone mu przez społeczeństwo.

Rachel Dawes również walczy, ale trzyma się społeczności.

James Gordon to człowiek, któy pracuje i chce swoją pracę wykonywać jak najlepiej. Jest przy tym przede wszystkim mężem i ojcem. On jest ucieleśnieniem ducha Gotham - tej jego części, która pragnie bronić miasta, ale nie dla siebie a przyszłych pokoleń.

Joker to przeciwwaga dla Batmana. On nie próbuje ujarzmić świata swą aktywnością, lecz uczynić go czymś na swoje podobieństwo - chaosem. Wraz z Batmanem są zamknięci w tańcu śmierci, który nie ma sie nigdy skończyć, bo wygrany tracąc partnera sam "schodzi ze sceny".

Harvey Dent podkreśla jeszcze tą dwoistość. Zamieszkuje ona w nim głęboko. Okaleczenie staje się tylko pretekstem, by druga twarz Harvey'a objawiła sie w pełni. Widzimy to w scenie "przesłuchania" jednego z wariatów Jokera przez Denta gdzieś w jakimś zaułku. Two face już tam jest. Sztuczka polega na tym, że Joker niszcząc Harvey'a coś udowodnił. Co? Po obejrzeniu filmu trzeba sobie samemu odpowiedzieć. Jednakże właśnoie sam fakt przemiany był znaczący. Dwie twarze biegajkący z pistoletem czy nawet targany Gollumowymi dialogami byłby powtóką z rozrywki. Podobnie jak w B Begins Batman był w stosunku do Wayne'a postacią podrzędną, tak 2Face pełni podrzędną rolę w stosunku do Denta.
Picard
Użytkownik
#963 - Wysłana: 22 Sier 2008 16:17:23 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Prosze, nasz rodak składa hołd filmowi Nolana:

http://www.youtube.com/watch?v=sTpo-0QMJe8
A tłumacznie lepsze niż to z TVN.

No i sa juz graficzne pomysły fanów na czesc trzecia: Catwoman ( nawet mi sie podoba wpisuje sie w obecny wyglad bat-stroju):
http://joshwmc.deviantart.com/art/Batman-3-Poster- Catwoman-92792953
http://joshwmc.deviantart.com/art/Batman-3-Poster- Harley-Quinn-92795728
Harley Quinn ( moze byc, tez pasuje do nowego Jocekera tylko jakas malo kobieca, a bardziej dziewczeca jest, ale moze taka powinna byc?
http://joshwmc.deviantart.com/art/Batman-3-Poster- Riddler-92795570
Riddler - moze byc ale stosunkowo najmniej mi sie podoba. I kto dzis nosi kapelusze? No i nie ma Pudziana jako Bane'a...
Pah Wraith
Użytkownik
#964 - Wysłana: 22 Sier 2008 16:54:46
Odpowiedz 
Picard
I kto dzis nosi kapelusze?

Chcesz Riddlera pozbawić jego trademarku? Ty?

Bardzo fajnie wykonane te plakaty. Same postaci może nie koniecznie, poza właśnie Tennantem. Obecny Dr Who byłby IMO całkiem niezły w roli Riddlera pod kierunkiem Nolana.
Picard
Użytkownik
#965 - Wysłana: 22 Sier 2008 21:56:07
Odpowiedz 
Pah Wraith

Same postaci może nie koniecznie, poza właśnie Tennantem

A co Ci sie w tych postaciach nie podoba? A to juz nieco mnie powaznie- do tego stopnia,ze nie moglem przestac sie ze smiechu zlapac oddechu przez ladna chwile:
http://eattoast.deviantart.com/art/the-dark-knight -92207069
Pah Wraith
Użytkownik
#966 - Wysłana: 22 Sier 2008 22:53:38
Odpowiedz 
Picard
Same postaci może nie koniecznie, poza właśnie Tennantem

jakoś Catwoman wyszła za mało seksownie jak dla mnie

Ten z dolarami nad głową to ten niedoszły szantażysta?
Picard
Użytkownik
#967 - Wysłana: 23 Sier 2008 00:22:24 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Pah Wraith

jakoś Catwoman wyszła za mało seksownie jak dla mnie

To prawda- ale kostium ma bardzo podobny do tego jaki ma Gacek. Wlasciwie jej maska poba mi sie bardziej niz ta jaka ma alter ego Wayne'a - jakos nie moge przestac myslec, ze ten Batman cierpi na wodoglowie. Chodź taka obszerna maska spelnia pewne funkcje - podczas bojki w barze B. oberwal butelka w glowe i nawet tego nie poczul, no i zastepuje mu ona kask podczas jazdy bat-podem, ktory to kask okazuje sie byc bardzo przydatny...

Ten z dolarami nad głową to ten niedoszły szantażysta?

Pewnie tak. Swoja droga gosc mial niezemiskiego pecha- kazdy jego pomysl wydawal sie byc taki dobry, a tu klopsik, nic mu nie wychodziło! Chociaz jak tak na tego osobnika popatrze to chyba raczej jest Lao z HongKongu. Mnie zastanawia gosc na prawo o Gordona. Czy to burmistrz?
Picard
Użytkownik
#968 - Wysłana: 23 Sier 2008 01:37:09
Odpowiedz 
No a ja sie zastanawialem co to za fajny i agresywny styl walki Batman stosuje w nowym filmie:
http://www.dailymotion.com/relevance/search/The%2B Dark%2BKnight/video/x66dug_the-dark-knight-fight-s cenes_shortfilms
Pasuje do niego ta metoda - i ciesze sie, ze zaprezentowano nam wreszcie co innego niz przesadzone kopniaki kung-fu.
Pah Wraith
Użytkownik
#969 - Wysłana: 23 Sier 2008 10:46:04
Odpowiedz 
Picard
Mnie zastanawia gośc na prawo o Gordona. Czy to burmistrz?

Chyba tak...

Chociaz jak tak na tego osobnika popatrze to chyba raczej jest Lao z HongKongu.

Słusznie.

No a ja sie zastanawialem co to za fajny i agresywny styl walki Batman stosuje w nowym filmie

To jest opracowany kilka lat temu styl walki zwany Keysi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Keysi_Fighting_Method
Na dwudyskowym dvd BBegins jest cały dodatek, poświęcony treningom w tym stylu. Być może znajdziesz go też na youtube.
Picard
Użytkownik
#970 - Wysłana: 23 Sier 2008 12:46:24
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dzieki za uwagi odnisnie stylu walki. A co do tego co pisales o Supermanie - jednak biora sie za nowy film, ale chyba bedzie to remake nie kontynuacja SR:
http://www.filmweb.pl/Odmieniony+Superman+jak+%22M roczny+rycerz%22,News,id=45429
Pah Wraith
Użytkownik
#971 - Wysłana: 23 Sier 2008 13:12:39
Odpowiedz 
Tak, na batcave pisali o tym, że przyszłe produkcje superbohaterskie na podstawie komiksów DC będą wzorowane na Batmanach w zakresie odkrywania mrocznych stron bohaterów. Nie wyobrażam sobie takiego postępowania przy np. Supermanie...
Biter1
Użytkownik
#972 - Wysłana: 23 Sier 2008 23:04:09
Odpowiedz 
Tak, na batcave pisali o tym, że przyszłe produkcje superbohaterskie na podstawie komiksów DC będą wzorowane na Batmanach w zakresie odkrywania mrocznych stron bohaterów. Nie wyobrażam sobie takiego postępowania przy np. Supermanie...

A ja właśnie od obejżenia Batman Początek zacząłem o czymś takim marzyć. a w sumie nawet wczesniej, pierwsze Supermany były na miare tamtych czasów tak jak batman z Keatonem był na miare 1989 roku, natomiast późniejsze produkcje zamieniły się w komedie, porównywalnie do batman i robin czy batman forewer. od Superman Returns oczekiwałem czegoś mroczniejszego takiej wydoroślałej wersji SmallVill ale niestety nie podąrzono w tym kierunku. sądze że Superman bardziej mroczny był by czymś bardzo atrakcyjnym tak jak Atrakcyjny jest SmallVill zrobiony mroczniej od wszystkich produkcji supermenowatych
Picard
Użytkownik
#973 - Wysłana: 24 Sier 2008 01:44:10
Odpowiedz 
Biter1

A ja właśnie od obejżenia Batman Początek zacząłem o czymś takim marzyć.

W tym wypadku musze zgodzic sie z Pah Wraithem - w Supermanie nie chodzi o mrok, ta postac inspirowac mlodych czytelnikow i dawac im nadzieje,ze kazdy szarak moze zostac bohaterem - inna sprawa czy ta postac to juz nie przezytek i czy jeszcze ktos jest do niej przywiazany z innych powodow niz tylko sentyment do tradycji amerykanskiego komiksu? Grunt w tym,ze w zwiazku z powyzszym nie uwazam za celowe ukazywanie Supermana jako postacii mrocznej i mrokiem otoczonej. Zastanawia mnie czemu producencii nie rozumieja skad wzialo sie sukces TDK - ten film byl zgodny z duchem Batmana. Mrok, ktory jest jego czescia zas nie pasuje do pogodnego i optymistycznego Supermana.

Atrakcyjny jest SmallVill zrobiony mroczniej od wszystkich produkcji supermenowatych

To prawda,ze jest tam nieco mroczniej ale ten serial - chodź i tak ogladam go sporadycznie - zaczyna dzialac mi na newry. Tom ,,jak mu tam" grajacy Kenta ma wciaz ten sam wyraz twarzy, jest nijaki a cala rzecz rozwlekla sie juz na kilka sezonow. To tak jagdyby rozciagnac pierwsza polowe Batman Begins do szesciu sezonow serialu - de facto uwazam, ze byl by on ciekawszy niz opowiesc o mlodosci Supermana: podroze po swiecie, lekcje roznych umiejetnosci, poznawanie inspiracji dla postaci Batmana np.:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spring_Heeled_Jack
Picard
Użytkownik
#974 - Wysłana: 24 Sier 2008 21:19:11 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Wybaczcie podbijanie tematu ale natrafilem sieci taka oto lada kompilacje scen z TDK i muzyki z Mask of phantasm - czyli najlepsza bat muzyka i film w jednym
http://www.youtube.com/watch?v=7gutUElrp2Q
Pah Wraith
Użytkownik
#975 - Wysłana: 25 Sier 2008 09:29:14
Odpowiedz 
A propos nowego, mroczniejszego wizerunku Batmana:
http://www.youtube.com/watch?v=rsaFO3B_GhM
Biter1
Użytkownik
#976 - Wysłana: 25 Sier 2008 12:48:33
Odpowiedz 
Pah Wraith

Batman: upadek?? hehe niezłe niezłe. zawsze mówiłem że fun filmy wnoszą wiele do historii. tak jak i quazi fan filmy takie jak Batman Death End
Pah Wraith
Użytkownik
#977 - Wysłana: 25 Sier 2008 13:20:55 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
A tu parodia SpiderMana Rowana Atkinsona (Pan fasola) ze sporym udziałem Batmana
http://www.youtube.com/watch?v=_07mqQ9RaTk

PS Jest też rólka Simona Pegga
Biter1
Użytkownik
#978 - Wysłana: 25 Sier 2008 13:34:05
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie powiem ma to w sobie pewną głębię
Picard
Użytkownik
#979 - Wysłana: 29 Sier 2008 10:46:49
Odpowiedz 
Pah Wraith

Damn, you Batman! jest swietny, zawsze poprawia mi humor z rana. A co do wspomnianego przez Biter'a1 Batman Death End, fani tego obrazu zrobili to - całkiem niezłe:
http://www.youtube.com/watch?v=WUBbFB7-kyg&feature =related
Q__
Moderator
#980 - Wysłana: 29 Sier 2008 11:04:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

W tym wypadku musze zgodzic sie z Pah Wraithem - w Supermanie nie chodzi o mrok, ta postac inspirowac mlodych czytelnikow

Z jednej storny macie rację, Panowie. Superman i Batman to dwa przeciwne bieguny świata DC (co w telegraficznym skrócie ilustruje ten obrazek)

Z drugiej jednak Superman też ma swoje mroki. Rozdarcie między ziemskimi, a kryptońskimi korzeniami (warto dodać, że kryptonijczycy byli logiczni jak Wolkanie, lecz przy tym bezlitośni i ksenofobiczni), ciągła obawa przed utratą samokontroli (czy to popadnięciem w oblęd, czy w przekonanie o własnej nadrzędnościi względem zwykłych ludzi), ostatecznie Batman mie bez kozery nosi pierścień z kryptonitem (podarowany mu przez samego Supka), pytanie, czy pozbawiony mocy nadal byłby bohaterem ("Superman vs. Aliens" odpowiada, źże tak, acz miałoby to sporą cenę)...
Biter1
Użytkownik
#981 - Wysłana: 29 Sier 2008 11:22:58
Odpowiedz 
całkiem niezłe:
Racja - całkiem niezłe.

ostatecznie Batman mie bez kozery nosi pierścień z kryptonitem (podarowany mu przez samego Supka),

Ot i z tego punktu wyjdzie moje pytanie: jak myslicie o czym będzie Batman vs Superman zapowiadany przez Warnera??

i

dwa filmy o innych herosach.(z ligi sprawiedliwych)(Filmweb)

Zrobią nam zieloną latarnie i miss Ameryka?? a może odświeżą flasha?? pamiętacie jeszcze serial o Flashu.
Q__
Moderator
#982 - Wysłana: 29 Sier 2008 12:40:20
Odpowiedz 
Biter1

Ot i z tego punktu wyjdzie moje pytanie: jak myslicie o czym będzie Batman vs Superman zapowiadany przez Warnera??

Boję się, że w najlepszym wypadku będzie to poziom "X-men, a nie Burtona czy Nolana, ale to w najlepszym,,, Może być gorzejj niestety, znacznie gorzej...

Zrobią nam zieloną latarnie

Dobrze by było, bo przygody tej postaci to solidna space opera czystej wody. (Tylko znów: wszystko zależy od wykonania.)
Picard
Użytkownik
#983 - Wysłana: 29 Sier 2008 13:06:48 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Pah Wraith

A tu parodia SpiderMana Rowana Atkinsona (Pan fasola) ze sporym udziałem Batmana

Tez swietny filmik. A moze mi ktos powiedziec skad pochodza ujecia miasta w Batman versus Predator Fanedit, ktory niedawno tu umiescilem? Jesli sa one autorstwa autora filmu to nlazy mu jedynie pogratulowac i miec nadzieje, ze w dalszej czesci filmu ograniczy sie tylko do nich a nie do przerabiana fragmantow innych obrazow, bo w najlepszym wypadku srednio mu to idzie.

Biter1

jak myslicie o czym będzie Batman vs Superman zapowiadany przez Warnera??

Szczeze powiem głupi pomysł - tak jak sama Liga... . Nie widzie tych panow w jedym filme, chyba,ze w parodii takiej jak ów Spider-Plant Man B vs. S i Liga... popsują naprawiony przez Nolana wizerunek Batmana - serio wyobrazacie sobie obecnego Gacka w obrazie o latajacym przybyszu z Marsa i Amazonce noszacej majtki ozdobione gwiazdeczkami? Jesli juz crossover to wlasnie cos w duchu Batman vs. Predator.
Q__
Moderator
#984 - Wysłana: 29 Sier 2008 13:26:04
Odpowiedz 
Picard

Szczeze powiem głupi pomysł - tak jak sama Liga...

Morrison (w JLA: E2) wycisnał z tej Ligi jednak sporo...
Picard
Użytkownik
#985 - Wysłana: 29 Sier 2008 15:13:53
Odpowiedz 
Q__

Morrison (w JLA: E2) wycisnał z tej Ligi jednak sporo...

Mozliwe ale w film i komisk to dwie rozne rzeczy, dwa calkiem inne srodki przekazu - nie ma co liczyc na to by filmowa JL nie byla przepełnioną akcja i efektami komputerowymi papka dla mlodszych nastolatkow. Zreszta wspominasz o jednej pozycji z JL a w ogole cos mi sie wydaje, ze jednak ten komisk jako, taki skierowana jest do grona odbiorcow, o ktorym juz pisalem. Dla porównania tak wyglądał podobnież jedenz najlepszych komiksów o Batmanie:
http://www.youtube.com/watch?v=HwB4F-nPD_o
Pah Wraith
Użytkownik
#986 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:35:08
Odpowiedz 
Czytał kto "All star Batman and Robin" Franka Millera? Ta nieregularna seria rysowana przez Stana Lee wygląda świetnie i ma sporo ciekawych elementów. Generalnie jednak została mocno obsobaczona przez krytykę i fanów. Dlaczego? Komiksy pokazują Batmana jako psychopatę nie dbającego o ludzkie życie. Historia rozpoczyna sie w momencie, gdy rodzina Graysonów zostaje zamordowana w cyrku i jedynym ocalałym jest mały Dick. batman uprowadza chłopca (fakt, chroni go przed skorumpowanymi glinami) ale głodzi chłopaka i faktycznie więzi go w Batcave. Reszta Ligi Sprawiedliwości również się przewija i ich wizerunki również są ciekawie wypaczone. Polecam, choć jest to ryzykowna lektura :]
Q__
Moderator
#987 - Wysłana: 29 Sier 2008 19:51:29
Odpowiedz 
Picard

Mozliwe ale w film i komisk to dwie rozne rzeczy, dwa calkiem inne srodki przekazu - nie ma co liczyc na to by filmowa JL nie byla przepełnioną akcja i efektami komputerowymi papka dla mlodszych nastolatkow.

A nie sądzisz, że poziom dwu pierwszych części "X-men" będzie wystarczający dla filmu o supergrupie? (Wszak jest to poziom osiągalny.)

Pah Wraith

Czytał kto "All star Batman and Robin" Franka Millera? Ta nieregularna seria rysowana przez Stana Lee wygląda świetnie i ma sporo ciekawych elementów. Generalnie jednak została mocno obsobaczona przez krytykę i fanów. Dlaczego? Komiksy pokazują Batmana jako psychopatę nie dbającego o ludzkie życie.

Znam, znam. Miller to mój ulubiony autor, który ma na sumieniu niewiele wpadek (dokłądnie scenariusze do dalszych "RoboCopów" i komiksu "Spawn/Batman".)
Picard
Użytkownik
#988 - Wysłana: 29 Sier 2008 21:50:49
Odpowiedz 
Q__

A nie sądzisz, że poziom dwu pierwszych części "X-men" będzie wystarczający dla filmu o supergrupie? (Wszak jest to poziom osiągalny.)

nie mozliwe w tym wypadku - X-men byli pomyslani jako grupa - dopiero pozniej poszczegolni czlonkowie np. Wolverine dostali osobne wydawnictwa - a ich przygody mialy w zalozeniu poruszac wazne problemy takie jak rasizm i nietolerancja. JL to zbiorowisko wlasciwie przypadkowych bohaterow, ktorzy pomyslani byli jako samodzielne indywidua. Zadaniem JL ma byc zas ochrona swiata przed innymi super-codakami. Nie ma wiec mowy o osignieciu glebi czy chociazby spojnosci serii o X-men - patrz tez kwestia strojow, w filmie mutanci nosili cos a'la skorzany mundur, a wyobrazasz sobie jaka bedzie reakcja widza na grupe gdzie kroluje facet noszacy czerwone majtki na niebieskich getrach i Amazonka w majtkach ozdobionych gwiazdkami?
Q__
Moderator
#989 - Wysłana: 29 Sier 2008 22:14:27
Odpowiedz 
Picard

Nie ma wiec mowy o osignieciu glebi czy chociazby spojnosci serii o X-men

Powtarzam - poczytaj co wyprawiali z JL najlepsi komiksowi scenarzysci. Jak się chce to się da. Trzeba tylko uniknąć dziecinnego epatowania mocami i (nieraz komicznymi) rodowodami bohaterów, a skupić się na psychologii (siłą rzeczy nieco uproszczonej), fabule i akcji.

Cyrkowe kostiumy są zaś na tyle cześcia konwencji, że będą (jak sądzę) do przełkniecia. Zresztą... bohaterowei zmienialli kostiumy, jest z czego wybierać. Supek np. nosił jakis czas fajny czarno-srebrny strój, a chyba i Amazonka nie zawsze latała z prawie gołą d***.
Pah Wraith
Użytkownik
#990 - Wysłana: 29 Sier 2008 22:27:07
Odpowiedz 
Q__
Znam, znam.

I jak oceniasz?
 Strona:  ««  1  2  ...  31  32  33  34  35  ...  53  54  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!