USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  47  48  49  50  51  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#91 - Wysłana: 20 Lut 2006 18:49:35
Odpowiedz 
Klub Miłośników Filmu ogłosił zwycięzców swoich nagród za rok 2005. Wśród wyróżnionych filmów znalazł się "Batman Begins". Film otrzymał nagrodę w kategorii najlepsza muzyka autorstwa Hansa Zimmera i Jamesa Newtona Howarda.
Picard
Użytkownik
#92 - Wysłana: 23 Lut 2006 11:59:59
Odpowiedz 
Pah Wraith

Głos Jonathana Crane'a podkłada Jeffrey Combs, znany nam głównie z roli Weoyouna

Czyli jest to już drugi znany mi przypadek gdy mniej lub bardziej znany aktor specjalizujący się w graniu postacii występującej w znanym dziele spod znaku fantastyki urzyczył głosu w tym animowanym serialu. Pierwszym znanym mi przypadkiem jest oczywiście Mark Hamill, odtwórca roli Luka Skywalkera w ,,Gwiezdnych Wojnach", we wzmiankowanej kreskówce podkładający głos pod Jokera.

BTW Patrick Stewart powinien zagrać rolę mr. Freeza, choć nawet to nie pomogłoby Schumaherowi

Zupełnie nie wiem jak wspomniany, całkiem dobry zresztą reżyser mógł tak spaprać dwa ostatnie- bo ,,Begins..." raczej do serii nie należy wliczać, tak jak nowego filmu o Supermanie do poprzednich cześci- Batmany. Wzmiankowany reżyser odpowiedzialny był za na prawde dobry thrriler ,,Czas zabjania" oraz przyłożył ręke do całkiem sympatycznego serialu: ,,Na południe", a w przypadku Batmanów majac dobry materiał- bo i postać znana i w większości aktorzy dobrzy oraz powrzechnie znani-popełnił okropny bład zamieniając owe filmy w kiczowate widowisko dla dzieci do lat 10 Nie wiem czyja to wina, ze filmy te wygladają aż tak okropnie? Chyba ciezar odpowiedzialności w tym przypadku spoczywa głównie na producentach, którzy życzyli sobie takiego a nie innego image postacii, miast, itp. Jak sądzisz?
Pah Wraith
Użytkownik
#93 - Wysłana: 23 Lut 2006 14:36:58
Odpowiedz 
Hmm, niestety zupełnie nie mam pojęcia.
Pah Wraith
Użytkownik
#94 - Wysłana: 4 Mar 2006 18:34:25 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
@ Picard

Ponieważ ostatnio wdałem się nieopatrznie w rozmówki z fanami BB na forum BatCave, podam coś, co może Cię zaskoczyć. Otóż, pamiętasz, jak na początku rozmawialiśmy o tym, czy końcówka (karta) jest nawiązaniem do Burtona. Nimal dałem Ci się przekonać, ale fani mówią, że miałem dobre przeczucie. Potwierdził to sam Nolan - numer z zabóją zostawiającym karty na miejscu zbrodni jest hołdem złożonym Batmanowi AD 89.

PS Straszna walka się tam toczy, bo to jest jakiś beton - nic złego o BB nie dadzą powiedzieć, ale trzymam się twardo
Picard
Użytkownik
#95 - Wysłana: 4 Mar 2006 21:06:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Otóż, pamiętasz, jak na początku rozmawialiśmy o tym, czy końcówka (karta) jest nawiązaniem do Burtona

No chyba nie zupełnie. pamiętam z komiksów o Batmanie, że wersja XXL rzeczoenej karty znajdowała się się w Jaskini Nietoperza- widać jąchyba było nawet w jednej scenie zeszytu ,,Batman vs Predator"- wiec była ona raczej wymysłem komiksowych scenarzystów nie zaś autorskim dzielem Burtona.

numer z zabóją zostawiającym karty na miejscu zbrodni jest hołdem złożonym Batmanowi AD 89.

Miło wiedzieć aczkolwiek przekonany jestem, iż złożenie hołdu to jedno a czym innym jest powiozanie obu wzmiankowanych filmów w jedną logiczną całość. Jak już wcześniej pisalem, nie ma praktycznie takowej możliwości ze względu na liczne i zarazem bardzo istotne zmiany w fabule nowego Batmana jakie dokonaly się w tym filmie wględem jego poprzedników.

Straszna walka się tam toczy, bo to jest jakiś beton

Ależ to wspaniale! Chętnie się dołącze do dyskusji jeśli tylko pdasz odpowiedniego linka. Ciekaw jestem kto kogo przegada: ciągnelem wątek ,,Galaxy czy Defiant" aż urusł on do rozmiarów po przekroczeniu, których istnialo prawdopodobieństwo, iż nasze forum pęknie w szwach!
Pah Wraith
Użytkownik
#96 - Wysłana: 4 Mar 2006 21:30:10
Odpowiedz 
Nie wiem, tak mówi Nolan. Nie ma tu mowy o tym, by BB był prequelem do B, ale nić powiązania jest.

http://batcave.hosted.pl/ipb/index.php?http://www. batcave.hosted.pl/ipb/
Picard
Użytkownik
#97 - Wysłana: 4 Mar 2006 21:52:04
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dzięki za link, poczytam i postaram się wrzucić moje cztery racje z replikatora!
Pah Wraith
Użytkownik
#98 - Wysłana: 4 Mar 2006 23:11:36
Odpowiedz 
Nieszczęśni Bat-fani
Dyplomata
Użytkownik
#99 - Wysłana: 6 Mar 2006 16:36:15
Odpowiedz 
To był prequel , a zmiany dokonane w niektórych wątkach
nie przeszkadzają w uznaniu tego , że film był dobrze zrealizowany .
Pah Wraith
Użytkownik
#100 - Wysłana: 6 Mar 2006 17:08:44
Odpowiedz 
Prequel, ale nie do filmów. Chyba, że taki jak ENTek dla ST :]
A czemu zmiany miałyby przeszkadzać w uznaniu tego , że film był dobrze zrealizowany . ?? IMO są atutem. Poza tym, nie ma ich tak znowu wiele, jest to luźna ekranizacja "Year One".
elbereth
Moderator
#101 - Wysłana: 6 Mar 2006 18:11:19
Odpowiedz 
tak jak i Smallville nieco kaszani nazwijmy to po startrekowemu "kanon" Supermana co nie zmienia faktu że jest dobrym serialem.
zresztą nie widze w tym nic strasznego. w uniwersach komiksowych co rusz powstają komiksy/serie osadzone w tzw. Elseworlds (można to określić mianem "co by bylo gdyby") czyli niewielkie (lub wrecz przeciwnie - wielkie) zmiany w stosunku do "kanonicznych" wydarzeń.
nie widze przeszkód żeby Batman Begins zaliczyć do dzieł dziejących się w Elseworlds.
Pah Wraith
Użytkownik
#102 - Wysłana: 6 Mar 2006 18:57:58
Odpowiedz 
Gdyby tak na serio popatrzyć, to BB jest najbliżej oryginału komiksowego. Choćby zwróćmy uwagę na fakt, że w komiksach:

UWAGA SPOILER BATMANA !!!

- Joker zabija Robina - tu nie doczekał
- to Joe Chill zabił (w pierwotnej wersji) rodziców Bruce'a, tak jak w BB,
- wreszcie pojawia się Lucius Fox,
- Gordon nosi okulary
- i inne
Picard
Użytkownik
#103 - Wysłana: 6 Mar 2006 19:18:57
Odpowiedz 
Dyplomata

To nie był żaden prequel! Przeczytaj kilka poprzednich postów mojego autorstwa by przekonać sięczemu tak myśle. Na prawde nie ma powodu by uznać ów film za wcześniejsze losy bohaterów znanych z- dość już dziś leciwych- filmów Burtona.
Picard
Użytkownik
#104 - Wysłana: 25 Kwi 2006 22:43:23
Odpowiedz 
Pah Wraith

http://wwws.pl.warnerbros.com/movies/batmanbegins/

Ten adres musisz odwiedzić! Znajdujasię tam kopie- zabytkowych juz w większości komksów, które przedstawiaja występujące w ,,Bataman Begins" postacie. Być może znasz te zeszyty ale podaje ten link na wszelki wypadek- w końcu będąc fanem pana B. nie powinieneś przegapić gratki jaką jest zapoznanie się z tym komiksowym archwum! Dla mnie pomysł z umieszczeniem na stronie promujacej film materiałow, które zainspirowały ten obaraz jest bardzo ciekawy...
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 30 Cze 2006 21:07:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Zacznę od mocnego akcentu, moja znajoma, która nie lubi ekranizacji komiksów z BB wyszła zadowolona... Oczywiście nie nalezy ten film do wielkich, ale uważam, że twórcom dobrze wyszło podążanie tropem Franka Millera (moim zdaniem najlepszego autora komiksowych "Gacków") w kierunku większej mroczności i (wprowadzonych nieco na siłę) wątków "orientalnych"... Docieniam reżyserię Nolana (facet wyreżyserował też świetną "Bezsenność" wyprodukowaną przez Soderbergha) idące w kierunku pogłębienia psychologicznego postaci i większego realizmu...

Ogólnie (jeśli pominąć "wypłodki" pana Schumachera) "Batman" rządzi w kategorii dobrych ekranizacji komiksów: najpierw "Batman" i "Batman Returns" Burtona, teraz udany prequel "Batman Begins"... Nic dziwnego zresztą, "Batman" uchodzi w sumie za najbardziej uambitną amerykańską serię komiksową...

(Nawiasem mówiac o ile BB jest "miillerowski" filmy Burtona nawiązywały raczej do pierwotnej wizji Boba Kane'a, twórcy Gacka.)

ps. Batman stary vs Batman nowy:
http://www.ithink.pl/artykuly/kultura/kino/batman- od-burtona-do-nolana/
http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,4487755. html
http://my.spill.com/profiles/blog/show?id=947994%3 ABlogPost%3A339630
Picard
Użytkownik
#106 - Wysłana: 30 Cze 2006 21:47:07
Odpowiedz 
Q__

udany prequel "Batman Begins"...

Udany- jak najbardziej. Prequel- zdecydowanie nie! Rozmawialem juz na ten temat z Pah Wriathem i nie wiem czy sie ze mna zgadzasz ale wyszczegolnilem tam powody, dla ktorych uwazam, ze ow film nie ma nic wspolnego- poza bohaterem rzecz jasna- z dzielami Burtona.
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 30 Cze 2006 21:56:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

prequel

W luźnym, komiksowym, znaczeniu... W amerykańskich seriach komiksowych też każdy artysta poniekąd "pisze historię bohatera na nowo"... (Merytorycznie, w wymienianiu róznic masz rację)

(A w niedzielę wieczór na TVN7 powtarzają "Batman Returns".)
Pah Wraith
Użytkownik
#108 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:40:14
Odpowiedz 
"Batman" uchodzi w sumie za najbardziej uambitną amerykańską serię komiksową...

No, bez przesady. Taki Sandman lub Sin City to zupełnie inna liga. Ale spośród komiksów superbohaterskich owszem
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:01:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Sandman lub Sin City

Nie zapomnijmy też o "Watchmen" i np. oryginalnym AvP

(Zresztą autorem "Sin City" jest Frank Miller, twórca najlepszych odcinków "Batmana", "Daredevila" - wydany u nas "Man Whitout Fear", twórca postaci Elektry i... autor scenariuszy do kiepskich "RoboCop'ów" 2-3. Klimat większości jego dzieł jest podobnie mroczny.)
Picard
Użytkownik
#110 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:32:50
Odpowiedz 
Q__

Byl tez ,,batman vs. Predator" ale pamietam tylko pierwsza czesc. Kolorystyka w jakie utrzymany byl ten komoks byla fajna i chyba udalo sie tam zachowac klimat Predzia ale chyba nic poza tym...
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:35:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Byl tez ,,batman vs. Predator"

Był, mam, znam, doceniłem...

Należy też wspomnieć o komiksie "Usagi Yojimbo" i jego "mutacji" "Usagi in Space"... Trudno zakwalifikować ten komiks bo rysował go Japończyk żyjący w USA (zatem manga to czy comic book). Jest też nietypowy pod innym względem, bo bohaterami są człekokształtne zwierzęta (żyjące w innym wymiarze, w samurajskich realiach). Mimo to jest to historia zdecydowanie dla dorosłych, pod wieloma względami pokrewana filmom Kurosawy czy słynnej mangowej serii "Lonely Wolf and Cub". Komiks ten zyskał sobie status kultowego tak jak i jego bohater.

"Usagi in Space" jest nam chyba nawet bliższy bowiem stanowi (japońsko-zwierzęcą co prawda) ambitną space operę...
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 1 Lip 2006 20:43:40
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#113 - Wysłana: 1 Sier 2006 23:39:19
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#114 - Wysłana: 1 Sier 2006 23:41:43
Odpowiedz 
Picard

Dobrze to czy źle?

Przyzwyczaiłem się już do Jacka Nicholsona, choc początkowo nie pasował mi do roli... Więc źle.
Picard
Użytkownik
#115 - Wysłana: 1 Sier 2006 23:45:54
Odpowiedz 
Q__

Ale Jack jest już stary i nie wyobrażam juz sobie go jako Jockera takiego jaki byl przed laty w ,,Batmanie" Burtona.To zreszta inny rezyser, odmienna wizja...Jako ciekawostke podam,ze nowym Jockerem mial podobno zostac Michael Keaton- czyli odtworca roli Batman z pierwszych dwuch czesci jego przygod! Takie rozwiazanie moglo by byc ciekawe.
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 1 Sier 2006 23:59:09
Odpowiedz 
Picard

nowym Jockerem mial podobno zostac Michael Keaton- czyli odtworca roli Batman z pierwszych dwuch czesci jego przygod! Takie rozwiazanie moglo by byc ciekawe.

Conajmniej nieszablonowe.
Pah Wraith
Użytkownik
#117 - Wysłana: 2 Sier 2006 09:59:59
Odpowiedz 
Dobrze to czy źle?

A bo ja to wiem? Zobaczymy w filmie...
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 2 Sier 2006 12:41:02
Odpowiedz 
Pah Wraith

Zobaczymy w filmie...

Cóż - w pierwszej chwili pomysł mi się NIE PODOBA, ale masz rację. Dopiero po obejrzeniu filmu ocenimy...
Pah Wraith
Użytkownik
#119 - Wysłana: 2 Sier 2006 15:12:58
Odpowiedz 
Widziałeś gościa w innej roli?
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 2 Sier 2006 15:36:55
Odpowiedz 
Pah Wraith

Widziałeś gościa w innej roli?

W "Roar" i "Obłędnym rycerzu"...
http://en.wikipedia.org/wiki/Roar_%28television_se ries%29
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Knight%27s_Tale

Był sympatyczny i... nijaki. Obie te cechy mało pasują mi do Jokera...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  47  48  49  50  51  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Batman Początek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!