USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Virus

Autor Wiadomość
Autojednostka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 18 Gru 2017 23:59:08 - Edytowany przez: Autojednostka
Odpowiedz 
Kto oglądał film virus produkcji USA z 1999 roku. Jest to film sf o obcej formie życia z kosmosu która zapanowała nad systemami komputerowymi na statku badawczym. I tu się robi ciekawie i znajomo, obca forma życia wymordowała załogę a z części ich ciał i podzespołów elektronicznych zbudowała cyborgi. No i tutaj nasuwa mi się jedno skojarzenie, toż to Borg . Trochę prymitywny ale jest.

Film nawet mi się spodobał.
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 19 Gru 2017 08:09:36
Odpowiedz 
My to wiemy kocie.
Doctor_Who
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Gru 2017 08:35:50 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Autojednostka:

Mnie też. Całkiem miły horror.
No i warto wspomnieć o roli naszej rodaczki, Joanny Pacuły.

mozg_kl2

No offence, ja rozumiem - memy, kultowe teksty, etc. ale jednak zwracanie się per kocie do użytkownika z krótkim stażem może budzić nieprzyjemne skojarzenia (zwłaszcza, że nie każdy musi ów tekst znać) .
Autojednostka
Użytkownik
#4 - Wysłana: 19 Gru 2017 12:18:06
Odpowiedz 
mozg_kl2:
My to wiemy kocie.

Od razu przypomniał mi się film Samowolka
Ale na kota to już jestem za stary
Doctor_Who
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Gru 2017 12:29:07
Odpowiedz 
Ja co prawda w armii nie byłem, ale okres inicjacji w liceum pamiętam niezbyt miło . Wracając do Borga, to miałem podobne skojarzenia, gdy Squeaky po raz pierwszy się po "przeróbce" na ekranie pojawił, jeszcze w cieniu.

Tak w ogóle to zaczęło się od miniserii komiksów Dark Horse Chucka Pfarrera z rysunkami Howarda Cobba:

https://en.wikipedia.org/wiki/Virus_(comics)
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 19 Gru 2017 12:39:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Autojednostka

Autojednostka:

Jako rozrywkowa ekranizacja komiksu może być. Ogląda się przyjemnie. Ale myśleć to nad tym filmem nie ma co. Jego fabuła stanowi klasyczny przykład idiot plot, bo toczy się w przewidzianym przez scenarzystów kierunku tylko dzięki temu, że bohaterowie - a raczej jeden bohater, ten Obcy - zachowuje się jak idiota, przyjmując, owszem - malownicze, ale relatywnie łatwe do zniszczenia formy.
A do tego jest jeszcze zwichnięty koncepcyjnie, co mu ongiś wytykałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1213&page=127#msg91832

Autojednostka:
Od razu przypomniał mi się film Samowolka

To cytat z 13 posterunku, znacznie milszy kontekstualnie więc...
Autojednostka
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Gru 2017 15:25:47
Odpowiedz 
Q__:
To cytat z 13 posterunku, znacznie milszy kontekstualnie więc...

A no tak inspektor Kot

Wracając do filmu
Q__:
a raczej jeden bohater, ten Obcy - zachowuje się jak idiota

Tutaj się z Tobą nie zgodzę Ten obcy miał ograniczone możliwości, mógł wykorzystywać tylko ograniczone zasoby i części ze statku. w filmie było pokazane jak ciągle się rozwijał, budując coraz lepsze maszyny. Z technicznego punktu widzenia obcy w pare dni osiągną bardzo dużo. Inna kwestia to płytki i przewidywalny scenariusz, ale pomysł mi się podoba. Mogli by bardziej rozbudować akcję bo brakuje mu iskry.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 21 Gru 2017 19:25:15
Odpowiedz 
Autojednostka

Autojednostka:
Ten obcy miał ograniczone możliwości, mógł wykorzystywać tylko ograniczone zasoby i części ze statku.

A nie mógł po prostu całego statku opanować? Musiał się bawić w takie kombinacyjki?
Autojednostka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Gru 2017 21:24:52
Odpowiedz 
Q__:
A nie mógł po prostu całego statku opanować? Musiał się bawić w takie kombinacyjki?

Niestety nie, statek nie był tak skomputeryzowany jak dzisiaj ma to miejsce. Najpierw opanował to co można z poziomu komputerów potem musiał zbudować roboty to pozyskiwania części i dalszej ekspansji. W dzisiejszej erze wifi i wszechobecnych mikroprocesorów ten film wyglądał by inaczej. Sam robiłem sterowniki, gdzie prowadziłem do nich sporo kabli. Komunikacja radiowa nie zawsze jest możliwa a najprostszą i najpewniejszą formą komunikacji jest właśnie komunikacja przewodowa, co w filmie ładnie pokazano
MarcinK
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Lip 2018 21:01:11
Odpowiedz 
Może jestem jakiś dziwny, ale kibicowałem obcemu, serio bardzo trafnie ocenił ludzkość
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 9 Lip 2018 21:03:08
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
bardzo trafnie ocenił ludzkość

Tak po lemowsku
MarcinK
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Lip 2018 21:32:44
Odpowiedz 
A i CGI jakby lepsze niż w nowych filmach (pod względem grafiki per se, ruchy itp. trochę niedopracowane)

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Virus

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!