USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / USS Voyager vs. HMS Nike

Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Sier 2005 13:45:16
Odpowiedz 
Kto by wygrał ten pojedynek ??

HMS Nike to okręt pochodzący z universum Honor Harrington D.Webera .
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Sier 2005 19:31:05
Odpowiedz 
Chętnie bym coś na ten temat napisał lecz niestety nie wiem nic na temat rzeczonego HMS Nike
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Sier 2005 20:07:18
Odpowiedz 
Polecam. Książki znajdziesz choćby w warszawskich hipermarketach i większości bibliotek. Fajny quasi-trekowy klimacik mają - tractor beam, executive officer ...
reyden
Użytkownik
#4 - Wysłana: 11 Sier 2005 20:37:07
Odpowiedz 
co do HMS Nike - tu masz rozpiskę całej klasy :
http://www.honor.polter.pl/czytaj.php?id=26&dzial=Royal%20Manticorian% 20Navy

Dużo na temat technologii RMN i całego universum HH można się dowiedziec w pierwszym tomie cyklu .

Jak chcesz to ci moge podesłac ebooka ( mam pierwsze 5 części ) .
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Sier 2005 21:45:45
Odpowiedz 
Teraz , gdy zobaczałyem ilustaracje wiem już o co Ci chodzi ! Widziałem jedną z tych książek w EMPIKU. Warto przeczytać ?
reyden
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Sier 2005 22:51:32
Odpowiedz 
Mi się spodobała , książka jest docyś fajna , mnie cykl wciągnoł od razu , 2-3 dni i przeczytałem tomy II-IV .

Polecam jak najbardziej , szczegłnie jak lubujszesz się w książkach marynistycznych - ta seria to próba przniesienia bitew okretów z I WW w kosmos ; wg. mnie całkiem udana .
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Sier 2005 23:11:05
Odpowiedz 
Dzięki za rekomendacje. Jako , iż lubie czytać i przepadam za fantastyką pewnie się za owe książki zabiore.
Arle
Anonimowy
#8 - Wysłana: 31 Paź 2005 13:37:22
Odpowiedz 
moim skromnym zdaniem jedne z najlepszych militarnych sf kiedykolwiek napisanych.

Prawdziwe sf, każda technologia, broń, techniczny szczególik są opisane, łącznie z rysem historycznym. Tak samo bitwy i strategia wydają się realne, a to w sf jest juz nieczęste

Ogólnie hmmmm jak kogos pierwszy tom nie wciągnie to niech nie kupuje dalej, a jak wciągnie to w ciemno może kupić całą serię))

Pierwszy tom to: "Placóka basilisk" i nie nie można czytac nie po kolei
Jean Luc
Użytkownik
#9 - Wysłana: 31 Paź 2005 20:40:29 - Edytowany przez: Jean Luc
Odpowiedz 
A wracajac do tytulu watku to powiedzialbym ze bez zadnych watpliwosci jeden okret Federacji rozbilby cala Home Fleet. Royal Navy przeciez uzywa laserow. I w odroznieniu od Star Wars nie ma w ich nazwie zadnego "turbo".Jak powiedziano w "Outrageus Okona" toto nawet nie naruszylo by ich deflektorow nawigacyjnych.
Powiedzialbym, ze te ichnie mury grawitacyjne powstrzymalyby fazery, ale Federanci w koncu by sie zorientowali ze do przodu i tylu nic nie chroni przeciwnika. A i pola silowe po bokach nie powstrzmalyby fazerow skoro nawet lasery tylko traca czesc mocy gdy przez nie przechodza.sa tylko oslabiane.
Odchodzac od samej sily ognia, przyspieszenie okretow z wszechswiata Honor zajmuje strasznie duzo czasu, nawet taki Enteprise-D moglby wokolo nich krecic osemki.
Nie mowiac o tym ze zaloga zupelnie nie bylaby przygotowana na mozliwosc transporowania sie na poklad druzyny Gwiezdnej Floty.
Mozliwosc wejscia/wyjscia z podprzestrzeni jedynie w duzej odleglosci od ukladu planetarnego tez by im nie pomogla.
Na korzysc Royal Mantikoran Navy jestem w stanie wymyslic tylko jedno: byc moze byliby w stanie zestrzeliwac torpedy, bo doprowadzili obrone przeciwrakietowa do perfekcji.
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 31 Paź 2005 20:48:50
Odpowiedz 
Picard, czy nie pisujesz też pod drugim nickiem: Jean Luc? Inaczej znów widzę kolejnego zwolennika unifikacji fizyki w całym s-f...

Więc jeszcze raz: Skąd wiesz, że fizyka obu światów jest identyczna?
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 31 Paź 2005 20:55:01
Odpowiedz 
Inaczej znów widzę kolejnego zwolennika unifikacji fizyki w całym s-f...

Nie , nigdy nie stosowałem innego nicku. Uważam , że to wstrętna praktyka : lubie wiedzieć z kim rozmawiam.
reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 31 Paź 2005 20:59:51
Odpowiedz 
@ Pah

Co nie co na temat fizyki w HH jest w samych książkach - pozatym fizyka moze być jedna ;

@Jean Luc

Nie wiem czy pola grafitacyjne powstrzymały by fazer , ekrany górne/denne to moze i by powstrzymały ; zaś co do zestrzeliwania torped to nie jest tak łatwo je zestrzelić - toredy mają własne osłony - choć słabe to lasery PD powstrzymają ; mozę jak by skoncentrowali ogien kilkunastu-kilkudziesięciu działek i antyrakiet to by zestrzeli torpedę .

A co bedzie jak torpeda zostanie wystrzleona w WARP z powiedzmy 300 mln km - przy 9.99 tą odległosc pokona w ciagu ~ 0.1 s lub mniej , a fotonówka ma jakieś 64 MT mocy - a w HH nawet kilkumegatonowe głowice są śmiertelnie grożne dla okretów ,, nawet drednotów i superdredontów
WarLock II
Użytkownik
#13 - Wysłana: 31 Paź 2005 21:00:25
Odpowiedz 
Więc jeszcze raz: Skąd wiesz, że fizyka obu światów jest identyczna?

Czy w którymś z wątków nie doszliśmy przypadkiem do wniosku, że "fizyki innych wszechświatów" są takie same jak ta panująca w naszej przestrzeni póki twórca nie zaznaczy, że tak nie jest??
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 31 Paź 2005 21:06:13
Odpowiedz 
@ Picard
Nie , nigdy nie stosowałem innego nicku. Uważam , że to wstrętna praktyka : lubie wiedzieć z kim rozmawiam.

OK

@ Reyden

Co nie co na temat fizyki w HH jest w samych książkach - pozatym fizyka moze być jedna ;

Może, ale właśnie nie musi, stąd konstruowanie kategorycznych sądów na tak kruchej bazie jest błędem.

@ WarLock II

Czy w którymś z wątków nie doszliśmy przypadkiem do wniosku, że "fizyki innych wszechświatów" są takie same jak ta panująca w naszej przestrzeni póki twórca nie zaznaczy, że tak nie jest??

Nie.
Jean Luc
Użytkownik
#15 - Wysłana: 31 Paź 2005 21:10:36 - Edytowany przez: Jean Luc
Odpowiedz 
Zapewniam Cie ze Picard nie jest moja alternatywna osobowosca. W odroznienu od Niego pisuje tutaj mozna powiedziec seriami; po paru tygodniach zainteresuje mnie co innego (ostatnio byl to Gothic) ale zawsze wracam do starego, dobrego Treka. Zdazalo mi sie pisac jako Fade ale to nie tutaj.

>Wiec jeszcze raz: Skad wiesz, ze fizyka obu swiatow jest identyczna?

Co do "jeszcze raz" to nie wiem jak toczyla sie Twoja dyskusja z Picardem i szczerze mowiac (piszac) nie chce mi sie teraz szukac, ale za siebie (znaczy Jean Luca ) moge odpowiedziec nastepujaco: Nie wiem. Zakladam ze fizyka wszedzie jest taka sama, w koncu w obu wszechswatach istnieje Ziema i mamy doczynienia z SF nie z fantasy (bo porownanie sily roznych rodzajow magii jest zupelnie bez sensu). Nie mowiac juz o tym ze jesli nie zalozymy ze taki np. laser nie jest tym samym w obu swiatach to porownania typu Nike vs Voyager traca wszelki sens.
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 31 Paź 2005 21:49:22 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
jesli nie zalozymy ze taki np. laser nie jest tym samym w obu swiatach to porownania typu Nike vs Voyager traca wszelki sens

Dokładnie, niestety wiemy, że prawa fizyki w naszym wszechświecie chociażny nie są stałą. Zmieniają się napewno wraz z upływem czasu, a być może nawet w różnych punktach Wszechświata fizyka jest zupełnie różna. Zatem, twierdzenia kategoryczne są bez sensu... Brak wspólnej bazy.

Ot, np. w Star Wreck okazało się, że

SPOILER

we wszechświecie B5 nie działają osłony z Treka

SSPOILER END

A to już zmieniło potężnie zasady gry
Jean Luc
Użytkownik
#17 - Wysłana: 31 Paź 2005 22:07:42
Odpowiedz 
Nie wiem czy pola grafitacyjne powstrzymały by fazer , ekrany górne/denne to moze i by powstrzymały
Właśnie o te ekrany mi chodzilo, upłynęło trochę czasu odkąd czytałem HH i terminologia trochę mi uciekła. Weber twierdzi że nic nie może ich przebić więc ja mu wierzę , przecież to jego świat

co do zestrzeliwania torped to nie jest tak łatwo je zestrzelić - toredy mają własne osłony - choć słabe to lasery PD powstrzymają ; mozę jak by skoncentrowali ogien kilkunastu-kilkudziesięciu działek i antyrakiet to by zestrzeli torpedę .

Rakiety RMN też chyba są szybsze od światła o ile dobrze pamiętam. A antyrakiety uderzają swego rodzaju murem grawitacyjnym. Myślę że to spowodowywało by wybuch torpedy.

Dokładnie, niestety wiemy, że prawa fizyki w naszym wszechświecie chociażny nie są stałą. Zmieniają się napewno wraz z upływem czasu, a być może nawet w różnych punktach Wszechświata fizyka jest zupełnie różna.
Jeśli chodzi Ci o to co myślę to mówimy o okresach rzędu milionów lat i podobnych odległościach. Akcje obu cykli dzieją się w galaktyce Drogi Mlecznej, mniej więcej w tym samym czasie. Nie mnożąc bytów ponad potrzebę zakładam że fizyki są kompatybilne, zwłaszcza wypowiadając się w takim wątku.

I co to jest Star Wreck?
Barusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 31 Paź 2005 22:12:18
Odpowiedz 
Sugeruję odwiedzenie strony głównej forum (choć wątek jest też na nim samym).

USS Phoenix forum / Science-Fiction / USS Voyager vs. HMS Nike

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!