USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / film
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#31 - Wysłana: 20 Cze 2006 19:33:19
Odpowiedz 
Ej, ale taki Spielberg (którego zresztą cenię) to do wspominanych filmów chyba nawet kawałka scenariusza nie napisał

Natomiast artykuł rzeczywiście ciekawy i jak na rozciągłość tematu nawet wyczerpujący. Dzięki nie mu udało mi się rozwiązać problem, czyj pomysł był pierwszy: na Obcego, czy też "Coś" (The Thing), choć jak w Archiwum X rozwiązanie nie jest do końca oczywiste.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 30 Cze 2006 13:08:22
Odpowiedz 
Narzekaliśmy na róznach topicach, że stacje TV nie rozpieszczają fanów SF, i proszę w sobotę będzie "Vanilla Sky" (remake genialnego "Otwórz oczy" Almenabara) w TVN, a w TVP1 "Twister" (wiem, nie SF, ale ze scenariuszem M. Crichtona)... Oczywiście, by nie było pełni szczęścia filmy nadawane są tak że "zachodzą na siebie"... Za to w niedzielę Plosat serwuje nam rasową kosmiczną SF "Wing Commandera" oczywiście, byśmy z miejsca mogli przełączyć i oglądać spokojnie na TVN7 "Batman Returns"... Dbają o nas...
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 6 Lip 2006 21:51:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kolejna "kosmiczna" SF, jutro (8.07) w Dwójce "Supernova" Waltera Hilla i Williama Malone'a

http://en.wikipedia.org/wiki/Supernova_%28film%29
Christof
Użytkownik
#34 - Wysłana: 7 Lip 2006 12:05:58
Odpowiedz 
http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=9884#988 4 - coś więcej o filmie "Supernova", tym razem po polsku.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 7 Lip 2006 15:03:22
Odpowiedz 
Jeszcze kilka filmów do wyboru: dziś (7.07) "Wojownicy nieba i ziemi" (kolejny film a'la "Przyczajony tygrys, ukryty smok") o 23.05 na HBO. Jutro o 20.55 komiksowy "Punisher" na HBO2, a o 22.40 "Impostor" wg. Dicka na TVP2, zaś w niedzielę 8.35 na TVN animowany "Osmosis Jones"
Anonim
Anonimowy
#36 - Wysłana: 7 Lip 2006 15:18:04
Odpowiedz 
"Vanilla Sky"

to jest SF?! myslalem ze to jakis o romansie (takie wraznie robi reklama w TVN)
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 7 Lip 2006 15:22:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
"Vanilla Sky"
to jest SF?!

Tak i to w załóżeniach nieco podobna do "Ubika" i pierwszego "Matrixa"...
Zresztą ten film był w ZESZŁYM tygodniu...
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 7 Lip 2006 17:55:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Bimberv_17 poinformował, że:

poniedziałek 10 lipca będzie "2010:Odyseja kosmiczna 2" w TVN7 o godz. 23.00

film ten niesie równie dużą dawkę kosmicznego optymizmu co ST i należy do moich ulubionych...
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 8 Lip 2006 00:42:29
Odpowiedz 
DOPISANE WIECZOREM: Obejrzałem "Supernovą". Schemat oczywiście "alienopochodny" (choć walka finałowa bardziej jak z "dwójki" Camerona). Tempo akcji i skupienie na niej a'la "Czerwona Planeta" i "Armageddon". Wnętrza trochę jak z "... planety", trochę jakby jak z (filmowego) "Lost in Space". Odlegle kojarzy sie (przez wtórność) z "Ukrytym wymiarem" (tamten był choc oryginalniejszy - łaczył róźne poetyki. Jednym słowem kolejna obok w/w i np. "Misji na Marsa" (w której chociaz scenografia była realistyczna, robiona przez NASA, ale dla odmiany grama emocji zabrakło) żonglerka znanymi elementami... Dość mam takiego kina... Dobrze, że "Odyseję..." powtarzają...
Na tle takich bezmyślnych produkcji, człowiek bardziej docenia "teatralność" TNG za którą krył się sens... Tu dostaliśmy tylko porcję efektownych walk i bieganiny, w niezłej, owszem, scenografii...
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 14 Lip 2006 20:47:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wiem, że Picard nie lubi takich filmów, ale ja jako gatunek lubię (choć nie każdy konkretny film przypada mi do gustu). Dziś w kinach premiera kolejnej azjatyckiej fantasy, albo jak kto woli kolejnego nastrojowego filmu wuxia zatytułowanego "Przysięga":

http://film.polter.pl/Przysiega-c61
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 15 Lip 2006 00:27:38
Odpowiedz 
Kolejny news: coś dla dinka...

W sobotę o 11.20 w TVP2 pierwszy odcinek "Dinotopii" wg. albumu Jamesa Gurney'a (nb. znany nam A.D. Foster napisał też powieść, której akcja toczy się na "Dinotopii").

http://www.dinotopia.com/ - strona "Dinotopii"
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 15 Lip 2006 00:56:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
I jeszcze dwa filmy będą w sobotę: 13:45 w TVN (kiepski) film

według niezłego serialu "Rewolwer i melonik":

Zaś o 20:10 w TVN7 klasyczny horror "Duch" vel "Poltergeist" T. Hoopera i S. Spielberga.
Christof
Użytkownik
#43 - Wysłana: 16 Lip 2006 00:28:24
Odpowiedz 
Kolejny news: coś dla dinka...
Nie wywołuj wilka z lasu
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 16 Lip 2006 00:34:12
Odpowiedz 
Christof

Nie wywołuj wilka z lasu

Jako stary fan Picarda, mam głupią nadzieję, że z każdą formą życia da się nawiązać pokojowy kontakt...
Christof
Użytkownik
#45 - Wysłana: 16 Lip 2006 00:42:32
Odpowiedz 
Q, chyba nie znasz Dinka

Jedyna ciekawsza rzecz o Earthstar Voyager jaką znalazłem:
http://www.jetcafe.org/bruce/portfolio/TV_Shows2/F rameSet.htm

Jeśli coś jeszcze znajdę to dam linka.
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 16 Lip 2006 01:00:02
Odpowiedz 
Christof

Jedyna ciekawsza rzecz o Earthstar Voyager jaką znalazłem

Dzięki bardzo. Pamiętam ten serial, dobry był...
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 22 Lip 2006 02:57:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dziś (właściwie to wczoraj) był w TVN "Wysłannik przyszłości" K. Costnera wg. powieści "Listonosz" D. Brina. HBO o 19.00 przypomniało "Hellboya", a Hallmark wyemitowaną niedawno na innym kanale "Supernovą".

W sobotę o 20.15 znowu "Twister" w TVP1 (wiem, nie SF, ale ze scenariuszem M. Crichtona). W Polsacie o 23.00 (kiepski) horror "Drapieżcy". Zaś już po północy - o 0.05 w TVN "Ukryty wymiar"

W niedzielę o 19.30 w Polsacie coś dla militarystów - "Top Gun"

We wtorek, w TV4, o 22.00 "Kowboje przestrzeni" (nie mylic z "Kosmicznymi kowbojami")

Zaś we środę o 20,10 w TVN "gwóźdź programu" - film "StarGate"

Jednak telewizja zaczyna o nas dbać... Pytanie tylko kiedy TNG powtórzą...
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 23 Lip 2006 10:11:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
I dwie premiery kinowe, nie jest to SF, ale jest fantastyka:

Od 21 lipca mamy w kinach film "Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka"

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=107404#1 23890
(Nb. tytułowy zwrot pochodzi z porackiej przyśpiewki z "Wyspy Skarbów", acz w posiadanym przeze mnie polskim wydaniu brzmiał w przekłądzie "skrzynia umrzyka".)

Natomiast dopiero 4 sierpnia będzie polska premiera filmu "Superman: Powrót", reżyserowanego przez Bryana Singera znanego z filmów o X-men:

http://superman.powrot.filmweb.pl/Superman:,Powr%F 3t,(2006),o,filmie,Film,id=138858
http://wiadomosci.onet.pl/1338721,19,1,0,120,686,i tem.html
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:48:42
Odpowiedz 
Przypominam: dziś, we środę o 20,10 w TVN film "StarGate"
Christof
Użytkownik
#50 - Wysłana: 27 Lip 2006 00:46:23
Odpowiedz 
Przypomniał mi się jeszcze jeden film.
Lewiatan: http://www.filmweb.pl/Film?id=7312

Trochę sie kojarzy z "Coś", trochę z "Alienem". W sumie filmik całkiem dobry. Zna ktoś (poza mną) ten film ??
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 27 Lip 2006 20:04:55
Odpowiedz 
Christof

Niestety nie znam filmu, za to twórcy nieźli: scenarzysta David W. Peoples był twórcą lub współtwórcą scenariuszy do takich filmów jak "Blade Runner", "Ladyhawk", "12 małp", "Żołnierz przyszłości", a z niefantastycznych: "Bez przebaczenia" i "Przypadkowy bohater", jest też reżyserem filmów "Krew bohaterów" (znana postapokaliptyczna SF) i "Nico" (obu do własnych scenariuszy). Reżyser to znacznie niższa liga, ale robił przyzwoite filmy sensacyjne, w tym jedną z części "Rambo". Tak więc żałuję, że nie widziałem, skoro jak mówisz: filmik całkiem dobry.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 28 Lip 2006 13:55:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Znów o nas dbają:

Dziś o 19.30 w telewizji Polsat mamy "Ghostbusters 2". Fani Pogromców Duchów sie ucieszą.

Nie jest to jedyna komedia o tej porze: HBO2 o 20.30 nadaje "Autostopem przez Galaktykę".

Zaś dla miłośników wystawnych filmów grozy o 23.25. w TVN "Jeździec bez głowy" Tima Burtona.

Jutro (w sobotę 29.07) O 20.15 w TVP1 "K-Pax",

zaś o 22.40 na Polsacie "Siódmy znak" (horror w stylu przywodzącym na myśl ostatnie newsy Jo_anki).

W niedzielę 30.07 o godzinie 20.10 w TVN7 "Batman Forever", ale tej chały nie polecam.

W poniedziałek (31.07) TV4 nadaje o 23.00 słynny "Brazil" Terrego Gilliama

Potem przerwa (bo nie ma co liczyć horroru "Pasożyt", który TVP2 nada 2.08 o 22.45).

Za to w czwartek (3.08) o 23.20 w TVP2 jeden z najsłynniejszych filmów SF (znów Gilliama) - "Dwanaście małp".

Telewizja nam się poprawia, szkoda tylko, że nic trekowego nie nadają...
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 29 Lip 2006 22:23:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
I jeszcze kilka filmów

Jutro w niedzielę 30.07, HBO nadaje dwa filmy fantastyczne: pierwszy to fantasy "Ella zaklęta" (o 14.25)

Drugi to słynne "Sin City" wg. komiksu nie bez przyczyny nazywanego wielkim. (o 21.00):

Zaś o 20.00 w kanale Ale kino! słynny "Starman" Johna Carpentera:

Dla porządku wspomnieć też można o "Władcy Zwierząt 2" którego wyemituje TVN7 o 16.50, choć jest to klasyczny tzw. "zły film".

Ponadto TVN7 powtarza dwa "komiksowe" seriale "Witchblade" co sobota, o 1.20. Dziś już 8 odcinek...

i "Ptaki nocy" co niedziela o 19.10

I ostatnia wiadomość: od poniedziałku w TVP2 codziennie (zwykle o 11.50, czasem o późniejszej porze) serial "Przygody pana Michała", fantastyka żadną miarą to to nie jest, ale gracze w Dzikie Pola z pewnościa zechcą to obejrzeć:
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 30 Lip 2006 15:03:04
Odpowiedz 
I kolejny newsik: w przyszłą sobotę 5.08 o 21.35 TVN powtórzy słaby film według świetnej książki: "Wehikuł czasu" S. Wells'a wg. H.G. Wells'a:

Tak naprawdę jedynymi postaciami, które przyciągnęły moją uwagę w tym filmie byli: przywódca Morlocków (jak zwykle świetny Jeremy Irons) i ta sztuczna inteligencja będąca interface'm biblioteki.

Osoby chcące poczuć "wellsowskie klimaty" zachęcam raczej do lektury "Statków czasu" Stephena Baxtera...
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Time_Ships
Jo_anka
Użytkownik
#55 - Wysłana: 30 Lip 2006 19:04:13
Odpowiedz 
Dzis na TCM: - wspominana niedawno "Coma" (21.00) triller SF z 1978 r., rez. Michael Crichton, wyk. Genevieve Bujold i Michael Douglas;
oraz wdl. J.Conrada "Jadro ciemnosci"(23.00) z 1994 r. rez. Nicolas Roeg, wyk. Tim Roth i John Malkovich.
Raptor 16
Użytkownik
#56 - Wysłana: 30 Lip 2006 19:08:53
Odpowiedz 
I kolejny newsik: w przyszłą sobotę 5.08 o 21.35 TVN powtórzy słaby film według świetnej książki: "Wehikuł czasu" S. Wells'a wg. H.G. Wells'a:

e tam odrazu słaby, lepszy od tego wczesniejszego z lat 60

Tak naprawdę jedynymi postaciami, które przyciągnęły moją uwagę w tym filmie byli: przywódca Morlocków (jak zwykle świetny Jeremy Irons) i ta sztuczna inteligencja będąca interface'm biblioteki.

mi sie podobalo jak przybywa gdy robią odwierty na ksiezycu a za pare minut przenoesi sie pare lat pozniej widząc efekt tych "calkowcie" bezpiecznych prac
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 30 Lip 2006 19:49:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Dzięki. A'propos "Jądra ciemności": czytałaś wzorowane na nim "Serce Mroku" Dukaja? Dobra klasyczna SF a'la Lem.

"Coma"

Raptor 16

e tam odrazu słaby, lepszy od tego wczesniejszego z lat 60

Tu bym polemizował...

mi sie podobalo jak przybywa gdy robią odwierty na ksiezycu a za pare minut przenoesi sie pare lat pozniej widząc efekt tych "calkowcie" bezpiecznych prac

Tak to była mocna strona filmu. Ostrzeźenie przed bezmyślnym robieniem rzeczy, na których sie nie znamy (vide "Park jurajski"). Ja mówiłem o postaciach. Zresztą film spłaszczył wymowę powieści, ale i nic dziwnego, bo powieść cokolwiek się zestarzała...
Jo_anka
Użytkownik
#58 - Wysłana: 30 Lip 2006 20:49:39 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
A'propos "Jadra ciemnosci": czytalas wzorowane na nim "Serce Mroku" Dukaja? Dobra klasyczna SF a'la Lem.

Nie, jeszcze nie czytalam. A czy nie miales wrazenia, ze "Czas Apokalipsy" byl wzorowany na "Jadrze ciemnosci" ?
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 30 Lip 2006 20:54:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

A czy nie miales wrazenia, ze "Czas Apokalipsy" byl wzorowany na "Jadrze ciemnosci" ?

Jest to fakt dość powszechnie znany... (A utwór Dukaja nawiązuje do obu w/w.)

Fragment "Serca Mroku":
http://dukaj.fantastyka.art.pl/utwory/sm.html
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 1 Sier 2006 15:35:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A w kinach "Garfield 2" - było nie było swoista fantastyka:

http://www.imdb.com/title/tt0455499/
http://www.film.gildia.pl/filmy/garfield_2
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / film

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!