USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Legendy Polskie
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 6 Mar 2017 23:34:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Nie wiemy czy siedzą w jakichś fandomach a jeśli to w jakich? To też ma wpływ na ich pracę twórczą. Inną wizję robotów będzie miał fan Patlabora a inną Avatara.

MarcinK:
Sam wyobrażam sobie niezwyciężonego jako coś na kształt Battlestar Galactica z ruchomymi dyszami jak w Prometeuszu. Normalnie dwie skierowane są w przód a dwie w tył i w zależności od potrzeb hamują lub napędzają, przy lądowaniu oczywiście kierowane są w dół.

No i tu właśnie opisujesz to, czego się boję. Żerowanie na popkulturze, zamiast dążenia tylko do wierności książce i technologicznego realizmu zarazem.
Inna sprawa, że ja też skażony, zaraz - gdy o lądowaniu Niezwyciężonego mowa - widzę oczami duszy siadającego na planecie Intrepida. A gdy o samej nazwie tego statku - pewne jednostki z The Lost Fleet.

Przy czym, tak już całkiem serio: uważam, że tworząc SF klasykę tego gatunku i wszelkie popkulturowe klisze można - a nawet trzeba - znać, ale należy mieć do nich stosunek b. krytyczny, ot unikać idiotyzmów jakie się przytrafiły poprzednikom (może nawet obnosić się z tym, jak Clarke w "Piaskach Marsa"), a w ich dobrych pomysłach czy stosowanych przez nich estetykach szukać inspiracji (vide Lem, Leinster i pomysł rozumnego oceanu czy tenże sam, japońskie mecha i diglatory), nie elementów do wykonania na nich czynności copy + paste, no i używać rzeczywistości w roli weryfikatora cudzych i własnych radosnych wizji. SF ma być osadzona w realnym Wszechświecie (z rządzącymi nim prawami-ograniczeniami; gdzie odstępstwo od tych praw ma być b. silnie - w sposób zgodny z paradygmatem naukowym - uzasadnionym wyjątkiem, nie - normą), nie w tradycjach popkultury.
MarcinK
Użytkownik
#62 - Wysłana: 7 Mar 2017 07:59:20
Odpowiedz 
Q__:
nie w tradycjach popkultury

Trzeba pamiętać jednak o uwzględnieniu niej. Popkultura jest odbiciem społeczeństwa, jego lęków i nadziei, dobrym przykładem są filmy Marvela poruszające motyw odrzucenia (X-men), terroryzmu (IM3, CA2) itp.
O ile klasyki z lat 80tych są jeszcze pod tym względem bardzo aktualne o tyle starsze są zazwyczaj pozbawione, a wzbogacenie ich ekranizacji o te elementy mogło by je uatrakcyjnić.
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 7 Mar 2017 09:22:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Trzeba pamiętać jednak o uwzględnieniu niej.

Ależ nie powiedziałem, że nie należy z niej umiejętnie czerpać, czy robić do niej aluzji (BTW. czy sam "Niezwyciężony" nie czerpie w kosmiczno-marynarskich schematów, starych jak utwory "Doc'a" Smitha i Heinleina, odciskających też swoje piętno na Treku, a do dziś obecnych w powieściach o Honor Harrington Webera?), tylko, że nie można dać się jej zdominować (co mi np. b. przeszkadza w pewnych, całkiem dobrych poza tym, utworach Dukaja, który sobie założył, że przyszłość będzie się rozwijać wedle popkulturowych recept*).

* Nie jest to do końca fałszem, ale mam wrażenie, że przesadził ze skalą tego wpływu, bo sam w popkulturze zakochany...
mozg_kl2
Użytkownik
#64 - Wysłana: 10 Mar 2017 20:11:13
Odpowiedz 
https://iv.pl/images/23081436008885102753.jpg

chłopaki z żelazowej góry na planie kolejnej części.
MarcinK
Użytkownik
#65 - Wysłana: 10 Mar 2017 20:14:01
Odpowiedz 
mozg_kl2
Zabezpieczają magazyn zboża?
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 10 Mar 2017 20:33:44
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
chłopaki z żelazowej góry na planie kolejnej części.

Ten pierwszy z lewej najciekawszy. Nadprzyrodzony jakiś?
MarcinK
Użytkownik
#67 - Wysłana: 10 Mar 2017 20:35:05
Odpowiedz 
Q__
Trzeci z prawej to zamaskowany agent ISIS chwilę przed wysadzeniem
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 11 Mar 2017 10:32:08
Odpowiedz 
MarcinK

Ty lepiej popatrz na tego mojego, czy nie wygląda Ci jak postać z tokusatsu...
MarcinK
Użytkownik
#69 - Wysłana: 11 Mar 2017 11:23:56
Odpowiedz 
Q__
Takiego ridera mi przypomina

http://kamenrider.wikia.com/wiki/Kazuya_Taki
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 11 Mar 2017 11:44:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

A on znów z imienia przypomina mi tego pana:

https://myanimelist.net/character/9006/Kazuya_Ryuz aki

Choć młodsze pokolenia będą mieć raczej takie skojarzenia:
http://tekken.wikia.com/wiki/Kazuya_Mishima
http://tekken.wikia.com/wiki/Devil_Kazuya
MarcinK
Użytkownik
#71 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:12:52
Odpowiedz 
Q__:
Choć młodsze pokolenia będą mieć raczej takie skojarzenia:

Nie mów mi że nie grałeś
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:18:54
Odpowiedz 
MarcinK

Mówię, że moja pamięć sięga w przeszłość dalszą niż hasło "A ja sobie gram w Tekkena, popijając Heinekena..."
mozg_kl2
Użytkownik
#73 - Wysłana: 6 Cze 2017 16:24:26
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 6 Cze 2017 17:16:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
cichosza-zobacz-n owy-teledysk-promujacy-legendy-polskie

Melodię "trochę" skopali, ale miło wiedzieć, że projekt żyje. No i można ze dwa smaczki docenić - tego Poloneza i białe skarpetki podpisującego cyrograf pana. (Nawiasem: zdaje mi się czy dostaliśmy polską odpowiedź na F&F trochę?)
mozg_kl2
Użytkownik
#75 - Wysłana: 6 Cze 2017 17:54:27
Odpowiedz 
Q__:
ale miło wiedzieć, że projekt żyje

Bagiński mówił, że w tym roku będzie tylko jeden dłuższy film.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 6 Cze 2017 21:59:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Bagiński mówił, że w tym roku będzie tylko jeden dłuższy film.

Zawsze więcej niż zero.
MarcinK
Użytkownik
#77 - Wysłana: 1 Lip 2017 10:46:53
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 1 Lip 2017 12:46:15
Odpowiedz 
MarcinK

Ciekawe czy to ma oficjalną continuity z "Chłopaki nie płaczą"?
MarcinK
Użytkownik
#79 - Wysłana: 1 Lip 2017 19:35:31
Odpowiedz 
Q__
Marzy ci się BolecVerse?
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 1 Lip 2017 23:44:50
Odpowiedz 
MarcinK

O czym ty do mnie rozmawiasz? Głowa cię nie boli?
mozg_kl2
Użytkownik
#81 - Wysłana: 2 Lip 2017 00:45:23
Odpowiedz 
Q__:
O czym ty do mnie rozmawiasz? Głowa cię nie boli?

ale trochę słabe bez tej magii lat minionych. Za dużo reklamy za mało historii.

MarcinK:
BolecVerse?

popieram. Ciekawe czy pójdą do muzeum lotnictwa.
Seybr
Użytkownik
#82 - Wysłana: 2 Lip 2017 10:12:40
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ciekawe czy pójdą do muzeum lotnictwa.

Ta a z kranu będzie płyną Dzony Łojker.

Humor lekko na siłę.
mozg_kl2
Użytkownik
#83 - Wysłana: 2 Lip 2017 12:24:51
Odpowiedz 
Seybr:
Humor lekko na siłę.

jak byłem smarkiem to sobie nawet kupiłem ten film na DVD. Oglądało się. Choć dużo lepiej zrobiłby OLX jakby postawił na historię jak allegro a nie na reklamę.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#84 - Wysłana: 2 Lip 2017 23:41:25
Odpowiedz 
mozg_kl2:
jak byłem smarkiem to sobie nawet kupiłem ten film na DVD.

ostatnie dobrekomedie przed nastaniem karolaków etc..
MarcinK
Użytkownik
#85 - Wysłana: 11 Lip 2017 16:53:18
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 11 Lip 2017 17:00:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Jak zobaczyłem tytuł piosenki pomyślałem sobie, że powinno być coś z diabłami, bo to by było należycie przewrotnie. I nie zawiedli mnie (choć spodziewałem się Boruty, a dali - mniej oczywistego - Rokitę). Sama opowiadana historia? Taka jakby grzeczniejsza (adekwatnie do wieku bohaterki) wersja "Carrie", mam wrażenie...
MarcinK
Użytkownik
#87 - Wysłana: 8 Sier 2017 19:48:01
Odpowiedz 
krzychu
Użytkownik
#88 - Wysłana: 8 Sier 2017 19:52:27
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#89 - Wysłana: 8 Sier 2017 19:57:43
Odpowiedz 
krzychu
Nie widzę związku
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 8 Sier 2017 20:31:30
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Na to czekałem

Rokita z lizaczkiem. Ale przede wszystkim coraz bardziej sfrustrowany (Twardowski, Jaga). (Te jego zdjęcia i wykresy skojarzyły mi się przy tym z wiadomą jaskinią Davida - diabeł, robot... każdy musi się zachowywać jak człowiek z amerykańskiego filmu dziś. A znów ćwiczenia z mieczem - z "Nieśmiertelnym".) A Boruta wciąż luzaczek - co zresztą pasuje do tej postaci. No i coraz bardziej zastanawia mnie rola tej dziewczynki. Kim ona jest i ma być?

krzychu
MarcinK

MarcinK:
Nie widzę związku

Ani ja.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Legendy Polskie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!