USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Powrót do przysżłości - 21 października 2015 i inne wizje jutra, które się nie ziściły

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Paź 2015 18:49:44 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Dziś mamy rocznice wizyty Martego McFly's podróżującego w czasie z roku 85.

http://www.chicagonow.com/chicago-strange-haunted-history/files/2015/08/BTTFIIdate.jpg
W związku z tym zachęcam Was do dyskusji na temat wizji przeszłości, które wieszczono nam w różnych produkcjach spod znaku SF, a które się nie sprawdziły. Czy nie jesteście trochę rozczarowani przyszłością? Owszem nie sprawdziły się niektóre apokaliptyczne wizje przyszłości, jak wojny eugeniczne, które miały mieć swój finał w 1996 roku, a Skynet nie zbuntował się 29 sierpnia 1997 roku, powodując nuklearną zagładę... Ale z drugiej strony nie ma też sztucznej inteligencji na podobieństwo HAL'a 9000, nie mamy technologii hibernacyjnej i nie latamy na Jowisza, jak wieściła Odyseja kosmiczna 2001, gdzie loty kosmiczne były dość powszednie. Nie ma nawet stałej bazy na Księzycu, która wedłóg filmu, Horyzont zdarzeń, miała powstać w bieżącym roku:
http://embed.gyazo.com/5c60560bc1824b9cd7a703e9fb8525c6.gif
Nie ma też oczywiście fruwających samochodów, samo-zawiązujących się butów, latających deskorolek, ani miniaturowej żywności, która po podgrzaniu powiększa się do normalnych rozmiarów! A najgorsze, że nie nakręcono 19-nastej części Szczęk - tym ostatnim jestem szczególnie rozczarowany! Natomiast przewidywania Robocopa nie były tak dalekie od prawdy - Detroit rzeczywiście leży w ruinie.

A jakie są wasze ulubione wizje przyszłości, które nigdy się nie sprawdziły? Jakich wizji przyszłości żałujecie, a z jakich cieszycie się, że się one nie ziściły? Czy uważacie, że któraś z filmowych przyszłości może się jeszcze ziścić z pewnym poślizgiem, czy też są to tak nierealne przewidywania, że nigdy nie dojdą one do skutku?
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Paź 2015 18:52:33
Odpowiedz 
To nawet nie jest rocznica :P
Psyker
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Paź 2015 18:57:31
Odpowiedz 
Picard:
Ale z drugiej strony nie ma też sztucznej inteligencji na podobieństwo HAL'a 9000,

To akurat dobrze ;). Zresztą, wielkie umysły tego świata się buntują przed tym, co by AI budować.

Picard:
Natomiast przewidywania Robocopa nie były tak dalekie od prawdy - Detroit rzeczywiście leży w ruinie

Ty mnie udławić przy kolacji chcesz :P

Picard:
Nie ma też oczywiście fruwających samochodów, samo-zawiązujących się butów, latających deskorolek, ani miniaturowej żywności, która po podgrzaniu...

Czy ja wiem - ale mamy samochody, które same jeżdżą, buty na rzepy, Segway i fastfoody.

O rozwoju technologicznym realnym nie wspomnę.

Ale szczerze to nie kojarzę filmu, który by w latach 80-tych kształtował równie pozytywną wizję świata, którą teraz mamy. Choć kolorowo nie jest, to chyba jednak straszniej sobie wszystko wyobrażano.
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Paź 2015 18:57:32
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Paź 2015 19:47:47
Odpowiedz 
Psyker:
To akurat dobrze ;). Zresztą, wielkie umysły tego świata się buntują przed tym, co by AI budować.

IMO bardzo dobrze robią, chodź niepokojąco skonstruowali coś na podobieństwo Watsona.

Psyker:
Ty mnie udławić przy kolacji chcesz :P

A nie leży? Nawet nie tylko leży ale też i kwiczy!

Psyker:
Ale szczerze to nie kojarzę filmu, który by w latach 80-tych kształtował równie pozytywną wizję świata, którą teraz mamy. Choć kolorowo nie jest, to chyba jednak straszniej sobie wszystko wyobrażano.

Czy ja wiem? Powrót do przeszłości nie wspominał o kryzysie emigracyjnym, szalejącym Islamie, i ponownie dążącej do statusu mocarstwa Rosji...
mozg_kl2
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Paź 2015 19:51:35
Odpowiedz 
miałem założyć ten sam temat. Ubiegłeś mnie.
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 22 Paź 2015 08:45:51
Odpowiedz 
Picard:
Nie ma nawet stałej bazy na Księzycu, która wedłóg filmu, Horyzont zdarzeń, miała powstać w bieżącym roku:

Nie bój się do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu, Ruskie może coś wykombinują.
annami
Użytkownik
#8 - Wysłana: 22 Paź 2015 22:09:14
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 27 Paź 2015 11:55:22
Odpowiedz 
Slovaak

Slovaak:
To nawet nie jest rocznica :P

Ano To nie była rocznica to był TEN DZIEŃ, tyle, że w innej odnodze Multiversum.

Picard
Psyker
MarcinK
mozg_kl2
annami

Wiecie, że ekipa STO również ów dzień uczciła?
http://www.startrek.com/article/star-trek-online-t he-future-flyer
annami
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Paź 2015 19:41:56
Odpowiedz 
Q__:
Wiecie, że ekipa STO również ów dzień uczciła?
http://www.startrek.com/article/star-trek-online-t he-future-flyer

Hmmm, deskolotka w realiach trekowych? Potencjalnie chyba przydatna w niektórych sytuacjach
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 27 Paź 2015 19:58:19
Odpowiedz 
annami

annami:
Hmmm, deskolotka w realiach trekowych?

Wyobraziłem sobie jak by wyglądał, któryś z oficerów GF z naszych ukochanych załóg podobnie lecący na deskolotce za swoim statkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=YqLr0Qy-DyE&t=35
Cóż, złośliwa wyobraźnie podsunęła mi obraz Picarda lecącego tak za Ent-D w atmosferze Risy (więc bez skafandra) z tą głupią miną z NEM...
annami
Użytkownik
#12 - Wysłana: 29 Paź 2015 21:34:37
Odpowiedz 
Q__:
Cóż, złośliwa wyobraźnie podsunęła mi obraz Picarda lecącego tak za Ent-D w atmosferze Risy (więc bez skafandra) z tą głupią miną z NEM...

Q, ja tutaj o niej jako o ratunku w groźnej sytuacji myślałam
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 30 Paź 2015 07:14:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
annami

annami:
ja tutaj o niej jako o ratunku w groźnej sytuacji myślałam

Fakt, gdyby takową posiadał Kirk w ST V nie musiałby biernie spadać czekając na pomoc Spocka... Ba, może i w GEN by zdążył wyfrunąć spod walącego się mostu i powiedział chwilę potem "It was fun" w zupełnie innym kontekście... A gdyby scenarzyści pozwolili, to - kto wie - może nawet inżynier Olson z "jedenastki" musiałby szukać kolejnej okazji, by zginąć śmiercią redshirta...
pirogronian
Użytkownik
#14 - Wysłana: 31 Paź 2015 14:44:17
Odpowiedz 
Wehikuł
Wehikuł czasu już jest. Brawo Polacy
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 31 Paź 2015 17:41:54
Odpowiedz 
pirogronian
Ważne że działa
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Paź 2019 08:32:07
Odpowiedz 
THIS IS HEAVY... 😒

Fani "Powrotu do przyszłości" z Francji, donoszą, iż Netflix usunął w ich kraju, fragment filmu w drugiej części trylogii. Mianowicie chodzi o scenę, w której Marty wyciąga z kosza Almanach Sportu, który okazuje się być gazetką Oh LaLa...

To nie pierwszy raz we Francji, kiedy cenzuruje się nasz ukochany film. Jakiś czas temu, wymazano w pierwszej części słowo "terrorysta" z listu, który Marty napisał do Doktorka w 1955 roku.

Co o tym sądzicie❓
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 20 Paź 2019 15:55:04
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Co o tym sądzicie

Chciałbym to móc ogarnąć, a nie mam pojęcia czym jest gazetka Oh LaLa.
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 20 Paź 2019 20:44:30
Odpowiedz 
Q__:
czym jest gazetka Oh LaLa.

https://youtu.be/7wK94mIycAk
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 20 Paź 2019 21:01:42
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tyle to pamiętam. Nie wiem natomiast dlaczego ta fikcyjna* gazetka zdaje się robić za taki kamień obrazy dla rodaków/przodków Picarda...

* https://backtothefuture.fandom.com/wiki/Oh_LàLà
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 21 Paź 2019 05:56:23
Odpowiedz 
Q__

Google tłumacz podsunął mi taka odp

"Hipoteza cenzury „wyraźnych treści” wydaje się mało wiarygodna. Odpowiedź na tę tajemnicę z pewnością znajduje się w opowiadaniach o prawach. Ponieważ jeśli magazyn „Oh Là Là” nigdy nie istniał, magazyn laminowany w filmie jest prawdziwym numerem 29 Paris Sex Appeal , wydanym w grudniu 1935 roku we Francji. A okładka pokazuje na zdjęciu Venetię Stevenson, pin-up magazynu American Swank (wydanie 1955). I na tym właśnie może polegać problem: sprawa praw autorskich, ponieważ grupa Swank Us nadal istnieje i byłaby skłonna pozwać. W rzeczywistości Netflix najprawdopodobniej chciał zaoszczędzić kilka dolarów, usuwając scenę"

Naciagane

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Powrót do przysżłości - 21 października 2015 i inne wizje jutra, które się nie ziściły

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!