USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pomysł na opowiadanie science-fiction

Autor Wiadomość
Empata Wolkanin
Użytkownik
#1 - Wysłana: 2 Lip 2015 21:45:22
Odpowiedz 
Wpadłem ostatnio na pomysł napisania opowiadania science-fiction - mam stanowczo za dużo wolnego czasu - i chciałbym się dowiedzieć co wy o tym myślicie.

A więc tak - akcja rozpoczyna się w przyszłości. Około roku 2020 nastąpiła II rewolucja techniczno-naukowa - wymyślono nowy silnik kosmiczny [tu pojawia się pierwszy problem - czy można założyć, że da się udoskonalić silnik jonowy tak aby miał większą siłę ciągu. A może zastosować coś innego?], poprzez wysyłanie nowych sond poprawiła się nasza znajomość układu słonecznego, ostatecznie dowiedziano się, że na Tytanie znajdują się olbrzymie pokłady paliw, które można w tani sposób wydobyć (gorzej z transportem na ziemie ). Powstają nowe materiały budowlane, lekarstwa, urządzenia i maszyny. Stale rosnąca globalizacja powoduje, że pod naciskiem ludzi większość krajów świata łączy się w Ziemską Republikę.
W ciągu następnych kilkudziesięciu lat Republika rozsyła statki kosmiczne na pozostałe planety oraz księżyce układu słonecznego i zakłada na nich bazy zdolnego do dłuższego podtrzymania życia ziemskich organizmów.
Akcja zaczyna się w przełomowym momencie historii - osłabiona wewnętrznymi sporami i aferami politycznymi Republika pogrąża się w chaosie i wojnie domowej. Jednocześnie samotny, zagubiony od czterdziestu lat astronauta, wybudza się z hibernacji w tajemniczym układzie. Jego sygnał radiowy przechwytuje obca rasa. Po raz pierwszy okazuje się, że ludzie nie są samotni w kosmosie. Czy obcy są złymi najeźdźcami z kosmosu czy też są "tymi dobrymi", którzy pragną pomóc ludzkości? O tym dowiecie się w następnym odcinku.
pirogronian
Użytkownik
#2 - Wysłana: 2 Lip 2015 21:57:58
Odpowiedz 
Odruchowo chciałem dać "lubię to" ;) Wiem, za dużo fejsa.

Co do nowego napędu, to z mojego punktu widzenia masz wybór, czy posłużyć się oficjalnie promowaną wiedzą na ten temat, czy też masz odwagę sięgnąć po coś "spod lady". Proponowałbym zastosowanie efektu Biefelda-Browna - sprawa stara jak świat, ale z jakichś powodów nie nagłaśniana. Nie umożliwia on jeszcze podróży nadświetlnych, ale sprawność może mieć nawet do 100% - czyli praktycznie zero paliwa.

Jeżeli chcesz pozostać jednak przy oficjalnym stanie nauki/technologii, to mogłoby to być coś na kształt napędu Bussarda, tylko, z uwagi na niewielkie odległości w Układzie Słonecznym, ściąganie paliwa musiałoby być aktywne, albo sposób jego przetwarzania bardziej wydajny (tylko czy może być wydajniejsza przemiana jądrowa od fuzji wodoru w hel?).

Ponieważ jednak i tak opisywana przez ciebie sytuacja Ziemi, zarówno przyszła, jak i obecna, będzie czystą fantazją, to w sumie możesz wymyślić napęd, jaki ci się zamarzy - nie wpłynie to znacząco na prognostykę opowiadania, w każdym razie chyba nie w sposób istotny.
Empata Wolkanin
Użytkownik
#3 - Wysłana: 2 Lip 2015 23:52:46
Odpowiedz 
Pytanie do administracji - dlaczego ten temat ma aż 1600 wyświetleń mimo upłynięcia zaledwie dwóch godzin?
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 3 Lip 2015 00:56:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Empata Wolkanin

Spytam Kai'a. Sam widzę tylko trzy opcje - albo nam się licznik wejść rozchrzanił, albo mamy sporą obecność spambotów, które nie są w stanie przejść rejestracji (na szczęście), ale są w stanie zaglądać tu. Albo też spambot, którego przed chwilą zbanowałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=user info&user=19303
sam jeden narobił tyle wejść.

Tak, czy siak - dzięki za zwrócenie uwagi .

ps. Co do Twojego opowiadania... Mam dwa pytanka...
Czy ta wojna domowa bardziej pachnie - jeśli chodzi o ogólne mechanizmy, niekoniecznie o szczegóły - cyklem Unia/Sojusz Cherrych, powieściami Webera osadzonymi w świecie gry Starfire czy może (ta kojarzy mi się najmocniej) "Cichą wojną" McAuley'a?
Oraz... Czy ów samotny astronauta inspirowany aby nie był "Black Jackiem" Geary'm? (Nie mówię, że byłaby to zła inspiracja...)
Empata Wolkanin
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Lip 2015 09:14:04
Odpowiedz 
Czy ta wojna domowa bardziej pachnie - jeśli chodzi o ogólne mechanizmy, niekoniecznie o szczegóły - cyklem Unia/Sojusz Cherrych, powieściami Webera osadzonymi w świecie gry Starfire czy może (ta kojarzy mi się najmocniej) "Cichą wojną" McAuley'a?

Raczej Wojnami Eugenicznymi.

Czy ów samotny astronauta inspirowany aby nie był "Black Jackiem" Geary'm?

Nie znam. Po prostu w mojej głowie zrodził się taki pomysł na pierwszy kontakt z obcą rasą.

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pomysł na opowiadanie science-fiction

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!