USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ,,Wojna Światów" czy ,,Dzień niepodległości" ?
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#91 - Wysłana: 29 Wrz 2008 22:55:56
Odpowiedz 
Tyle, że "Szósty zmysł" jest dobry póki nie wiesz o co chodzi. Cała jego siał zbudowana jest na twiście. (Potem przewijasz i oglądasz jeszcze raz by wychwycić smaczki.) Poza ty, to typowa ghost story
ostatnimi czasy po raz enty widząc 6 zmysł złapałem się na strasznej myśli. "to już ONI z Kidman są lepsi" i jak przemyślałem to faktycznie, 6 zmysł się w połowie nudzi i człowiek ma dosć a ONI się nudzą po pięciu minutach a człowiek ogląda do końca.

Co do Wojny Światów to jest to jedna z gorszych produkcji Spilberga w całej jego karierze. film pozbawiony interesującego wątku (konia pociągowego akcji) brak koncepcji na popchnięcie histori do przodu. Historia płaska i liniowa jak w słabym RPG, człowiek wie że są skrzyżowania ale może iść tylko prosto, co do bezsensownych scen to było ich trochę ale akurat z klaustrofobią córki to nie było najgorsze. bardziej bez sensu było to rzucenie się ludzi na samochód którym jechali. ogólnie naprawdę ciekawa (też bez znaczenia dla filmu) była scena z płonącym pociągiem, choć nie wiem jak obcy go tak podpalili nie wykolejając go). nie wiem jak się zakończyła oryginalna wojna światów ale to filmowe zakończenie było tak żałosne że aż śmieszne.
Co do smaczków. to propos Indiany gdzie koniec też nie bł wybitny ale taki typowy dla serii to podobała mi się błahostka,.. jak robili burdel(za przeproszeniem) w tym magazynie na początku filmu to w scenie opuszczenia magazynu było widać wystającą z rozbitej skrzyni Arkę przymierza której nie zbadali jak im oddał. BTW: Lodówki w stanach są wykładane ołowiem czy to był specjalny model do którego Indiana się zchował?

Teraz ukazuja się kosmici.

nie tylko Teraz. jak Eviva zapewne wie skoro Egipt jest jej kręgu zainteresowań, w jest egipska legenda starożytna, mówi ona o spadającym ognistej kuli (w rozwinięciu było to porównane do meteorytu(oczywiście nie pod ta nazwą tylko ich) ), która to zatrzymała się tuż nad ziemią a z jej wnętrza wyszła postać o świetlistych (jakoś tak, może świecących nie pamiętam) oczach.[...] jakieś skojarzenia
Doctor_Who
Użytkownik
#92 - Wysłana: 29 Wrz 2008 23:08:35
Odpowiedz 
z jej wnętrza wyszła postać o świetlistych (jakoś tak, może świecących nie pamiętam) oczach.[...] jakieś skojarzenia

Goa'uld?
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 30 Wrz 2008 01:55:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Szkoda, że w żadnym horrorze o opętaniu tej jakże prostej i skutecznej metody nie stosowano...

Bo nikt z bohateów nie był Lutrem?

Eviva

Mieli takie samo prawo do swoich wizji, co my do swoich.

No my nie mamy prawa. Narkotyki nielegalne.

Picard

Coś rzeczywiście w tych obcych jest, że mogą się oni człowiekowi spodobać - ja np. osobiście uważam, że Trilki to autentycznie jedne z najładniejszych i najsympatyczniejszych kobiet jakie kiedykolwiek widziałem.

A ja miłem z Trillami ten kłopt, że postrzegałem ich w sumie jako istoty (w pewien sposób) obojnacze.

biter

"to już ONI z Kidman są lepsi"

"Inni". A pomysł w sumie ten sam.

Co do Wojny Światów to jest to jedna z gorszych produkcji Spilberga w całej jego karierze.

Owszem. Nie będę z tym polemizował.

Doctor_Who

Goa'uld?

Probably.
Picard
Użytkownik
#94 - Wysłana: 30 Wrz 2008 08:46:22 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
biter

jak Eviva zapewne wie skoro Egipt jest jej kręgu zainteresowań, w jest egipska legenda starożytna, mówi ona o spadającym ognistej kuli (w rozwinięciu było to porównane do meteorytu(oczywiście nie pod ta nazwą tylko ich) ), która to zatrzymała się tuż nad ziemią a z jej wnętrza wyszła postać o świetlistych (jakoś tak, może świecących nie pamiętam) oczach.[...] jakieś skojarzenia

Może Eviva aż tak głeboko w tematkę Egiptu nie wsiąkła ale ja owszem i powiem Ci szczeże, że takiej legendy badź pododnia nigdy nie słyszałem czy też o nim nie czytałem? Gdzieś Ty ją wyczytał?

to już ONI z Kidman są lepsi" i jak przemyślałem to faktycznie, 6 zmysł się w połowie nudzi i człowiek ma dosć a ONI się nudzą po pięciu minutach a człowiek ogląda do końca.

Zależy jak kto lubi, dla mnie Inni żerowli właśnie nieco na sukcesie Szóstego zmysłu przy czym film ten był mniej przejmujący jako, iż nie miał bohatera, którego losami aż tak bardzo można było by sięprzejąc. Chodź na panią Kidman zawsze fajnie się patrzy - ciekaw jestem jak wyglądała by z trilowskimi ciapkami?
biter
Użytkownik
#95 - Wysłana: 30 Wrz 2008 11:15:36
Odpowiedz 
"Inni". A pomysł w sumie ten sam.

Racja "Inni" mam nadzieję, że pisanie w gorączce mnie tłumaczy. pomysł ten sam ale film bardziej przykleja.

Może Eviva aż tak głeboko w tematkę Egiptu nie wsiąkła ale ja owszem i powiem Ci szczeże, że takiej legendy badź pododnia nigdy nie słyszałem czy też o nim nie czytałem? Gdzieś Ty ją wyczytał?

Jak wspominałem Historykiem Jestem, to z któregoś z moich podręczników akademickich jeszcze z pierwszego roku z Historii Starożytnej, a że mam pewną wadę/zaletę. zależy kogo zapytać, do nazwisk pamięci nie mam, ale zapamiętuje w lot głupie szczególiki że tak zacytuje mojego promotora(przepraszam za słowa) "Histroicus Pierdołus" Historyk od Pierdół. to to pamiętam
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 30 Wrz 2008 12:18:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Zależy jak kto lubi, dla mnie Inni żerowli właśnie nieco na sukcesie Szóstego zmysłu

A wogóle takie pokazanie umarłych, których bierzemy z żywych po raz pierwszy mamy w jednej z lepszych powieści Jamesa Herberta, według której powstał zresztą film wyprodukowany przez Coppolę.
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 9 Paź 2008 19:01:29
Odpowiedz 
Scenariusz "inwazyjny" mądrzejszy niż oba tytułowe filmy razem wzięte:
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f44/27.html
(Choć ewidentnie pisany "dla jaj".)
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 1 Lis 2009 15:40:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Porównanie dokładnie jak w tytule:
http://www.moviesmackdown.com/2008/12/indiewar.htm l

EDIT:
i kolejna ekranizacja Wellsa, jeszcze gorsza od spielbergowej (tak, to niestety możliwe):
http://esensja.pl/film/dvd/tekst.html?id=8496
Dreamweb
Użytkownik
#99 - Wysłana: 4 Paź 2019 13:16:05
Odpowiedz 
Będzie kolejna wersja "Wojny światów", tym razem jako mini-serial:

https://youtu.be/1s3qSiSXP9o
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 4 Paź 2019 13:36:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

mozg_kl2 wspominał (ale trailera nie dawał*).

* Jeśli o tenże chodzi, to widzę, że poszli w akcję i zauważalne CGI, ale całościowy obraz wydaje się jednak obiecujący (dobre osadzenie w epoce, itd).
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ,,Wojna Światów" czy ,,Dzień niepodległości" ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!