USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / 3001: Ostatnia odyseja (miniserial wkrótce)

Autor Wiadomość
tuvok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Lis 2014 19:02:21
Odpowiedz 
Wygląda na to ze będziemy mieli miniserial w świecie odyseji kosmicznej.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,127222,16912206 ,Frank_Poole_wraca_do_zycia__Bedzie_ciag_dalszy_fi lmu.html
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Lis 2014 19:30:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
tuvok

Ridley Scott planuje się zrehabilitować za "Prometeusza"?

Inna sprawa, że marzyła mi się ta ekranizacja od lat, bo uważam oryginał za rzecz raczej kiepską jako powieść, ale b. filmową:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=125.msg30108#m sg30108

ps. Miło Cię znów widzieć.
reyden
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Lis 2014 20:12:30
Odpowiedz 
Ciekawe co z tego wyjdzie bo książkowa Odyseja 3001 jest dość kiepska , o wiele bardziej podobała mi się Odyseja 2065 .
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 4 Lis 2014 20:25:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

Zdaje mi się, że jest tylko jedna sensowna możliwość by coś z tego wyszło... Nastawienie się na mówienie obrazem, o którym rozprawialiśmy z Mavem w kontekście pierwszej "Odysei...", a potraktowanie fabuły tak, jak potraktował ją sam Clarke - jako pretekstu do pokazania scen z nieokreślenie dalekiej (data w tytule jest symbolem, niczym więcej, jak wiadomo) przyszłości.
Wtedy to co opisane suchym stylem tracącego już z wiekiem swoje talenty ACC wydawało się słabe może bronić się jako profetyczny obraz. (I - przyznać trzeba - Scott tu mimo zaliczenia gleby nieśmiało rokuje. W końcu w "Prometeuszu" forma bywała miejscami całkiem niezła, tylko treść niestrawna. W wypadku treści pretekstowej, służącej właśnie pokazaniu tego czy owego forma ma szanse zabłysnąć.)

Na to mi wygląda zresztą, że "3001..." była tak słabą powieścią, bo powstawała bardziej jako konspekt filmowy niż literatura....

ps. Ciebie też miło widzieć.
Adek
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Lis 2014 02:11:23
Odpowiedz 
Q__:
Na to mi wygląda zresztą, że "3001..." była tak słabą powieścią, bo powstawała bardziej jako konspekt filmowy niż literatura....

Słaba czy też nie ale trochę świeżego powiewu nigdy nie zaszkodzi. Oby oczywiście nie był to powiew rozczarowujący abyśmy potem nie powiedzieli: "O rany co za gniota nakręcili. Tylko poszargali legendę." Ale moim zdaniem czasem warto zaryzykować coś nowego nawet odwołując się do już znanych szlagierów skoro i tak nie można wymyślić czegoś odkrywczego czego do tej pory jeszcze nie było.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 9 Lis 2014 08:06:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Adek

Adek:
trochę świeżego powiewu nigdy nie zaszkodzi. Oby oczywiście nie był to powiew rozczarowujący abyśmy potem nie powiedzieli: "O rany co za gniota nakręcili. Tylko poszargali legendę."

Moje zdanie jest niezmienne: nakręcą, zobaczymy - ocenimy. Póki co można najwyżej dyskutować o potencjale.
Adek
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Lis 2014 09:46:42 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Q__:
Moje zdanie jest niezmienne: nakręcą, zobaczymy - ocenimy

No dokładnie. Pożyjemy i zobaczymy co to z tego będzie co nakręcą. Liczyłbym również w reedycji starej Odysei na jakieś niepublikowane dotąd sceny. Nawet jakiś tam kilka ujęć, jakiś wycięty dialog. Po latach takie nieistotne kiedyś wg reżysera smaczki i wycięte przez niego mogą jednak dodać jakiegoś nowego kolorytu. Np w wersji reżyserskiej Terminatora 2 dodano do DVD ujęcie, w którym T 1000 przykleja się ręką i nogą do poręczy, które to kończyny przybierają jej kolor i na chwilę się do niej przyklejają. To jest bardzo fajne ujęcie i moim zdaniem w oryginale mogłoby być pozostawione. To ujęcie wskazuje na fakt, że już T 1000 był "wstrząśnięty ale niezmieszany" hehe po walkach z Sarą i T 800 i widać było, że już coś się jemu psuje w oprogramowaniu struktury mimetycznej. W reedycji starej Odysei liczyłbym właśnie na podobne smaczki.

USS Phoenix forum / Science-Fiction / 3001: Ostatnia odyseja (miniserial wkrótce)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!