USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Stargate
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#151 - Wysłana: 1 Lut 2014 18:05:40
Odpowiedz 
Co do Gwiezdnych Wrót... pomijam sam film, bo dla mnie jest bytem niezależnym od seriali, które obejrzałem wszystkie łącznie z filmami - żeby przełknąć tę serię, trzeba czasami wyłączyć myślenie. Język angielski w dwóch galaktykach (w treku chociaż było to wytłumaczone translatorem) był już wspomniany. Po drugie, jeśli ogląda się często i regulrnie (czyt. odcinek za odcinkiem) zauważa się, że wszystko kręcone było w jednym miejscu. Rozpoznawałem już te polanki leśne, skałki, rzeczki itd. Pustynną planetę w Kanadzie jest trudno stworzyć, podobnie jak tropiki

Nową jakość wprowadził SGU, chyba próbowano iść schematem B5 jeśli chodzi o rozwój fabuły i postaci, no ale... chyba było zbyt ambitnie na dzisiejsze czasy.
Q__
Moderator
#152 - Wysłana: 1 Lut 2014 18:17:08
Odpowiedz 
szwagier

szwagier:
Po drugie, jeśli ogląda się często i regulrnie (czyt. odcinek za odcinkiem) zauważa się, że wszystko kręcone było w jednym miejscu. Rozpoznawałem już te polanki leśne, skałki, rzeczki itd.

Jak widać malowane tła z TNG miały swoje zalety.

szwagier:
chyba próbowano iść schematem B5

Raczej nBSG.
Adek
Użytkownik
#153 - Wysłana: 1 Lut 2014 18:35:55 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
szwagier:
Język angielski w dwóch galaktykach (w treku chociaż było to wytłumaczone translatorem) był już wspomniany.

Też to zauważyłem czasem czy to w Treku czy to np w Gwiezdnych wojnach. No ale dobra, czasem trzeba przymknąć oko na pewne buraczki co by nie psuć sobie frajdy z oglądania. Czasem zdarzało się w treku, że np dwaj bohaterowie obcych sobie ras rozmawiało przez komunikator ale z pewnych przyczyn np w ferworze walki podarli te mundury i zgubili translatory i nagle zaczęli się dogadywać bez problemu, mimo że godzinę wcześniej ni w ząb się nie rozumieli zanim translatory się nie dostroiły.
MarcinK
Użytkownik
#154 - Wysłana: 1 Lut 2014 19:04:31
Odpowiedz 
szwagier:
Pustynną planetę w Kanadzie jest trudno stworzyć,

Co oni tam piaskowni i kamieniołomów nie mają?
Tropiki? Ogród Botaniczny.
Adek:
czy to np w Gwiezdnych wojnach.

Tam to był Aurebesh, co prawda mówili po Angielsku ale napisy (szczególnie w nowej trylogii) były w innym alfabecie.
Q__
Moderator
#155 - Wysłana: 1 Lut 2014 19:55:33
Odpowiedz 
Adek

Adek:
Czasem zdarzało się w treku, że np dwaj bohaterowie obcych sobie ras rozmawiało przez komunikator ale z pewnych przyczyn np w ferworze walki podarli te mundury i zgubili translatory i nagle zaczęli się dogadywać bez problemu, mimo że godzinę wcześniej ni w ząb się nie rozumieli zanim translatory się nie dostroiły.

I tak najzabawniejsze było, jak pisałem, że gadali niby przez translator, ale usta mi się do angielskich głosek układały.

MarcinK

MarcinK:
co prawda mówili po Angielsku

To niby był język basic, identyczny fonetycznie z angielskim przez dziwny traf losu:
http://starwars.wikia.com/wiki/Galactic_Basic_Stan dard
MarcinK
Użytkownik
#156 - Wysłana: 1 Lut 2014 19:58:14
Odpowiedz 
Q__:
I tak najzabawniejsze było, jak pisałem, że gadali niby przez translator, ale usta mi się do angielskich głosek układały.

Tego buraka łatwo wyeliminować- po prostu niech obcy nie gadają ustami.
W końcu np. Pasikoniki porozumiewają się wydając dźwięk nogami.
Q__
Moderator
#157 - Wysłana: 1 Lut 2014 20:25:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tego buraka łatwo wyeliminować- po prostu niech obcy nie gadają ustami.

Ech, przypomniałeś mi "Na ustach grzechu" Magdaleny Samozwaniec, a konkretnie te słowa:

"odparła jakimś nieswoim, jak gdyby nie z ust wychodzącym głosem Steńka"

No i Tralfamadorian.

http://vandiemenlander.deviantart.com/art/Come-to- Tralfamadore-158710564
szwagier
Użytkownik
#158 - Wysłana: 1 Lut 2014 20:29:13
Odpowiedz 
Q__:
I tak najzabawniejsze było, jak pisałem, że gadali niby przez translator, ale usta mi się do angielskich głosek układały

Można przymknąć oko i sobie wyobrazić, że ma się w głowie translator, a na usta nie zwracać uwagi. nBSG to jednak przegięcie całkowite:

1. Angielski w mowie,
2. Napisy po angielsku,
3. Citroeny DS na ulicach :D

Fabuła miała miejsce przed setkami tysięcy lat (?) far far away w kosmosie.
Q__
Moderator
#159 - Wysłana: 1 Lut 2014 20:31:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
szwagier

szwagier:
1. Angielski w mowie,
2. Napisy po angielsku,
3. Citroeny DS na ulicach :D

4. Hummery,
5. Współczesna amerykańska obyczajowość i tytulatura wojskowa i polityczna,
6. Współczesny, nie prehistoryczny, rozkład gwiazd na ziemskim niebie w roli bonusa.
reyden
Użytkownik
#160 - Wysłana: 1 Lut 2014 21:48:36
Odpowiedz 
W każdym SF są uproszczenia w rodzaju obcych gadających za każdym razem w języku angielskim ( lub innym ziemskim ) - głównie chodzi o budżet i czas .

Co innego stworzenie kilku linijek a co innego wymyślenie całego języka , to kompletnie inna skala kosztów i pracy .

W przypadku nBSG punkty 1 ,2 oraz 5 można wyjaśnić finałem serialu .

Angielski równie dobrze mógł być stworzony przez kolonistów , choć pod inną nazwą i nieco inną składnią .

To samo jeżeli chodzi o stopnie wojskowe i polityczne w serialu - to równie dobrze mogą być pierwotne stopnie kolonistów które przetrwały te 150 tyś. lat .

Choć reszta jak np. samochody czy wygląd broni w serialu to totalne przegięcie .

Tak swoją drogą to w SG wszędobylski angielski pojawił się dopiero przy okazji Atlantis .

Wcześniej się starano na stworzenie choćby fragmentu języka obcego jak np. słowa Goauld czy niektórych innych ras z serialu jak np. Asgard z początkowych odcinków .
MarcinK
Użytkownik
#161 - Wysłana: 2 Lut 2014 07:38:58
Odpowiedz 
reyden:
W każdym SF są uproszczenia w rodzaju obcych gadających za każdym razem w języku angielskim ( lub innym ziemskim ) - głównie chodzi o budżet i czas .

Nawet w Kamen Riderze wysilili się tworząc sztuczny język. Nie musieli nawet zbytnio kombinować:
http://kamenrider.wikia.com/wiki/Gurongi_Language

Co do Angielskiego w nBSG, o ile faktycznie mogli się wysilić i stworzyć nowy alfabet (jak w SW) to mowa mówiona i tak i tak raczej była by Angielska- wątpię by Amerykanom chciało by się oglądać ICH serial w całości z napisami.
Q__
Moderator
#162 - Wysłana: 2 Lut 2014 11:38:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
wątpię by Amerykanom chciało by się oglądać ICH serial w całości z napisami.

Niemniej, może m.in. dlatego początek TMP tak pięknie się wyróżnia.
Christof
Użytkownik
#163 - Wysłana: 30 Maj 2014 14:14:44
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#164 - Wysłana: 30 Maj 2014 15:10:04
Odpowiedz 
Christof:
Będzie reboot "Stargate"

Natłukli seriali, a sam film z 94 r. się kompletnie nie zestarzał, więc jaki ma sens reboot? Co oni tam zmienią? Gwiezdne Wrota tym razem będą srebrne?
MarcinK
Użytkownik
#165 - Wysłana: 30 Maj 2014 15:39:56
Odpowiedz 
Mav:
Co oni tam zmienią?

Nawalą jeszcze więcej akcji tym bardziej całej w CGI i mocno kiczowatej.
pirogronian
Użytkownik
#166 - Wysłana: 30 Maj 2014 16:11:51
Odpowiedz 
Mav:
Gwiezdne Wrota tym razem będą srebrne?

Kwadratowe.
Q__
Moderator
#167 - Wysłana: 30 Maj 2014 17:04:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Christof
Mav

Christof:
Będzie reboot "Stargate" ??

Mav:
Natłukli seriali, a sam film z 94 r. się kompletnie nie zestarzał, więc jaki ma sens reboot?

Zdaje mi się, że to pochodna faktu, iż Emmerich z Devlinem zawsze chcieli w sumie zrobić trylogię - jak nie raz głosili - a popularność seriali pomieszała im szyki poniekąd.
Teraz - na fali mody na najabsurdalniejsze nawet reBooty (The Amazing... tuż po pierwszej porażce wersji Raimiego, Batman za Batmanem) - dostali szansę nakręcenia swojego, bez odnoszenia się do seriali, to i korzystają.

Inna sprawa, że sensu za bardzo ten trynd nie ma.

Mav
pirogronian

Mav:
Gwiezdne Wrota tym razem będą srebrne?

pirogronian:
Kwadratowe.

Mylicie się. To będzie czysta anomalia czasoprzestrzenna jak w Sliders. Zakopana pod piaskami ofkors. A potem przewieziona do USA.
ortkaj
Użytkownik
#168 - Wysłana: 30 Maj 2014 17:10:10
Odpowiedz 
pirogronian
Prostokątne (wiem,że kwadrat to prostokąt o bokach równych), W wersji dla Polski coś takiego
http://www.szlakromanski.pl/miejsca/gniezno-drzwi- gnieznienskie/
i trzeba będzie pukać....
MarcinK
Użytkownik
#169 - Wysłana: 30 Maj 2014 17:52:07
Odpowiedz 
Q__:
Zdaje mi się, że to pochodna faktu, iż Emmerich z Devlinem zawsze chcieli w sumie zrobić trylogię - jak nie raz głosili - a popularność seriali pomieszała im szyki poniekąd.

Zawsze mogli by kręcić jako alternatywną wersję wydarzeń.

ortkaj:
W wersji dla Polski coś takiego
http://www.szlakromanski.pl/miejsca/gniezno-drzwi- gnieznienskie/
i trzeba będzie pukać....

Już się boję co znajdą po drugiej stronie.
Q__
Moderator
#170 - Wysłana: 30 Maj 2014 17:57:11
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zawsze mogli by kręcić jako alternatywną wersję wydarzeń.

Tylko by fani sarkali, że ich święty kanon serialowy brzydale co raptem jeden film zrobili ("co to jest na tle tylu odcinków?") do kosza wyrzucają. ReBoot - do pewnego stopnia - przed takim sarkaniem ratuje.
Christof
Użytkownik
#171 - Wysłana: 30 Maj 2014 18:40:36
Odpowiedz 
Prawdę mówiąc, zamiast reboota wolałbym film telewizyjny, kończący wątki SGU (bo na kolejne sezony nie liczę; z tego co pamiętam, serial zaplanowano na pięć sezonów).
Q__
Moderator
#172 - Wysłana: 30 Maj 2014 18:48:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Christof

Tak to jest, przywiązujemy się do starych kanonów, choćby wbrew ich twórcom. Inna sprawa, że SGU w istocie było ambitniejsze niż oryginalny film, choć on znów ma tę przewagę, że dał początek temu wszystkiemu...

BTW. czytałeś, że SG-1 to poniekąd wykorzystanie niezrealizowanej wstępnej ideii z TNG rodem?
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1529&page=0#msg278501
MarcinK
Użytkownik
#173 - Wysłana: 30 Maj 2014 19:46:08
Odpowiedz 
Q__:
Tylko by fani sarkali, że ich święty kanon serialowy brzydale co raptem jeden film zrobili

Chyba tylko FANI, ew Fani, bo fani raczej by się cieszyli z kolejnych udanych kinówek .
ortkaj
Użytkownik
#174 - Wysłana: 30 Maj 2014 19:53:44
Odpowiedz 
MarcinK
MarcinK:
Już się boję co znajdą po drugiej stronie.

To co Wojciech ......ascendencję

Christof:
kończący wątki SGU (bo na kolejne sezony nie liczę; z tego co pamiętam, serial zaplanowano na pięć sezonów).

Też chcę nowy serial SG ale nie SGU (było tak duszne i tak inne od pierwotnych założeń, że dla mnie nie do strawienia)
Q__
Moderator
#175 - Wysłana: 30 Maj 2014 20:26:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Chyba tylko FANI, ew Fani, bo fani raczej by się cieszyli z kolejnych udanych kinówek .

ortkaj

ortkaj:
Też chcę nowy serial SG ale nie SGU (było tak duszne i tak inne od pierwotnych założeń, że dla mnie nie do strawienia)

No to - z grubsza - rozumiesz fanów TOS, którzy odrzucili TMP

Swoją drogą... teraz serio... oglądałem oryginalny film, parę odcinków SG-1 i SGA, prawie całe SGU (któremu mogę zarzucić zachorowanie na LOST i nBSG, choć odbierałem je jako najambitniejsze)... Nie powiem, że mnie odrzucało, ale nigdy się nie wciągnąłem, ot oglądałem z nudów (chyba najprzyjemniej wchodziło mi SGA, ale na zasadzie obejrzeć-zapomnieć w sumie.

Z tego co widzę sporo Was jest miłośnikami tej franczyzy. Ułatwicie mi spojrzenie na SG Waszymi, fanów, oczami i napiszecie co w niej cenicie i dlaczego?

Tak, wiem, powtarzam się:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=365&page=4#msg260533
MarcinK
Użytkownik
#176 - Wysłana: 30 Maj 2014 20:39:49
Odpowiedz 
Q__:
Ułatwicie mi spojrzenie na SG Waszymi, fanów, oczami i napiszecie co w niej cenicie i dlaczego?

Ja w sumie wielbię tylko kinówkę, którą obejrzał po raz pierwszy mając 8 lat. Więc chyba wiadomo czemu ją lubię?
mozg_kl2
Użytkownik
#177 - Wysłana: 19 Mar 2016 10:18:46
Odpowiedz 
ostatnio sprzątałem moją geekowską piwnicę, i stwierdziłem że odpalę telewizję niech coś gada. W telewizji informacyjne nic nie ma ciekawego, więc skakałem po kanałach i tak trafiłem na TNT, a tam Stargate. Stwierdziłem, niech leci coś fajnego będzie gadać. Skończyło się tak, że zamiast sprzątać oglądałem film. Czemu o tym pisze. Otóż ten film ma już 22 lata a mimo to potrafi dalej porwać i przyciągnąć do telewizora. Mimo błędów i skrótów myślowych świetnie się to ogląda. Aż mam ochotę oglądnąć jeszcze raz cały serial. Seria stanowi świetne połączenie militarnego sf z kinem przyody i lekkiego humoru. Tak sięchciałem podzielić swoimi myślami, chyba po raz kolejny.

https://www.youtube.com/watch?v=B8JoShAUE1U

https://www.youtube.com/watch?v=-gNWd-SqkLg

#gimbynieznajo
MarcinK
Użytkownik
#178 - Wysłana: 19 Mar 2016 10:24:25 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
mozg_kl2:
ostatnio sprzątałem moją geekowską piwnicę, i stwierdziłem że odpalę telewizję niech coś gada.

Masz telewizor w piwnicy?

SG do dziś mam na DVD.

A tutaj making of
https://www.youtube.com/watch?v=Bj-EPB25ROQ
Teraz prawie nikt nie robi tak filmów.
Q__
Moderator
#179 - Wysłana: 19 Mar 2016 12:47:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Otóż ten film ma już 22 lata a mimo to potrafi dalej porwać i przyciągnąć do telewizora. Mimo błędów i skrótów myślowych świetnie się to ogląda.

Racja. Jest w nim pewna ponadczasowość i - mimo wspomnianych kiksów - jakość. Wiadomo jaki jest statystyczny poziom produkcji Emmericha, ale ten film jest inny, bliżej mu do nieśmiertelnych, wczesnych produkcji Spielberga i Camerona. Wiem, że zachodni krytycy kręcą nosami omawiając go, ale uważam, że statusu klasyki StarGate nie straci. A gdyby ze dwie rzeczy poprawić (zwł. scenę z sondą namierzalną na mapie) to by wręcz arcydzieło (w klasie rozrywkowej SF) wyszło.
Też powtarzam sobie od czasu do czasu.

MarcinK

MarcinK:
A tutaj making of

Thx.

MarcinK:
Teraz prawie nikt nie robi tak filmów.

Fakt. To była piękna epoka dla kinowej fantastyki. Choć już mniej ambitna niż lata +/- '70...
mozg_kl2
Użytkownik
#180 - Wysłana: 19 Mar 2016 13:49:51
Odpowiedz 
MarcinK:
piwnicy?

napisałem piwnicy? Miało być w centrum dowodzenia.

http://www.bobafettfanclub.com/multimedia/galleries/albums/userpics/10001/die-hard-4.jpg

MarcinK:
SG do dziś mam na DVD.

też mam.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Stargate

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!