USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Stargate
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#61 - Wysłana: 1 Sier 2006 00:18:20
Odpowiedz 
ST7 został wydany kiedy było emitowane DS9 (1994)

Zmiana mundurów w GEN.

ST8 i ST9 ukazały się kiedy były emitowane DS9 i VOY (1996 i 1998).
Worf z Defiantem w FC.

ST10

Janeway w NEM.

pS Ja czytałem, że SG2 ma otworzyć drogę do trzeciego spin-offa.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 1 Sier 2006 00:33:04
Odpowiedz 
Pah Wraith

ST7 został wydany kiedy było emitowane DS9 (1994)
Zmiana mundurów w GEN.
ST8 i ST9 ukazały się kiedy były emitowane DS9 i VOY (1996 i 1998).
Worf z Defiantem w FC.
ST10
Janeway w NEM

Dokładnie...

Ja czytałem, że SG2 ma otworzyć drogę do trzeciego spin-offa.

Pożyjemy, zobaczymy,,,
Jo_anka
Użytkownik
#63 - Wysłana: 3 Sier 2006 13:14:35
Odpowiedz 
Sezon 10 SG1 'szoruje brzuchem po piasku'. Wyglada na to, ze rozloczenie z BSG moze przypieczetowac los SG1. Drastycznie spadla ogladalnosc tego serialu.
http://sajfaj.net/atlantis_txt.php?t=2167

Dla mnie juz 9 sezon byl nudny - watek Vali, Ori zupelnie mnie nie bawi, ani interesuje... I jak przejzalam spoilery odcinkow 10 sezonu, to zaden mnie nie zaciekawil. Troche lepiej jest z SGA - tam bedzie mial wystepy goscinne "O'Neal".
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 3 Sier 2006 13:19:29
Odpowiedz 
Jo_anka

Syndrom "Z Archiwum X" (i SQ)? Serial kontynuowany po wyczerpaniu pommysłów staje się nie do oglądania?

rozloczenie z BSG moze przypieczetowac los SG1

To "Gejty" mają coś wspólnego z BSG?
Jo_anka
Użytkownik
#65 - Wysłana: 3 Sier 2006 21:26:47 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
To "Gejty" maja cos wspólnego z BSG?

Chyba dzien emisji i stacje TV (Sci Fi Channel?). Nowy sezon "Gejtow" zaczal sie, jak zazwyczaj w srodku lata, podczas gdy poczatek sezonu BSG przeniesiono na jesien. Normalnie widzowie ogladali, jak leci, odcinki trzech seriali, po kolei.

Co do wyczerpania pomyslow, w odcinku (z 2 sezonu 'Piata rasa') byli wspomniana 4 rasa pierwotnej Federacji: Furlingowie. 10 sezon SG1, a o Furlingach ani slychu, ani widu...

Aha, za to Eureka na Sci Fi Channel ma b. dobra ogladalnosc.
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 3 Sier 2006 22:14:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Chyba dzien emisji i stacje TV (Sci Fi Channel?). Nowy sezon "Gejtow" zaczal sie, jak zazwyczaj w srodku lata, podczas gdy poczatek sezonu BSG przeniesiono na jesien. Normalnie widzowie ogladali, jak leci, odcinki trzech seriali, po kolei.

Rozumiem.

Aha, za to Eureka na Sci Fi Channel ma b. dobra ogladalnosc.

Dlatego o niej topic założyłem...
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1244
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 10 Paź 2006 21:53:00
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=8jEEsMLnlRQ
Janeway obrywa od Goa'uld
bardzo naciagany ten pojedynek- nie uważacje? Zwazywszy, ze dwie glowcie atomowe rzekomo sa w stanie przeladowac tarcze okretu wrogow Tiauri?
atozz
Użytkownik
#68 - Wysłana: 12 Paź 2006 17:29:12
Odpowiedz 
Gejt sie w koncu podciagnal. Odcinek ktory konczy pierwsza polowe 10 sez. byl calkiem niezly. Jesli chodzi o przyszlosc to raczej beda tv movies niz kolejny spin-off. I fakt, Atlantis jest aktualnie duzo lepszy od SG-1 - nie sadzilem ze kiedys tak bedzie.
Picard
Użytkownik
#69 - Wysłana: 12 Paź 2006 19:40:25
Odpowiedz 
atozz

Mnie ten serial wogle bardzo sie podbal, no do pewnego czasu, mnie wiecej do smierci Daniela, bez niego to juz nie to samo. Ale poziom technologii tamtego uniwersum w wielu dziedzinach okreslony zostal jako slabszy niz ten jaki mielismy okazje zaobserwowac w ,,Star Trek". W pewnym odcinku, w ktorym to pułkowinik O'Neil ma za zadanie przetestowac nowy typ mysliwca pozwstalego na bazie technologii Goa'uld a ow psuje sie i koniecznie trzeba go teleportowac z pokladu uszkodzonego statku, ojciec major Carter mowi jak dziala technika teleportacji: ,,To nie Star Trek"? Potrzebe sa pierscienie przesylowe, nikogo i niczego nie mozna tak zwyczajnie przeslac z miejsca na miejsce. A w tym samym epizodzie stwierdzona chyba, ze dwie glowice jadrowe sa w stanie zdjac oslony okretu Goa'uld wiec skoro torpedy fotonowe sa od nich silniejsze nie powinny miec problemow ze spenetrowaniem tych oslon- czyli mod do, ktorego link podalem jest niedokladny.
Anonim
Anonimowy
#70 - Wysłana: 13 Paź 2006 12:29:21
Odpowiedz 
Daniel nie umarł tylko ascendował tak jak rasa pradawnych, budowniczowie gwiezdnych wrót i Atlantydy. Po jakimś czasie Daniel wrócił i obecnie znów "żyje" i ma sie dobrze. Co do teleporterów to ludzie mają już lepsze, działające jak te w treku "wypożyczone" od rasy Asgard i zamontowane na swoich okrętach gwiezdnych. Dzięki pomocy i technologii Asgard ziemskie okręty mają teleportery, potężne osłony i napęd dzięki któremu mogą latać po całej galaktyce i do galaktyki pegaza gdzie jest Atlantyda.
atozz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 13 Paź 2006 18:28:26
Odpowiedz 
Swoje poglady o Gejcie nalezy opierac na aktualnej wiedzy - Daniel wrocil chyba w sezonie 8 a Ziemianie maja okrety podobne do lotniskowcow - test mysliwca o ktorym mowisz to byl wlasnie wstep do stworzenia ziemskiego okretu na bazie technologii obcych.
Picard
Użytkownik
#72 - Wysłana: 18 Lis 2006 15:11:49
Odpowiedz 
Był co prawda temat poświecony owemu oryginalnemu przedsiewzieciu jedak jako, iz jestem dosc leniwy i nie chcialo mi sie go szuykac- wim paskudna cecha jak na oficera Gwiezdnej Floty!- to wiadomosc ta postanowilem umiescic tutaj:
,, Filmy te będą wydawane na DVD i już w planach są dwa.
Pierwszy odniesie się do zakończenia dziesiątego ostateniego sezonu serialu i będzie poświęcony Ori. Jego scenariuszem i reżyserią zajmie się Robert C. Cooper.
Drugi będzie związany z podróżami w czasie. Producenci nosili się dawniej z zamiarem by drugi film był podstawą dla nowego trzeciego serialu, ale nie wiadomo jak to wygląda na chwilę obecną"
elbereth
Moderator
#73 - Wysłana: 18 Lis 2006 15:29:44
Odpowiedz 
tak mówią.. generalnie nie wiem co z tego wyjdzie może to i lepiej. fakt jest taki że sg-1 miało swój klimat, w atlantis jest już inaczej..mam nadzieje ze filmy beda dobre, zastanawia mnie tylko ten drugi..podróże w czasie? furtka dla 3 serialu? brzmi groźnie...przed atlantisem chodzily różne wersje na spin-off m.in. serial w czasach pradawnych. dla mnie to by była totalna klęska zwłaszcza po tym co zrobili z tej tajemniczej i potężnej rasy w atlantis...
Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 18 Lis 2006 20:04:32
Odpowiedz 
elbereth

SGA nie mialem jeszcze okazji ogladac- checi tez raczej nie, bo opinie na jego temat sa rozne. Filmy telewizyjne moga byc zaiste ciekawym rozwiazaniem. Natomiast ciekaw jestem czy moglibyscie napisac mi co sie obecnie dzieje w SG1? Skonczylem serial ogladac gdy zginol- czy tez przeszedl na wyzszy poziom egzystencji?- Daniel. Teraz widze, ze wrocil a jack jest juz generalem oraz pojawila sie nowa wroga rasa. Co jeszcze sie zmienilo? Mozecie swe uwagi oznaczyc jak SPOILER- nie musza byc tez one dokladne, ale moze zacheca mnie do dalszego ogladania?
elbereth
Moderator
#75 - Wysłana: 18 Lis 2006 20:46:28
Odpowiedz 
nie wiem czy to takie proste opisać pół serialu ;]
generalnie wydarzyło się dużo...
jeśli chcesz to w telegraficznym skrócie moge opisać oś główną serialu przez kolejne 5 lat...
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 20 Lis 2006 19:48:22
Odpowiedz 
elbereth

Przydalo by sie czegos wiecej dowiedziec o nowszych przygodach SG1- jesli wiec to nie problem poprosil bym o jakies nieduze streszczenei najwazniejszych watkow: co mialo miejsce od smierci Daniela, jakie nowe rasy sie pojawily, kto pelni teraz jaka funkcje w druzynie?
elbereth
Moderator
#77 - Wysłana: 20 Lis 2006 21:14:18
Odpowiedz 
tylko mi powiedz na ile bys chcial sie dowiedziec fabuły?
streszczac prosto z mostu?
atozz
Użytkownik
#78 - Wysłana: 22 Lis 2006 17:15:13
Odpowiedz 
Zamiast streszczać lepiej obejrzeć. Warto. Może tylko wybrane ale warto. W czasach kiedy ascendował Daniel ten serial dopiero się rozkręcał. Fakt, były potem "obniżki" ale ogólnie naprawdę warto przejść sobie te sezony 6-10 chociaż wybiórczo. Mogę podpowiedzieć które odcinki warto zobaczyć.

Jeśli chodzi o Atlantis to sezony 1 i 2 były faktycznie słabe. Po obejrzeniu pilota można śmiało zacząć od sezonu 3. Ale: w sezonie 3 mnie zaskoczyli. Bywały odcinki lepsze od równolegle emitowanego odcinka SG1 z sez. 10. Podsumowując: Atlantis też warto teraz oglądać.
Picard
Użytkownik
#79 - Wysłana: 22 Lis 2006 21:00:28
Odpowiedz 
elbereth

Prosli by mniej wiecej o streszczenie oglonych zarysow fabuly bez zbytniego ,,psojstwa" z uwzglednieniem tych puntkow, o ktorch juz pisalem: kto ma teraz jaki stopien, czy Daniel wrocil do swiata zywych- mniejsza z tym w jaki sposob- czy watki z SG1 w jakis sposob zazebiaja sie z tymi z Atlantis, jakie nowe rasy pzonano i jakie jest ich nastwienie do Ziemian, oraz jaka jest obecna sytuacja polityczna na ich swiecie- czy sekret wrot wreszcie wyszedl na jaw?
Picard
Użytkownik
#80 - Wysłana: 16 Sty 2007 18:43:41
Odpowiedz 
Jak to bedzie z tymi szczegolami serialu? A to kolejne szczegoly dotyczace nowych filmow spod znaku SG:

http://www.filmweb.pl/B%C4%99d%C4%85+dwa+filmy+kon tynuuj%C4%85ce+serial+Stargate+SG-1,News,id=32936
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 16 Sty 2007 20:06:21
Odpowiedz 
Picard

mnie wiecej do smierci Daniela, bez niego to juz nie to samo.

Zważywszy na to, że oryginalny film "kręcił się" wokól postaci Daniela była to bzdurna decyzja. (Ale skoro wrócił, widać, że twórcy też to zrozumieli...)
Picard
Użytkownik
#82 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:43:19
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:45:45
Odpowiedz 
Picard

To Jack O'Neil jest trekerem?

Zawsze mówiłem, że na Treku wychowało się wielu wspaniałych ludzi.
Q__
Moderator
#84 - Wysłana: 2 Lis 2007 15:28:26
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#85 - Wysłana: 18 Gru 2007 12:01:21
Odpowiedz 
Nowe wieści ze wszechświata StarGate:
http://www.youtube.com/watch?v=gYt8nABwFIs
http://www.youtube.com/watch?v=ZkqyMuo2Vsw&feature =related
czyż nie fajny ten mod?
http://www.youtube.com/watch?v=R0AqfJVVMF0
reklama amerykanskiej broni maszynowej- dosc najwna musze przyznac...
http://www.youtube.com/profile?user=raptor3436
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 18 Gru 2007 12:35:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Nowe wieści ze wszechświata StarGate:

W sumie moje zainteresowanie tym wszechświatem zakończyło sie po pierwszym filmie. Serial mnie nie wciągnał... (A o grze nawet nie słyszałem)
Picard
Użytkownik
#87 - Wysłana: 30 Gru 2007 18:21:29
Odpowiedz 
A tu znajdziecie -prawdopodobnie, bo jeszcze sie nie doczytalem- gre RPG on-line osadzona w realiach serialu StarGate.
http://www.stargatewars.com/
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 30 Gru 2007 18:45:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

A tu znajdziecie -prawdopodobnie, bo jeszcze sie nie doczytalem- gre RPG on-line osadzona w realiach serialu StarGate.

Interesting. (Bo fascinating, jak wiadomo rezerwuje się dla nieoczekiwanego.)
Picard
Użytkownik
#89 - Wysłana: 30 Gru 2007 19:22:59
Odpowiedz 
Temat Star Trek vs. Star Gate- ukazany tak jak jeszcze nikt go nie ukazal:

http://www.youtube.com/watch?v=YBJTJ6Hc0Vw&feature =related
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 30 Gru 2007 19:33:04
Odpowiedz 
Picard

Temat Star Trek vs. Star Gate- ukazany tak jak jeszcze nikt go nie ukazal

"Wymieciony" Riker wymiata...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Stargate

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!