USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Terminator vs. ... Terminator :)

Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Lip 2005 14:15:53
Odpowiedz 
Który z 3 terminatorów ( T101 , T1000 czy TX ) wygrał by to starcie ( walka 1 vs. 1 , każdy z każdym ) .

Wg. mnie zwyciescą byłby T1000 , jest zbudowany w 100 % ze stopu nimetycznego , wiec jedyny sposób na jego zniszczenie to utopienie go w płynnej stali/lawie albo potraktowanie go lanca tlenową ( temp ok. 6 000 stopni C )
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Lip 2005 14:18:55
Odpowiedz 
Starcie wygrałby... zasymilowany przez Borga zmienny !!!
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lip 2005 14:19:40
Odpowiedz 
Hillary Clinton.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Lip 2005 17:56:43
Odpowiedz 
płynnej stali/lawie a

Obi wan Kenobi?

;)
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Lip 2005 18:55:39
Odpowiedz 
Obi wan Kenobi?

Albo Gandalf...
cezary
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Lip 2005 11:17:30
Odpowiedz 
TX... to jest w ogole przekret... rozumiem ze moze wplywac na urzadzenia _elektroniczne_ - w taka bajke jestem w stanie uwierzyc... ale ze potrafi zdalnie sterowac samochod? HELOU...
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Lip 2005 15:55:32
Odpowiedz 
to jest w ogole przekret.

Nie wiem jak dla Ciebie ale dal mnie część trzecia przypadków cyborga z przyszłości to jest jeden wielki przekręt ! A już powstaje wersja scenariusza do czwartej odsłony cyklu. Oto jeden z możliwych wariantów takiego scenariusza umieszczony na : http://www.filmweb.pl/Topic?id=314518. Oto i on :
,,A ja propuję inną wersję scenariusza, rok 2068 (wybaczcie, jestem zbyt leniwy, zeby dociekać ile lat ma wtedy J. Connor, w każdym razie w rolę wciela się Sean Connery), sialankowy obraz domu pogodnej starości umiejscowionego gdzieś na wiecznie zielonych wzgózach Irlandii. John, stary ale jary, ochoczo podczypuje urodziwą pielęgniarę ( tani chwyt pod męską częśc publiki, w rolach pielęgniarek obsadziłbym Carmen Electrę) gdy nagle na teren ośrodka wdziera się T-2007 (Anthony Hopkins) najnowszy model elektronicznego zabójcy, którego główną bronią jest śmiercionośny sarkazm (uzupełnia zapasy energii konsumując wątroby swoich ofiar). Connora z opresji ratuje T-800 ( nie chcąc narazić się na pogardę i agresję fanów, pozostaję przy Austriackim Dębie), scena kończy się efektownym pościgiem wózków inwalidzkich. Następnie duży wybuch, cięcie i najazd na nie wiele mniejszą nagą pierś pielęgniarki. Prawda, że zapowiada się nieźle?
Jean Luc
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Lip 2005 22:19:35
Odpowiedz 
A wracajac do poczatkowego pytania: ze wszyskimi trzema naraz wygralby Data.
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Lip 2005 21:17:12
Odpowiedz 
Właśnie ! Rozpatrzmy pojedynek : Terminator , Robocop i Data. Każdy na każdego !
reyden
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Lip 2005 21:45:44
Odpowiedz 
Hmm , ok Picard rozpatrzamy :

T101 vs. RoboCop -
walka wrecz - remis
walka z bronia palną - stawiam Robocopa ( jest opancerzony ) , z drugiej strony T101 ma wytrzymały endoszkielet i jak by miał dostep do broni ze swoich czasów to by pewno wygrał

T1000 vs. RoboCop
Walka wręcz - remis
Walka z bronią palną - T1000 wygrywa .

TX vs. RoboCop -
Walka wręcz : remis
W z b. - nie wiadomo , stawiam na TX .

T101 vs. Data
ad 1. - remis .
ad2 . Robocop
Ad3 ( data uzywa fazera/disruptora) - Data wygrywa.

T1000/TX vs. Data
ad 1. - remis .
ad2 . - T1000/TX
Ad3 ( data uzywa fazera/disruptora) - Data wygrywa.
Locutus
Anonimowy
#11 - Wysłana: 27 Lip 2005 13:14:20
Odpowiedz 
Terminatory , Robocop i Data zostali zasymilowani !
Barusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Sier 2005 11:38:48
Odpowiedz 
Dziś (19 VIII '05), 22.30, HBO - "Terminator III".
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Sier 2005 11:57:24 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Terminator III - niestety - jest do bani
Dreamweb
Użytkownik
#14 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:54:32
Odpowiedz 
Czy ja wiem... Gorszy od dwójki zdecydowanie, ja jednak kupuję trylogię w całości. Owszem, ta cała TX chyba przedobrzona, kierowanie samochodami faktycznie buraczane... Wolałbym ponowny występ T1000, ale po takim kozaku jak on chcieli wprowadzić kogoś jeszcze groźniejszego i wprowadzili kobietę strzelającą rękami... A tak na marginesie - dwójka i trójka są buraczane w tym sensie, że po klęsce misji terminatora w jedynce powinni wysłać kolejnego jeszcze bardziej w przeszłość - żeby zabił młodszą Sarę Connor, nie wiedzącą o niczym, a tak wysłali go w czasy późniejsze, kiedy Sarah była już ostrzeżona i przygotowana, podobnie jak jej syn.
Barusz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 19 Sier 2005 23:02:17
Odpowiedz 
Może chcieli, ale pojawił się Daniels...
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Sier 2005 10:33:36
Odpowiedz 
Gorszy od dwójki zdecydowanie

Tak. Wogóle to jest ten film krótszy , mniej logiczny , bardziej efekciarski Cała produkcja sprawia wrażaenie robionej na siłe , dla zaspokojenia żądzy kasy producentów. N przykład powodu , dla którego mimo wydarzeń z drugiej części wojna nuklearna oraz usamodzielnienie się Skynetu maiły miejsce nigdy w żaden sposób nie wytłumaczono. Dzień sądu jest nieunikniony bo tak na ręke jest producentą i tyle. Całe optymistyczne przesłanie T-2 , to o braku przeznaczenia , prócz tego jakiesami sobie stworzymy , wzieło w łep... Szkoda
Dreamweb
Użytkownik
#17 - Wysłana: 20 Sier 2005 17:24:28
Odpowiedz 
Fakt usamodzielnienia się Skynetu moim zdaniem nie jest burakiem. Po prostu po zniszczeniu Cyberdyne inni ludzie doszli do tego i w inny sposób (stąd przesunięcie Dnia Sądu w czasie). To tak jakby cofnąć się w czasie, zabić młodego Edisona i z góry założyć, że nikt inny i nigdy nie wynajdzie żarówki. Rozwój techniki, także ten zły, taki jak w Terminatorze, jest po prostu nieunikniony i to według mnie było przesłaniem zawartym w trójce.
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 20 Sier 2005 19:55:54
Odpowiedz 
Nie ma rzeczy nieunknionych. W tym stwierdzeniu zawiera z się z kolej całe przesłanie części drugiej. To , że człowiek nauczy się konstrułować pewne rzeczy nie oznacza automatycznie , iż zacznie ich używać w złym celu - przykładem energia atomowa , w celach wojennych zostala ona użyta jedynie - całe szczęście - dwukrotnie , natomiast znalazła ona bardzo pozytywne zastosowanie jako źródło zasilania. Nie wierze również by człowiek był w stanie niezależnie od okoliczności wynalaść wszelkie możliwe rzeczy - gdyby nie skończyło się średnoiwiecze nigdy nie doszlibyśmy do obecnego poziomu techniki. Gdyby nie upadł Związek Radziecki być moze już dawno Amerykanie , jak również ich rywale za Żelaznej Kurtyny zanleźli by wydajniejszą - niż znana obecnie - metode podróży między planetarnych i obecnie mielibyśmy już stałe bazy na księżycu... Wogóle historia jest to zlepek przypadkowych wydarzeń , które zależne są często od ludzkiego kaprysu i nigdy nie zmierzają do pewnego z góry określonego punktu. Nie będzie czegoś takiego jak koniec historii i nie ma też czegoś co zwykliśmy zwać przeznaczeniem...
Dreamweb
Użytkownik
#19 - Wysłana: 20 Sier 2005 21:19:47
Odpowiedz 
Dla mnie właśnie fakt, że trójka obala hasło dwójki "No fate" jest również sygnałem do myślenia dla widza. Że może jednak coś jest nam pisane, że nie w 100% wpływamy na swój los, takie pokazanie drugiego poglądu na świat, w opozycji do tego znanego z dwójki. Sam John Connor mówi pod koniec coś w stylu "Może jednak przyszłość jest gdzieś zapisana, sam już nie wiem". Taki dylemat, który każdy widz już musi sobie rozwiązać indywidualnie.
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 20 Sier 2005 23:02:01 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
"Może jednak przyszłość jest gdzieś zapisana, sam już nie wiem".

Nie jest. W każdej chwili Connor mógł się wypisać z tego interesu : ,,zbawiania świata". Wysyatczyło , że pod koniec filmu , dowiedziawszy się , że doszło do tytułowego buntu maszyn popełnił z rozpaczy samobójstwo ... Bo co w końcu mu zostało ? Niby jego umijętności pozwoliły ludzią zacząć walkę ze Skynetem jednak coś owa walka mu nie idzie : już w pierwszej częsi maszyny przegrywały rzekomo bój ze zdesperownymi ludźmi , ale jednka wciąż ślą elektronicznych zabójców w przeszłość by ci pozbyli się młodego Connora ! Kto wie ? Może komputery pójdą po rozum do głowy , i usłuchawszy twej rady Dreamweb wyślą , któregoś z panów , bądź pań T-ileś z zamierem zabicie ojca , dziadka bądź pradziadka Sary Connor...
Dreamweb
Użytkownik
#21 - Wysłana: 21 Sier 2005 07:17:33
Odpowiedz 
Albo Judasza, jeśli ktoś oglądał parodię to wie o czym mówię.
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 21 Sier 2005 16:18:14
Odpowiedz 
Albo Judasza, jeśli ktoś oglądał parodię to wie o czym mówię.

Co to za parodia ?
Dreamweb
Użytkownik
#23 - Wysłana: 21 Sier 2005 16:38:24
Odpowiedz 
Terminator cofa się w czasie by ochronić Chrystusa. Z kumplami ryliśmy ze śmiechu. Można sobie ściągnąć przez p2p - wystarczy wpisać "Mad TV Terminator 3 Parody". No chyba że komuś taki humor nie pasuje.
Dreamweb
Użytkownik
#24 - Wysłana: 28 Wrz 2005 17:26:31
Odpowiedz 
Kiedyś na wp jeden koleś dostał straszny ochrzan od internautów za herezję bo napisał posta, że Matrix to kontynuacja Terminatora. Moim zdaniem nie było to wcale takie głupie - Matrix może kontynuajcą nie jest ale na pewno mógłby być. Jak słuchałem w Matrixie tej opowieści Morpheusa że inteligentne maszyny zawładnęły ludźmi to mi wręcz lekką zrzynką zaśmierdziało i sam sobie pomyślałem: "ściągnęli z Terminatora!". Co prawda w Terminatorze ludzie ostatecznie się wyzwolili - dzieki Connorowi, ale wyobraźmy sobie taką sytuację - po wyzwoleniu maszyny przypuszczają kolejny atak na ludzkość, podbijają ją i dochodzi do sytuacji znanej z Matrixa. Ja nie widzę w tym problemu. Przyznaję że 2 i 3 Matrixa nie widziałem (1 mnie zawiodła, spodziewałem się czegoś lepszego) więc może istnieją fakty o których nie wiem, wykluczające taką (wymyśloną oczywiscie) możliwość.
Anonim
Anonimowy
#25 - Wysłana: 28 Wrz 2005 18:11:57
Odpowiedz 
Oglądając Animatrix można sie dowiedzieć jak maszyny zawładnęły ludźmi.
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 28 Wrz 2005 18:39:51
Odpowiedz 
A w ogóle to to jest z "Diuny".

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Terminator vs. ... Terminator :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!