USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pacific Rim 2013 Del Toro
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#61 - Wysłana: 25 Gru 2013 21:12:42
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#62 - Wysłana: 3 Sty 2014 19:24:17 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Dobry cover.

http://www.youtube.com/watch?v=UhE42Noj1Lw

Jak patrzę na ten film, theme song im wyszedł.
Mav
Użytkownik
#63 - Wysłana: 3 Sty 2014 20:26:05
Odpowiedz 
Seybr:
Jak patrzę na ten film, theme song im wyszedł.

Z filmowych gitarek lubię to:

http://www.youtube.com/watch?v=siwpn14IE7E

Seybr
Użytkownik
#64 - Wysłana: 3 Sty 2014 22:03:31
Odpowiedz 
Mav

Hah klasyk ;]. Pomyśleć że kiedyś chciałem zostać pilotem ;]. Miałem w domu kilka F-14. Jak mój młody podrośnie to sobie kupimy, ale takiego dużego latającego ;].
Mav
Użytkownik
#65 - Wysłana: 4 Sty 2014 01:28:48
Odpowiedz 
Seybr:
Miałem w domu kilka F-14.

W dzieciństwie to był mój ulubiony samolot Duży i do tego te składane skrzydła.
mozg_kl2
Użytkownik
#66 - Wysłana: 28 Cze 2014 23:05:50
Odpowiedz 
Powstanie "Pacific Rim 2" i serial na podstawie filmu!

Adam Siennica | 27.06.2014 08:56
Legendary Pictures i Universal oficjalnie dają zielone światło na realizację "Pacific Rim 2", serialu animowanego oraz nowej powieści graficznej.

1403855941
Ustalono, że "Pacific Rim 2" zadebiutuje w IMAX 3D 7 kwietnia 2017 roku. Guillermo del Toro w oświadczeniu mówi, że postacie Raleigh, Mako, Newta, Gottlieba i być może Hannibala Chau powrócą. Mają zamiar rzucić bohaterów na świeże rejony, by pokazać niesamowite widoki i spektakularne bitwy.

Pierwszy film stworzył podstawę i teraz jesteśmy gotowi, by poszaleć.
Jednocześnie ogłoszono, że powstanie animowany serial oraz kontynuacja powieści graficznej "Pacific Rim: Tales from Year Zero". Na tę chwilę nie wyjawiono dodatkowych szczegółów.

Przypomnijmy, że "Pacific Rim" o budżecie 190 mln dolarów zebrało na całym świecie 411 mln dolarów. Thomas Tull, Jon Jashni, Guillermo del Toro, Mary Parent i Callum Greene będą produkować. Jillian Share będzie producentem wykonawczym.

hatak.pl

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.
Mav
Użytkownik
#67 - Wysłana: 28 Cze 2014 23:35:39 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Powstanie "Pacific Rim 2" i serial na podstawie filmu!

Film był dobry, ale czy nie wyczerpał tematu? W końcu co mogą wymyślić? Pewnie powróci program wielkich robotów, a Kaiju wyjdą z nowego portalu.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 28 Cze 2014 23:42:05
Odpowiedz 
mozg_kl2
Mav

mozg_kl2:
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.

Mav:
Film był dobry, ale czy nie wyczerpał tematu? W końcu co mogą wymyślić? Pewnie powróci program wielkich robotów, a Kaiju wyjdą z nowego portalu.

Z drugiej strony czym to się - poza budżetem i krajem produkcji oryginału - będzie różniło od nieskończonego odcinania kuponów od Godzilli? Tam też były filmy, kreskówki, komiksy... Co prawda cały sens przepadł po pierwszej odsłonie, ale przecież fanów przybywa do dziś...
Mav
Użytkownik
#69 - Wysłana: 28 Cze 2014 23:50:32 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Z drugiej strony czym to się - poza budżetem i krajem produkcji oryginału - będzie różniło od nieskończonego odcinania kuponów od Godzilli?

Godzilla jest chyba jednak bardziej zróżnicowana. Są różne potwory i nieodgadniona Godzilla, która burzy miasta, ale też i pomaga ludziom, i potrafi budzić sympatie No i pojawiła się też Mechagodzilla. Natomiast Pacific Rim już raczej takiego potencjału nie ma. Są wredne Kaiju wychodzące z portalu i wielkie roboty, i tyle.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 29 Cze 2014 00:18:43
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Natomiast Pacific Rim już raczej takiego potencjału nie ma. Są wredne Kaiju wychodzące z portalu i wielkie roboty, i tyle.

Zauważ, że Godzilla zaczyna swoją karierę jako apokaliptyczny symbol zagłady, a potem występuje w rozmaitych rolach... Zdaje mi się, że w wypadku Pacific Rim też zacznie się kombinowanie...
MarcinK
Użytkownik
#71 - Wysłana: 29 Cze 2014 07:22:45
Odpowiedz 
Mav:
Natomiast Pacific Rim już raczej takiego potencjału nie ma. Są wredne Kaiju wychodzące z portalu i wielkie roboty, i tyle.

Potencjał miał ale:
1. Skupili się nie na tej postaci co trzeba.
2. Wdawali się w szczegóły techniczne a potem je olewali.
3. Postawili na banał z inwazją obcych.
4. Zerznęli zakończenie z dnia niepodległości.

W sumie Amerykanie nie mają serca do mechów. Jaki ich film strcite o mecha był udany? Mi do głowy przychodzi tylko transformers.
mozg_kl2
Użytkownik
#72 - Wysłana: 29 Cze 2014 11:12:31
Odpowiedz 
Q__:
Z drugiej strony czym to się - poza budżetem i krajem produkcji oryginału - będzie różniło od nieskończonego odcinania kuponów od Godzilli?

Godzilla ma jakąś markę i nazwijmy sens historii, natomiast PR w całości było głupie jak but i idiotyczne. Transformersy przy PR, to ambitne kino moralnego niepokoju.
Mav
Użytkownik
#73 - Wysłana: 29 Cze 2014 12:06:49
Odpowiedz 
MarcinK:
W sumie Amerykanie nie mają serca do mechów. Jaki ich film strcite o mecha był udany? Mi do głowy przychodzi tylko transformers.

Robot Jox - ja ten film miło wspominam
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 29 Cze 2014 17:11:50
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Robot Jox - ja ten film miło wspominam

A jak o nim dyskutowaliśmy z MarcinemK to się nie włączyłeś... reyden z tego co widzę też o nim wspominał...
Mav
Użytkownik
#75 - Wysłana: 29 Cze 2014 17:16:15
Odpowiedz 
Q__:
A jak o nim dyskutowaliśmy z MarcinemK to się nie włączyłeś...

Musiałem przegapić po prostu. Poza tym nie oglądałem go w dorosłym życiu, więc nie mogę się za bardzo mądrzyć na jego temat
MarcinK
Użytkownik
#76 - Wysłana: 29 Cze 2014 17:38:53 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mav:
Poza tym nie oglądałem go w dorosłym życiu, więc nie mogę się za bardzo mądrzyć na jego temat

Z doświadczenia wiem że lepiej nie powracać po latach do tego typu filmów, można się sparzyć.

A co do tytułowego filmu- Toro jakby nie patrzeć dał nam efekciarską recydywę starych Tokusatsu jak np. Giant Robo.
Swoją drogą ciekawe że ze wszystkich MechaTokusatsu sukces odniosło tylko Super Sentai. Super Robot Red Baron miał co prawda Sequel Mach Baron, ale reszta kończyła po kilkunastu odcinkach.
Inna sprawa że twórcy nowych anime jak Neon Genesis Evangelion czy Big-O przyznają się że inspirowali się starymi tokusatsu (ale wyraźnie lepiej im to wychodzi niż Del toro).
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 29 Cze 2014 17:44:43
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Poza tym nie oglądałem go w dorosłym życiu, więc nie mogę się za bardzo mądrzyć na jego temat

Zawsze możesz pisać o nim przez pryzmat młodzieńczego sentymentu, który w Tobie wzbudził, biorąc poprawkę na to jak dawno go oglądałeś i jaką wówczas miałeś percepcję. (W stylu podobnym do tego, w jakim wspominałem ostatnio klasykę TM-Semic.)
Mav
Użytkownik
#78 - Wysłana: 30 Cze 2014 12:08:10
Odpowiedz 
Q__:
(W stylu podobnym do tego, w jakim wspominałem ostatnio klasykę TM-Semic.)

Wspominałem TM-Semic? Nie mogę się dokopać gdzie, ale pewnie Batman vs. Predator był obiektem wspomnień

Robot Jox - przerażała mnie scena upadku na widownie. Podobał mi się bardzo design mechów, łącznie z czarnym, złowieszczym modelem czarnego charakteru. Efekty specjalne, jak i same sekwencje walk, bardzo mi się podobały. Natomiast gdzieś mi tam w głowie świta brak większej fabuły i sterylność, bieda scenografii
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 30 Cze 2014 12:51:28
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Wspominałem TM-Semic? Nie mogę się dokopać gdzie, ale pewnie Batman vs. Predator był obiektem wspomnień

JA wspominałem. A wcześniej Dathon "Esensją" się podpierając:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1119&page=10#msg281115
Jak przekopiesz się przez esensyjną listę (i te moje kobyły ) znajdziesz i Batmana z Predatorem. Skądinąd... Ciekaw jestem co z tej listy znasz?

Mav:
przerażała mnie scena upadku na widownie

Tak, to było okrucieństwo w stylu japońskiej animacji przeniesione do japońskiego mainstreamu.

Mav:
Natomiast gdzieś mi tam w głowie świta brak większej fabuły

Jak pisałem nie była to wina scenarzysty, którym był Joe Haldeman (od "Wiecznej wojny"). Do tego stopnia skastrowano i - mimo wszystko - wygładzono jego oryginalną historię, ze podsumował to potem:
"to me it’s as if I’d had a child who started out well and then sustained brain damage".
http://tech.mit.edu/V128/N48/foreverwar.html
http://www.joehaldeman.com/biography/autobiographi cal-ramble
MarcinK
Użytkownik
#80 - Wysłana: 30 Cze 2014 12:54:35
Odpowiedz 
Q__:
którym był Joe Haldeman

Ciekawe czy dało by się dokopać do oryginalnego scenariusza, jeszcze sprzed kastracji.
Mnie osobiście bardzo on interesuje.
Mav
Użytkownik
#81 - Wysłana: 30 Cze 2014 13:00:11 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Skądinąd... Ciekaw jestem co z tej listy znasz?

Bardzo dawno temu to było i nie kojarzę. W pamięci utkwił mi ten jeden komiks, który zrobił na mnie ogromne wrażenie - świetnie narysowany, z genialnym klimatem, przynajmniej tak go pamiętam. I okazało się, że to nie TM-Semic, tylko: http://www.darkhorse.com/Books/44-472/Batman-Versu s-Predator-II-Bloodmatch-TPB

Sam widok okładki już budzi wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa

Q__:
JA wspominałem

Nie wiem czemu mi się przeczytało, że ja wspominałem.
Q__
Moderator
#82 - Wysłana: 30 Cze 2014 13:14:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ciekawe czy dało by się dokopać do oryginalnego scenariusza, jeszcze sprzed kastracji.

Ja nie zdołałem... Może gdyby napisać do Haldemana?

BTW. wiecie jaki był budżet Robot Jox? 1,98 mln $.
http://articles.chicagotribune.com/1990-11-25/feat ures/9004070774_1_robot-jox-paul-koslo-joe-haldema n

Mav

Mav:
że to nie TM-Semic

Jak nie, jak tak?
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_wydanie _specjalne_tm-semic_18&kat=op
Dark Horse w oryginale. TM-Semic u nas.

Nawiasem mówiąc: mnie komiks wydawał się durny (zwł. na tle ambitnego poprzednika), ale zestaw villainów miał malowniczy (szkoda wręcz, że powołany tylko na potrzeby jednej historii). No i był to chyba debiut Huntress na naszym rynku? Do tego okładka Bisley'a...
MarcinK
Użytkownik
#83 - Wysłana: 30 Cze 2014 13:17:43
Odpowiedz 
Q__:
Może gdyby napisać do Haldemana?

Możemy spróbować.

Q__:
BTW. wiecie jaki był budżet Robot Jox? 1,98 mln $.

Ja słyszałem że 10 melonów.
Mav
Użytkownik
#84 - Wysłana: 3 Lip 2014 15:11:30
Odpowiedz 
Q__:
Nawiasem mówiąc: mnie komiks wydawał się durny (zwł. na tle ambitnego poprzednika)

Ja go wspominam dobrze, choć pamiętam głównie, że był bardzo dobrze narysowany. Musiałbym go sobie ściągnąć z Chomika, żeby ocenić treść.
mozg_kl2
Użytkownik
#85 - Wysłana: 4 Lip 2014 18:26:05
Odpowiedz 
"Pacific Rim 2" - pierwsze informacje o filmie i serialu

Adam Siennica | 04.07.2014 12:59
Trwają prace nad "Pacific Rim 2" oraz nad serialem animowanym, czyli kontynuacjami filmu o walkach robotów z potworami. Guillermo del Toro ponownie za kamerą.

1404479549
Pacific Rim 2" został ogłoszony w ubiegłym tygodniu wraz z kontynuacją powieści graficznej "Pacific Rim: Tales from Year Zero" i niezatytułowanym serialem animowanym. Guillermo del Toro wyjawia, że zaczynają prace nad projektem w sierpniu bieżącego roku i potrwają one od 6 do 9 miesięcy. Potem dopiero zostanie ustalona data rozpoczęcia zdjęć.

Reżyser opowiada, że tworząc oryginalną mitologię musieli wyciąć wiele fajnych elementów, by zmieściło się to w pełnometrażowym filmie. Za przykład podaje koncept wyrwy w Pacyfiku, którą teraz nazywa portalem. Zadaje w wywiadzie pytanie - jakich narzędzi użyto, by otworzyć ten portal? I znaleźli na to ciekawy pomysł. Zaznacza, że po zakończeniu "Pacific Rim 2" widzowie zauważą, że oba filmy bardzo różnią się od siebie i stanowią samodzielną całość. Obiecuje ponownie gigantyczny spektakl, ale tym razem będzie on trochę inny.

Animowany serial będzie prequelem "Pacific Rim". W nim też opowiedzą historię pilotów gigantycznych robotów - dowiemy się kim dokładnie są, jak zostali wybrani do tej roli itd. Plan jest taki, by serial nadał więcej głębi postaciom z "Pacific Rim 2". Obecnie rozmawiają o tym, jaka stacja będzie najlepsza dla ich serialu.

Na temat "Tales from Year Zero" zdradza, że powieść graficzna będzie kontynuowana przez najbliższe 3 lata. Wszystko po to, by wypełnić czas do premiery "Pacific Rim 2". Z jego wypowiedzi wynika, że przy seansie nowego filmu będziemy już mieć za sobą 1 sezon serialu i 3 tomy powieści graficznej. Opowiada, że tworzą z tego jeden spójny kanon, rozbudowując uniwersum o nowe elementy dla każdej grupy wiekowej. Celem jest stworzenie większego świata z głębszym znaczeniem, który pozwoli lepiej poczuć spektakl "Pacific Rim 2".

Premiera "Pacific Rim 2" zadebiutuje 7 kwietnia 2017 roku.
MarcinK
Użytkownik
#86 - Wysłana: 27 Lis 2014 18:49:14
Odpowiedz 
Poklok
Użytkownik
#87 - Wysłana: 27 Lis 2014 20:06:41
Odpowiedz 
Niedawno postanowiłem nadrobić zaległości gatunkowe i obejrzałem w końcu "Pacific Rim". Teraz mi smutno, bo był to gniot niemożebny, a po del Toro spodziewałem się chociaż kilku przebłysków wyobraźni. Ale nie, film jest bezdennie durny, depresyjnie nudny, nad miarę i potrzebę rozwlekły, kompletnie wyprany z charakteru, z żenującymi "bohaterami" i pretekstową "fabułą". Kiedy ma śmieszyć - irytuje, kiedy ma podwyższać tętno - usypia, kiedy ma wzruszać - bawi. Toż to nawet pseudo-treki, niekoherentne aberracje wypełzające z mrocznych czeluści umysłu Abramsa, jawią się na tle "Pacific Rim" niczym arcydzieła sztuki filmowej - głównie dzięki pomysłom zerżniętym z przeszłości serii, ale jednak.
MarcinK
Użytkownik
#88 - Wysłana: 25 Lip 2015 15:35:18
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#89 - Wysłana: 16 Wrz 2015 22:41:24
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 17 Wrz 2015 17:35:40
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
produkcja-pacific- rim-2-wstrzymana-king-kong-vs-godzilla-priorytetem

Sam nie wiem czy interpretować to optymistycznie - jako tryumf czcigodnej tradycji nad współczesnymi wydumkami, czy pesymistycznie - jako zwycięstwo odcinania kuponów nad kreatywnością...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pacific Rim 2013 Del Toro

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!