USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pacific Rim 2013 Del Toro
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#31 - Wysłana: 6 Maj 2013 21:26:15 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Niema to jak wykorzystać licencję by zrobić bijatykę 3-D w której i tak większość ruchów odbywa się w 2-D, rozumiem gdyby to była gra w oparciu o film kng-fu ale wcielając się w wielkiego potwora oprócz walki chcę też demolować miasto!!
To chyba najlepsza gra o wielkich potworach:
https://www.youtube.com/watch?v=RcxZM8tWKuU
mozg_kl2
Użytkownik
#32 - Wysłana: 10 Maj 2013 19:32:23
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#33 - Wysłana: 12 Maj 2013 18:22:04
Odpowiedz 
Patrząc na kolejne trailery, zaczynam mieć coraz mniejsze oczekiwania w kwestii tego filmu. Pewnie fabularnie będzie na poziomie Ultramanów z lat 70-tych.
ps.
http://www.youtube.com/watch?v=taRPwYe1EYA
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 15 Maj 2013 23:48:54
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Patrząc na kolejne trailery, zaczynam mieć coraz mniejsze oczekiwania w kwestii tego filmu.

Bo coraz bardziej przypomina amerykańskie kino superbohaterskie?
MarcinK
Użytkownik
#35 - Wysłana: 17 Maj 2013 16:58:49
Odpowiedz 
Q__:
Bo coraz bardziej przypomina amerykańskie kino superbohaterskie?

Bo coraz bardziej zaczyna przypominać TYPOWE amerykańskie kino superbohaterskie.
Bo takie Batmany czy nawet pierwszy Iron Man wybijają się z tego chłamu, a reszta? Coś na poziomie japońskich super hero z lat 70-tych- szczątkowa fabuła jako pretekst do nawalanki.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 17 Maj 2013 17:48:00
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
a reszta? Coś na poziomie japońskich super hero z lat 70-tych- szczątkowa fabuła jako pretekst do nawalanki.

Najboleśniej to było widać w Avengers, choć i dalszym dwu trzecim cyklu o Transformerach wiele do nich nie brakowało.
MarcinK
Użytkownik
#37 - Wysłana: 17 Maj 2013 18:43:35
Odpowiedz 
Q__:
Najboleśniej to było widać w Avengers, choć i dalszym dwu trzecim cyklu o Transformerach wiele do nich nie brakowało.

A tak niewiele trzeba by film było choć trochu ambitny.
Iron Man jest symbolem Ameryki takiej jaka jest, podczas gdy Kapitan Ameryka jest taki jaka Ameryka chce być.
Terminator 2 porusza kwestie ojcostwa (maszyna okazała się najlepszym ojczymem jakiego miał John) jak również przemiany maszyny w człowieka.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:23:46
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Terminator 2 porusza kwestie ojcostwa (maszyna okazała się najlepszym ojczymem jakiego miał John) jak również przemiany maszyny w człowieka.

Terminator 2 to przedstawiciel solidnej rozrywki, nie wyzbytej ambicji, ale jego przynależność do kategorii superhero movies jest problematyczna... (Choć ma sporo wspólnych cech z jej co wybitniejszymi przedstawicielami.)
MarcinK
Użytkownik
#39 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:29:46
Odpowiedz 
Q__:
(Choć ma sporo wspólnych cech z jej co wybitniejszymi przedstawicielami.)

Dlatego o nim wspomniałem.

Ps.
The Asylum Nigdy Nie Śpi:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=TVpQmZmKNmo
MarcinK
Użytkownik
#40 - Wysłana: 2 Cze 2013 09:21:07
Odpowiedz 
http://www.empireonline.com/features/pacific-rim-p rimer-films/
10 filmów które trzeba zobaczyć nim obejrzy się Pacific rim
MarcinK
Użytkownik
#41 - Wysłana: 2 Lip 2013 16:52:26
Odpowiedz 

Wszyscy kochamy Amerykę!
MarcinK
Użytkownik
#42 - Wysłana: 10 Lip 2013 13:03:02
Odpowiedz 
http://film.org.pl/a/artykul/alfabet-pacific-rim-3 4640/
ABC PaCIFIC RIM

Guillermo stwierdził także, że chciał, aby potwory były zaprojektowane tak, żeby można było uwierzyć, że w środku znajduje się aktor.
To czegoś dziadu robił w CGI? Że tak się wyrażę.
MarcinK
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Lip 2013 06:13:40 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Obejrzałem, ale nie będę się rozpisywać. Prawda film jest wtórny, powtarza schematy które Japończycy wyeksploatowali w latach 70-tych, chociaż ma kilka dość oryginalnych pomysłów jak czarny rynek na którym handluje się szczątkami Kaiju, budynki z ich kości itp.

+Ładne CGI
+W kilku scenach mieliśmy gumowe elementy Kaiju
+Nawet fajny wygląd Kaiju, choć niektóre wyglądają na zrzynkę jak np. nożogłowy-Guiron.
+Fajny Desing Mechów
+Świetna Muzyka
+Dość dobre postaci pilotów
+Ładna sceneria walk acz patrz minusy
+Fabularna dygresja wyższości Analogu nad Cyfrówkom
+Świetne ukazanie post-apokaptylicznego świata (ludzie pracujący za jedzenie i ogólny syf).

-Kosmici- ktoś kiedyś pisał że to motyw wyeksploatowany w serii showa i świadczy o braku pomysłu na genezę Kaiju
-Zakończenie rodem z dnia niepodległości (łącznie z lampiącym się ufokiem)
-Starcia jakoś strasznie do siebie podobne, brakowało tez np. jakiegoś porządnego dziennego starcia (no było jedno w wiadomościach ale pocięte strasznie)
-Dwaj naukowcy rodem z kreskówki, zamiast śmieszyć irytują.
-I znów amerykańska technika uratowała świat.
The_D
Użytkownik
#44 - Wysłana: 22 Lip 2013 12:47:01
Odpowiedz 
Akurat miałem zniżkę na bilet za 10zł więc sobie poszedłem. Po filmie o wielkich robotach walczących z wielkimi potworami nie spodziewałem się wiele, głownie fanservice dla fanów kaiju i gundam/mecha. Nawet trochę się zdziwiłem, że roboty nie są pilotowane przez dzieci Co do szczegółów to:

MarcinK:
+Ładne CGI

Zasadniczo tak, acz bywały sceny wyglądające dla mnie nienaturalnie, zwłaszcza sam portal.

MarcinK:
choć niektóre wyglądają na zrzynkę jak np. nożogłowy-Guiron.

Wydaje mi się, że to było to bardziej nawiązanie w hołdzie.

MarcinK:

Jednak naciągana.
MarcinK
Użytkownik
#45 - Wysłana: 22 Lip 2013 18:44:25 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
The_D:
MarcinK:

Jednak naciągana.

No i większość widzów nie zrozumiało pewnie przekazu.

The_D:
Zasadniczo tak, acz bywały sceny wyglądające dla mnie nienaturalnie, zwłaszcza sam portal.

Chodzi ci o jego wnętrze? Fakt paskudne i do przesady biologiczne.

Trochę mnie bolało że rakopodobny Kaiju był potraktowany po macoszemu a wyglądał na mocnego stwora.

Film nie sprzedał się w USA ale ma dobre wyniki na świecie, gadżety też świetnie się sprzedają i wytwórnia już zezwoliła Del Toro na wstępne prace nad sequelem. Sam Toro zapowiada że zobaczymy między innymi Gipsy Danger 2.0 oraz połączenie Jeagera z Kaiju (nawiązanie do Gigana i Ewangeliona?).
Ciekawe czy to będą te same Kaiju czy o zupełnie innej genezie?
The_D
Użytkownik
#46 - Wysłana: 22 Lip 2013 20:37:22
Odpowiedz 
MarcinK:
Chodzi ci o jego wnętrze? Fakt paskudne i do przesady biologiczne.

Wnętrze było po prostu brzydkie, ale mi chodzi o powierzchnię, rozbłyski itp. Może to subiektywne, ale jakoś zalatywało efektami z lat 90, już Nexus w ST 7 wyglądał lepiej.
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 14 Sier 2013 19:22:50
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 25 Sier 2013 21:29:04
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#49 - Wysłana: 25 Sier 2013 21:59:47 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Del Toro dał jednak radę?

Dał ale jak pisałem- historia mogła by być lepsza.

ps. Co nadrabiasz linkowe zaległości?
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 26 Sier 2013 01:40:49
Odpowiedz 
Kolejna pochwała:
http://meanwhile-on-vulcan.blogspot.com/2013/07/go -big-or-go-extinct-pacific-rim-2013.html

MarcinK:
Co nadrabiasz linkowe zaległości?

Noo
MarcinK
Użytkownik
#51 - Wysłana: 15 Wrz 2013 13:33:43
Odpowiedz 
Po necie krążą plotki o sequelu. Jakoby miała by się w nim pojawić hybryda mecha i kaiju itp.
Ten pomysł wydał mi się interesujący i trochę nad nim myślałem i oto efekt moich rozmyślań:
Kaiju wracają, ludzie budują nowe Jagery w tym jedną hybrydę Mecha z Kaiju, w czasie jednej z walk owego mecha giną jego piloci jednak biologiczny mózg robota "wchłania" ich świadomości w efekcie czego Jager zyskuje własną świadomość będącą "miksem" dwóch pilotów(coś jak Voy'owy Tuvix). Ludzie oczywiście olewają to że pod względem psychiki KaijuJager jest człowiekiem i traktują go jak potwora którego trzeba zabić.
Del Toro jest fanem Frankensteina więc taki scenariusz jest możliwy.
biter
Użytkownik
#52 - Wysłana: 15 Wrz 2013 21:36:54
Odpowiedz 
MarcinK:
Po necie krążą plotki o sequelu. Jakoby miała by się w nim pojawić hybryda mecha i kaiju itp.
Ten pomysł wydał mi się interesujący i trochę nad nim myślałem i oto efekt moich rozmyślań:
Kaiju wracają, ludzie budują nowe Jagery w tym jedną hybrydę Mecha z Kaiju,

To mi trochę zajechało EVAmi, które są połączeniem technologii z elementami Adama. Samo wchłonięcie umysłu pilota w pewnym stopniu i wariacji też było w tem że samym Evangelionie, a od biedy drugi mózg Kajiru można wykorzystać jako element S2 (nawet numer się zgadza) mający być silnikiem, a robiący niezłą rozpierduchę - chyba, że EVA go zje...
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 17 Wrz 2013 08:33:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A jednak nie zaczęło się od spektakularnego sukcesu...
http://www.thegeektwins.com/2013/07/6-reasons-why- pacific-rim-flopped.html
Seybr
Użytkownik
#54 - Wysłana: 21 Wrz 2013 08:20:04
Odpowiedz 
Ładna podróba

http://s21.postimg.org/zbc0rwpvr/Atlantic_Rimposter_Custom.jpg
MarcinK
Użytkownik
#55 - Wysłana: 5 Lis 2013 10:18:17
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#56 - Wysłana: 5 Lis 2013 12:30:20
Odpowiedz 
MarcinK

Nie wiem co by zrobili, to ten film oprócz efektów nic ciekawego nie pokazuje. Tam jest jakiś scenariusz, historia ? Ja się w tym filmie nie dopatrzyłem.
Jak dla mnie ten film póki co wygrywa jako porażka roku. Zero treści, same efekty. Naciągana historyjka.
MarcinK
Użytkownik
#57 - Wysłana: 5 Lis 2013 19:22:17
Odpowiedz 
Seybr:
Tam jest jakiś scenariusz, historia ?

Ot trochę zrzynki z Kaiju trochę z ID4 i Tranformers.
To jest główny problem tej produkcji- postawiono na efekciarstwo, co prawda nie twierdzę że filmy Kaiju były arcydziełami ale przynajmniej się do nich przykładano. Potwory miały charakter a nie były bezmyślnymi kupami mięcha bez instynktu samozachowawczego nawet jeśli nie skupiano się na samych monstrach to były one tłem do ciekawej historii (vide Kamen Rider nowej generacji).
Z tym łączeniem umysłów pilotów też się nie przyłożyli- raz kierowali robotem bracia, potem jeden gościu, potem dwie zupełnie różne osoby...

Gdybym był na miejscu Del Toro to po pierwsze wywaliłbym ten banał z kosmitami, odwołałbym się do hipotezy Gai i zrobiłbym z Kaiju naturalnego drapieżnika który ma kontrolować przyrost populacji Homo Sapiens (podobnie jak Lis w pewnym sensie kontroluje przyrost populacji Zajęcy), czyli bestie były by poniekąd obrońcami Ziemi (jak Battra, Ultraman Agul czy Godzilla z porzuconego filmu Godzilla vs The Gryphon). Poza tym skupiłbym się na jednym konkretnym starciu z Kaiju, podobnie jak miało to miejsce w Godzilla: S.O.S dla Tokio. Postarałbym się by postaci były dużo mniej przerysowane itp.
reyden
Użytkownik
#58 - Wysłana: 5 Lis 2013 20:15:05
Odpowiedz 
Po filmie i całej pompie w okół niego spodziewałem się czegoś lepszego .

A wyszedł średniak .

Animacja walk mechów nie zachwyca , podobne walki były np. w filmie Robot Jox , nawet sposób sterownia jest podobny to tego jak Achilles sterował Joxem .

A ta dyskusja o wyższości Analogu nad cyfrą to nie tyle naciągana co bzdurna , w dodatku pełna błędów - choćby Jeagery chodzące pod wodą mimo że rzekomo są napędzane silnikami Diesla .
MarcinK
Użytkownik
#59 - Wysłana: 6 Lis 2013 07:04:16
Odpowiedz 
reyden:
A wyszedł średniak .

Ja to u Del Toro- ma chłop zmysł wizualny, ale co do historii to nie bardzo.
reyden:
w filmie Robot Jox , nawet sposób sterownia jest podobny to tego jak Achilles sterował Joxem .

Ba nawet niektóre sceny są żywcem wzięte z tego mocno przeciętnego filmu.
BTW. Uwierzysz że Robot Jox miał budżet niewiele mniejszy od RoboCopa?

Piloci też byli bezmyślni (podobnie jak potwory z którymi musieli walczyć, ciągnie swój do swego)- mieli miecz mocy ale zamiast niego woleli uderzyć w pseudo Konga statkiem. Podobnie walka z finałowym Kaiju beznadziejna- spodziewałem się tytana jak Kaiser Ghidorah (Godzilla final wars) czy Iris (Gamera 3) a tutaj dostaliśmy cieniasa którego zarżnęli w kilka sekund mieczem.
kordian
Użytkownik
#60 - Wysłana: 6 Lis 2013 10:32:11
Odpowiedz 
Film zupełnie nie dla mnie ;)
Próbowałem i wyłączyłem, zbyt dużo abstrakcji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pacific Rim 2013 Del Toro

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!