USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Dokąd zmierza serialowa S-F
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#61 - Wysłana: 19 Lut 2012 01:14:05 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
W następnym serialu ST załogantami pewnie będą wampiry, wilkołaki i inne łaki, zmiennokształtni (postać Odo, można powiedzieć, wyprzedziła swoją epokę), Hobbici i krasnoludy, używający magii, a językiem Federacji będzie elficki!
Tylko taki serial, zdaniem producentów, ma szansę przyciągnąć publiczność przed telewizory...

W tę stronę zmierza SF! Fantazy jest obecnie utożsamiana z SF, i obecnie zdecydowanie wypiera prawdziwą SF - najwidoczniej również w dziedzinie kultury obowiązuje prawo Greshama-Kopernika...
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 19 Lut 2012 08:18:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Nie pamiętam czy Ci mówiłem, że napisałem kiedyś (inspirując się tyleż niejasnymi plotkami o WH40k, który - nie mając o nim wówczas śladowego pojęcia - wyobraziłem sobie zbyt mocno na podobieństwo Warmłotka klasycznego, co technomagami z CRU, wampirem-kosmonautą Dukaja i żartobliwym porównywaniem Wolkan do elfów), do szuflady, oczywiście, zarys pomyslu na serial space fantasy o wielogatunkowej zalodze statku kosmicznego, de facto pomysłu na taki fantasy Trek. W załodze był i elf, i wampir, i krasnoludzki inżynier, i czarodziejka z planety kultywującej neopogańskie obyczaje Wicca, i bezduszny mag-intelektualista... Tylko kapitan był raczej standardowy, bardziej w stylu SF niż fantasy, o ile dobrze pamiętam.
Jo_anka
Użytkownik
#63 - Wysłana: 19 Lut 2012 10:42:03 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Q__

Wyciągnij tekst z szuflady, doszlifuj, daj do przetłumaczenia i poślij Paramount Pictures. Będą zachwyceni.

Zdaje się, że tylko na takiego Treka mamy szansę.

Jedyną dobrą stroną takiej produkcji byłoby to, że Picard uznałby STAbramsa za 11 cud świata i fundament kanonu, w porównaniu z nowym serialem ST Fantasy.
Doctor_Who
Użytkownik
#64 - Wysłana: 19 Lut 2012 10:47:41
Odpowiedz 
Q__
Jo_anka

A ja myślałem, że kiedy chciałem połączyć Dickowską wizję Marsa z Doomem, to dopiero herezję wymyśliłem. Może też wyciągnę.
Eviva
Użytkownik
#65 - Wysłana: 19 Lut 2012 11:12:22 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__

Przyslij mi ten tekst, może ja go jakoś rozwinę? Bylibyśmy współautoram
poligon
Użytkownik
#66 - Wysłana: 20 Lut 2012 11:06:36 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
MarcinK:
To czemu nie czepisz się Amerykanów? Czemu ekranizują Greckie Mity? Tworzą produkcje w których czerpią z innych kultur.

Temat zszedł na mange nie działajmy w mysl zasadu "a u was murzynów bija". I nie bronie tu amerykanskiej kultury.

Jo_anka:
W następnym serialu ST załogantami pewnie będą wampiry, wilkołaki i inne łaki

Wystarczy że przystojny wampir bedzie kapitanem a skuces gwarantowany. Wampir o imieniu Edward.
Jo_anka
Użytkownik
#67 - Wysłana: 20 Lut 2012 11:20:35 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
poligon:
Wampir o imieniu Edward.

Obecnie znalazłoby się z półtuzina 'zębatych', o innych imionach poza Edwardem, równie popularnych. (I co więcej nie byłoby pośród nich Drakuli, ani Noferatu )
poligon
Użytkownik
#68 - Wysłana: 20 Lut 2012 11:35:37
Odpowiedz 
Jo_anka:
Obecnie znalazłoby się z półtuzina 'zębatych', o innych imionach poza Edwardem, równie popularnych. (I co więcej nie byłoby pośród nich Drakuli, ani Noferatu )

Trzeba tylko zatrudnić na mostku nastolętnia pania oficer i romans gotowy. Tylko odpadłby watek o aborcji bo w uniwersum ST raczj wzgledy utrzymania odpadaja. No chyba że bałaby się rozstępow.
Toudi
Użytkownik
#69 - Wysłana: 20 Lut 2012 16:02:13
Odpowiedz 
Jeśli serialowa SF zmierza tam gdzie wasze ostatnie komentarze, to ja dziękuję... idę skakać z wieżowca.
poligon
Użytkownik
#70 - Wysłana: 20 Lut 2012 17:13:10
Odpowiedz 
Toudi:
Jeśli serialowa SF zmierza tam gdzie wasze ostatnie komentarze, to ja dziękuję... idę skakać z wieżowca.

Nie martw się życie jest piekne i zawsze sa powtórki
Eviva
Użytkownik
#71 - Wysłana: 20 Lut 2012 17:15:46
Odpowiedz 
Toudi:
dę skakać z wieżowca.

Mam nadzieję, że z góra pierwszego piętra
Toudi
Użytkownik
#72 - Wysłana: 20 Lut 2012 17:26:12
Odpowiedz 
Eviva, to zależy od serialu :P
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 11 Lis 2012 01:28:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wiecie co? Tak mnie - trochę w kontekście premiery B&C - naszła refleksja, że ciekawe co by się stało, gdyby Straczynski, Moore, Eick, Cawley, Russ z resztą ekipy i "synalek" Roddenberry połączyli siły, a następnie nie dość, że połączyli - uniwersa nBSG, B5, AND i półoficjalnego Treka, to jeszcze rzucili swoiste (niekoniecznie oznaczające parcie do konfrontacji) wyzwanie wytwórniom, to ciekawe, czy by zostali zlekceważeni (wzgl. zakneblowani pozwami), czy też porwaliby za sobą fandomy i zdołali coś wymusić?

Ciekawe też jak wtedy by się rozwijało owo "połączone universum" moich marzeń*?

* bo chwilami mam smutne wrażenie, że wszystkie te - wybitne skądinąd - serie na tyle wyczerpały swój intelektualny potencjał, że nawet takie połączenie nie przyniosło by nic więcej poza wysilonymi "łącznikami" w stylu GEN i kolejnymi odcinkami starych serii (ot, jakiś kolejny sezon CRU czy jeszcze trochę odcinków wiadomej kontynuacji TOS) zawierającymi może teraz jakieś - mniej lub bardziej drobne - nawiązania scalające kolejne seriale (odwiedziny załogi z linii czasu ST w linii czasu B5 czy vice versa; jakieś znaleziska z "galakticznej" przeszlości czy podroż w czasie do tamtej, prehistorycznej, ery; opowiastka o tym jak UFP stała się Commonwealthem, albo Hunt wspominający, że jego bohaterem dzieciństwa był pewien lysy kapitan z b. odleglej przeszlości)...
Mav
Użytkownik
#74 - Wysłana: 11 Lis 2012 02:13:42 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
połączyli - uniwersa nBSG, B5, AND i półoficjalnego Treka

Czy to nie byłoby swoiste przedawkowanie? Chyba, że chodzi ci o wyjęcie poszczególnych elementów i złożenie z nich czegoś spójnego?
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 11 Lis 2012 02:50:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Czy to nie byłoby swoiste przedawkowanie?

Zważywszy na to, że Wszechświat ma miliardy lat historii i - wg wariantu fizyki obowiązującego w Treku - nieskończoną ilość linii czasu, wszystko to się jakoś pomieści... (Zwł., że z Treka zrodzone...)

Przypomnij sobie zresztą, że już sam kanoniczny Trek to trzy stulecia (XXII, XXIII, XXIV), trzy istotne linie czasu (główna, sporo razy zresztą modyfikowana, abramsowa i mirror) oraz ile razy bohaterowie odwiedzali jeszcze inne stulecia (lub spotykali przybyszów z nich). Dołożenie dwu epok (prehistoryczne czasy 12 Kolonii i odlegla przyszłość po upadku wyroslego z Federacji Commonwealthu) oraz jednej linii czasu (B5) to na tym tle nie tak wiele...
mozg_kl2
Użytkownik
#76 - Wysłana: 11 Lis 2012 18:41:37
Odpowiedz 
Q__:
gdyby Straczynski, Moore, Eick, Cawley, Russ z resztą ekipy i "synalek" Roddenberry połączyli siły,

Problem w tym, że panowie są "wielkimi" twórcami. Pytanie jest czy byliby w stanie się dogadać co do wizji takiej serii? Bo i ile JMS z RDM znaleźliby wspólny język (nie oszukujmy się ale BSG i B5 jest w podobnym nurcie sf), to już współpraca tej dwójki z synem GR może być trudna. Trek to wizja zbyt happy utopijna aby mogła współistnieć bez zgrzytów z mrokiem More czy mistycyzmem JMS-a.
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 11 Lis 2012 21:59:28
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Trek to wizja zbyt happy utopijna aby mogła współistnieć bez zgrzytów z mrokiem More czy mistycyzmem JMS-a.

Teoretycznie tak... W praktyce zobacz jak to wyglądało w AND (upadek cywilizacji, Rev Bem i jego zabarwione religijnie filozofowanie). Wszystko można, byle z ostrożna... i z sensem.
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 18 Lis 2012 17:18:22
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Owszem, potrafią pieknie spaprać to, co dobre - Zorro, He-Mana, X-Men....

Znasz zapewne odcinek "He-Mana" zatytułowany "Battlecat" ze scenariuszem "naszej" D.C. Fontany?
http://www.veoh.com/watch/v14755542RHSRJ7T
Eviva
Użytkownik
#79 - Wysłana: 18 Lis 2012 17:26:21
Odpowiedz 
Q__

Jak to ma się do poruszonego przeze mnie problemu "zrzynania" cudzych pomysłów i przerabiania ich na papkę?
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 18 Lis 2012 17:34:08
Odpowiedz 
Eviva

Nijak, ale jest ciekawostką dotyczącą pozatrekowego dorobku jednej z bardziej związanych z ST osób. (Gotów jestem zresztą bronić tezy, że jest to odcinek b. trekowaty.)
MarcinK
Użytkownik
#81 - Wysłana: 25 Lis 2012 20:14:03
Odpowiedz 
Tu się chyba nie wypowiadałem.

Otóż można zauważyć że obecne serialowe S-F porzuciło ponieką motyw kosmicznej przygody i przeszło w "Siedzimy na ziemi sami przyjdą".
Otóż dajcie mi tytuł serialu S-F który wyszedł w ciągu ostatnich 3 lat i dzieje się w odległym kosmosie "Falling Skies", "Continuum" nawet Terra Nova dzieją się na Ziemi.
Dalej obecnie zainteresowanie S-F spada na rzecz Fantasy, był na ten temat dość ciekawy felieton w "Fantastyce" (Bodaj Majowy numer).
Otóż S-F jest przepełniona naukowymi i technicznymi pojęciami itp. kiedyś to ludzi fascynowało a teraz nie bardzo ich rusza ot kuchenka gazowa puki działa nie jest bardziej interesująca niż ściana stojąca za nią.
Fantasy może oferować bardzo podobne fabuły, przesłania itp. co S-F ale bez naukowego i technicznego bełkotu.
Christof
Użytkownik
#82 - Wysłana: 26 Lis 2012 14:59:26
Odpowiedz 
MarcinK:
Otóż dajcie mi tytuł serialu S-F który wyszedł w ciągu ostatnich 3 lat i dzieje się w odległym kosmosie

Do głowy przychodzi mi jedynie SGU. W serialach SF faktycznie panuje obecnie posucha; serialu opowiadającego o eksploracji kosmosu to chyba długo sie nie doczekamy.
The_D
Użytkownik
#83 - Wysłana: 27 Lis 2012 20:06:03
Odpowiedz 
MarcinK:
Fantasy może oferować bardzo podobne fabuły, przesłania itp. co S-F ale bez naukowego i technicznego bełkotu.

I tu zgoda, rozchodzi sie jednak o to, że w niektórych utworach otoczka naukowa był a czymś więcej niż tylko fasadą i takich utworów szkoda.

Christof:
Do głowy przychodzi mi jedynie SGU. W serialach SF faktycznie panuje obecnie posucha;

Był jeszcze np. brytyjski Outcasts, ale i jego anulowano po 8 odcinkach.
Toudi
Użytkownik
#84 - Wysłana: 27 Lis 2012 20:30:59 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
The_D:
Był jeszcze np. brytyjski Outcasts, ale i jego anulowano po 8 odcinkach.

Virtuality, Defying Gravity, L5

Jeszcze Red Dwarf powrócić po przerwie.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 30 Lis 2012 06:40:25
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Virtuality, Defying Gravity, L5

Co ciekawe wszystkie w klimatach bliższych hard SF... I wszystkie poniosły klęskę...
mozg_kl2
Użytkownik
#86 - Wysłana: 30 Lis 2012 13:20:35
Odpowiedz 
Q__:
I wszystkie poniosły klęskę...

Tu bym mógł zacytować Picarda tego naszego i spytać jak zrozumiałbyś sukces?
Picard
Użytkownik
#87 - Wysłana: 30 Lis 2012 15:10:05
Odpowiedz 
Jo_anka:
W następnym serialu ST załogantami pewnie będą wampiry, wilkołaki i inne łaki, zmiennokształtni (postać Odo, można powiedzieć, wyprzedziła swoją epokę), Hobbici i krasnoludy, używający magii, a językiem Federacji będzie elficki!

Jaja sobie z ludzi robisz. Ale na serio na nowego Treka wcale nie czekam. Dla mnie ten serial jest już martwy i taki powinien pozostać. Zostawicie Titanica!

Mav:
Najgorszy pomysł. Dla mnie taki serial jest skończony na starcie.

Zgadzam się. Dość mam już tej inwazji produkcji dla nastolatków.

Mav:
Mi osobiście marzy się TNG naszych czasów Mądry, ambitny, nowoczesny serial, ale niestety zbyt wielkie zmiany musiałyby zajść, aby trek nabrał świeżości, mało prawdopodobne żeby ktoś to ogarnął.

Przyklasnął bym temu pomysłowi ale nie doczekamy się tego.

Jo_anka:

Harry Potter jak kapitan statku USS Latający dywan? A nich sobie i realizują takiego potworka, mnie już nie zależy.

poligon:
Wampir o imieniu Edward.

Prędzej bym sobie oczy wydłubał niż nazwał tą pokrakę wampirem. Ale jeśli uważacie, że ja jestem cięty na Abramsa... posłuchajcie sobie tej jakże pochlebnej opinii o opowieści o Eduardzie i jego lubiej. Jaki gniew... podziwiam, podziwiam jeszcze muszę poćwiczyć by tak pięknie mieszać z błotem Abramsa.

poligon:
Tylko odpadłby watek o aborcji bo w uniwersum ST raczj wzgledy utrzymania odpadaja.

Było w TNG The Child.

Jo_anka:
Jedyną dobrą stroną takiej produkcji byłoby to, że Picard uznałby STAbramsa za 11 cud świata i fundament kanonu, w porównaniu z nowym serialem ST Fantasy.

Nie ma takiej opcji.
Toudi
Użytkownik
#88 - Wysłana: 30 Lis 2012 16:34:49
Odpowiedz 
Picard:
Zostawicie Titanica!

Nie ZOSTAWIMY! ;)

Q__:
Co ciekawe wszystkie w klimatach bliższych hard SF... I wszystkie poniosły klęskę...

Ale klęska ta nastąpiła całkowicie z woli decydentów stacji*, a nie widzów czy krytyki. Tym serialom nie dano po prosty szansy. Wręcz powiedziałbym, że miałyby szansę, tylko gdyby na starcie zgarnęły 50% widzów, a ponieważ było wiadome, że ich wskaźniki będę na poziomie 2-5 procent. (Bo należy wreszcie zauważyć, że odbiorcami tego typu materiały są ludzie, którzy nie czekają na łaskę oglądania w TV, tylko oglądają kiedy sobie chcą i na czym chcą - komórki, laptopy, tablety). Więc były z góry skazane na kasację.

*L5 to serial internetowy i na razie ma szansę na zaistnienie.

Ci tam na górze, muszę wreszcie zauważyć, że istnieje grupa która już nie wróci to czarnego pudła w salonie i oglądania tego co oni sobie akurat wymyślą do puszczania...
I do tego chodzi o dostęp na jakiś uniwersalnych zasadach, a nie mocno ograniczonych.
Nie dla filmów we flashu, to może i przyjemne dla umiarkowano zaznajomionych z komputerami, ale jakość niska, mocno obciąża procka.
Podobnie z wybieraniem kodeków zamkniętych na komercyjne systemy.
Podobnie z kodekami o wysokiej kompresji, niby pozwala to zaoszczędzić miejsce (w dzisiejszych czasach?) ale oglądnie takich materiałów wymaga coraz mocniejszego sprzętu...
Np mój telefon potrafi odtworzyć obraz w 720p zapisany przy pomocy XVIDa, ale gdy ten sam materiał zapisany w x264 jest już nieodtwarzalny. W x264 na komórce max 480p idzie...

Na laptopie podobnie, 1080p na xvidzie idzie bez problemu, natomiast w x264 nie może już mieć innych aplikacji w tle, bo zaczyna się zacinać.
Picard
Użytkownik
#89 - Wysłana: 30 Lis 2012 16:48:06
Odpowiedz 
Toudi:
Nie ZOSTAWIMY! ;)

Się Jamesy Camerony znalazły... nurkować Wam się zachciało.
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 30 Lis 2012 16:57:30
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Tu bym mógł zacytować Picarda tego naszego i spytać jak zrozumiałbyś sukces?

Nie mówię, że sukces na miarę Treka aż, ale coś w stylu B5 choć... (Rozgłos choćby na parę lat... Przynajmniej ze 3 sezony...) Albo chociaż - jako minimum - oddany fandom i sławę przedwcześnie uśmierconej legendy, jak Firefly....

Toudi

Toudi:
Ale klęska ta nastąpiła całkowicie z woli decydentów stacji*, a nie widzów czy krytyki. Tym serialom nie dano po prosty szansy.

Mam tego świadomość. Nie wiążę klęski tych projektów z ich niską jakością (bo niska nie była), raczej chciałem uwypuklić destrukcyjną rolę stacji/wytwórni...
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Dokąd zmierza serialowa S-F

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!