USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Dokąd zmierza serialowa S-F
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#31 - Wysłana: 14 Lut 2012 16:05:08
Odpowiedz 
poligon:
A czy ludzi na 12 koloniach doszczetnie nie wytępiono?

Nie nie do końca, widać to w serialu. Jeszcze jest coś takiego jak statystyka, wiesz tutaj można sobie gdybać. Ja i ty mogę mieć rację i każdy z nas znajdzie argumenty.

poligon:
Z tego co wiem natrafiono tez na poprzedniczke ziemi i mimo upływu kilku tysiecy lat promienowanie nadal nie pozwalało na zamieszkanie.

Wiesz do końca nie wiadomo czy wszystkie planety zostały zbombardowane na tyle by nie można było na nich mieszkać. Można też stworzyć świat typu Mada Max, Fallout. W skrajnych warunkach człowiek tworzy wspaniałe wynalazki.

poligon:
Tak wic ludzie z Ziemi natrafiliby na metalowych cylonów, którzy odlecieli uszkodzonym statkiem, bo cyloni wyglądający jak ludzie też chyba wygineli?

Nie dobitki cylonów raczej faktycznie zginęli (żywe z tkanki), ale część z nich jak wiesz jest w genach ludzkich. Ostatnie minuty serialu ;].

Po prostu ja bym chciał bardziej brutalny serial i ludzki niż to co widzimy w treku.
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 14 Lut 2012 18:49:43
Odpowiedz 
Seybr:
Po prostu ja bym chciał bardziej brutalny serial i ludzki niż to co widzimy w treku.

Czy człowiek musi być brutalny i bezwzględny? czy to takie bajkowe, ze może stać się lepszy w toku naturalnej ewolucji?
Mav
Użytkownik
#33 - Wysłana: 14 Lut 2012 19:10:52
Odpowiedz 
Eviva:
Czy człowiek musi być brutalny i bezwzględny? czy to takie bajkowe, ze może stać się lepszy w toku naturalnej ewolucji?

Nie musi, ale jest niestety. Człowiek się raczej nie zmieni. Zbyt duże zmiany musiałyby zajść w naszych mózgach. Jesteśmy spaprani ewolucyjnie.
krzychu
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Lut 2012 19:15:05
Odpowiedz 
wazne zeby to bylo cos nowego

ostatnio ogladalem serial Caprica i mnie sie podobal bo wlasnie to bylo cos nowego
mozg_kl2
Użytkownik
#35 - Wysłana: 14 Lut 2012 19:43:54
Odpowiedz 
poligon:
Co nas wiec czeka w przyszłości? Kolejne szmiry produkowane z myślą o jak najwiekszej gawiedzi? Zapraszam do dyskusji.

SF, zarówno w formie serialowej jak i filmowej jest na mocny wirażu. Pytanie tylko kiedy z niego wyjdzie i co z tego będzie? Narazie mamy 7 chudych lat.Kolejne produkcje, są anulowane z byle powodu-słaba oglądalność. W ich miejsce wskakuje kolejna wersja kancelarii prawniczej i szpitala na peryferiach. Z drugiej strony sf nigdy nie był łatwym kawałkiem chleba. Ciężko jest się wstrzelicz czymś dobrym.

Eviva:
ENT ma bardzo wielu wrogów, moim zdaniem najniesłuszniej.

Entek Forever.

poligon:
pogrzebał ewentualne kontynuacje Star Treka.

trylogia abramsa przeczy tej tezie.

poligon:
odbiegł od kanonu

Nie chce otwierac, kanonicznej puszki Pandory, ale od kanonu odbiega już TNG, a napewno DS9, także nihil novi.

ortkaj:
Space 1999 czyli Space 2099.

Słyszałem o tym projekcie. Przyznam, że bardzo się go obawiam. S99 miało swój niepowtarzalny klimat. Klimat fantastyki lat 80. Teraz takich produkcji się nie robi. Reboot V jasno pokazał, iż nie wszystko się sprzeda. Za nowym kosmosem mają stać Ci sami ludzie, wieć nie wróże temu projektowi świetlanej przyszłości.
ortkaj
Użytkownik
#36 - Wysłana: 14 Lut 2012 23:06:24 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Klimat fantastyki lat 80.

ba..nawet 70-tych
mozg_kl2:
wieć nie wróże temu projektowi świetlanej przyszłości.

Przełykam kolejne przerwane po pilocie lub w trakcie kręcenia pilota produkcje typu Kroniki Ozyrysa czy próba remake'u Lost in Space (seria nie film) lecz jako fan sf zawsze mam nadzieję...
Seybr
Użytkownik
#37 - Wysłana: 15 Lut 2012 07:23:55
Odpowiedz 
Eviva:

Ta a jutro nasi politycy zaczną myśleć o wyborcach i przestaną kraść ;]. Natury ludzkiej nie oszukasz.

Co myślicie by np. zrobić serial na podstawie gry Star Craft. Sama historia gry ma potencjał, trzy rasy sporo mistycyzmu oraz wielki konflikt ty tylko ludzki.
mozg_kl2
Użytkownik
#38 - Wysłana: 15 Lut 2012 07:40:57
Odpowiedz 
ortkaj:
ba..nawet 70-tych

No taka hipisowska fantastyka z elementami kiczu. Znamy to z TOSa.

Seybr:
Star Craft

Patrząc na powieści z tego universum to nie wiem czy to dobry pomysł. Tymniemniej zobaczyłbym cos a'la SABB, w klimatach żołnierzy kosmosu i wiecznej wojny.
Seybr
Użytkownik
#39 - Wysłana: 15 Lut 2012 09:22:31
Odpowiedz 
mozg_kl2

Wiesz kwestia dobrego scenariusza, ale czy by Blizzard pozwolił na to. Ponoć były plany i jakieś scenariusze ale sami twórcy stwierdzili, puki co mizerne dzieła powstały i poszły do szuflady.

Jim Raynor, ja go nazywam Rino Race ;]. Ciekawa postać i ja go widzę jako głównego bohatera. Akcja dzieje się pomiędzy SC a SC 2. Oczywiście są tez retrospekcje z SC 1. Lub po prostu wzorować się na fabule z drugiej części gry.
poligon
Użytkownik
#40 - Wysłana: 15 Lut 2012 12:12:03 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
Seybr:
Wiesz do końca nie wiadomo czy wszystkie planety zostały zbombardowane na tyle by nie można było na nich mieszkać. Można też stworzyć świat typu Mada Max, Fallout. W skrajnych warunkach człowiek tworzy wspaniałe wynalazki.

Z tego co było pokazane za zniszczonych planetach grasowali cyloni dobijajac pozostalych. Przykład poprzedniczki ziemi zdaje się to potwierdzać, nie znaleźli nikogo żywego. A wiec raczej na 12 koloniach nikt nie ocalał.

mozg_kl2:
Nie chce otwierac, kanonicznej puszki Pandory, ale od kanonu odbiega już TNG, a napewno DS9

Byly to raczej różne wizje.TNG pokazuje sporo dylematów moralnych, w zasadzie nie ma ty wiekszego odbiegania od kanonu. DS9 pokazuje czas kiedy federacja jest wystawiona na próbe, kiedy pozbawieni bezpieczenstwa muszą dokonac pewnych wyborów. To mroczna opowieść o drugiej stronie treka, niecukierkowej. Natomiast ENT to zbiorowisko wszelkiej masci herezji, które były już omawiane.

krzychu:
ostatnio ogladalem serial Caprica i mnie sie podobal bo wlasnie to bylo cos nowego

Mi to klimatem przypominało przygody edwarda wampira w kosmosie .

P.S. Czy kosmos 1999 nie leciał za stanu wojennego? Kiedy to generał rzucił cos ludziom na otarcie łez?
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 15 Lut 2012 12:45:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
No taka hipisowska fantastyka z elementami kiczu.

W sezonie pierwszym tego kiczu było relatywnie mało, za to w drugim jak się Freiberger dorwał...
http://www.space1999.net/catacombs/main/crguide/vc pff.html

Ładnie zresztą ocenił Freda F. Johnny Byrne, główny scenarzysta S:1999:

"He was a lovable, warm, generous man, but he should have been kept a million miles away from Space: 1999."
MarcinK
Użytkownik
#42 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:02:30
Odpowiedz 
poligon:
W zasadzie mogę to okreslić jako żenada, poza Star Gate Universe reszta to jakaś papka, żenada.

Nie zgodzę się. Weźmy choćby "Mobile Suit Gundam AGE" według mnie bardzo dobry serial.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:03:31
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Weźmy choćby "Mobile Suit Gundam AGE" według mnie bardzo dobry serial.

Z tym, że animacja to jakby osobna kategoria...
poligon
Użytkownik
#44 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:07:18
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie zgodzę się. Weźmy choćby "Mobile Suit Gundam AGE" według mnie bardzo dobry serial.

Manga? Do tego z olbrzymimi walczacymi robotami? Widziałem to juź dziesiątki razy, nawet jak na mange dość wtórne. Chyba przyjdzie długo poczekać na coś co dorówna Ghost in the shell.
MarcinK
Użytkownik
#45 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:31:40
Odpowiedz 
Q__:
Z tym, że animacja to jakby osobna kategoria...

Oj tam oj tam

poligon:
Do tego z olbrzymimi walczacymi robotami? Widziałem to juź dziesiątki razy, nawet jak na mange dość wtórne.

To jest podstawowy błąd patrzysz na wielkie roboty i myślisz "wtórne", a nie zwracasz uwagi na fabułę np. może i Kamen Rider Fourze niema jakiejś specjalnie głębokiej fabuły jednak jest ona (według mnie) dosyć ciekawa i serial nie jest zły.
poligon
Użytkownik
#46 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:55:09
Odpowiedz 
MarcinK:
To jest podstawowy błąd patrzysz na wielkie roboty i myślisz "wtórne", a nie zwracasz uwagi na fabułę np. może i Kamen Rider Fourze niema jakiejś specjalnie głębokiej fabuły jednak jest ona (według mnie) dosyć ciekawa i serial nie jest zły.

Co do mangi jestem bardzo wymagajcy, ogólnie nie trawie tej poetyki poza wyjatkami. Spiryted Away czy Princes Mononoke uważam za dzieła wybitne nie tylko na tle mangi ale i swiatowego kina. Niestety manga to zamkniety swiatek z wieloma rzeczami nie do przetrawienia począwszy od wielkich oczu (jakiś kompleks japonczyków?) po jakies durne emotiony pokazujące się ponad głowami bohaterów. Poza tym czemu czerpia z zachodniej kultury, miksujać ja, zmieniajac. W prawie kqazdej mandze sa odnosniki do zachodniej kultury. Znam to zagadnienie, nie trzeba odpowiadać. Ale najlepsza manga to własnie ta odcinajaca się od zachodu jak Princess Mononoke.
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 17 Lut 2012 19:59:42
Odpowiedz 
poligon:
oza tym czemu czerpia z zachodniej kultury, miksujać ja, zmieniajac

Bo mogą i potrafią? Spójrz na Final Fantasy w którym wspaniale wykorzystali elementy mitologi nordyckiej, lub na serial Seijū Sentai Gingaman czerpiący z Europejskiej mitologii (w sumie jego adaptacja też niczego sobie).
Eviva
Użytkownik
#48 - Wysłana: 17 Lut 2012 20:02:26 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
MarcinK:
Bo mogą i potrafią?

Czy mogą, to sprawa dyskusyjna, a czy potrafią... Owszem, potrafią pieknie spaprać to, co dobre - Zorro, He-Mana, X-Men....
poligon
Użytkownik
#49 - Wysłana: 17 Lut 2012 20:19:19
Odpowiedz 
MarcinK:
Bo mogą i potrafią? Spójrz na Final Fantasy w którym wspaniale wykorzystali elementy mitologi nordyckiej, lub na serial Seijū Sentai Gingaman czerpiący z Europejskiej mitologii (w sumie jego adaptacja też niczego sobie).

No właśnie ta wtórność mnie denerwuje. Maja własna bardzo bogatą historie, własną oryginalna religie i nie mówie tu o buddyzmie. Jednak jakoś niechetnie z tego czerpia. Dla mnie najlepsza manga to bez zachodnich naleciałosci osadzona w japonskiej kulturze.
MarcinK
Użytkownik
#50 - Wysłana: 17 Lut 2012 20:21:41 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
poligon:
Jednak jakoś niechetnie z tego czerpia.

Bo nie chcą być wtórni
Toudi
Użytkownik
#51 - Wysłana: 17 Lut 2012 20:57:13
Odpowiedz 
poligon:
Manga

Chyba raczej Anime, Manga to komiks...
Seybr
Użytkownik
#52 - Wysłana: 17 Lut 2012 21:24:14
Odpowiedz 
MarcinK:

Jak byś wiedział przy FF pracuje wielu europejczyków.
MarcinK
Użytkownik
#53 - Wysłana: 18 Lut 2012 06:55:45
Odpowiedz 
poligon:
Maja własna bardzo bogatą historie, własną oryginalna religie i nie mówie tu o buddyzmie. Jednak jakoś niechetnie z tego czerpia. Dla mnie najlepsza manga to bez zachodnich naleciałosci osadzona w japonskiej kulturze.

To czemu nie czepisz się Amerykanów? Czemu ekranizują Greckie Mity? Tworzą produkcje w których czerpią z innych kultur.

Eviva:
Owszem, potrafią pieknie spaprać to, co dobre - Zorro, He-Mana, X-Men....

Amerykanie też nie lepsi Ring, Godzilla, Dark Water...
Eviva
Użytkownik
#54 - Wysłana: 18 Lut 2012 10:59:35
Odpowiedz 
MarcinK:
Amerykanie też nie lepsi Ring, Godzilla, Dark Water...

Jak Kuba Bogu, drogi MarcinKu, tak Bóg Fidelowi Castro...
Dukat
Użytkownik
#55 - Wysłana: 18 Lut 2012 11:17:25
Odpowiedz 
poligon:
Widziałem to juź dziesiątki razy, nawet jak na mange dość wtórne. Chyba przyjdzie długo poczekać na coś co dorówna Ghost in the shell.

Uuuu, gust z wyższej półki, ciężka sprawa
MarcinK
Użytkownik
#56 - Wysłana: 18 Lut 2012 14:13:45
Odpowiedz 
poligon
Taką sprawę chciałbym wyjaśnić. Co czerpanie z zachodniej kultury ma do Gundama? Przecież ten typ mecha jest Japońskim pomysłem.
poligon
Użytkownik
#57 - Wysłana: 18 Lut 2012 19:21:03
Odpowiedz 
Dukat:
Uuuu, gust z wyższej półki, ciężka sprawa

Ciesze sie ze kolega wyluzował, ale AKIRE to jsa trawie w orginalnym wydaniu komksowym, gdzie po zagładzie nowego tokio dopiero komiks się rozkrecił.
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 18 Lut 2012 21:14:29 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Mnie się zdaje, że jeśli ten nowy serial Star Trek, o którym się teraz tyle trąbi, w ogóle powstanie, to na 99% albo będzie rozgrywał sie w samej Akademii, albo opowiadał o pierwszych krokach kadetów na pokładzie jakiegoś USS Arshole. I sama już nie wiem, życzyć sobie tego serialu, czy nie.
Elaan
Użytkownik
#59 - Wysłana: 18 Lut 2012 21:56:35 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
A ja myślę, że ten serial powinien powstać i czekam nań niecierpliwie, z nadzieją, że któraś z dostępnych dla mnie TV zechce go nadać.
Może znacznie skuteczniej aniżeli filmy Abramsa ożywić uniwersum Treka, choć istnieje, rzecz jasna ryzyko, że może je też dobić.
Ale jak powiadają Kto nie ryzykuje, w kozie nie siedzi.
Jaki będzie to się okaże, ale jego wartość tak naprawdę ocenimy dopiero po jakimś czasie.
Entek, jak mi się zdaje, z biegiem czasu zyskuje bowiem więcej zwolenników niż przeciwników.
A i sam TOS zdjęto wszak po 4 sezonach z powodu małej oglądalności.
Mav
Użytkownik
#60 - Wysłana: 18 Lut 2012 23:59:44 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva:
to na 99% albo będzie rozgrywał sie w samej Akademii

Najgorszy pomysł. Dla mnie taki serial jest skończony na starcie.

Mi osobiście marzy się TNG naszych czasów Mądry, ambitny, nowoczesny serial, ale niestety zbyt wielkie zmiany musiałyby zajść, aby trek nabrał świeżości, mało prawdopodobne żeby ktoś to ogarnął.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Dokąd zmierza serialowa S-F

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!