USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / David Weber - cykl Honor Harrington
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
annami
Użytkownik
#61 - Wysłana: 21 Lut 2018 01:41:24 - Edytowany przez: annami
Odpowiedz 
Ja, korzystając z okazji (dwa pierwsze anglojęzyczne tomy ebookowe legalnie dostępne za darmo na sieci ), postanowiłam nareszcie zapoznać się z tym cyklem. Na razie przeczytałam tom 1 i mam miłe wrażenia. Dużo skojarzeń trekowych, choć sam świat zbudowany inaczej. Treecat jest rzeczywiście ciekawym pomysłem.

Przeszkadzało mi to, że do pewnego momentu akcja ciągnęła się dosyć powoli, przyśpieszając dopiero trochę przed połową książki. Trochę też za długie bywały czasem dumania pani kapitan i ogólne opisy typu "jak to wszystko działa".

W każdym razie, polubiłam Honor Harrington i zamierzam kontynuować czytanie
Toudi
Użytkownik
#62 - Wysłana: 21 Lut 2018 01:56:28
Odpowiedz 
annami, witamy na pokładzie Honorverse. Nawet nie zauważył kiedy pochłoniesz te 30 tomów... ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#63 - Wysłana: 21 Lut 2018 08:08:28
Odpowiedz 
Toudi

Do tego czasu Weber machnie kolejne 30 tomów.
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 21 Lut 2018 10:53:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
annami

annami:
Dużo skojarzeń trekowych

Co i nie dziwota, bo Weber pracował przecież przy Star Fleet Battles (i grywał namiętnie w tę grę) zanim wziął udział w stworzeniu trzeciej edycji Starfire . Nasz ci on.
Toudi
Użytkownik
#65 - Wysłana: 21 Lut 2018 11:15:07
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Do tego czasu Weber machnie kolejne 30 tomów.

Raczej już nie. Ewidentnie zwolnił już. Zwolnił wręcz za bardzo. Bo od kilku lat czekamy na zapowiedzianą kontynuację Imperium człowieka z Ringo.
reyden
Użytkownik
#66 - Wysłana: 21 Lut 2018 17:36:07
Odpowiedz 
A czasem ten cykl nie został skończony ?

Roger i jego wesoła kompania ( np. Portena i jego wielki k.... klucz ) wrócili na ziemię i zrobili porządek ze spiskowcami .

Szkoda że cykl Multiverse nie został ukończony , w IC przynajmniej jest jakotakie zakończenie .
Toudi
Użytkownik
#67 - Wysłana: 21 Lut 2018 17:48:46
Odpowiedz 
reyden:

Niby tak, ale kilka lat temu Ringo z Weberem się dogadali dopisać kilka książek do niego. Nawet jakieś próbne rozdziały krążą po sieci. Ale coś im nie wychodzi zgranie się i wydanie tego...

Co do zakończonych cykli, ponoć Schronienie się kończy na tej książce (9?) co teraz mają wydać w PL, co miała być na jesień, ale wydali Honorkę i przesunęli na wiosnę...
annami
Użytkownik
#68 - Wysłana: 22 Lut 2018 01:19:25
Odpowiedz 
Toudi:
Nawet nie zauważył kiedy pochłoniesz te 30 tomów... ;)

No właśnie martwi ta wielkość, bo choć z miejscem na składowanie nie ma raczej problemu, bo czytnik potencjalnie zje wszystko, to już pieniędzy by się na to trochę wydało. No, chyba że z biblioteki, ale wtedy dłużej zajmie czytanie

Q__:
Co i nie dziwota, bo Weber pracował przecież przy Star Fleet Battles (i grywał namiętnie w tę grę) zanim wziął udział w stworzeniu trzeciej edycji Starfire . Nasz ci on.

A, to nie grałam, nie wiedziałam Zresztą z Treka mam słabe doświadczenie w kwestii grania
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 22 Lut 2018 09:35:29
Odpowiedz 
annami

annami:
A, to nie grałam

Też nie grałem (choć podręcznik do gry mam), ale - jak widać - wiedziałem. Przy czym warto odnotować, że podręcznik ów długo uchodził za kanon (dziś mówi się o odrębnym Star Fleet Universe, odmiennym od Prime Timeline*), miał też pewien wpływ na powstanie "Prelude to Axanar".

* Choćby dlatego, że historia post-TOS się tam inaczej potoczyła:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Fleet_Universe
mozg_kl2
Użytkownik
#70 - Wysłana: 22 Lut 2018 10:56:49
Odpowiedz 
Toudi:
Raczej już nie

No wielki Weber coś spasowal z ksiazkoplodem ostatnio ale jak już napisze to idzie z grubość pwn.

reyden:

Nowa honorka w marcu.
Toudi
Użytkownik
#71 - Wysłana: 22 Lut 2018 10:59:56
Odpowiedz 
mozg_kl2, reyden pisał o Imperium Człowieka.

mozg_kl2:
No wielki Weber coś spasowal z ksiazkoplodem ostatnio ale jak już napisze to idzie z grubość pwn.

Teraz czytam ostatnią Honorkę i mam problem, bo nudny szpiegowski wątek. Do tego cofnął się z wydarzeniami o kilka miesięcy...
mozg_kl2
Użytkownik
#72 - Wysłana: 22 Lut 2018 13:54:26
Odpowiedz 
Toudi

A to przepraszam. Zakrecilem się i myślałem że mowa o honorce.
reyden
Użytkownik
#73 - Wysłana: 22 Lut 2018 16:23:35
Odpowiedz 
Wracając do Webera ( ogólnie ) .

Trochę mi nie pasuje to jego religijne skrzywienie - w każdym cyklu ( który czytałem ) którego jest autorem / współautorem mamy rasę o mniejszym lub większym spaczeniu religią .

HH - Masada i Grayon .

IC - Święci i Kościół Rybaka

Starfire - Thebanie

Dahak - Pardalanie
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 22 Lut 2018 16:30:01
Odpowiedz 
reyden

Może zwyczajnie zakłada, że fanatyzm religijny to pewien kosmiczny constans, który czasem happens jak inne odmiany shitu?
mozg_kl2
Użytkownik
#75 - Wysłana: 23 Mar 2018 18:45:10 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Trochę dobrych wieści z świata Honor Harrington.
David Weber i spółka wydała 6 marca kolejny tom z serii Manticore Ascendant, seria opowiada o początkach Royal Manticoran Navy. Dwa poprzednie tomy zostały już wydane przez wydawnictwo Rebis,czekamy na kolejny tom

David Weber Manticore Ascendant #3 "A Call to Vengeance"

Po katastrofalnym ataku na macierzysty system Manticoran przez nieznane siły, Royal Manticoran Navy stoi na krawędzi upadku. Ukryty wróg z zasobami do miotania okrętami przez setki lat świetlnych stara się podbić Gwiezdne Królestwo z nieznanych przyczyn, podczas gdy siły własnego rządu Manticore dążą do zdyskredytowania i osłabienia Marynarki Wojennej z powodów bardzo znanych: ich własnych korzyści politycznych.

To zależy od oficerów takich jak Travis Long i Lisa Donnelly, którzy bronią Gwiezdnego Królestwa i Royal Manticoran Navy przed tymi zagrożeniami, ale wyzwanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Osłabieni, ale nie pokonani, siły najemników i ich tajemniczy pracodawca mogą wrócić w każdej chwili, a anty-marynarka w Parlamencie rośnie. Sytuacja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy świeża tragedia uderza w Gwiezdne Królestwo.

Podczas gdy Dom Wintona staje twarzą w twarz z wrogami w domu, Travis, Lisa i inni oficerowie z Royal Manticoran Navy muszą ponownie połączyć się ze starymi przyjaciółmi i dołączyć do nowych sojuszników, aby polować i wyeliminować siły skierowane przeciwko nim w spisku galaktyk.

Manticore dowiedziało się, że wszechświat nie jest bezpiecznym miejscem, ale wrogowie Gwiezdnego Królestwa wkrótce dowiedzą się, że niebezpiecznie jest zadzierać z Manticore!

EDIT

a, teraz najważniejsze, 2 października po pięcioletniej przerwie wychodzi najnowsza książka z głównej serii Honor Harrington, ciekawe kiedy wyda ją Rebis

David Weber Honor Harrington: "Uncompromising Honor"

HONORA KONCZY, TO CO ROZPOCZEŁA

Liga Solarian League liczy tysiące superdreadów. Nawet jego własny rząd nie wie, jak ogromna jest jego gospodarka. Przez setki lat Liga niosła sztandar ludzkiej cywilizacji, była ideałem, do którego ludzkość dąży w swojej diasporze w całej galaktyce.

Ale biurokraci znani jako "mandaryni", którzy rządzą dzisiejszą Ligą, nie są mężczyznami i kobietami, którzy ją założyli tak dawno temu. Są skorumpowani, zjadliwi, nie odpowiadają przed nikim. . . i zdecydowali, że gwiezdne królestwo Manticore musi zostać zniszczone.

Honor Harrington nosi mundur Gwiezdnego Królestwa od pół wieku i służy swojemu monarsze i jej ludowi. W ciągu tych lat kobieta, którą nazywają Salamandrą, wyrosła z taktycznie błyskotliwego, ale politycznie naiwnego młodszego oficera, na najwyższego dowódcę floty i miejsce na najwyższych radach wojskowych i politycznych radach Wielkiego Sojuszu.

Bardzo niewiele osób zna się na wojnie tak jak Honor Harrington. Bardzo niewielu straciło tylu mężczyzn i kobiet, tyle samo przyjaciół, tyle samo rodzin, co ona. Mimo to jej głos był ostrożny. Ona wie, że Mandaryni i marynarka ligi Solarnej stają się coraz bardziej zdesperowane, ponieważ prawda o ich technologicznej niższości pogrąża ich w chaosie, ale zna także rozmiar Ligi i wie, jak zareagują jej obywatele, jeśli Wielki Sojusz przeniesie wojnę do Ligi Solarnej, zaatakuje jej gwiezdne systemy, zniszczy jej infrastrukturę. . . zabije cywili. Dzisiejsze zwycięstwo, kupione na tych warunkach, może zagwarantować tylko przyszłą wojnę zemsty przeciwko odrodzonej Lidze Solarnej i jej flocie.

Honor wie, że Wielki Sojusz musi odnieść zwycięstwo, które nie wymaga wtargnięcia głęboko w przestrzeń Ligi Solarnej, nie pozostawia po sobie spuścizny nienawiści bez dna, a strategia, którą popiera, działa.

Liga zmierza ku niechlubnej porażce, która stopniowo traci grunt w Protektoratach i Krawędzi. W miarę jak rząd centralny dąży do bankructwa, a nawet niektóre z jego podstawowych systemów wybierają separację w obliczu korupcji Mandarynów. W końcu Solaria Navy zdaje sobie sprawę, że nie może zmierzyć się z flotą bitewną Sojuszu i wygrać.

Ale Mandaryni przyjęli rozpaczliwą nową strategię, a przy realizacji tej strategii SLN popełniła okrucieństwa, jakich galaktyka nie zna od tysiąca lat. Liga naruszyła własny edykty Eridani przeciwko masowym ofiarom cywilnym, naruszyła zakaz Deneb Accords w sprawie zbrodni wojennych.

I w końcu zabili zbyt wielu ludzi, których uwielbia Honor Harrington.

To już nie jest głos przestrogi i kompromisu, a galaktyka zaraz zobaczy coś, czego nigdy nie wyobrażała sobie.

Salamandra przybywa do Ligi Solarnej, a piekło nadchodzi z nią.

źródło Military SF - Starbase books
mozg_kl2
Użytkownik
#76 - Wysłana: 1 Kwi 2019 21:28:59
Odpowiedz 
David Weber Honor Harrington #19:"Bez kompromisów"

Honor kończy, co zaczęła. Siła marynarki Ligi Solarnej liczona jest w tysiącach wielkich okrętów. Rządzący Ligą ludzie nie przypominają założycieli. Znani jako „Mandaryni”, słyną z korupcji, nieodpowiedzialności i nieopanowania. I oni to w swej zajadłości zdecydowali, że Gwiezdne Królestwo Manticore musi zostać zniszczone. Honor Harrington nosi mundur Royal Manticoran Navy już od pół wieku i mało kto zna wojnę tak dobrze, jak ona. Pomimo to Honor nawołuje do ostrożności. Wie, że im bardziej przeciwnik będzie świadom swojej sytuacji i faktu, że nie jest w stanie uzyskać przewagi technologicznej nad Manticore, tym głębsza będzie jego desperacja.
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 2 Kwi 2019 08:09:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

No, to było do przewidzenia, że konfrontacją z Ziemią się skończy (o ile skończy, po uporządkowaniu spraw na ludzkim podwórku zawsze można wprowadzić Obcych - biorąc poniekąd przykład z własnego Starfire). BTW. czy Ty również w takim a nie innym sportretowaniu Ligi doszukałbyś się pewnego bieżącego komentarza politycznego?
reyden
Użytkownik
#78 - Wysłana: 2 Kwi 2019 12:35:38
Odpowiedz 
Tyle że w Starfire od początków mamy obcych - a to Kociąmbry , a to Thebanie , to znowu pająki czy istoty z ostaniej części cyklu .

Z drugiej strony w HH mamy też obcych i nie mówię to o kotkach , w którymś z opowiadań jest wspomniana jakaś starożytna rasa .

Liga z tego co pamietam mam ponad 2 000 SD w rezerwie , z tych co są w służbie to już trochę stracili ( straty poniesione przez Crandal i Filaretę - szczególnie ten drugi odsniósł duże straty ) .

Tyle że one są nic nie warte , praktycznie mogą służyć jako ruchome cele
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 2 Kwi 2019 12:57:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Tyle że w Starfire od początków mamy obcych - a to Kociąmbry , a to Thebanie , to znowu pająki czy istoty z ostaniej części cyklu

Owszem, ale jak analizować cykl według chronologii in universe, to najpierw mamy wojnę domową ludzkości (owszem: 1. pomieszczoną w jednym tomie, 2. z Kociambrami w tle), przywodzącą na myśl osiemnastowieczny bunt amerykańskich kolonii przeciw UK, a dopiero potem serię walk z Obcymi. W HH teoretycznie można sobie również wyobrazić ten schemat, jak już Liga zostanie rozgromiona (a Weber będzie chciał zarabiać dalej). Zawsze wtedy ci starożytni mogą powrócić w mało przyjaznym nastawieniu, albo - kolejna klisza, ale w tym wypadku to bez znaczenia, przecież o batalistykę chodzi, wszystko inne jest pretekstem - spoza Galaktyki ktoś paskudny nadlecieć.
reyden
Użytkownik
#80 - Wysłana: 2 Kwi 2019 23:40:05
Odpowiedz 
Tylko że wg. chronologii in universe to pierwszy tom jest chronologicznie przed ostatni - najpierw rozgrywa się wojna z Thebanami , potem wojna z pająkami ( 2 tomy ) , dopiero potem mamy wojnę domową .

Tylko chronologia pisania jest inna gdzie Powstanie jest 1 tomem a nie 4 wg. zdarzeń w świecie Starfire .
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 2 Kwi 2019 23:52:15
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / David Weber - cykl Honor Harrington

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!